Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4561
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
a kinai tesaknak biztosan nincsenek ilyen gondjaik.
letezik foldi paradicsom :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4562
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
:)

#4563
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
de ha téged belelök az árokba, abból neki nem lesz anyagi kárja... ellenben új gátló 30-50e ft, új felni lemez esetén 15 kb, gumi akár 40 is lehet, stb stb.
tényleg egy bunkó állat az ilyen, meg van fék is(én ezt teszem) de mit mondjon erre az ember. tötretõ vadállat, aki a következõ pirosnál úgyis beszopja, mert amit "behozott" a gyorsan szlalomozással, azt elveszetette a várakozással.(ilyenkor kéne igazából utolérni, és......... persze ha még tud járni a bicos, aki beleesett az árokba)
el kéne venni az ilyenek jogsiját, és heló.
veszélyeztetésért feljelenteni, vagy hasonló.....


Pitechus: igen, így van!
de amatõr nem vagyok, mert nincs nyakmerevítõm sem.. valahol a kettõ között vagyok.

#4564
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts

és? bukót sem hordok mellé
'oppá.
csak magamat ölöm meg vele, senki mást.


de azért tudod:
A profik bukót hordanak, az amatõrök nyakmerevítõt.

#4565
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Egy tudományos ülésen azt hallottam, hogy maximálni kell egy emberi élet értékét. Ezt Amrikában egy évi mûvesekezelés árában határozták meg. Ez kb. 25 milko Ft-ban.
Engem beleszorítottak egyszer egy árokba. A szembejövõ autó lazán kikerülte a kátyút és majdnem nekem jött, még dudált is. Persze nem állt meg, hogy megnézze, mi lett a bajom, összetörtem-e magam az árokban.
tehát az én életem kb. feleannyit sem ér mint egy tengely, vagy egy téligumi.
szomorú

#4566
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
:scared: :clap: :beer:

Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4567
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
és? bukót sem hordok mellé
'oppá.
csak magamat ölöm meg vele, senki mást.
kisebb az esélye, hogy meghalok, mntha folyton idegeskednék a sok bunkó autós miatt...
egyszerûen nem érdekel semmi, megyek, haladok amerre tudok.

amúgy nemtudom miért balesetveszélyes.
autót nemtökmind1, hogy hallom e hátulról vagy nem? vagy kikerül, vagy elcsap, akár hallom akár nem.
keresztezõdésben benézek oldalra, jön autó, nem jön autó. tökmind1 hallom e.
szembõl meg csak csak észreveszem...
a mentõ meg áthallattszik.
az meg hogy a moszkván szaladnak utánam a rendõrök, hogy álljak meg, az meg le van xarva hogy nem hallom, legalább nincs belõle problémám.

#4568
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
nem megyek helyre vadaszni, mert nem jarok autoval ;)

ha nincs eleg parkolohelye, arra nem az a megoldas, hogy beall mas utjaba. ennyi erovel az Oktogon kozepen is letehetne a verdat, de nem. mellesleg amelyik atbucskazik azokon a femszarakon, az normalisan is oda tudna allni.

es az a rohej, hogy egy-egy katyut ma mar sztoikusan vesz kerek koze az ember, vagy keruli ki. engem meg ugy kerul ki, hogy "mi a retekert itt kacsazik ez a barom az uton?". katyuszamba sem vagyok veve az utcan, az van :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4569
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Amúgy a walkman hallgatás bringázás közben az egyik legbalesetveszélyesebb dolog.

Persze...a bringázás után...
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4570
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Szerintem a matrica egy nagyon kultúrált válasz a bicikliúton parkolok ellen. Nem rongálsz, diszkrét, és még az indulatodat is levezeti.
Amúgy a walkman hallgatás bringázás közben az egyik legbalesetveszélyesebb dolog.

#4571
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
[quote name='thez']és mit csinál az egy két önkéntes?:-)


összematricázza?QUOTE]
ott van mögötte...;)
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4572
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
és mit csinál az egy két önkéntes?:-)


összematricázza?
rendõrség átveszi a fényképes dokumentumokat simán, de mikor megfordul az ezt bevivõ, hogy távozzon, valszeg hatalmas ívben fogja a kukába hajítani:-)

#4573
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

mellesleg tenyleg nem nekunk kellene az ilyesmit megtorolni, hanem a kozrendeszeknek, vagy a zsaruknak.
csakhat ugye.


vagy egy-két önkéntesnek... :blowup: :D
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4574
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ök nem teszik, mert van ennél jobb dolguk is.
pár ezen vérig sértõdõ bringást leszámítva senkit sem érdekel. de ottvagy, állsz andrássy-n, pont a célpont elött, van egy 3/4-ed autónyi hely, és csak azért ennyi, mert az elötted áló idióta primitív vezetni nem tudó egyén nem mer rámenni az elötte parkoló autóra, így hagy másfél méter követési távolságot, na akkor elmész vadászni még fél óráig helyre, mikor tudod hogy a mögötted levõ autó ugyanúgy be fog állni oda, szal elmész fél óráig vadászni helyre, vagy fogod magad és bekeffensz oda.
tudom, azt írod hogy elmész vadászni helyre..... de majd meglátjuk.
mellesleg azért nem kerülök én ilyen szituációba sosem, mert sose megyek úgy be a városba, hogy fizetõs helyen kelljen tartanom a kocsit. peremkerület, nyócker.... utána meg BKV.


és tudod menynire nem észrevehetõ(ha nem akarja észrevenni az ember) az a 2 centis fém cucc?

#4575
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
de most, az a barom, amelyik csakazertis athuppan azokon a gombakon az Andrassyn, az mar eleve az anyazos, kib@szos, kobunko kategoria. az eleve egy rosszindulatu mutatvany. pusztuljon.

mellesleg tenyleg nem nekunk kellene az ilyesmit megtorolni, hanem a kozrendeszeknek, vagy a zsaruknak.
csakhat ugye.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4576
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Ez az...végre valaki! :clap: Csak a füles...:dj:

Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4577
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én meg tudom.
bringaúton parkolnak? igen? akkor nyomás a járda, vagy taki a külsõ sávba. elõzgessenek csak bártan, a dudálást úgysem hallom a fülembe nyomott vókmentõl.
totál nem idegesíten magam ilyen miatt, nemtudom ti miért teszitek, nem tesz jót az egészségnek!
komolyan, elõbb utóbb ráhúzódik a szívre....

#4578
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Félig(?) OFF:
A szándékos károkozással /tükörlerugás, összefestés-olajozás stb/ az a baj, hogy a legtöbb ember, aki - paraszt módon direkt és rendszeresen - a bringaútra parkol :mad: , az úgysem tanulna ebbõl, és legközelebb amikor elmegy egy bringás mellett, akkor bosszúból még jobban ki fog b@szni vele...letolja, anyázik stb...ennek ellenére sokszor én is alig tudom magamat türtõztetni...:chin:
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4579
DooM1A1

DooM1A1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 333 posts
megtaláltam ! http://autok.freeblog.hu/

ide, vagy ennek mintájára gondoltam.

Talán a legjobb 1 saját, bringás lenne... szerintem.
Már kétszer levágtunk a fejcsövembõl, de még mindig rövid... :D
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

#4580
DooM1A1

DooM1A1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 333 posts
no, azé ennyire nem vagyok elvakult. (csak érdeklõdtem:) )

1ébként a matrica :mmraise: ilyen jó :D
de ha már ragasztunk, akkor a szélvédõre tegyük, pont a szeme elé,
hagy vakarássza indulás elõtt.

Van még 1 kedves gondolatom.....:D
Lekéne fényképezni, és feltenni a netre azokat az autókat rendszámostúl, amik bringaúton parkolnak. Ezt eredetileg a járdáraparkolók ellen találták ki. A szanalmas.hu-n találtam rá még nemistudommikor. Megkeresem a szánin az oldalt és +kérem õket , hogy ha esetleg nincs ilyen rész (mármint bringautas) akkor nyissanak nekünk 1 ilyet. Ha valaki tugggya a címet szóljon !
Már kétszer levágtunk a fejcsövembõl, de még mindig rövid... :D
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg