Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4481
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts
Sajnos azt gondolom, hogy nem sok minden fog változni itthon egy ilyen felvonulás miatt sõt, még jobban meg fogják utálni a bringásokat. Persze arról, hogy senki nem tudott az útlezárásokról nem a szervezõk tehetnek, mert tudtommal õk már régen leadták a drótot, de ezt is csak mi tudjuk, mint azt is, hogy miért vonultunk fel. Persze ezt sajnálom, de szerintem ez a tény.
Ha már valaki eljött, szerintem tök mindegy, hogy miben tette. Ahogy itt valaki leírta, én teljes harci cc díszben mentem, mert így szoktam bringázni. És senki kedvéért nem fogok még a bringán is unalmas, szürke cuccokban lenni mint az emberek többsége az utcán. Ráadásul spd-m csak egy van, ami elég sportos, és a nyereg meg töri a seggem ha farmerban vagyok, szerintem az volt oda nem való, aki nem vett fel sisakot, mert az ugye bringázáshoz elvileg nélkülözhetetlen.

#4482
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Na, most, hogy kiderült, én is szervezõ voltam, mindenki velem anyázik, hogy õ mennyire nem tudott róla, és hogy mennyire bedugult. Ugrálnak a fejemen.....édesek.:)
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4483
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

Aha, persze a zsernyakoknak, akik a Karinthyn rendeszer parkolasznak a jobb oldali bicajsavon


olyankor oda kell gurulni es leragasztani a "szolgalunk es vedunk" matricat egy "megigerem, hogy soha tobbe..." matricaval ;)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4484
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

de most, az a barom, amelyik csakazertis athuppan azokon a gombakon az Andrassyn, az mar eleve az anyazos, kib@szos, kobunko kategoria. az eleve egy rosszindulatu mutatvany. pusztuljon.

mellesleg tenyleg nem nekunk kellene az ilyesmit megtorolni, hanem a kozrendeszeknek, vagy a zsaruknak.
csakhat ugye.


Aha, persze a zsernyakoknak, akik a Karinthyn rendeszer parkolasznak a jobb oldali bicajsavon :clap:

De multkor unnepnap volt: azon a szokoszon vmilyen fekete ruhas osztag buntetest osztogatott :angevil: nagyon orultem :D

#4485
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Paul Vitti: Már erõsen gondolkozok én is, hogy be kée szereznem egy spdt, de nem nagyon tudom, hogy milyet érdemes. Van vmi jó tipped? Cipõtéren se vagyok túlságosan képben...
...

Nekem egy wellgo pedálom van, szvsz elég jó ár/érték arányú,strapabíró darab. A súm meg diadora, azzal is meg vagyok elégedve.
1ébként pedig itt kérdezd meg...

Kutyanyul: én meg tök nyugodtan közlekedtem a szembesávba, azt gondoltam nekem MINDENT lehet :beer:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#4486
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Ja egyszer én is megcsináltam, erre a yardautóból rámtolták, hogy: rendezõ se mehet át a sávba ám! Na most erre mit mondjak, õk is látták, hogy ott nyomul a csávó, full szembe.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4487
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Emberek, tök mindegy, hogy valaki hogy jött el, ha eljött, nem ez a gond. Az a gond, hogy voltak egy páran, akik úgy gondolták, hogy õk akkor akirály csávók, hogy az hihhhetetlen, és nehogy már a rendezõ mondja meg nekik, hogy mi legyen. Kábé 5 ször szóltam oúti gyerekeknek, egymás után, azt se mondták, hogy kapd be, mintha nem mondtam volna semmit. A szokásos dolog volt ez is, nem arra mnet ki a játék, hogy együtt mit tudunk, hanem arra, hogy ki mekkora király, ki bírja a legjobban lesz*rni a szabályokat, mert ez ollan nagyon-nagyon vagány dolog. Hát nem az, és elnnézést kérek mindenkitõl, akire nem vonatkozik, aki viszont nem tud viselkedni, az inkább maradjon otthon, ne égessen le senkit, és semmit a bunkóságával.

Na.

Ezekszerint nem csak én botlottam lépten-nyomon furkókba. A szembesávból szinte lehetetlen volt visszazavarni az okostibiket, de egy idõ után rájöttem a +oldásra: beelõztem, elõtte 10m-el satufék, beálltam kereszbe elé:) Primkó módszer a primkók ellen...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#4488
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Azért a dolgos hétköznapokban osztják ám a népet a bringások, legalábbis magamból kiindulva...Amikor bringára pattanok, átalakulok agresszív kismalaccá, úgyhogy ha elütnek, szétrágom a kardántengelyt, vagy a hûtõt. Kovács néni kezébõl pedig nemes egyszerûséggel - igaz véletlenül - kirúgtam a szatyrot.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4489
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Csónaki vagyhogyishívják hölgynek is üzenem, de sztem a bringások nagy része sem fogta még fel:
Biciklis szempontból nem egy színházjegyrõl vagy egy lekésett üzleti vacsoráról szól a dolog, nem is a nem létezõ bicikliutakról.
Hanem A saját és hosszabbtávon az unokáink életérõl.

remélem nem voltam túl patetikus ;)

#4490
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
Mondjuk az is érdekfeszítõ volt, mikor valami önbizalom és tesztoszteron túltengésben szenvedõ b@romarcú az Nyugatinál a zebrán a bicajosok közt átkelvén (mert ugyen ott tíz m-re van az aluljáró) megpróbált lelökni egy bicajost a bicajáról. Mikor az visszaszólt, akkor meg elindult utána a járdán.
Szerencsére lassan azért utána számolt, hogy nem õ van többen, de akkor sem javít az ember közérzetén az ilyesmi.
"always look on the bike side of life"

#4491
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
talan azt kellene csinalni nekunk is :)

-miert itt szaguldozol suhanc?
-mert ez bringaut...
-de ez jarda!
30 perccel kesobb
-kovacs neni, tessek nyugodtan maradni, kulonben nem tudjuk kiszedegetni a kulloket a szemebol...


neveles kerdese minden.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4492
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts

Persze történhetnek balesetek de ha havonta egyszer elmegyek 2 km-re fagyizni csak nem..ha meg igen az kemény szívás.


akkor folytatom:

pár hónappal azután, hogy összevarrtak, Szegeden az albérletembõl elbringáztam a 1,5km-re levõ boltba. Egy útkeresztezõdésnél csaptak el, az autós nem vette észre a két STOP táblát meg a felfestést.
Nem volt rajtam bukó, mert még nem tanultam az elõzõbõl, pedig még látszottak a sebek.
Rohamkocsival vittek el, nyakmerevítõvel.

#4493
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Néha én is szájbacsapnék bárkit :D

Ride everywhere.

.


#4494
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Talán azért, mert a focidrukkereknek elég rossz a hírük a médiában. Azt hipp-hopp szájbacsapnak bárkit.....
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4495
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
hm.
en a magam reszerol gyakran veszek reszt ilyen tomegrendezvenyen, mikor a zsaruk lezarjak az utakat es az autosok kenytelenek megvarni, amig elvonulunk elottuk.

videki meccseken rendszeres, hogy a rendorok elzarjak az utat, amin elkisernek minket a stadionig, de itt Bp-n, az Ujpest-Fradi meccseken is lezarjak a _komplett_ (ertsd nem csak az egyik iranyt) Vaci utat, mert mashogy nem tudjak a Ferencvaros hiveit eljuttatni a Megyeri uti stadionig.
bo feloras forgalomkorlatozast jelent, mig danaszva elsetalunk a celig. es erthetetlen modon egyszer sem fordult meg elo, hogy egy autos eroszakkal at akart volna hajtani koztunk. olyan meg vegkepp nem, hogy kiszallt volna a kocsijabol magyarazni. tok csondben megvarjak a buli veget es tovabbmennek :)
pedig ott csak ketezren szoktunk lenni maximum.

itt vadkeleten, ugy tunik az utoero jobban szamit, mint barmi mas.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4496
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Írtam privit, tán menni fog.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4497
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts

http://www.reggel.hu...cikk&cikk=12301

Ezt olvastátok?
Van pár csúsztatás..de érdekes módon az egyetlen ilyen hangvételû cikk.

Tipikus... Ez nem is a hozzászólás miatt szar, hanem mert a médiába le van adva! Én az újságírót verném nyakon!
Kutyinyuszi! Akkor nem lesz vasárnap? Pont nem dolgozom!

#4498
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Utálja itt a bicikliseket a fene, én se a kresztankönyvvel biciklizek, mert úgy nem is lehet, de azért tesek kivételt, pl CM.

A bringautak meg......nincsenek táblák, hogy merre megy, a szakaszok között 100-300 méteres helyk vannak, ahol nijncs egyáltalán, és csak az tudja, hogy merre menjen, aki mindig arra jár. Olyan ez is, mint egy kakiszobor, amit lefújsz arannyal, jól néz ki, de attól sz*rból van.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4499
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 posts
Ja,ezt láttam.
Csónaki kisasszony hozzászólása aranyos.Miért nem megy pl. ö vidékre?
Vagy mi lenne ha holnaptól nem lenne benzin.....ehhh ezek tök hülyék.
Vagy nem is ezt mondta nem is ö....

http://www.reggel.hu...cikk&cikk=12301

Ezt olvastátok?
Van pár csúsztatás..de érdekes módon az egyetlen ilyen hangvételû cikk.


"Boldogok a heringek...."

#4500
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
valamibõl nekik is meg kell élni. a bulvár az már csak ilyen, sose a tények érdekelték.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.