Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#1401
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Jó éjt Tin!

Asszem én is megyek nézni a szemhéjamat belülrõl :)

Jóéjt és 7végére jó idõt mindenkinek! :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1402
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

kösz, vak vagyok :)
egyébként vmi hasonló volt magyarországon is, de nem emléxem már a részletekre...

Tin, akiket én leírtam rendszerint nem bringaúton nyomják, hanem mondjuk a skanzen felé, vagy a kalászi, pomázi bekõtõn....


A Kalász-Pomáz bekötõ az nagyon jó út. Annyira jó, hogy Kalászon inkább az utánfutós felé megyek, mint hogy ott tapossam a pedált. A bekötõ egy ideig lejt, de utána lassan de biztosan emelkedik. A végére kiköpöm a tüdõm, ha tartani akarom a tempót és ott azért nem célszerû gyök 2vel vánszorogni. Inkább egy forgalom nélküli meredek szakasz.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1403
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Már többet nyomom a backspace-t, mint amennyit a többi betût összesen, úgyhogy én elköszönök. Megyek nézem a Teutul-ékat. :-)

Jó éjt!

#1404
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

kösz, vak vagyok :)
egyébként vmi hasonló volt magyarországon is, de nem emléxem már a részletekre...

Tin, akiket én leírtam rendszerint nem bringaúton nyomják, hanem mondjuk a skanzen felé, vagy a kalászi, pomázi bekõtõn....


Csak azokról jutottak ezek eszembe, akikrõl te írtál.
Szerintem õk a sznobok.
Az a kis sityak a fejükön csak arra jó, hogy ne nagyon fröccsenjen a velõ szét az aszfalton.

#1405
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Ez a tipikus "szabály az szabály" szindróma és a tökéletes rugalmatlanság. Itthon is volt valami affair. Asszem mentõsöket bûntettek meg, mert a busz sávban mentek csúcsforgalom idején. Vagy pénzbünti vagy hûvös. Sajna nem tudom, hogy mi lett a vége az ügynek...

Szerintem felmenthették õket, mert azóta már megszavazták, hogy mentõ megkülönböztetõ jelzés nélkül is mehet a buszsávban.
Szükség is van rá. Anyósom anyukáját a Rókusból az OBIba 10 óra alatt sikerült átszállítani. Pedig amúgy nincs egymástól a két kórház 20 percre sem. CSak gyûjtõjáratként bejárja a várost, az meg dugóban nekik is lassú.

#1406
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Az "ezt" szócska van belinkelve... :D

kösz, vak vagyok :)
egyébként vmi hasonló volt magyarországon is, de nem emléxem már a részletekre...

Tin, akiket én leírtam rendszerint nem bringaúton nyomják, hanem mondjuk a skanzen felé, vagy a kalászi, pomázi bekõtõn....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1407
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

...elég zavaró volt, hogy egymás mellett mentek a bicikliúton.


erre megvan a recept: Csengõ használata. Ha azt nem akarják meghallani, akkor kürt. Általában ilyenkor ráharap a kormányra ijedtében és arréb kotródik.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1408
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

na hogy legyen kis bringaút is....bár nem pest, azokat érinti inkább akik kijárnak a pilisbe...szal végre úgy néz ki itt kis falunkban se kell már jövõre a járda/bringaúton szlalomozni a gyalogokat, a városhatártól (dera patak) a casinóig építenek új gátat a duna parton és a tetején lesz bringaút...állítólag..

bukósisak ... nekem a nálam kissé pocakosabb, ilyen 30-as nagyon fríí országutisok a kedvenceim, bukó semmi csak kis vászon sapi, persze egymás mellett a legforgalmasabb úton....úgy kell azt---és az a küzdés mikor valamelik közepes emelkedõn elmegyek melettük a 6 centis traktorgumival 15kilós montival....


Mentem egyszer Budafok felé. 3x elõztem meg két általad leírt fazont. Azért 3x, mert õk mindig átmentek a piroson, én meg nem. Szerintem simán hülyének néztek, de én is õket, mert elég zavaró volt, hogy egymás mellett mentek a bicikliúton.

#1409
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

csak én nem látom ?


Az "ezt" szócska van belinkelve... :D
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1410
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Ez a tipikus "szabály az szabály" szindróma és a tökéletes rugalmatlanság. Itthon is volt valami affair. Asszem mentõsöket bûntettek meg, mert a busz sávban mentek csúcsforgalom idején. Vagy pénzbünti vagy hûvös. Sajna nem tudom, hogy mi lett a vége az ügynek...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1411
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

csak azért merem ezt ide berakni, mert van benne utalás bringára, és mert a rendõrökrõl is szó volt itt korábban.

csak én nem látom ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1412
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
na hogy legyen kis bringaút is....bár nem pest, azokat érinti inkább akik kijárnak a pilisbe...szal végre úgy néz ki itt kis falunkban se kell már jövõre a járda/bringaúton szlalomozni a gyalogokat, a városhatártól (dera patak) a casinóig építenek új gátat a duna parton és a tetején lesz bringaút...állítólag..

bukósisak ... nekem a nálam kissé pocakosabb, ilyen 30-as nagyon fríí országutisok a kedvenceim, bukó semmi csak kis vászon sapi, persze egymás mellett a legforgalmasabb úton....úgy kell azt---és az a küzdés mikor valamelik közepes emelkedõn elmegyek melettük a 6 centis traktorgumival 15kilós montival....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1413
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Nah ez már gáz....


megdöbbentõ. Fõleg az, hogy a fõnöke szerint szabályosan intézkedett.

A másikat nem tudtam megváltoztatni, itt az egész szöveg link.

#1414
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Nah ez már gáz....
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1415
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
csak azért merem ezt ide berakni, mert van benne utalás bringára, és mert a rendõrökrõl is szó volt itt korábban.

#1416
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

De valószínû, viszont korrupció mindenhol van. Quadokat nem a szegény csórók vesznek, akik nem tudnak autóhoz jutni és így olcsóbb munkába járni.. Szóval az eszköz a kezükben van... Ez a cikk most nyáron született és a Hves megyei rendõrség nyilatkozta, hogy fellépnek ellenük és ha nem jók az engedélyek, akkor kivonják õket a forgalomból..

Még egy cikk, ami errõl szól: totalbike


A trike az klassz, azzal nem fognak össze-vissza forgolódni, meg felborulni, az olyan, mint egy chopper. Ízirájder. :D
A quad viszont tényleg csak vagánykodni van.
A babakocsi sem jármû, és azzal sem lehet menni a bicikliúton. Ne menjenek quaddal sem.

#1417
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

már ugye eleve nem a yard intézi a papírmunkát hanem az okmányiroda...de nézd meg hány 125 ös, 250-es robogó fut 50-es papírral, azt se nézi a kutya se....majdnem vettem is egy 125öst...

ja persze hangember vagyok vadászatilag, hiába ,csak nem tudom kikapcsolni a reflexeket...sajna..


Nagy robogókat én is sokat látok, de nem tudom, hogy milyen papírjuk van. Egyszer majd elkérem az egyiktõl :D
Ha sokszor kerülsz ilyen helyzetbe, akkor átkapcsol a reflexed is. Csak idõ kérdése.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1418
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A forgalombahelyezés nem fut át fölsõbb körökben? Pl. rendõrség, hogy milyen gépjármûre adják ki azt az átkozott rendszámot? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele?

Tigger: ez jó taktika. Sikeres vadászatot, ha lesz rá alkalom :)

már ugye eleve nem a yard intézi a papírmunkát hanem az okmányiroda...de nézd meg hány 125 ös, 250-es robogó fut 50-es papírral, azt se nézi a kutya se....majdnem vettem is egy 125öst...

ja persze hangember vagyok vadászatilag, hiába ,csak nem tudom kikapcsolni a reflexeket...sajna..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1419
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

A forgalombahelyezés nem fut át fölsõbb körökben? Pl. rendõrség, hogy milyen gépjármûre adják ki azt az átkozott rendszámot? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele?

Tigger: ez jó taktika. Sikeres vadászatot, ha lesz rá alkalom :)

De valószínû, viszont korrupció mindenhol van. Quadokat nem a szegény csórók vesznek, akik nem tudnak autóhoz jutni és így olcsóbb munkába járni.. Szóval az eszköz a kezükben van... Ez a cikk most nyáron született és a Hves megyei rendõrség nyilatkozta, hogy fellépnek ellenük és ha nem jók az engedélyek, akkor kivonják õket a forgalomból..

Még egy cikk, ami errõl szól: totalbike

#1420
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

...Ezeket szabálytalanul helyezték forgalomba."


A forgalombahelyezés nem fut át fölsõbb körökben? Pl. rendõrség, hogy milyen gépjármûre adják ki azt az átkozott rendszámot? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele?

Tigger: ez jó taktika. Sikeres vadászatot, ha lesz rá alkalom :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."