Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#161
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

"jovo ilyenkorra erre az ugyre mar szerintem senki nem emlekszik majd odafont, vagy ezert, vagy azert."

hmmm kénytelenek lesznek....jövõre is lesz CM


igen.
csak jovo osszel mar nem kell majd senkit gyozkodni, hogy 'szavazzram'.

gondoljatok mar bele... eloallnak a nagy dumaval, hogy na most aztan megtesszuk azt a bringasokert, amit 15 eve kellett volna es jol, vagy legalabbis jobban erezhetik magukat a varosban.
de persze lovet egy fillert sem szannak ra, odadobjak az "ugyet" egy nalam is majdhogynem fiatalabb pofanak, hogy kapard ra ossze a dohanyt, ahonnan akarod. ugyanez a ficko meg azzal az utopisztikus otlettel nyit, hogy na akkor a korutrol a parkolo autok helyere... na nemaaaar :D
mellesleg az ember szerint a Balaton korul osszefuggo bringaut halozat van. bombagol...
komolytalan az egesz.

de!
ha tegyuk fel megis komolyan gondoljak, es a ficko tenyleg elszant es meg lovet es teret is kerit a dolognak... ideje mar akkor sem lesz ra, hogy veghezvigye.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#162
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

"jovo ilyenkorra erre az ugyre mar szerintem senki nem emlekszik majd odafont, vagy ezert, vagy azert."

hmmm kénytelenek lesznek....jövõre is lesz CM :)


Még a választások elõtt talán. :)

#163
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tegnap befelé menet, három nagyarc állt a bringauton.Persze látták, hogy jövök, azt is tudták rosszhelyen állnak, de így ez vagányabb volt. Nem tudom mit szoltak volna hozzá, ha behajtok a kis csapatba, és repültek volna szanaszét ahányan vannak. Na, az milyen vagány lett volna.:)

én a múltkor a paptakparti bringaút végén (hozzáteszem az a rész tulképp egy zúzottköves autó út, amellett hogy jelölt bringaút) simán nekirontottam úgy 40-el egy ilyen kis társaságnak...3 ilyen 12+üvegbetét "denagylányvagyok" kiscsaj meg a hozzájuk tartozó 4-5 bõgatyás nagyarcú kan, simán direkt elfoglalták a jó 5 méter széles utat, (direkt volt mert amig nem észleltek addig elég volt nekik a fele szélesség is) ...na szétrebbentek, az uccsó pillanatban, egyik nagyarc kapott kicsit a hátizsákomtól, meg egy felvágodó kavicsot a bokájára...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#164
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
"jovo ilyenkorra erre az ugyre mar szerintem senki nem emlekszik majd odafont, vagy ezert, vagy azert."

hmmm kénytelenek lesznek....jövõre is lesz CM :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#165
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
gondoltak ra, csak tartok tole, hogy mas okbol, mint amit itt olvashatunk.
a megszamolhato 20 ezer ember azert mar nem rossz, az szazalekokban mar boven kimutathato a voksolason, meg ha egy bizonyos hanyadat nem gyozod meg a "bringareformmal" sem. ugyanakkor ebben a 20ezerben nincsenek benne azok, akiket esetleg meggyoznek a bringasok, nincsenek benne azok sem, akiknek a kerekparosok helyzete nagyon sarkallatos kerdes, csak eppen nem voltak ott a CM-en (mint en)...

jovo ilyenkorra erre az ugyre mar szerintem senki nem emlekszik majd odafont, vagy ezert, vagy azert.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#166
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

http://www.magyarhir....php?cikk=98790

A hírek a nagyvilágból topikban találtam. Ilyesmit kerestél szinuhe? :)

Szinte teljesen magáévá tette a CM ötleteit, ami tök jó!
(parkoló autók helyén bringaút, a Nagykörúton is, meg összefüggõ hálózat, KRESZ oktatás bevétele az alaptantervbe)



Elég komolyan hangzik....nem is rossz.

#167
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

umm, olvastam. ennek kapcsan neztem be.
amellett, hogy voltakeppen olyasmiket prognosztizal, amiket varunk, eleg sok duhito dolog is van benne.
mellesleg nem varok tole sokat, tavasszal valasztasok lesznek...


Hm, hát nem véletlen, hogy a politika elgondolkodott. :) Erre is gondolhattak. :)

#168
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
umm, olvastam. ennek kapcsan neztem be.
amellett, hogy voltakeppen olyasmiket prognosztizal, amiket varunk, eleg sok duhito dolog is van benne.
mellesleg nem varok tole sokat, tavasszal valasztasok lesznek...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#169
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
http://www.magyarhir....php?cikk=98790

A hírek a nagyvilágból topikban találtam. Ilyesmit kerestél szinuhe? :)

Szinte teljesen magáévá tette a CM ötleteit, ami tök jó!
(parkoló autók helyén bringaút, a Nagykörúton is, meg összefüggõ hálózat, KRESZ oktatás bevétele az alaptantervbe)

#170
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Kutyanyul amugy udvozol mindenkit :)
pedzegetett valami so:ro:s dolgot, hogy jo volna, de nincs meg lezsirozva semmi. velemenyz?


Jó ötlet. :) Régen láttuk õt is. Meg Petrát is.

#171
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Szia!
Nagy is volt itt a csend mostanában. :) Csak kicsi szó esett róla, a CM-en többet dumáltak errõl.



Kutyanyul amugy udvozol mindenkit :)
pedzegetett valami so:ro:s dolgot, hogy jo volna, de nincs meg lezsirozva semmi. velemenyz?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#172
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Tegnap befelé menet, három nagyarc állt a bringauton.Persze látták, hogy jövök, azt is tudták rosszhelyen állnak, de így ez vagányabb volt. Nem tudom mit szoltak volna hozzá, ha behajtok a kis csapatba, és repültek volna szanaszét ahányan vannak. Na, az milyen vagány lett volna.:)


NÉha én is érzek így, de aztán megelégszem annyival, hogy súrolom a kormányszarvval a könyökét valamelyiknek. :)

#173
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

csaaasztooookz :)

reg jartam erre. nem olvastam meg vissza, de gondolom esett par post az uj miniszteri biztossal kapcsolatban. mizu erre? :]


Szia!
Nagy is volt itt a csend mostanában. :) Csak kicsi szó esett róla, a CM-en többet dumáltak errõl.

#174
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Én nem nagyon megyek gyalog. :) De ha mégis, akkor körülnézek mielõtt a bringaútra lépek, mert nem szeretném azt az élményt okozni a bringás haveroknak, amit nekem okoz némely gyalog.


Tegnap befelé menet, három nagyarc állt a bringauton.Persze látták, hogy jövök, azt is tudták rosszhelyen állnak, de így ez vagányabb volt. Nem tudom mit szoltak volna hozzá, ha behajtok a kis csapatba, és repültek volna szanaszét ahányan vannak. Na, az milyen vagány lett volna.:)

#175
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
csaaasztooookz :)

reg jartam erre. nem olvastam meg vissza, de gondolom esett par post az uj miniszteri biztossal kapcsolatban. mizu erre? :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#176
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Te hallod, pont ezen gondolkodtam reggel. Ha gyalog vagyok, néha én is elfelejtem, hogy ne a bringasávon menjek. Pedig mindennap bringázom. Most képzeld el azt a gyalogost, aki sosem kerékpározik.


Én nem nagyon megyek gyalog. :) De ha mégis, akkor körülnézek mielõtt a bringaútra lépek, mert nem szeretném azt az élményt okozni a bringás haveroknak, amit nekem okoz némely gyalog.

#177
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Kíváncsi vagyok arra a bizonyos fizikai elválasztásra. Remélem vasfüggönyt húznak föl :D

Amúgy meg amikor nem biciklivel vagyok, rohadtul oda kell figyelnem, hogy hol van sáv és hol nincsen, mert totál megfeletkezek róla. Autóval viszont jófej vagyok. :D Mindig megadom az elsõbbséget, igaz ezért néha olyan dudakoncertet kapok a mögöttem lévõtõl, hogy öröm hallgatni.
Viszont egy ellenpélda. Tegnap vasalt majdnem ki egy biciklis (nem futár) az Oktogonnál, az Andrássyn. Mentem át a zebrán, még igen erõs zöld volt és még csak nem is villogott. Jobbról iszonyat nagy gumicsikorgás és anyázás. Természetesen bukó sem volt az illetõn, úgyhogy már nem is kezdtem vitatkozni vele, hogy a zebrán nem kéne kivasalni, ha egyszer nekem van zöldem...


Ha autóval megyek, én is mindig próbálok odafigyelni a bringásokra. Viszont mikor én bringázom, már nem igazán kapom ezt vissza. Van olyan "sofõr", aki tudja, hogy nekem van elsõbbségem, mégsem enged el, sõt, még a fejét is elforditja, hogy ne is lásson.

#178
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Nem baj, mert elmarad.

Más: ezt találtam, bár már van a criticalmass.hu-n is róla írás, de azért jó, hogy több helyen foglalkoznak a dologgal.

http://www.fn.hu/ind...id=3&cid=110653



Kíváncsi vagyok arra a bizonyos fizikai elválasztásra. Remélem vasfüggönyt húznak föl :D

Amúgy meg amikor nem biciklivel vagyok, rohadtul oda kell figyelnem, hogy hol van sáv és hol nincsen, mert totál megfeletkezek róla. Autóval viszont jófej vagyok. :D Mindig megadom az elsõbbséget, igaz ezért néha olyan dudakoncertet kapok a mögöttem lévõtõl, hogy öröm hallgatni.
Viszont egy ellenpélda. Tegnap vasalt majdnem ki egy biciklis (nem futár) az Oktogonnál, az Andrássyn. Mentem át a zebrán, még igen erõs zöld volt és még csak nem is villogott. Jobbról iszonyat nagy gumicsikorgás és anyázás. Természetesen bukó sem volt az illetõn, úgyhogy már nem is kezdtem vitatkozni vele, hogy a zebrán nem kéne kivasalni, ha egyszer nekem van zöldem...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#179
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Ezt én is tanusíthatom. Kb. 7-8 éve történt, hogy az említett helyszínen tébláboltam, még volt jó sok idõ a buszindulásig. A járdán menve arra lettem figyelmes, hogy egy idõsebb kerékpáros úr közeledik nyílegyenesen felém, majd amikor közel ért elrántotta a kormányt és fejét csóválva halkan szitkozódott. Én erre csak annyit mondtam magamban: ez sem volt tiszta. Kerékpáros létemre is kellett vagy 2 perc, amíg leesett.


Te hallod, pont ezen gondolkodtam reggel. Ha gyalog vagyok, néha én is elfelejtem, hogy ne a bringasávon menjek. Pedig mindennap bringázom. Most képzeld el azt a gyalogost, aki sosem kerékpározik.

#180
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Na meg a járdán a felfestés, az sem semmi. Az összes gyalogos azon megy. A stadionnál szinte kisem tudod kerülni õket.


Ezt én is tanusíthatom. Kb. 7-8 éve történt, hogy az említett helyszínen tébláboltam, még volt jó sok idõ a buszindulásig. A járdán menve arra lettem figyelmes, hogy egy idõsebb kerékpáros úr közeledik nyílegyenesen felém, majd amikor közel ért elrántotta a kormányt és fejét csóválva halkan szitkozódott. Én erre csak annyit mondtam magamban: ez sem volt tiszta. Kerékpáros létemre is kellett vagy 2 perc, amíg leesett.