Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#141
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás

Az biztos, hogy idénre sokkal többen tudták, de sokkal többen is lettek ellene. Azt kéne valahogy megértetni a kedves autózókkal, akik autókból kényelmesen kikönyökölve anyáztak, hogy nem az õ kárukra megy, hanem megférne egymás mellett a két dolog és lehet, ha kipróbálnák, nekik is jobban tetszene. Egyébként nálunk még elég kispályás volt, más országokban van, hogy egész városrészt lezárnak, nem csak egy útvonalat.

Ha úgy vesszük nálunk is le volt zárva/lezártunk egy városrész/t. Mégpedig az Andrássy út-Rákoczi út-Attila út-Moszkva tér-Nagykörút útvonal által közrefogott területet. (összeért a CM eleje és vége) Az autós kontra bringás ellentét a szeptemberin szerintem sokkal enyhébb volt mint az áprilisin. Ha lassan is de biztos sikerül valami változást elérnünk. Kitartás!!!

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#142
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Köszi! Élünk ám, csak el vagyunk havazódva. Most meg pláne. ;) Gyûlésrõl majd Stiggs... :)

Szia, d.


Ezen a hétvégén el leszünk utazva, de a jovõhéten valamikor össze kéne hozni egy csapatgyülést, úgy csütörtök, péntek magasságában.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#143
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Dori, Stiggs: de jó titeket látni.. :) Mikor lesz gyûlés? El kellene indítani a track gyûjtést..


Köszi! Élünk ám, csak el vagyunk havazódva. Most meg pláne. ;) Gyûlésrõl majd Stiggs... :)

Szia, d.

#144
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Dori, Stiggs: de jó titeket látni.. :) Mikor lesz gyûlés? El kellene indítani a track gyûjtést..

#145
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

A nyáron készítettem 98 fényképet az út hibáival Stiggsnek, de sajnos nem kerültek fel a fotók sehová. .


MIvel készül az új oldal, a GÖdi anyag már csak az újra fog felekrülni, ami teljesen más lesz, mivel adatbázis alapú kereshetõ szégyenfal lesz benne. Remélem 1-2 héten belül élesben indulhatunk a www.bringaut.hu val, addig még egy kis türelem.

Üdv
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#146
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Azért tettem idézõjelek közé mert nálam az számít kerékpárútnak ahol az elején a KRESZ szerinti kék kör alakú kerékpárút kezdete tábla van kint, majd a végén a kerékpárút vége. Persze nem a táblákat hiányolom, hanem magát az utat. Nálam az nem kerékpárút ha a párhuzamos fõúton kiteszik a kerékpárral behajtani tilost, majd a mellékutcákban néhol elhelyeznek egy-egy útbaigazító táblát. A Göd-Szob út hossza 44km, ebbõl 14km az ami a KRESZ szerint is kerékpárút! A többi nagyrésze kritikán aluli. A nyáron készítettem 98 fényképet az út hibáival Stiggsnek, de sajnos nem kerültek fel a fotók sehová. Ha valakit érdekel szívesen elküldöm mailben (7MB). Elõvettem a Frigoria Könyvkiadó KKT. 2002-es Kerékpártúrák Magyarországon címû kiadványát és láss csodát majdnem az egész (Göd elejétõl Zebegény utánig) "kiépített kerékpárút"-ként van feltüntetve.


Szia Voti,
készül az új, sokkal egyszerûbben kezelhetõ és nagyobb tárhellyel rendelkezõ Szégyenfal, oda fel fognak kerülni a képek. :) Máskülönben azt az utat mi is bejártuk még a nyár elején, igaz, "csak" Zebegényig tekertünk ki Dunakeszirõl, az útbaigazítós táblák miatt az út ezen szakasza bóklászás volt... :(

#147
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Azért tettem idézõjelek közé mert nálam az számít kerékpárútnak ahol az elején a KRESZ szerinti kék kör alakú kerékpárút kezdete tábla van kint, majd a végén a kerékpárút vége. Persze nem a táblákat hiányolom, hanem magát az utat. Nálam az nem kerékpárút ha a párhuzamos fõúton kiteszik a kerékpárral behajtani tilost, majd a mellékutcákban néhol elhelyeznek egy-egy útbaigazító táblát. A Göd-Szob út hossza 44km, ebbõl 14km az ami a KRESZ szerint is kerékpárút! A többi nagyrésze kritikán aluli. A nyáron készítettem 98 fényképet az út hibáival Stiggsnek, de sajnos nem kerültek fel a fotók sehová. Ha valakit érdekel szívesen elküldöm mailben (7MB). Elõvettem a Frigoria Könyvkiadó KKT. 2002-es Kerékpártúrák Magyarországon címû kiadványát és láss csodát majdnem az egész (Göd elejétõl Zebegény utánig) "kiépített kerékpárút"-ként van feltüntetve.

#148
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Milyen az a Szob-Göd út, hogy " "-es?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#149
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás

Majd emlékeztetjük rá õket!
A CM ÉL ÉS ÉLNI FOG!
Lesz jövõre is és ha rajtunk (remélem beszélhetek többesszámban) múlik ezentúl min. 20000 fõvel fog zajlani!
Ma hallottam a -CM-nek "negatív"(valójában pozitív) reklámot is biztosító- "S" rádióban, hogy jövõre -állítólag- 160 millió Ft körüli összeg jut kerékpárút építésre. Remélem, hogy ez igaz és sok kilcsi út épül nekünk.

"Mindkét félben tudatosítani kell, hogy a másik is egyenrangú fél a közlekedésben. Tisztelni kell egymást."

Az biztos, hogy idénre sokkal többen tudták, de sokkal többen is lettek ellene. Azt kéne valahogy megértetni a kedves autózókkal, akik autókból kényelmesen kikönyökölve anyáztak, hogy nem az õ kárukra megy, hanem megférne egymás mellett a két dolog és lehet, ha kipróbálnák, nekik is jobban tetszene. Egyébként nálunk még elég kispályás volt, más országokban van, hogy egész városrészt lezárnak, nem csak egy útvonalat.
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#150
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

No igen 160 millió sok pénz! Kérdés hogyan költik el. Dunakeszi állítólag mostanában kapott 200 milliót arra, hogy a Göd-Szob "bringautat" összekösse Budapesttel.

Pedig reménykedtem, hogy legalább arrafele nem b@szzák el a pénzt. Mondjuk valamilyen "fórumon" (nem netesre gondolok) elõ lehetne hozni a 200 millás témát. Ha már van kormánybiztos is a témára, talán oda el lehetne ereszteni a dolgot. Nem hiszem, hogy mindenféle pályázat nélkül kapták a pénzt. Abban valami tervnek is kellett volna lennie.. Persze, lehet, hogy eleve gy adták be...

#151
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Van egy földút ami párhuzamos a 2-es úttal. Ha Keszi felõl mész akkor a Rév utcán kell a Duna felé menni, majd jobbra fordulni ha balkéznél lévõ kocsmához érsz (régebben közért volt lapos tetejû épület). Ha Göd felõl jössz, akkor asszem ki van táblázva (ha el nem lopkodták a táblákat), de a Dunakeszi felõli elsõ utcán ha végigmész a Duna felé és a végén a kis lejtõs ösvénynél balra tartasz pont oda érsz ki. De mikor legutóbb arra jártam még nem volt készen!

Légyszi szólj ha mentek aszfaltos túrára, hátha ráérek!!!

#152
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Szia Voti!
Melyik utat aszfaltozták le?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#153
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
No igen 160 millió sok pénz! Kérdés hogyan költik el. Dunakeszi állítólag mostanában kapott 200 milliót arra, hogy a Göd-Szob "bringautat" összekösse Budapesttel. Jókor jött a pénz mert pont most fogyott el az utcaaszfaltosításra szánt összeg. Pedig mikor elkezdtek aszfaltozni még megvolt annyi, hogy az összes mellékutcára elég lett volna. Így is lett meghirdetve: 3 év alatt Dunakeszin minden utca aszfaltozott lesz, megvan rá a pénz. Hát mégsem lesz így, mert a pénz elfogyott. Pont ekkor jött a 200 millió a bringaútra, hát gyorsan leaszfaltozzák belõle a Dunakeszit Göddel összekötõ utcát. Persze térképen bringaút lesz ez is mint Gödtõl Szobig.

Nem lesz itt semmi sem, szerintem a Bajcsyn sem lesz semmi csak a pénzt kellett valamilyen címszó alatt kifizetni. Kampányfogás az összes ígéret.

#154
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás

jovo ilyenkorra erre az ugyre mar szerintem senki nem emlekszik majd odafont, vagy ezert, vagy azert.

Majd emlékeztetjük rá õket!
A CM ÉL ÉS ÉLNI FOG!
Lesz jövõre is és ha rajtunk (remélem beszélhetek többesszámban) múlik ezentúl min. 20000 fõvel fog zajlani!
Ma hallottam a -CM-nek "negatív"(valójában pozitív) reklámot is biztosító- "S" rádióban, hogy jövõre -állítólag- 160 millió Ft körüli összeg jut kerékpárút építésre. Remélem, hogy ez igaz és sok kilcsi út épül nekünk.

"Mindkét félben tudatosítani kell, hogy a másik is egyenrangú fél a közlekedésben. Tisztelni kell egymást."

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#155
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

de persze lovet egy fillert sem szannak ra, odadobjak az "ugyet" egy nalam is majdhogynem fiatalabb pofanak, hogy kapard ra ossze a dohanyt, ahonnan akarod.


Olyan, mint ha hátrakötött kézzel, fél lábbal (spd nélkül ;-)) kellene tekernie.

#156
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

ööö azér kockázatos lehet...nekem meg van hozzá a közel mázsám, meg elõl hátul 5" rugóút (tudod kimozogja) :)


Tuudom, csak elképzeltem .....:D

#157
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Eez jó, nekem is ezt kellett volna csinálni.:)

ööö azér kockázatos lehet...nekem meg van hozzá a közel mázsám, meg elõl hátul 5" rugóút (tudod kimozogja) :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#158
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

én a múltkor a paptakparti bringaút végén (hozzáteszem az a rész tulképp egy zúzottköves autó út, amellett hogy jelölt bringaút) simán nekirontottam úgy 40-el egy ilyen kis társaságnak...3 ilyen 12+üvegbetét "denagylányvagyok" kiscsaj meg a hozzájuk tartozó 4-5 bõgatyás nagyarcú kan, simán direkt elfoglalták a jó 5 méter széles utat, (direkt volt mert amig nem észleltek addig elég volt nekik a fele szélesség is) ...na szétrebbentek, az uccsó pillanatban, egyik nagyarc kapott kicsit a hátizsákomtól, meg egy felvágodó kavicsot a bokájára...


Eez jó, nekem is ezt kellett volna csinálni.:)

#159
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Még a választások elõtt talán. :)

összel meg tanácsi választások...arra is kell virítani vmit...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#160
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Egy kicsi kampány szag, tényleg lehet a dologban.Ezt nem is a cikk olvasása közben éreztem, hanem , hogy mostanában nagyon foglalkoznak ezzel az egésszel. Jövöre meg választás ugye. A CM-et meg fellehet használni erre...