Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#1241
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Voti az en emberem! Errol van szo.

Tegnap nem neteztem, úgyhogy most utólag hozzászólnék én is. Miért csak a belvárosban, vagy a városban ne lehessen autózni? Az autómentes nap nem országos? Nem igazán értek egyet a P+R megoldásokkal. Nekem fél kézzel kell feltennem a bringát a vonatra mégsem ülök autóba aznap.
Ez az egész CM amúgy nagyon kezd Bp.-rõl szólni és ez nekem nagyon nem tetszik.


Meg arrol, hogy ma kozepso tanyeron mentem majdnem a fenyogyongyeig :-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1242
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
Tegnap nem neteztem, úgyhogy most utólag hozzászólnék én is. Miért csak a belvárosban, vagy a városban ne lehessen autózni? Az autómentes nap nem országos? Nem igazán értek egyet a P+R megoldásokkal. Nekem fél kézzel kell feltennem a bringát a vonatra mégsem ülök autóba aznap.
Ez az egész CM amúgy nagyon kezd Bp.-rõl szólni és ez nekem nagyon nem tetszik.

#1243
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

Én balra akartam kanyarodni, behúzódtam az út közepére, kezem kitettem.
Mögöttem a Szuzukis lassított, mert keskeny az út, nem fért el mellettem (de amúgyis a kanyaroknál diktálok 1 tempót, csak el ne üssenek). Mögötte frankón jött az a Barom TT-s és elõzte a mögöttem álló sort, pont akkor kezdtem kanyarodni. Aztán látok elsuhanni egy ezüst Audit... Amúgy a szele is megcsapott.

ilyenkor, hogy énvagyok-e a hibás, nem tom :) mindenesetre:scared: megijedtem.


Mindeképpen Te vagy a jó, mert a KRESZ szerint:
1. Sort nem elõzhet
2. Balra kanyarodó jármûvet csak jobbról elõzhet

De a hajadra kenheted ezeket a szabályokat, ha a barom elcsap. Utolsó szavad még talán annyi lehet, hogy "nekem volt elsõbbségem".
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1244
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
nekem ezzel teljesen makom van, Ujpalotatol a Varosligetig vegig kertek alatt tudok gurulni, abszolut elhanyagolhato forgalmu utcakon.
kisse fonak modon pont, hogy a Varosligettol vezeto bringaut az egyik legveszelyesebb szakasza az utvonalamnak, de kis kompromisszummal elnezheto az is. szoval kiralysag :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1245
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Harmadik hete tolom Budörsöt. Eddig ez a hét a legdurvább. Hétfõn kezdõdött azzal, hogy egy állat szembõl jött, és kiment elõzni, majd kb 110 zel jött felém egyenesen, én meg bele a parlagfûbezõbe, esni nem sikerült de átoktövist azt kaptam az elsõmbe vagy kettõt. Azt hogy a KÖRFORGALOMBAN MEGELÕZNEK, magyarul nem mögöttem jön, hanem mert õ ugye az elsõ kihajtón kimegy átvág elõttem (csak azér elõttem mert qurvára figyelek rájuk, egyébként rajtam menne keresztül), már kezdem megszokni, Ma reggel megint elõzõs barom játszott velem amerikai párbajt... MOst nem arattam, mert volt hova lehúzódni, de az út 60% án, vagy árok, vagy sûrû növényzet van!!! :-(((((((

Ugyanitt keresek alig használt Uzi-t, kerékpárra szerelhetõ tartóval...

Hú, de szarul hangzik.. Azt hiszem, hogy ilyen helyen nem tekernék, ha nem muszáj..

Szerencsére a cégig nem olyan vészes az út. Egy helyen (ha valaki ismeri Áldás utca) egy nagyon szûk utcában van egy ált.iskola. Az út mindkétfelét leparkolják, autóval úgy lehet sokszor elmenni, hogy szinte érintkeznek a tükrök. Nna, ott nem nagyon szerencsés felfele a meredeken billegni, ha épp jön egy sor ideges ember..

#1246
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Harmadik hete tolom Budörsöt. Eddig ez a hét a legdurvább. Hétfõn kezdõdött azzal, hogy egy állat szembõl jött, és kiment elõzni, majd kb 110 zel jött felém egyenesen, én meg bele a parlagfûbezõbe, esni nem sikerült de átoktövist azt kaptam az elsõmbe vagy kettõt. Azt hogy a KÖRFORGALOMBAN MEGELÕZNEK, magyarul nem mögöttem jön, hanem mert õ ugye az elsõ kihajtón kimegy átvág elõttem (csak azér elõttem mert qurvára figyelek rájuk, egyébként rajtam menne keresztül), már kezdem megszokni, Ma reggel megint elõzõs barom játszott velem amerikai párbajt... MOst nem arattam, mert volt hova lehúzódni, de az út 60% án, vagy árok, vagy sûrû növényzet van!!! :-(((((((

Ugyanitt keresek alig használt Uzi-t, kerékpárra szerelhetõ tartóval...

az sajna nincs raktáron, de zsír új AK47-es stucnira szerelhetõ, még van egy néhány a ládafiában :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1247
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Harmadik hete tolom Budörsöt. Eddig ez a hét a legdurvább. Hétfõn kezdõdött azzal, hogy egy állat szembõl jött, és kiment elõzni, majd kb 110 zel jött felém egyenesen, én meg bele a parlagfûbezõbe, esni nem sikerült de átoktövist azt kaptam az elsõmbe vagy kettõt. Azt hogy a KÖRFORGALOMBAN MEGELÕZNEK, magyarul nem mögöttem jön, hanem mert õ ugye az elsõ kihajtón kimegy átvág elõttem (csak azér elõttem mert qurvára figyelek rájuk, egyébként rajtam menne keresztül), már kezdem megszokni, Ma reggel megint elõzõs barom játszott velem amerikai párbajt... MOst nem arattam, mert volt hova lehúzódni, de az út 60% án, vagy árok, vagy sûrû növényzet van!!! :-(((((((

Ugyanitt keresek alig használt Uzi-t, kerékpárra szerelhetõ tartóval...

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#1248
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Az a baj, hogy nekünk a CM-mel párhuzamosan ez ellen is küzdeni kellene, de erre még kevesebb esélyt látok.. :( Jó, tudom készül egy oktató anyag bicikliseknek, de az ilyenekre lesz ennek bármi hatása.. Max az ifjúságra, de õk meg ha nincs "példakép", akkor a lázadásos korszakban inkább csak azért is hülyeséget csinálnak.. Vagy ne lássam ennyire sötéten a helyzetet?

#1249
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Még egy rossz hír.. Biciklis gázolás
És már megint egy kivilágítatlan biciklis! :mad:

ezzel a tipussal nekem is volt 1 kalandom vmik nap : szal megyek haza du 2 körül, budakalász - istvántelepi bekötõút, ez q.hosszú egyenes, ha szentendre felé mész balra házak néhány keresztutca, jobb kéz felé préri...megyek kicsit 50 alatt, papa elõttem a parasztbiciklivel, szembe nem jön semmi...már pont tettem volna kirakni az indexet meg elkezdeni kikerülni, mikor papa bal kezét lelógatva, a mutatóujját kinyújtotta balra, de azzal a mozdulattal már döntötte is a tanyabájkot a mellékutca irányába...onnan az út jobb szélérõl...na fékeztem egy füstölõset, lementem kicsit a padkára, kb akkor volt papa az ajtóm magasságában és kb a felezõvonalat keresztezte éppen...na utána mentem kicsit magyarázni a kreszt...szerencséje volt az öregnek mert ott általában ritkán haladnak az emberek 80-90 alatt....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1250
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Még egy rossz hír.. Biciklis gázolás
És már megint egy kivilágítatlan biciklis! :mad:

#1251
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Ma en is visszafogtam magam. 54km/h fole nem mentem.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1252
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

En nem szarozok, kozepen megyek, nem huzodok ki. Igy senki nem jon mellem. Mondjuk temposan jovok, nem igen tartom fel oket de eddig meg senki nem dudalt. Es annal jobban felek, hogy a szelen huzodva guruljak ott le.

Kb 35-40 között mentem lefele, de volt olyan hely, ahol a szemközti útfelbontást kerülték, ott biztos nem mentem volna bentebb, mert nem nagyon zavart õket, hogy én ott vagyok.. Közben persze jöttek hátulról is.. Õt sem zavarta, hogy ott vagyok.. Mindegy, figyelek, ez eddig bejött.. Jobb félni, mint... :)

#1253
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Szép lett volna, ha téged is elütnek :mad:

Ilyen helyeken baromira figyelek és ha kell inkább félreállok, mint ahogy reggelente a meredek, szûk kis utcán.. Eddig bejött.. Le is kopogom...

#1254
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=60468

Így talán értesülnek róla az autósok is. :)

#1255
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
En nem szarozok, kozepen megyek, nem huzodok ki. Igy senki nem jon mellem. Mondjuk temposan jovok, nem igen tartom fel oket de eddig meg senki nem dudalt. Es annal jobban felek, hogy a szelen huzodva guruljak ott le.

Lefele volt olyan hely, ahol talán jobb is lett volna félreállni, olyan közel jöttek el az autók mellettem..


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1256
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Én balra akartam kanyarodni, behúzódtam az út közepére, kezem kitettem.
Mögöttem a Szuzukis lassított, mert keskeny az út, nem fért el mellettem (de amúgyis a kanyaroknál diktálok 1 tempót, csak el ne üssenek). Mögötte frankón jött az a Barom TT-s és elõzte a mögöttem álló sort, pont akkor kezdtem kanyarodni. Aztán látok elsuhanni egy ezüst Audit... Amúgy a szele is megcsapott.

ilyenkor, hogy énvagyok-e a hibás, nem tom :) mindenesetre:scared: megijedtem.

Ha kihúzódtál balra, jelezted a kanyarodási szándékod, és a lehetõségekhez képest meggyõzõdtél róla, hogy nem elõznek (a mögötted jövõ nem kezdett elõzésbe, úgyhogy szerintem igen), akkor nem te vagy a hibás. Belterületen, mert lakott területen kívül nem kanyarodhatsz kerékpárral balra, csak áttolhatod az úton.

#1257
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,291 posts
Én balra akartam kanyarodni, behúzódtam az út közepére, kezem kitettem.
Mögöttem a Szuzukis lassított, mert keskeny az út, nem fért el mellettem (de amúgyis a kanyaroknál diktálok 1 tempót, csak el ne üssenek). Mögötte frankón jött az a Barom TT-s és elõzte a mögöttem álló sort, pont akkor kezdtem kanyarodni. Aztán látok elsuhanni egy ezüst Audit... Amúgy a szele is megcsapott.

ilyenkor, hogy énvagyok-e a hibás, nem tom :) mindenesetre:scared: megijedtem.
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#1258
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Szép lett volna, ha téged is elütnek :mad:


külön szekciót alkotnának a CM-n, az elütöttek.
Így most szerencsére csak Votira kell vigyázni. Bár jobb lenne, ha erre sem került volna sor.

#1259
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Mire odaértem, már nem voltak sehol.. Semmi nyom nem maradt arra.. Remélem, hogy tényleg nincs semmi komoly baja, báár, ami a fényképbõl látszik az elég csúnya..
Lefele volt olyan hely, ahol talán jobb is lett volna félreállni, olyan közel jöttek el az autók mellettem.. Az Árpád-hídon meg a biciklisávon állt egy autó, amikor közelebb értem még jobban ráállt, közel a következõhöz, hogy mégkisebb hely legyen.. Majd egy kicsit visszagurult, mivel félõ volt, hogy mit is tesz, ezért szinte nullára fékeztem, és néztem a fejét, hogy most mi is van.. Erre vigyorogva utánam szól, hogy "nehogy már haragudjak" vagy valami ilyesmi.. Hmm..

Na, nehogymár õ mondja meg, hogy micsinálj!
Ma sok hülye volt az úton. Elsõbbségadás kötelezõ táblánál a csaj néz balra (onnan jövök én), aztán jobbra, és kikanyarodik balra. Szerencsére láttam, hogy néz, de nem lát, úgyhogy az utolsó pillanatban fékeztem, és kikerültem az eleje felé, úgyhogy kénytelen volt megállni.
De vannak rendesek is, megköszönik, hogy megadom nekik az elsõbbséget, aztán együtt hülyézzük le az autóst, aki elhúz mellettem. Nem tudom mit gondolt, minek álltam meg a jobbos utcánál?? ez amúgy rendszeres. Az autósok nem tudják, hogy hol van elsõbbségük, és hol nincs. Hogy kapták meg a jogsit?

#1260
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,291 posts
Szép lett volna, ha téged is elütnek :mad:
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé