Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1221
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Most olvasom, hogy elkezdik felújítani a Budafoki útat. Nem ismerem a környéket. Van arra bringaút? Ha van, akkor milyen állapotú, hol vezet, gyalogossal vagy anélkül, stb.. Csak azért kérdezem, mert ha nincs, vagy szar, akkor érdemes lenne a Bajcsyhoz hasonlóan bepróbálkozni..

#1222
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Egyébként lehet venni lábra is lámpát.. Az is elég feltûnõ a fel-le mozgásával..

Egyébként nem nyújtottam, mert nem szoktam, ami hülyeség, másrészt meg zuhany, átöltözés és rohantam vásárolni a másnapi vacsihoz a dolgokat.. :)

#1223
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kell a francnak a melleny. Aki nem veszi eszre a villogom, az a mellenyt se fogja. Bazi eros fenye van :)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1224
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

A lámpa mellett lehetne alternatíva a láthatósági mellény. 500-800 HUF, pehelysúlyú, összegyûrve elfér bárhol, és MÉGIS ÉSZREVESZIK az embert. Autó volánja mögöt ülve magam is tapasztalom gyakran, hogy a kis szar villogók nem érnek semmit, de egy mellényt jó messzirõl észre lehet venni.

Okos bringás felvesz ilyet (is).

Igaz, ami igaz, nem rossz ötlet. Bár akkor már olyan mez kéne, ami erre is alkalmas. Pl a hátán vannak ilyen csíkok.. Vagy elég jó légáteresztõ az a mellény? És úgy általában nem zavaró? Soha nem volt ilyen rajtam..

A kis szar villógók egyébként tényleg nem érnek sokat, de lehet olcsón is erõs villógót venni, csak oda kellene figyelni. Elõl meg az én lámpám is olyan, hogy villogtak már szembe, hogy lejjebb vehetném, pedig az enyém messze nincs olyan, mint a "lámpás" topik mestereinek.. :) Szóval az is megoldható..

#1225
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Tényleg Stiggs, ha itt tartunk, mi újság az általam fotózott Dunakanyar bringaút képeivel? Tudok segíteni valamiben, hogy mielõbb felkerüljenek az oldaladra? Átméretezzem õket? Szólj ha tudok segíteni!


Rajta vagyok, csak kicsit sok a dolgom mostanában a melóban, estére meg elég hulla vagyok, ma meg jön vagy 7 vendég is, félig kész van már, meg egy csomó egyéb frissités de valahogy nem jutok hozzá, vagy estére már computer undorom van, nemtom... De legkésõbb hétfõn fönt lesz az egész....

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#1226
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Nem nyujtottal HHH utan? Azt pedig kellene, mert beall az izom. En nemtok fozni, szoval magambol indultam ki :) Amugy ha terepen jossz le, akkor a karod, vallad, stb. meg jobban fogod erezni. Na ez benne a jo. Sokan azt hiszik, bringazaskor csak a lab fejlodik, de a montizas masra is jo hatassal van.

Al, ha tudnád milyen jól fõzök.. :) Legalábbis pácolt húsokat, meg "kreatív" ételeket..
Ja egyébként reggel a squashnál, nyújtottam egy kicsit és gugolásnál éreztem a HHH-t.. És ami meglepett, hogy kar-melegítésnél a vállam, tricepszem és a mellizmom is húzódott kicsit.. Lassított reakció.. :D


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1227
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Még egy rossz hír.. Biciklis gázolás
És már megint egy kivilágítatlan biciklis! :mad:


A lámpa mellett lehetne alternatíva a láthatósági mellény. 500-800 HUF, pehelysúlyú, összegyûrve elfér bárhol, és MÉGIS ÉSZREVESZIK az embert. Autó volánja mögöt ülve magam is tapasztalom gyakran, hogy a kis szar villogók nem érnek semmit, de egy mellényt jó messzirõl észre lehet venni.

Okos bringás felvesz ilyet (is).

#1228
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Al, ha tudnád milyen jól fõzök.. :) Legalábbis pácolt húsokat, meg "kreatív" ételeket..
Ja egyébként reggel a squashnál, nyújtottam egy kicsit és gugolásnál éreztem a HHH-t.. És ami meglepett, hogy kar-melegítésnél a vállam, tricepszem és a mellizmom is húzódott kicsit.. Lassított reakció.. :D

Voti: ebben egyébként egyet értünk. Ezért remélem, hogyha itt sikerül egy picit kiharcolni, akkor tovább tudunk lépni.. Dunakeszi, basszus, pont most meséltem egy ismerõsõmnek, aki arra szokott kerekzni, hogy arra hiányzó szakaszra megkapták a pénzt.. De ezek szerint lehet, hogy mindegy is.. :(

#1229
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Ami a budapesti részét illeti: sajnos(!) eléggé centralizált az ország és így sok esetben csak itt lehet dolgokat elérni. Ez baromi nagy baj! Viszont, ha itt sikerül átverni dolgokat, akkor lehet, hogy könnyebben terjed a többi nagyvárosban is és mégtovább. Van egy csomó kisváros és falu, ahol rendes kiépített biciliút van, de ez nem sok hatással van Budapestre..
Még egy dolog. bp-en (és környékén?) kétmillióan élnek (fogalmam sincs mennyi az "aktív"), én úgy 100-200 ezerre teszem az ide- és átutazókat. Ki lehet számolni, hogy ez mekkora terhelés a forgalomnak, és így mekkora terhelés a bicikliseknek. Szvsz ekkora terhelést nem kap semelyik város..
Ettõl függetlenül egyetértek, nem bp-rõl kell szólnia! Kérdeztem is, hogy az érdi megmozdulásra szándékszik-e menni valaki.. Válasz nem nagyon volt...

Engem nem a CM centralizáltsága zavar, hanem az, hogy ha valami kis eredménye van, akkor az 100%-ban Budapestre koncentrálódik. A sajtó felkapta, lehetõség lett a követelések megfogalmazására (még ha nem is biztos, hogy lesz belõle valami), de ezek a követelések a Bp.-i városvezetéshez, és kizárólag Bp.-i kerékpárutakról szólnak. Még Kükünek a CM honlapra írt invitáló sorai is csak Bp.-rõl szólnak "bárcsak te is egy ilyen városban élnél". Én nem szeretnék Bp.-en élni, sõt még Fóton sem szeretek, mert közel van, de elmegyek a CM-re mert remélem, hogy elõbb utóbb nem csak a fõvárosról szól majd.
Micsoda nagy erdemény, hogy sikerült elérni a Bajcsin a bringaút építést, pedig tervben sem volt. Ennél talán egyszerûbb lenne elérni, hogy a meglévõ Dunakanyar kerékpárutat ne túrják szét Nagymarosnál, vagy hogy Dunakeszi ha már kapott 200 milliót akkor jól meg is építse azt a kerékpárutat amire kapta. Dunakeszin ugyanis tudtommal óriási gondok vannak. Meg volt a pénz az önkormányzatnál az összes mellékutca leaszfaltozására, aztán most hogy kb a harmada kész már nincs egy vas sem. Persze gondolhatjátok milyen autóik vannak a képviselõknek. De hogy a témánál maradjunk: Dkeszi a 200 millát a Bp.-et Göddel összekötõ kerékpárút építésére kapta, a helyi újságban viszont már megjelent egy pályázat a Dkeszi északi részét Göddel összekötõ kerékpárút megépítésére. Ez kb 2km teljesen sík földút leaszfaltozását fogja szerintem jelenteni és a pénz el lesz költve. Adja Isten, hogy ne így legyen!
Remélem ilyen témák is elõbb utóbb napirendre kerülnek majd a CM hatására!
Tényleg Stiggs, ha itt tartunk, mi újság az általam fotózott Dunakanyar bringaút képeivel? Tudok segíteni valamiben, hogy mielõbb felkerüljenek az oldaladra? Átméretezzem õket? Szólj ha tudok segíteni!

#1230
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Es elnek meg? :) Holnap en is megyek, ma pihi. 2x megyek, 1x pihi. Kulonben a tejsav megteszi aldasos hatasat.

Tegnap nem, mert vendégeim voltak este és én fõztem.. :lick:


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1231
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Tegnap nem, mert vendégeim voltak este és én fõztem.. :lick:
Ma meg squasholni voltam reggel és nem tudtam, hogy be lehet-e rakni a bringát a terem közelébe, így autó lett belõle.. :( Szóval me sem.. De majd holnap..
Mindenesetre kiderült, hogy be lehet rakni, és jövõhéten, akkor alkalmazkodva az autómentes naphoz, be fogok tudni jönni biciklivel squasholni.. :)

#1232
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tegnap nem voltal a hegyen :)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1233
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Lehet, hogy hárman mennénk egy kocsival.. Ez már deal?

Én nem ítéllek el, ha úgy jöttök. Nektek a CM fontos.. Másnak mindkettõ. Nem kell ezen problémázni, ennyi..

#1234
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Tegnap nem neteztem, úgyhogy most utólag hozzászólnék én is. Miért csak a belvárosban, vagy a városban ne lehessen autózni? Az autómentes nap nem országos? Nem igazán értek egyet a P+R megoldásokkal. Nekem fél kézzel kell feltennem a bringát a vonatra mégsem ülök autóba aznap.
Ez az egész CM amúgy nagyon kezd Bp.-rõl szólni és ez nekem nagyon nem tetszik.

Nna, tegnap én sem netezetem.. :)
Nem tudom, hogy pontosan mi az autómentes nap célja, de ebbõl a szempontból nem is biztos, hogy érdekes. Az, hogy a két esemény egy napra kerül még a kettõnek nem egy a célja. A CM nem az autók nélkülözésérõl szól, bár tény, hogy egy kiváltója lehetne, ha az infrastruktúra megépülne. Az is tény, hogyha valakinek fontos a biciklizés és az egészségesebb élet, stb, akkor autómentes napon ne jöjjön autóval a CM-re, mert ez lenne az igazi környezettudatosság.. De ettõl még nem ítélem el azt az embert, aki pl pegy P+R-es megoldással eljön, mert máshogy nincs esélye. Könnyû azt mondani, hogy szabi, mert nem mindehol adják ki, könnyû azt mondani, hogy vonat, ha nincs rá valamiért lehetõsége, stb.. De ha valaki magáénak érzi a dolgot, csak azért elvenni tõle, hogy részt vehessen benne, mert nem tud csak autóval idejönni? Nem tudom..
Ami a budapesti részét illeti: sajnos(!) eléggé centralizált az ország és így sok esetben csak itt lehet dolgokat elérni. Ez baromi nagy baj! Viszont, ha itt sikerül átverni dolgokat, akkor lehet, hogy könnyebben terjed a többi nagyvárosban is és mégtovább. Van egy csomó kisváros és falu, ahol rendes kiépített biciliút van, de ez nem sok hatással van Budapestre..
Még egy dolog. bp-en (és környékén?) kétmillióan élnek (fogalmam sincs mennyi az "aktív"), én úgy 100-200 ezerre teszem az ide- és átutazókat. Ki lehet számolni, hogy ez mekkora terhelés a forgalomnak, és így mekkora terhelés a bicikliseknek. Szvsz ekkora terhelést nem kap semelyik város..
Ettõl függetlenül egyetértek, nem bp-rõl kell szólnia! Kérdeztem is, hogy az érdi megmozdulásra szándékszik-e menni valaki.. Válasz nem nagyon volt...

#1235
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Nem. Kocsival ne jojjon senki. Inkabb egyel kevesebb kerekpar es egyel kevesebb auto, mint +1 mind a kettobol aznapra. Jon vonat, onnan lehet tekerni.


Lehet, hogy hárman mennénk egy kocsival.. Ez már deal?

#1236
Csoka

Csoka

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok, bocsi, hogy beleszólok, csak a téma alapján (túrák, versenyek, stb.) klikkeltem rátok és a segítségeteket szeretném kérni.
Hallottatok a most szept. 23-24-én levõ Nürnbergi Freeride versenyrõl???
Szóval mi szeretnénk kimenni, de buszjegy és vonatjegy baromi drága és érdeklõdnénk, hogy nem tudtok-e olyan személyrõl/személyekrõl, akik esetleg kocsival mennének. Mi ketten lennénk, benzinbe beszállnánk, szállást lehet, hogy tudnánk intézni.
köszi elõre is
zsuzsi

#1237
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Nem csak a hidegrol van am szo. Telen mar 16:00 sotet van es 18:30-kor elindulni HHH tetejere az nem olyan vicces :)

Egyebkent tegnap alig birtam felmaszni, nagyon szenvedtem. Vagy a vasarnap volt bennem vagy nem tudom. Raadasul fejben sem voltam ott, ossze-vissza tekertem, semmi ritmus. Ma direkt figyeltem magamra. Esszel jobban megy.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1238
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Majd jovore :) Meg iden el akarom erni, hogy a fenyogyongyeig csak kozepson es utana is minel tobbet. Aztan telen edzes, teremben is es tavasszal tamadok :bananadan

ez majdnem jó al, csak terem helyett téli ruha, hóbike rulz :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1239
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Majd jovore :) Meg iden el akarom erni, hogy a fenyogyongyeig csak kozepson es utana is minel tobbet. Aztan telen edzes, teremben is es tavasszal tamadok :bananadan

fáradt voltál, nem ment nagytányéron ? :)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1240
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Voti az en emberem! Errol van szo.



Meg arrol, hogy ma kozepso tanyeron mentem majdnem a fenyogyongyeig :-)

fáradt voltál, nem ment nagytányéron ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való