Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1281
Perillustris

Perillustris

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Már mondtam egyszer, Al sokszor szélsõséges, de azért a mondandójában vannak igazságok. Hámozzuk le, vagy puhítsuk vissza és meg van a lényeg..

Tény, hogy az autósok többsége elég kényelmes ahhoz, hogy ne tegye le az autót 22.-én.. És ha nem is 9x%, de attól még nagyon magas az arány.

Az is igaz, hogy a környezet tudatos életet nagyon kevesen tartják valamire is. Szemetelés, vízpazarlás, akár az autó is.. Az autómentes napnak ez is része, nem csak a jé nincs dugó a városban feeling.. Ami egyébként nemis fog megvalósulni, mert né a szomszéd is autóba ült..


Pontosan emiatt kellene kitiltani aznapra a szemelygepkocsikat a (bel)varosbol).
P E R I L L U S T R I S

#1282
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
De en ilyen natur vagyok, mint egy meztelen csiga. Aki ismer igy is szeret (vagy nem), aki meg nem az hagy szokja :angevil:

Al, mindnyájunknak fontos. A véleményed rendben, igazad van, és ha kevésbé naturálisan fejezed ki magad, még szimpátiát (a CM-nek és magadnak egyaránt) is kapsz mellé, nem csak egyetértést (most nem rólam van szó, hanem azokról, akik egyébként még nem ismernek, csak olvasták, amit beírtál) :)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1283
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Sziasztok! Tin, Al, össze ne vesszetek itt!! :) A maga nézõpontjából mindkettõtöknek igaza van. Al, aki vidékrõl kocsival jön fel a CM-re, az is csak jót akar. Lehet h. nincs megfelelõ vonat hazafelé, de másnap dolgozni kell menni. Vagy van vonat, de nincs rajta kerékpárszállítási lehetõség. Mi is megszívtuk már ezzel, nem is túl rég. Megvettük a bicóknak is a jegyet, elvileg volt biciklitárolós kocsi, gyakorlatilag meg szívóágban dekkoltunk és anyáztak ránk a fel- és leszálló utasok, mert "mééééénemviszikelonnanabicigliket" meg "dobjukleavonatrólõketbiciglistül". Egyszóval, nem nagy buli a vonaton bringázás. Sajnos. Na. Ne veszekedjetek, gyerekek!! :)


Nem veszekszem. Csak bosszantott valami, és elmondtam a véleményem. Ahogy Al is. Szerintem azért vitázunk, mert túlságosan hasonlítunk, csak én nõi szemmel nézem a dolgokat. De legalább nem offoltunk, kivételesen. :D

#1284
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

En nem veszekszem. En szabit vettem ki, nekem fontos. Mindenki ugy eli meg, ahogy akarja. A velemenyem viszont tartom.

Szabiról jut eszembe. Délelõtt lesz az az érdi felvonulás. Arra megy valaki?

#1285
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

En nem veszekszem. En szabit vettem ki, nekem fontos. Mindenki ugy eli meg, ahogy akarja. A velemenyem viszont tartom.


Al, mindnyájunknak fontos. A véleményed rendben, igazad van, és ha kevésbé naturálisan fejezed ki magad, még szimpátiát (a CM-nek és magadnak egyaránt) is kapsz mellé, nem csak egyetértést (most nem rólam van szó, hanem azokról, akik egyébként még nem ismernek, csak olvasták, amit beírtál) :)

#1286
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
En nem veszekszem. En szabit vettem ki, nekem fontos. Mindenki ugy eli meg, ahogy akarja. A velemenyem viszont tartom.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1287
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
Sziasztok! Tin, Al, össze ne vesszetek itt!! :) A maga nézõpontjából mindkettõtöknek igaza van. Al, aki vidékrõl kocsival jön fel a CM-re, az is csak jót akar. Lehet h. nincs megfelelõ vonat hazafelé, de másnap dolgozni kell menni. Vagy van vonat, de nincs rajta kerékpárszállítási lehetõség. Mi is megszívtuk már ezzel, nem is túl rég. Megvettük a bicóknak is a jegyet, elvileg volt biciklitárolós kocsi, gyakorlatilag meg szívóágban dekkoltunk és anyáztak ránk a fel- és leszálló utasok, mert "mééééénemviszikelonnanabicigliket" meg "dobjukleavonatrólõketbiciglistül". Egyszóval, nem nagy buli a vonaton bringázás. Sajnos. Na. Ne veszekedjetek, gyerekek!! :)

#1288
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

akkor rájöttél, bár sztem nem volt nehéz :)


Nem, tényleg nem volt az. :)

#1289
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ne válaszolj! :no_tak:

akkor rájöttél, bár sztem nem volt nehéz :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1290
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Ott mi a nicked?


Ne válaszolj! :no_tak:

#1291
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ezt meseld a tudorakosoknak. Biztos meg fogjak erteni. Mellesleg xyz mennyisegu gyerekkel menni valahova muszajbol vagy egyedul ulni a kocsiban az automentes napon, az nem ugyanaz. De ha kotoszkodni akarok, akkor mondhatom, hogy tovabbra sem gyoztel meg, mivel az egyetlen erved a kenyelem volt. Es evi 365 napbol egyszer Ti is kibirjatok a BKV-t, gyerkocostul. Plane, hogy mondjuk egy atlag hetkoznap ez max egy valahova el es onnan vissza ut, ha jol sejtem.

Tudod én évekig jártam bkv-val. Nemrégóta van kocsink, de ha nem muszáj, akkor inkább nem megyek 2-3 gyerekkel busszal, mert az rettenetes. Az emberek nem csak az autóban tolakszanak, leszarnak a buszon is. Mit érdekelte õket, hogy az egyik gyerek még a hátam mögött, a babakocsi a kezemben, a harmadik már a buszon, még volt aki megsértõdött, mert benyomult elém, és koszos lett a kocsi kerekétõl a nadrágja.
A BKV-nél úgy kellett kiharcolni, hogy egy-egy korlátot szedjenek már ki jármûvenként, mert máskülönben egyedül nem tudsz felrakni rá egy babakocsit, csak segítséggel. Ha van. Mert sokszor nincs segítség, csak elfordított fejek. Ezek az emlékek elég mélyen megmaradtak, és szerintem nem vagyok vele egyedül.
Az eszmét meg nem mindenki érzi annyira a sajátjának, mint te, hogy otthonhagyja a kocsit. Vagy ha szeretné is, akkor sem biztos, hogy megteszi. Pl. ismerõs Dunakeszirõl jár be minden nap, a parkolást itt fizetik neki, máshol nem. Nyilván nem fogja a cégautót lerakni a város szélén.
Én annak is örülnék, ha szünne a konfliktus bringások, és autósok között, nem hiszem, hogy a bunkózás segítene.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1292
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tunderek vagytok :-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1293
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Jól érzem, hogy Al beszólására .......berágtál???:D


Kicsit, mert nem szeretem a kötelezõ dolgokat. Ha kötelezni akarnak valamire, akkor azért is megmakacsolom magam, és találok kifogásokat. Persze magamból indulok ki, hiszen ez van a legközelebb, de gondolom nem egyedül vagyok ezzel így. Az emberekbe nem ököllel kell beleverni a jót, hanem szép finoman kiskanalanként megetetni velük, és már az elején rájönnek, hogy ez nem is olyan rossz, aztán már õk is hirdetni fogják.

Sátáni lett ez a hozzászólás. :icon_twis

#1294
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Már mondtam egyszer, Al sokszor szélsõséges, de azért a mondandójában vannak igazságok. Hámozzuk le, vagy puhítsuk vissza és meg van a lényeg..

.


IIgen, ezt kerestem én is.... megfogalmaztad helyettem.:D

#1295
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Már mondtam egyszer, Al sokszor szélsõséges, de azért a mondandójában vannak igazságok. Hámozzuk le, vagy puhítsuk vissza és meg van a lényeg..

Tény, hogy az autósok többsége elég kényelmes ahhoz, hogy ne tegye le az autót 22.-én.. És ha nem is 9x%, de attól még nagyon magas az arány.

Az is igaz, hogy a környezet tudatos életet nagyon kevesen tartják valamire is. Szemetelés, vízpazarlás, akár az autó is.. Az autómentes napnak ez is része, nem csak a jé nincs dugó a városban feeling.. Ami egyébként nemis fog megvalósulni, mert né a szomszéd is autóba ült..

#1296
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Igen, de egy csomó emberrõl nem lehet tudni, hogy nem azért megy kocsival, mert a gyerekének nem talált máshol óvodát, csak két kerülettel arrébb, és másként nem érne be dolgozni. Aztán csak azt látja valaki, hogy egyedül ül a kocsiban, azt persze nem lehet tudni, hogy miért. Szóval a 95% barokkos túlzás, szerintem, bár nem vagyok egy szonda ipsos.


Jól érzem, hogy Al beszólására .......berágtál???:D

#1297
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

tin:

én csak magamat tudom idézni. Neked kell a gyerekek miatt.


Igen, de egy csomó emberrõl nem lehet tudni, hogy nem azért megy kocsival, mert a gyerekének nem talált máshol óvodát, csak két kerülettel arrébb, és másként nem érne be dolgozni. Aztán csak azt látja valaki, hogy egyedül ül a kocsiban, azt persze nem lehet tudni, hogy miért. Szóval a 95% barokkos túlzás, szerintem, bár nem vagyok egy szonda ipsos.

#1298
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

másik gép (fater hegyközségi gépe)
7 éves volt szegény vinyó...persze fél éve mentettem utoljára.....

Portnoyékat én is az origoról...szoktunk is topiktalizni néha..

bkv, autó...nálam ez annyi hogy én utálok már autózni is...de sajnos néha muszáj...

Ott mi a nicked?

#1299
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Neked szükséged van a kocsira, használd. Kell a munkádhoz. Semmi gond ezzel.


tin:

én csak magamat tudom idézni. Neked kell a gyerekek miatt.

#1300
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Tin

Aki muszajbol ul autoba, azt megertem. Mindenki mas bunko paraszt reszemrol. Aki 1 napot nem bir ki evente, az a szememben nem er semmit. Egy napot meg a budos bkv-n is lehet. Van akiknek nincs autojuk es ok is elnek, evrol-evre. Engem nem fogsz tudni meggyozni arrol, hogy egy automentes napon ne lehessen BP forgalmanak 95%-at elhagyni, max a maradek a muszajbol autozas.


Tudod én évekig jártam bkv-val. Nemrégóta van kocsink, de ha nem muszáj, akkor inkább nem megyek 2-3 gyerekkel busszal, mert az rettenetes. Az emberek nem csak az autóban tolakszanak, leszarnak a buszon is. Mit érdekelte õket, hogy az egyik gyerek még a hátam mögött, a babakocsi a kezemben, a harmadik már a buszon, még volt aki megsértõdött, mert benyomult elém, és koszos lett a kocsi kerekétõl a nadrágja.
A BKV-nél úgy kellett kiharcolni, hogy egy-egy korlátot szedjenek már ki jármûvenként, mert máskülönben egyedül nem tudsz felrakni rá egy babakocsit, csak segítséggel. Ha van. Mert sokszor nincs segítség, csak elfordított fejek. Ezek az emlékek elég mélyen megmaradtak, és szerintem nem vagyok vele egyedül.
Az eszmét meg nem mindenki érzi annyira a sajátjának, mint te, hogy otthonhagyja a kocsit. Vagy ha szeretné is, akkor sem biztos, hogy megteszi. Pl. ismerõs Dunakeszirõl jár be minden nap, a parkolást itt fizetik neki, máshol nem. Nyilván nem fogja a cégautót lerakni a város szélén.
Én annak is örülnék, ha szünne a konfliktus bringások, és autósok között, nem hiszem, hogy a bunkózás segítene.