Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1421
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Én most nem az elsõre gondoltam, hanem a hátsóra..


Hát, ha tolat... :D

#1422
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Igen, a villogó jobban látszik. A városban látni lehet, fontosabb látszani. Ha olyan sötét van, akkor úgyis átkapcsol az ember folyamatosra.

Én most nem az elsõre gondoltam, hanem a hátsóra..

#1423
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

...Emiatt lett megemlítve múltkor a "Gazdálkodj okosan".. Pl névtábla is kötelezõ.. :) A villogó fény sokkal figyelem felkeltõbb, ezért ne szóljon a rendõr. A bukó miatt meg úgy rángatnám le a biciklirõl, ahogy van..


Névtábla? Ehh... Az az amit az elsõ kerék küllõire fûztek rá vhogy? :D
Igaz, tényleg feltünõbb a villogás, mint az egyenletes fény. Lényeg, hogy legyen vmi.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1424
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Egy kis adalék a quadokhoz:

"Elmondta: a KRESZ érvényes rendelkezései szerint csak az olyan négykerekû jármû minõsülhet motorkerékpárnak, amelynek saját tömege nem haladja meg az 550 kilogrammot, illetve a teljesítménye nem több 15 kilowattnál. Ennek ellenére, számos ettõl nagyobb teljesítményû quad fut az utakon motorkerékpárként vizsgáztatva. Ezeket szabálytalanul helyezték forgalomba."

#1425
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Szia Stiggs! Látom van net.. :)
Nem láttam a felhívást, de szvsz kevés az esély, hogy valaki jelentkezzen.. A normálisnak van, aki eltalál hozzád, az meg vagy nem a pénz miatt nem vesz, vagy van neki..

Ati: a villogóban igazad van. A kresz a folyamatos fényt írja elõ. De a kresz sokmindent elõír, ami sok esetben idejét múlt. Emiatt lett megemlítve múltkor a "Gazdálkodj okosan".. Pl névtábla is kötelezõ.. :) A villogó fény sokkal figyelem felkeltõbb, ezért ne szóljon a rendõr. A bukó miatt meg úgy rángatnám le a biciklirõl, ahogy van..


Igen, a villogó jobban látszik. A városban látni lehet, fontosabb látszani. Ha olyan sötét van, akkor úgyis átkapcsol az ember folyamatosra.

#1426
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Azt kicsit nehéz kimagyarázni, hogy a fék helyett miért a gázra léptél és miért kapcsoltad be közbe az ablaktörlõt... :D
Egyébként a quadhoz "A" vagy "B" jogsi kell? Vagy azt vezetheti boldog-boldogtalan? De akkor meg mit keres közúton? Magas ez az egész nekem...

"A " kell hozzá, és pár éve asszem kilobbizták hogy kaphatnak rendszámot...
én a reakcióidõ alatt azt a helyzetet értettem amikor mondjuk 80nal szlalomozik az állat 20 centi helyen, és kockásra kell fékezned a gumit, ha nem akarod megkoccolni....érted " hát sajna ennyire fogott a fék" amilyen labilis szarok nem kell nagyon meglökni hogy a fejével szántsa az aszfaltot a baromarcú....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1427
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Azt kicsit nehéz kimagyarázni, hogy a fék helyett miért a gázra léptél és miért kapcsoltad be közbe az ablaktörlõt... :D
Egyébként a quadhoz "A" vagy "B" jogsi kell? Vagy azt vezetheti boldog-boldogtalan? De akkor meg mit keres közúton? Magas ez az egész nekem...


A kell hozzá. Tõlünk nyugatabbra elég a B is, itt A kell, és jogosan, mert nagyon borulékonyak.

#1428
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Szia Stiggs! Látom van net.. :)
Nem láttam a felhívást, de szvsz kevés az esély, hogy valaki jelentkezzen.. A normálisnak van, aki eltalál hozzád, az meg vagy nem a pénz miatt nem vesz, vagy van neki..

Ati: a villogóban igazad van. A kresz a folyamatos fényt írja elõ. De a kresz sokmindent elõír, ami sok esetben idejét múlt. Emiatt lett megemlítve múltkor a "Gazdálkodj okosan".. Pl névtábla is kötelezõ.. :) A villogó fény sokkal figyelem felkeltõbb, ezért ne szóljon a rendõr. A bukó miatt meg úgy rángatnám le a biciklirõl, ahogy van..

#1429
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

....a reakcíóidõm lehet az átlagosnál kicsit lassabb nem :)


Azt kicsit nehéz kimagyarázni, hogy a fék helyett miért a gázra léptél és miért kapcsoltad be közbe az ablaktörlõt... :D
Egyébként a quadhoz "A" vagy "B" jogsi kell? Vagy azt vezetheti boldog-boldogtalan? De akkor meg mit keres közúton? Magas ez az egész nekem...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1430
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Anyám, véletlenül sznob lettem. :) Eddig igyekeztem elkerülni ezt.
Szerintem azért vagyunk páran, és akik nem ilyenek azok sem ránk mondják, hogy hülyék vagyunk, hanem kifogásokat keresnek, hogy õk miért nem így járnak.


Tudom, hogy nem így gondolják, csak néha úgy érzem, hogy így néznek rám. Lehet, hogy nekem van üldözési mániám :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1431
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Háát, szép lehetett a hídon.. :(
Az a legnagyobb baj, hogy ilyenkor én sokszor azért nem szívózok, mert nem tudom, hogy nincs e nála fegyver.. És szvsz nem alaptalan a félelmem.. A rendõröktõl ne várj semmit, ha látsz igazoltatást, akkor azok többsége honnan kerül ki? Nem hiszem, hogy 10 milla fölötti autók közül..
A bukót én is számolni szoktam hazafele.. 15-20 biciklisbõl 2-3-nak van.. Ma reggel egy full telós cannondale-t (valamelyik Gemini) láttam, és milyen érdekes nem volt a srácon bukó.. Lehet találgatni, hogy mennyibe is van egy ilyen gép.. Itt nem a pénzrõl van szó. Még itt a fórumon is van egy csomó ember, aki szerint tök felesleges a bukó..
De a CM-re kiváncsi vagyok én is.. Szerintem ha az ötödének lesz, akkor az már valami, lámpa dettó..

jujj a quadosokat mennyire gyülõlöm...persze az is szép mikor erdei ösvényen mennek mint állat...
de tudod mindig arra gondolok hogy leszek én még autóval is.....és akkor +beszélhetjük ki az erõsebb...amilyen állat módon közlekednek, még csak szabálytalannak sem kell lennem hogy az árokban legyen....a reakcíóidõm lehet az átlagosnál kicsit lassabb nem :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1432
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Már én is csak annak, akinek van bukója. A többit széles ívvel kerülöm. Szerencsére este nem nagyon tekerek, de amikor igen, akkor 5 szemmel figyelem az utat, nehogy vmi állat letakarítson. Elkeserítõ, hogy senkit nem jelentkezett a felhívásra. :(
Néha kezdem úgy érezni, hogy mi leszünk a kivülállók, és a "sznob biciklisek", mert bukóval és lámpával megyünk...


Anyám, véletlenül sznob lettem. :) Eddig igyekeztem elkerülni ezt.
Szerintem azért vagyunk páran, és akik nem ilyenek azok sem ránk mondják, hogy hülyék vagyunk, hanem kifogásokat keresnek, hogy õk miért nem így járnak.

#1433
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Én pl: Bukó nélküli bringásnak nem köszönök (nem veszi magát sem komolyan...) Lámpa nélküli bringást meg "meg sem látom" egyébként a blogos felhívásra még senki sem jelentkezett!!!!! Gyáááááász!


Már én is csak annak, akinek van bukója. A többit széles ívvel kerülöm. Szerencsére este nem nagyon tekerek, de amikor igen, akkor 5 szemmel figyelem az utat, nehogy vmi állat letakarítson. Elkeserítõ, hogy senkit nem jelentkezett a felhívásra. :(
Néha kezdem úgy érezni, hogy mi leszünk a kivülállók, és a "sznob biciklisek", mert bukóval és lámpával megyünk...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1434
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Én pl: Bukó nélküli bringásnak nem köszönök (nem veszi magát sem komolyan...) Lámpa nélküli bringást meg "meg sem látom" egyébként a blogos felhívásra még senki sem jelentkezett!!!!! Gyáááááász!


Lehet, hogy azért, mert olyanok olvassák a blogot, akik valamilyen értelmi szintet már elértek (és itt most nem magamat akarom fényezni :P )
Vagy az riasztja õket, hogy ingyen van. Egy jelképes összegért, vagy 10 fekvõtámaszért már lehet, hogy többen jelentkeznének.

#1435
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

De egyébként nem ártana minden ilyen dolgot kötelezõvé tenni.. Betartatni nem biztos, hogy kellene, mert szvsz harmadannyian lennénk..


Elvileg közelezõ a sisak és a lámpa normál utcai tekeréskor is. Azért nem a villogót írtam, mert az elvileg nem szabályos. A folymatosan égõ hátsó lámpa van megírva a KRESZ könyvben, de hát erre is tesz mindenki magasról...

Mondjuk a rendõrök álláspontját is megértem. Minek 100x szólni. Max a saját bõrén tapasztalja meg, hogy kellett volna bukó. Rendõrnek meg max egyel több jelenteni valója lesz...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1436
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Én pl: Bukó nélküli bringásnak nem köszönök (nem veszi magát sem komolyan...) Lámpa nélküli bringást meg "meg sem látom" egyébként a blogos felhívásra még senki sem jelentkezett!!!!! Gyáááááász!

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#1437
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás


Szerintetek nagy botrány lenne ha a bukót is kötelezõvé tennék a CMen? Bár kötve hiszem, hogy a villogót is nézni fogják....


Szerintem botrány lenne. Egy csomóan azt mondanák, hogy õk inkább nem jönnek el, õket ne kötelezzék semmire. Általában a kötelezõ dolgok nem szimpatikusak. Legalábbis én így gondolkodom.

#1438
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

raycoon: A fegyver dolog mondjuk nem fordult meg a fejemben, de most kicsit beparáztattál. Kést még ki tudom ütni a telós stucnival, de a lõfegyver már durvább lenne. Sajnos igazad van. Van benne rizikó, hogy ilyenek is elõkerüljenek.

Szerintetek nagy botrány lenne ha a bukót is kötelezõvé tennék a CMen? Bár kötve hiszem, hogy a villogót is nézni fogják....

Nem volt célom, hogy megijesszelek, de jobb félni... :(

Botrány nem lenne belõle, mint ahogy abból sem lesz, hogy nem lesz mindenhol villogó. Ezt se tartana be a társaság többsége.. Vagy gondolod mindenki hanyatt-homlok rohanna bilit venni? Kétlem.. Ahogyan tavaly is oly sokan viselkedtek úgy, mint az állat, ez idén sem fog változni.. Talán az idõ múlásával rájönnek egyesek, hogy nem arra való ez az egész, hogy jól megszivassuk a várost, függetlenül attól, hogy jó buli..

De egyébként nem ártana minden ilyen dolgot kötelezõvé tenni.. Betartatni nem biztos, hogy kellene, mert szvsz harmadannyian lennénk..

#1439
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

A legszebb az, amikor a hátizsákon van a bukó. (Legalább nem törik el a termosz benne, ha fölborul véletlenül.) Láttam már ilyet, és CC-s volt a pár. Elég, ha elüt egy csigát, és elcsúszik a nyálán, vagy mittudomén. Ati is esett egyet a kiszórt cementen, ha jól emlékszem. Nem kell hozzá gyorsan menni. Persze ezt ti tudjátok, nem is nektek mondom, csak itt morgok magamban. :)


A Tati útnál érdekes most a bicikliút. Egy részén az almafákról potyogank az almák és placcsannak szét teljes terjedelemmel, közbe meg levél is esik rá. Jobb, mint a koripálya. Csak lépésben merek azon a részen menni.
Egyébként jól emléxel. :) A cementen zakóztam egyet :D


raycoon: A fegyver dolog mondjuk nem fordult meg a fejemben, de most kicsit beparáztattál. Kést még ki tudom ütni a telós stucnival, de a lõfegyver már durvább lenne. Sajnos igazad van. Van benne rizikó, hogy ilyenek is elõkerüljenek.

Szerintetek nagy botrány lenne ha a bukót is kötelezõvé tennék a CMen? Bár kötve hiszem, hogy a villogót is nézni fogják....
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1440
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

A bukót én is számolni szoktam hazafele.. 15-20 biciklisbõl 2-3-nak van.. Ma reggel egy full telós cannondale-t (valamelyik Gemini) láttam, és milyen érdekes nem volt a srácon bukó.. Lehet találgatni, hogy mennyibe is van egy ilyen gép.. Itt nem a pénzrõl van szó. Még itt a fórumon is van egy csomó ember, aki szerint tök felesleges a bukó..
De a CM-re kiváncsi vagyok én is.. Szerintem ha az ötödének lesz, akkor az már valami, lámpa dettó..

A legszebb az, amikor a hátizsákon van a bukó. (Legalább nem törik el a termosz benne, ha fölborul véletlenül.) Láttam már ilyet, és CC-s volt a pár. Elég, ha elüt egy csigát, és elcsúszik a nyálán, vagy mittudomén. Ati is esett egyet a kiszórt cementen, ha jól emlékszem. Nem kell hozzá gyorsan menni. Persze ezt ti tudjátok, nem is nektek mondom, csak itt morgok magamban. :)