Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#2221
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
nem úgy van, hogy a pirossal a visszaút, a kékkel pedig a lockout? :o

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2222
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Az F80 RLT-ben (bár nyilván a többiben is) a jobb száron felül található piros állítóval a lefelé út, míg ugyanezen oldalon alúl a kék állítóval a vissza út gyorsaság, érzékenység állítható ? Eddig nem nagyon tekergettem, de kipróbálom.

#2223
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Érdekes, az én súlyomhoz 3,0 bar nyomás elég, míg egy 85 kilós emberhez több, mint a duplája kell, nem gondoltam volna. Így már érthetõ, hogy miért mondja bárki, aki kipróbálta (F80RLT), hogy túl puha. Meg is nézem délután mennyi nyomás van benne.

nekem 90 PSI van benne a mázsához...nincs kedvemm átszámolni ...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2224
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Érdekes, az én súlyomhoz 3,0 bar nyomás elég, míg egy 85 kilós emberhez több, mint a duplája kell, nem gondoltam volna. Így már érthetõ, hogy miért mondja bárki, aki kipróbálta (F80RLT), hogy túl puha. Meg is nézem délután mennyi nyomás van benne.

#2225
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 posts
Sziasztok,

Érdeklõdnék hogy van-e itt köztetek olyan, aki használt/használ Fox 36-os telót.
Szóval felhasználói tapasztalatokra lennék kiváncsi. Leginkább a Van és Float típusokkal kapcsolatban.

Minden részlet érdekel.

Thx.

#2226
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 posts
köszi szépen!

#2227
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

nem tudjátok véletlenül mekkora a beépítési magassága a 2007es fox vanilla r-nek 140mm-es út mellet?
mert a fox oldalán nem találtam róla infót, bár lehet vak vagyok...

a float-é és a talas-é 507 mm, jó eséllyel annyi a vanilláé is, merthogy a lábak +egyeznek....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2228
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 posts
nem tudjátok véletlenül mekkora a beépítési magassága a 2007es fox vanilla r-nek 140mm-es út mellet?
mert a fox oldalán nem találtam róla infót, bár lehet vak vagyok...

#2229
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
No srácok!

Hétvégén, ahogy tudtam, megnyúztam a Talast. Mivel a Trance-ban és az elôzô bringában is Reba volt, ezért csak ehhez tudom hasonlítani.

Szóval.. számomra hihetetlenül jó érzés volt. Finomam, vajpuhán mozog és nagyon merev kis jószág. Az úthibákat, kisebb göröngyöket meg sem érzi az ember. Letekertem - persze, mint az ör?lt - terepen úgy 10-15 km-t, hogy meg sem éreztem. A nagyobb rugóútnak köszönhetôen már nincs a régi érzés, hogy nagyobb göndrökben "mindjárt átesem a kormányon".

Finom érzés a kéz alatt, annyi bizonyos. És a Trance vázzal együtt számomra így már minden tökéletes. Egy rossz érzés fog el... néha le is kell szálni:)

Üdv.
Grande

#2230
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
Tigger!

Megkérdezem a CD-t, de megnéztem a Fox oldalán is a manualt. A fékkábel rögzitô külön mosolyt csalt az orcámra. Kellemes és praktikus megoldás :) A villa pedig csudaszép! Hétvégén fotózok egy kört az orrm?téten átesett bringáról:)

#2231
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Köszi Tigger!

Nem "dobozos" volt a villa, de majd megkérdezem Vizdit, hogy van-e hozzá CD és manual. Belövöm a nyomást. .aztán a többit hétvégén

Köszi a segítséget mindenkinek!

Üdv.
Grande

enyém se /rl bõl nincs is/ és ugyanabból a szállítmányból volt a villánk, szal elvileg kellett volna kapnod cd-t....papiros manual nincs, azért van a cd....fékkábel rögzitõ kis mûanyag cuccot megkaptad? úgy emléxem az is a cd-vel volt egybe csomizva...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2232
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Druszám tudja, hogy OEM villa, hiszen neki is ilyen van. Mellesleg minek a nyomtatott manuál? A Foxi oldalán minden fent van - online.


#2233
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
Köszi Tigger!

Nem "dobozos" volt a villa, de majd megkérdezem Vizdit, hogy van-e hozzá CD és manual. Belövöm a nyomást. .aztán a többit hétvégén

Köszi a segítséget mindenkinek!

Üdv.
Grande

#2234
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
a súlyodhoz 65 PSI kell a manual szerint....próbáld meg azt
mérd le a beülést , a többi érzésre...nekem 100 van benne, és kb jó is....szal nagyjából lehet hinni a manualnak (kaptál hozzá cd-t ?)
csillapitás nekem a -tól 2-3 klikkre van, de azt tényleg ahogy érzed, ....

Rider Weight
Air Pressure

< 125 lbs.
50 psi

125 - 135 lbs.
55 psi

135 - 145 lbs.
60 psi

145 - 155 lbs.
65 psi

155 - 170 lbs.
70 psi

170 - 185 lbs.
80 psi

185 - 200 lbs.
90 psi

200 - 215 lbs.
100 psi

215 - 230 lbs
115 psi

230 - 250 lbs.
125 psi
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2235
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
Köszi Victrix! Ez volt a kérdésem. Hétvégén minden kipróbálok a Vértesben!

Üdv.
Grande

#2236
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
Köszi Jani, megnézem a Fox oldalán, de azért a kérdésem még áll a tapasztaltabb kollégák felé.

Üdv
Grande

#2237
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Sziasztok!

Tegnap végre a kezem alá, illetve a vázba került az új Fox Talas RL.

Pár kérdéssel fordulok hozzátok.

A saját 66 kg súlyomhoz, hogy tudom belôni a rendszer. Telópumpa van.. nyomásértékem nincs... szelepet megtaláltam :)

A csillapításnál a "+" és "-" állásba tekerés milyen változást hoz? A pozitív írányba tekerés progresszívebb, keményebb, a negatív lágyabb rugózás? Bevallom, nem akartam tekergetni, mint a hülyegyerek.

Az útállításnál menet közben, ha felfelé 100-120-140 állítom, hogy kellene m?ködnie? Néha nem akaródzik Neki.. vagy csak megint Én vagyok a béna.

Egyébként nagyon, de nagyon jó érzés menni vele. Bár egyelôre keveset használtam, de rettentôen finom és puha a mozgása, annak ellenére, hogy még nem állítottam be Magamhoz. Egy Reba volt eddig, de érezhetô a különbség:)

Üdv.
Grande

A csillapítással azt szabályozod, hogy mekkora sebességgel jöjjön vissza a láb. A + esetében ezt a sebességed növeled, ellenkezõ irányba meg csökkented. Alapvetõen a terep és a stílusod határozza meg, hogy miként állítod be. Ki kell tapasztalni. Általánosan azt lehet elmondani, hogy normál terepen a + állás az elõnyös, és ahogy durvul a terep, ezt finoman lehet csökkenteni. Nagy ugrások esetében, fõleg ha köves, sziklás a talaj, érdemes a - felé elmenni, mert problémát okozhat a villa "visszarugása."


#2238
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A User Manual-t próbáltad már?


A sebesség mindent megold.

 


#2239
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
Sziasztok!

Tegnap végre a kezem alá, illetve a vázba került az új Fox Talas RL.

Pár kérdéssel fordulok hozzátok.

A saját 66 kg súlyomhoz, hogy tudom belôni a rendszer. Telópumpa van.. nyomásértékem nincs... szelepet megtaláltam :)

A csillapításnál a "+" és "-" állásba tekerés milyen változást hoz? A pozitív írányba tekerés progresszívebb, keményebb, a negatív lágyabb rugózás? Bevallom, nem akartam tekergetni, mint a hülyegyerek.

Az útállításnál menet közben, ha felfelé 100-120-140 állítom, hogy kellene m?ködnie? Néha nem akaródzik Neki.. vagy csak megint Én vagyok a béna.

Egyébként nagyon, de nagyon jó érzés menni vele. Bár egyelôre keveset használtam, de rettentôen finom és puha a mozgása, annak ellenére, hogy még nem állítottam be Magamhoz. Egy Reba volt eddig, de érezhetô a különbség:)

Üdv.
Grande

#2240
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A Vanilla és a Float útja standard/gyári módon nem állítható, arra van a Talas. 140-s úttal meg érdekes lesz mászni - lényegtelen, hogy fully vagy merev a gép.

lehet csak meg kell szokni
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való