Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

VI. Duna maraton 2005

- - - - -

  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#301
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

elõnevezni meddig lehet legkésõbb?

sportaktiv.hu
neked se fárasztóbb rákkantintani....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#302
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 posts
elõnevezni meddig lehet legkésõbb?
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#303
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Már tavaly is egy srác törött kulccsonttal az árokban feküdt jóideig, amire kimentették... Tényleg az a baj a DM-al, hogy általánosságban nagyon is könnyû maraton - de vannak rajta baromira veszélyes szakaszok. Vagy legyen egy nagyobb "átlagnehézsége", vagy ne legyenek benne ezek a "szivatások" - vagy csak korlátozódjanak a hosszútávra.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#304
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Menteni mindenhonnan lehet. Rákötsz egy kötelet aztán lehúzod. A biciklistát meg otthagyod.

nem jó, útba lesz a többieknek...
legalább félre kell húzni, hadd dolgozzanak a keselyûk..:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#305
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Menteni mindenhonnan lehet. Rákötsz egy kötelet aztán lehúzod. A biciklistát meg otthagyod.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#306
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Hátha Harang benéz ide, én is ideírom amit Valéria:

A Pilisszentkereszt elötti sárga kerszt jelzés nem maratonba való szakasz. Hosszú, meredek, köves, sziklás, veszélyes.
"Technikás" nak persze nevezhetjük, és az is mert le lehet jönni rajta. Tegnap meg is tettük többen. De nem hiszem, hogy -akár DH géppel - élvezetes lenne.
A baj az, hogy nagyon hosszú és keskeny. Ha ott egy ember leszáll tolni, (cipelni) nagyon megfogja az egész sort.
Sérülésrõl nem is beszélnék most, mert elképzelni sem tudom, hogy lehetne ott "menteni".

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#307
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

nem fogok kétségbe esni, ha le kell szállnom, ezt már régen belekalkuláltam :)


igen yetivel mennék. elvileg no pogo a hátulja, meg blokkolható az eleje, sztem jó lesz az. kicsit nehéz, de legalább oda tudom tenni magam a lefeléken :D

majd rágyúrok

az enyém 14 kiló pogózik kicsit, és nem akarom az elejét lockolni mert elfelejtem kioldani, ez tegnap is +történt...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#308
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
a piros biciklin kell elindulni, csak az akácos árok alján (az elágazás) ha tovább mész a bringajelzésen az visz józsef forráshoz...viszont a szintrajzon elõször a vizverési rét van...aztán ez megint lehet olyan hogy járok rajtacsak a nevét nem tudom...na mindegy megdumálom haverral aztán leírom...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#309
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nem fogok kétségbe esni, ha le kell szállnom, ezt már régen belekalkuláltam :)


igen yetivel mennék. elvileg no pogo a hátulja, meg blokkolható az eleje, sztem jó lesz az. kicsit nehéz, de legalább oda tudom tenni magam a lefeléken :D

majd rágyúrok
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#310
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts

üdv

Hozé, Valeria, többiek örülök hogy +ismertelek benneteket, sajnálom hogy szentkeresztnél beszólt a jobb térdem....


Mi is örültünk Neked, jó, hogy mutattad az utat.
A térdedet kíméld szerintem inkább, ne erõltesd.
Szerintünk a Paprét utáni szakasz a szokásos útvonalon indul,
(piros bicikli?)kicsit mászósan egy keresztezõdésig ahol ki van táblázva a forrás. Ott kell jobbra letérni.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#311
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Mindenkinek aki tömegközlekedni akar a hétvégén Visegrádra:

-A hév nem jár teljes hosszában Szentendréig, a hévpótlóra meg nem lehet kerékpárt feltenni. Tehát egy szakaszon mindenképpen tekerni kell.
- A vonat meg nagymarosig... Egy normál hétvégén is eléggé tele van a bringás kocsi. Ha jön még hozzá mondjuk 100 kerékpár, nem tudom mi lesz.

Szóval nagyon korán kell elindulni mindkét esetben.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#312
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
üdv

Hozé, Valeria, többiek örülök hogy +ismertelek benneteket, sajnálom hogy szentkeresztnél beszólt a jobb térdem....
azér mire legurultam a fõutcára, mondom azt már mégse hogy közúton haza....úgyhogy pár perc pihi meg nikoflex, aztán föl kakashegyre az erdészeti útra, majd a kéken fel kisrigó, ás aszfalton paprét onnan haza...úgyhogy az 1300 m szint +lett..

ma vagy holnap még a paprét visegrádot +nézem a "térképfejû" haverral majd leírom...

meg így gondolkodva a dolgokon,fölfelé az a paprét - szentlászló meg lesz csavarva kicsit sztem...nem olyan eccerû ledöngetünk a kéken lesz az.....

tamaska sztem vállald be nyugodtan, legfeljebb néha tolod, más is fogja :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#313
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 posts
En2002
Gondolom, a Nagymaros-Visegrád vasútállomásra gondolsz. Lejössz a vasúti töltésrõl, az utcán egyenesen lemész a komphoz, átjössz és jobbra, a Duna partján lesz a történet.[/QUOTE]

köszi. arra az állomásra gondoltam.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#314
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
tam, tavalyelött 20 kilónyi polarx-el tekertem végig a mátrát.
leszállni csak két helyen kellett ahol a sok izompacsirta cécós félt/nem tudott feltekerni.
igaz, nem mozogott sokat viszont most én is ott tartok hogy nyerni ugye fogok, ezért megyek a nagy géppel.....
elég az a 8 sebesség bõven.
legalább lefelé alázok kicsit vele de jól:-D

dh rész nyammm:-)

#315
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Tamaska
Így elsõre aztán nem lesz könnyû. Ha okosan beosztod az erõd, meg lehet csinálni. Egyébként a Yeti-vel jönnél?

En2002
Gondolom, a Nagymaros-Visegrád vasútállomásra gondolsz. Lejössz a vasúti töltésrõl, az utcán egyenesen lemész a komphoz, átjössz és jobbra, a Duna partján lesz a történet.


#316
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 posts
hellosztok
a visegrádi vasútállomástól hogy lehet eljuti a verseny helyszínére? vagy ki lesz nyilazva? elõre is köszi
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#317
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nah asszem el fogok ezen a maratonon indulni. totál edzettlen vagyok, keveset tekerek. (ezen most hogy már van gépem talán tudok valamit változtatni). nagyon behalnék ha nem a legrövidebb távon indulok, hanem az egyel hosszabbon (65km?)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#318
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern
Jó volt a mai nap, csak egy picit pihentebben sokkal jobb lett volna, így csak kb a 80%-ig éreztem jól magam, az eltévedéses 1 km tolás nem hiányzott.
Az említett DH-szakaszon kívül mindegyik lefele tetszett, a felfelék meg...nem embernek valók:)

Mindenkinek sikeres részvételt jövõhétre.
És köszi a képeket Valeria.

Közben megettem a várvavárt pizzámat:)
És haverek elcsaltak még biliárdozni, biztos jól fog menni...

#319
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Jól sikerült a mai, ismétel pályabejárás. Pap-rétig (már a visszaúton) úgy néz ki, tökéletesen megvan a pálya, csak az onnan Visegrádig terjedõ szakasz maradt ki a mai felderítésbõl, melynek legfõbb oka az volt, hogy rossz fele indultunk, és egy kicsit eltévedtünk. De a fejben már sikerült megtalálnunk erre is a megoldást, csak már bejárni nem tudtuk a késõi idõpont miatt.

Egyetlen észrevételem van az új pályarészekkel kapcsolatban. Pilisszentkeresztet a sárga kereszt jelzésen fogjuk megközelíteni. Na ez nem technikás DH szakasz. Itt egy DH-s sem tud igazán ereszteni nem hogy egy CC-s, fõleg ha csak amatõr, vagy hobby versenyzõ az illetõ. Egy merõ kõ, szikla, fa és vízmosás az egész, és nagyon észnél kell lenni a lejövetelkor, mert elég csúnyákat lehet perecelni, és mivel tiszta kõ, könnyen sérülést is össze lehet szedni. A végére szinte tûzforróak voltak a tárcsafékek és a felnik.
Én nem egy átlagos CC-s vagyok, mi az All Mountain stílust ûzzük, ergó, lefele is nagyon megyünk, szinte bármilyen talajon. Természetesen nem érjük el egy jó DH-s tudását, hiszen a karikáinkból adódóan erre nincs is lehetõség, de elég keményen tudjuk küldeni. Ennél a fent említett útnál aztán nekünk is nagyon kellett kapaszkodni. Aki ide már fáradtan érkezik, ne szégyellje, inkább tolja le, mert nagyon kell koncentrálni. Gondolja át mennyit tud, és ne kockáztasson meg egy esetleges sérülést.

Örülök, hogy ismét újabb tagokat üdvözölhettem az alakuló fórumos csapat soraiban. Remélem õk is jól éreztek magukat a mai nap folyamán.

Képek a Bikemag galériában a szokott helyen: http://pix.bikemag.hu/RAPAX


#320
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern
Gondoltam h valaki megemlíti majd a politikát ezzel a post-tal kapcsolatban, de azért se írtam másképp:)