Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#2241
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A Vanilla és a Float útja standard/gyári módon nem állítható, arra van a Talas. 140-s úttal meg érdekes lesz mászni - lényegtelen, hogy fully vagy merev a gép.


#2242
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
kár :confused: thx az infot

#2243
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

idei 07 es vanillával szemezgetek, de 140 mm-es. most 100 mm es telom van. és cc re nem is nagyon akarnék többet. nem tudjátok le lehet ezt a vanillát vhogy állitani 100 körülre? /mert jo lenne h tud 140 et is mert késöbb lehet h veszek majd fullyt.../
tavalyi vanilla azt hiszem ugy volt állithato 100 vagy 130 ra h vmi aproságot a nyomrud alá vagy fölé lehetett tenni...

ideit már nem lehet...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2244
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
idei 07 es vanillával szemezgetek, de 140 mm-es. most 100 mm es telom van. és cc re nem is nagyon akarnék többet. nem tudjátok le lehet ezt a vanillát vhogy állitani 100 körülre? /mert jo lenne h tud 140 et is mert késöbb lehet h veszek majd fullyt.../
tavalyi vanilla azt hiszem ugy volt állithato 100 vagy 130 ra h vmi aproságot a nyomrud alá vagy fölé lehetett tenni...

#2245
lordd

lordd

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Hello! Lenne egy kérdésem, remélem jó helyre. A 05ös KOna Stinky (dee-lux) vázat ha 200as vanilla r taggal + 170et mozgó telóval használom, akkor lehet fejcsõrepedésre számítani? Ha ez a veszély fennáll, akkor csak egy 215ös taggal lehet biztonságosan használni? A teló 150-170 közt állítható, hátha az segít a megoldásban, mert nem szeretnék új tagot venni egyenlõre. A választ elõre is köszönöm.

#2246
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Feltöltött kép
mindenhez ez sem jó azért

#2247
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás


De azt hiszem erre megoldás a Fox TerraLogic rendszere. Persze nem olcsó..



és nem is biztos hogy mindenkinek tetszene a teralogic

#2248
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Valamelyik website-on láttam egy állítólag minden telóhoz használható Lock kart és szettet.

De azt hiszem erre megoldás a Fox TerraLogic rendszere. Persze nem olcsó..

#2249
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

apropó!
hallott már valaki esetleg valami olyanról, hogy fox telót kormányról lockolni?
esetleg valami házi-sufni tuninggal megoldani?

F80X - hozzá sem kell nyúlni.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#2250
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A Fox is csinálhatna valami poplock kart:) Bár, ha nem lenne, lehet Én sem nyúlnék le, hogy lockoljam a villát.



apropó!
hallott már valaki esetleg valami olyanról, hogy fox telót kormányról lockolni?
esetleg valami házi-sufni tuninggal megoldani?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2251
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Köszi az infot Tigger!

Hmm.. Neked mégis lesz RL :)

Alszom Rá egyet... Nekem kényelmes az Rebám poplock karja. A Fox is csinálhatna valami poplock kart:) Bár, ha nem lenne, lehet Én sem nyúlnék le, hogy lockoljam a villát.

Üdv.
Grande

#2252
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Tigger!
Lehet, hogy igazad volt egy régebbi beírásodban és az RL csak OEM villa.. külön nem kapható. Az factorban is és az ebike-on is csak R és RLC van... Az R azt jelenti - ahogy mondták - nincs benne lockout (L). Neked milyen Talas mozog elõl? Sima R-t érdemes venni? Persze van a TerraLogic rendszerû Talas.. no az kicsit drága..

Victrix!
Küldöldrõl tényleg akkor érdemes, ha van haverod, ki be tudja hozni... és nem fizetsz mindenféle vámot és egyebet utánna. Persze ehhez szerencse is kell.

Üdv.
Grande

még semmilyen de asszem egyébként RL lesz :)....../merthogy oem/ de ha +nézed a fox site-ot akkor láthatod hogy az rl egyébként tényleg oem vila és elvileg nem lehetne önállóan kapni.....

nekem egyébként elég lenne az r is, mert a momentán használt 2 telómon sem használom szinte soha a lock out funkciót, de azt Neked kell eldönteni hogy szükséged van-e rá
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2253
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Tigger!
Lehet, hogy igazad volt egy régebbi beírásodban és az RL csak OEM villa.. külön nem kapható. Az factorban is és az ebike-on is csak R és RLC van... Az R azt jelenti - ahogy mondták - nincs benne lockout (L). Neked milyen Talas mozog elõl? Sima R-t érdemes venni? Persze van a TerraLogic rendszerû Talas.. no az kicsit drága..

Victrix!
Küldöldrõl tényleg akkor érdemes, ha van haverod, ki be tudja hozni... és nem fizetsz mindenféle vámot és egyebet utánna. Persze ehhez szerencse is kell.

Üdv.
Grande

#2254
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
De csak akkor, ha okosban be tudod hozni.:D


#2255
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
itt viszont jó az ára :) :

http://www.jensonusa...x Talas 07.aspx
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2256
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Srácok!

A problémám, hogy az "megvan a Talas" végül is nincs meg. Szóval tegnap kiderült, hogy egy félreértés okán mégnem jött a várva várt Talas villám. No problemo, de kérdés, hogy hol érdemes körbenézni és érdeklôdni ez ügyben? Fekete 32 Talas RL a végcél. Addig a Rebámmal tolom a Trance szekerem:)

Victrix! Neked már van beszerzési forrásod a leendô Fox villádra?

Köszönöm:
Grande

Van. De nekem majd õsszel lesz aktuális a dolog, ugyanis így van betervezve. És (jelentõsen) jobb áron lesz mint a faktorban.


#2257
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Srácok!

A problémám, hogy az "megvan a Talas" végül is nincs meg. Szóval tegnap kiderült, hogy egy félreértés okán mégnem jött a várva várt Talas villám. No problemo, de kérdés, hogy hol érdemes körbenézni és érdeklôdni ez ügyben? Fekete 32 Talas RL a végcél. Addig a Rebámmal tolom a Trance szekerem:)

Victrix! Neked már van beszerzési forrásod a leendô Fox villádra?

Köszönöm:
Grande

itthon az xfaktorban, bár rl nem lesz, és az r is 160 körül van, euban meg online boltokban is drágább mint itthon /rl-t meg nem is lehet kapni, csak rlc-t/ ha ár nem számít itt van fekete RLC , igaz 900 euro :

http://www.bikedisco...1=TALAS &webi=1
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2258
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Srácok!

A problémám, hogy az "megvan a Talas" végül is nincs meg. Szóval tegnap kiderült, hogy egy félreértés okán mégnem jött a várva várt Talas villám. No problemo, de kérdés, hogy hol érdemes körbenézni és érdeklôdni ez ügyben? Fekete 32 Talas RL a végcél. Addig a Rebámmal tolom a Trance szekerem:)

Victrix! Neked már van beszerzési forrásod a leendô Fox villádra?

Köszönöm:
Grande

#2259
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Köszi, hogy megosztottátok tapasztalataitokat. A kiinduló állapot a Talas II volt, mivel úgy gondoltam, hogy lesz egy könnyített és egy DH-s setup is a karikához. Az elsõ esetben igazi AM/Trail jellegû a bringa, ahova javallott az útállítás lehetõségével felvértezett teló. DH-hoz meg ugye nem probléma a fix út. Viszont CC-s múltamból/jelenembõl adódóan nem vagyok az a klasszikus, felfelé tologatós DH-s; én bizony ahol le akarok jönni, ott a leggyakrabban fel is tudok menni, de sok esetben 160-s út mellet ez nem igazán kivitelezhetõ dolog. Most a Pike-al ez nem gond (95-140 között tekergethetem), viszont a geometriából adódóan a gép a lefeléken megköszönné a hosszabb utat. A levegõs villákkal kapcsolatos idegenkedésemet már korábban leküzdöttem, és egy dolog fix volt az új versenyzõ választásakor: 36-s "Róka". A Vanilla csak annyiban jött be a képbe, hogy télen a CC gépet is lecserélem egy komolyabb fully-ra, így már nem indokolja semmi a könnyített setup-ot. Viszont mindenféleképpen szeretném meghagyni a mászás lehetõségét, ezért 80-20% arányban a Talas II-t preferálom. Õszig még lesz lehetõségem gondolkodni - mivel akkor ölt majd testet a dolog -, informálódni, hogy a legjobb döntést hozzam.

példul az én "kis" TALAS-omat a jövõ 7en (ha minden igaz) kipróbálhatod, hogy végleg ne legyen aggályod a luftos telókkal :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2260
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Köszi, hogy megosztottátok tapasztalataitokat. A kiinduló állapot a Talas II volt, mivel úgy gondoltam, hogy lesz egy könnyített és egy DH-s setup is a karikához. Az elsõ esetben igazi AM/Trail jellegû a bringa, ahova javallott az útállítás lehetõségével felvértezett teló. DH-hoz meg ugye nem probléma a fix út. Viszont CC-s múltamból/jelenembõl adódóan nem vagyok az a klasszikus, felfelé tologatós DH-s; én bizony ahol le akarok jönni, ott a leggyakrabban fel is tudok menni, de sok esetben 160-s út mellet ez nem igazán kivitelezhetõ dolog. Most a Pike-al ez nem gond (95-140 között tekergethetem), viszont a geometriából adódóan a gép a lefeléken megköszönné a hosszabb utat. A levegõs villákkal kapcsolatos idegenkedésemet már korábban leküzdöttem, és egy dolog fix volt az új versenyzõ választásakor: 36-s "Róka". A Vanilla csak annyiban jött be a képbe, hogy télen a CC gépet is lecserélem egy komolyabb fully-ra, így már nem indokolja semmi a könnyített setup-ot. Viszont mindenféleképpen szeretném meghagyni a mászás lehetõségét, ezért 80-20% arányban a Talas II-t preferálom. Õszig még lesz lehetõségem gondolkodni - mivel akkor ölt majd testet a dolog -, informálódni, hogy a legjobb döntést hozzam.