Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4441
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 posts
Hali!

Sajnos a Critcal-on nem tudtam részt venni.
Ma azért sikerült bepótolnom rendesen.
Kb 8kor indultam a Dózsa György útról. Cél: Déli Pu. Végcél: Veszprém.

Negatív tapasztalatom nem volt, bár az Andrássy-n inkább a járdát vettem igénybe már csak azért is, mert megint ott parkolt a sok gyökér a kerékpárúton, másrészt jelentõs méretû és mélységû pocsolyák is fel-fel tûntek ezen a rövid útszakaszon.

Másik: A Lánchídon valamiért nem nagyon akartak elengedni az autósok maguk mellett (a jobb oldalon) - inkább igyekezett minél közelebb állni (mert kb. mindenki 5-el ment vagy állt) az út széléhez.

Már arra gondoltam nem látnak - minek is használni azt a jobb oldali tükröt - aztán eszembe jutott hogy ép eszû ember nem kerékpározik ilyen idõben, és ezért nem is feltételezik az autósok h. valaki jobbról szeretne elmenni mellettük.

Na mindegy érdekes kis út volt. Legalább sikerült sz*rrá áznom.

Uff ez hosszú lett.

Mindnekinek balesetmentes és kellemes közelkedést kívánok.
És nem csak BP-en!!!

#4442
csigafiú

csigafiú

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
Esõben durva,nem látszik a pocsolyától. Aztán meg lepõdsz...

#4443
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

...a lyukak de azok megint nem érintenek nagyon. értem is meg nem is a problémáitokat. vegyetek nagy gumit. van az slickben is.


kátyukkal nekem 2 gondom van. Mivel nincsen teleszkópom:
1. felninek nem tesz túl jót. Igaz dupla alu van rajta erõsített küllõkkel, de azért így is deformálódik
2. ha a könyöklõn vagyok iszonyat nagyot tud ütni. nem csak a könyökömet érzem, hanem a nyakam is kap egyrendes ütést...

#4444
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
kölyök: amig együtt mentünk, kb az az áltag.
figyelni kell, és nem kiakadn semmin.
nemtom itt mér akad mindenki ki... én teljesen jól megvagyok, egyszer nem próbálak elütni, mivel nem úgy fogom fel, amikor betekerek az autó elé.
vagyis
tul közel kerülünk egymáshoz.
2 felfogás:
1:az autó akar meggyilkolni
2:én tekerek be elé, igaz nekem van elsöbbségem.
én a másodikra gondolok mindig, mondjuk ilyenkor aranyosan mindig készülök egy repülésre, de eddig mindig megálltak:-)
(szerencsémre)

#4445
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,030 posts
ZSIROSMACSKA::
"a lyukak de azok megint nem érintenek nagyon. értem is meg nem is a problémáitokat. vegyetek nagy gumit. van az slickben is."

:) hát ez kész!!!! aha. ehez akkor többet nem is fûznék hozzá.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#4446
csigafiú

csigafiú

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
Mind1,megszokható, a legtutibb,ha süketnek tettetem magam és nem idegeskedek.
- Ja és bukó!!

#4447
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13,478 posts
Hát, nekem speciel tetszett a pesti közlekedés. Nem olyanhoz vagyunk szokva, de hamar ment az átállás. Mert az egy dolog, hogy anyáznak, de mi is... ;) Amúgy meglepõen kevés incidens volt. De komolyan. Lehet, hogy mi pont jó 4 napot fogtunk ki... És 180mm elöl-hátul+2,5-ösgumiRULEZ!!! :D

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#4448
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts

Majd egyszer küldök képeket 10cm mély lyukakról, parkoló autókról, benzinkútról amin végigmegy az út, mellékutcákból elõrontó autókról, a 15 kocsmáról aminek az ajtaja közvetlenül a bringaútranyílik, ezek "vendégeirõl", eldobált dobozokról, döglött macskákról, "mostszálltamleabuszról" gyalogosokról, hirtelen jelzés nélkül megszakadó bringaútról, a cinkotai éles sarokról, befejezetlen útépítésról és persze a kedvenceimrõl a Demszky-pálcáról, amik mindenfelé állnak csak felfelé nem.
Van itt minden kéérrrem szeppen.


igazság szerint én speciel lesz*rom az ilyeneket. egyedül a parkoló autók idegesítenek kicsit, de kormány meg van. demszky pálca nem játszik, kormány fölötte van jóval, ami még számotokra idegesítõ lehet, a lyukak de azok megint nem érintenek nagyon. értem is meg nem is a problémáitokat. vegyetek nagy gumit. van az slickben is.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#4449
csigafiú

csigafiú

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
Nyugi,ez 1 ilyen nap volt! Én is szívtam a seggfejek miatt,az Astoriától a BVSC uszodáig 5 f*szfej akart elcsapni,meg 2 bamba gyalog szédült elém a szakadó esõben! Front van ,vagy mi, ilyenkor sokkal jobban vigyázok...

#4450
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Ritka szar napod volt :) Slick gumival tényleg egy élmény lehetett.
Én holnap megyek Téténybe. Remélhetõleg víz nélkül és kötekedõ barmok nélkül :)

Az mondjuk tuti, hogy megjegyezték maguknak a pénteket... DE MI IS!!! :)))))

#4451
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,030 posts
hogy az aQrva!!!!!!!!!!!

ma yöttem most haza az esõben az Asztoriától a Gellért tér- Moricz zsigmond utvonaloan...
felkapcsoltam hátul a piros villogot.
a hid után akarok balra kanyarodni elengedek egy egyenesen közlekedõ autost, aztán én is akarok balrakanyarodni mögülem rámdudál autós...elengedem, megy egyenesen õ is...
yo végre balra, pirosat kapoakk KÖZBEN SZAKAD az ESÕ kiszol mellõlem eg yautós " legalább lámpád lehetne" mutatom hogy van.
rre hogy elõl!
mondom hogy Ellopták. erre valamit még mondott amit nem értetztem....
zöld...
nagy ahyrá a bal oldalon árvíz az úton 23x700-as slick gumikal tolom nekei..
nem tul közel a kicsit kiyebb parkolo autokhoz..
következik a zebra még a Moricz elött....
pirosamvan én azért átmegyek mert nincs gyalogos. közben a gyalogos aki 3m-re most lépett le rámszól hogy "pirosod van héé!" ... az esõ még mindig szakad ...õ bezzeg esernyõvel..ráadásul mondom a közelében sem voltam hogy ütközzünk.
.....
aztán a budaörsin megyek a yárdán...kb. 2 m re az uttol a petõfi laktanya után az amerikai emlékmünél vagy minél...erre egy kamion 80-al elmegy mellettem az árvizben a szennyvíz felcsap az arcomig! :XxX@@@(((((
.......
szóval szerintem nagyon mgyegyezték ezt a felvonulást....bár valoszinüez független attól. alapból ez van.
érdekes napokig/hetekig nyugodtan közlekedek nincs konfliktusom...
aztán mindig van egy -két nap ahol halmozottan fél orán belül. ://// :(
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#4452
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Külföldön ezért ugatnak le, ha nem élsz az elsõbbségeddel :)

#4453
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

Most már érdekel thez,
ki az a brinti?
és mi a száma?
;)


britney, elírva:-D
olvasd el a storyban tuti megvan írva a száma, valami szálloda nevü liba kiadta az összeset vagy mi történt.
egy hétig ez volt a legnagyobb hír a tv-kben rádiókban mindenhol.
ezé utálok rádiót is hallgatni.

#4454
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts

Itthon meg olyan a felfogás, hogy ha "én se tudok,menni, akkor te se tudjál". Teljesen más a kinti hozzáállás. Odállok a zebra ELÉ (még nem is álltam rá a felfestésre), zsír új 3as BMW füstölõ papucsokkal áll meg, hogy átengedjen. Itthon meg ugyanilyen autóval visszakapcsol egyet és padlógáz. Még akkor is, ha a gyalogosoknak zöld van.


Nem sokszor volt szerencsém még külföldön járni,de pár évvel ezelõtt eljutottam a Gran Canariára.Kölcsön kértem a vendéglátóm bringáját,hogy elinduljak egyedül felfedezni a szigetet...volt mikor csak a járdán tologattam a bicajt és bambultam az emberek arcába meg nézegettem a várost.És legnagyobb elképedésemre mikor a zebrához közeledtem és még viszonylag messze voltam a járdaszegélytõl,az autók már elõre megálltak és megvárták amíg átbandukolok.Eleinte hagytam,hogy õk menjenek el elõttem,de komolyan mondom nagyon hülyén néztek rám a vezetõk,hogy miért nem élek az elsõbbségemmel.


#4455
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Most már érdekel thez,
ki az a brinti?
és mi a száma?
;)

#4456
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
vw depo, bikemag, meg freeride magazine by bike:-)
ja, meg a BIKE.

#4457
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

és az újságok legtöbbje ilyen, ezért nem olvasok semmilyen napilapot, mert bulvár az összes. az is, ami nem. annyi különbség van benne, h nem a brinti nemi életérõl írnak, hanem politikusokról, és nem színesek.

Marad a Bikemag meg az AutóMotor...vagy mi.
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4458
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ezt úgy híják, bulvársajtó.
adva van egy riporter, akinek meg van adva hogy most autóseggnyalás nap lesz.
tehát "menj ki, kapd el a legmorgósabb köcsögöket, és tereld affeléa szót, hogy köcsögök a biciklisek"
azaz tedd fel a kérdést: az emberek nagy részét zavarja ez a tüntetés, ugye önt is?"
erre meg jön a természetes válasz, hisz 2 órája áll a dugóban hogy persze.
ennyi.

és az újságok legtöbbje ilyen, ezért nem olvasok semmilyen napilapot, mert bulvár az összes. az is, ami nem. annyi különbség van benne, h nem a brinti nemi életérõl írnak, hanem politikusokról, és nem színesek.

#4459
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Az április 23-ai Amerikai Autó Találkozó a pesterzsébeti Tesco parkolójában több éves hagyomány, nem ellentüntetés ! (az autótípusok egyenlõtlen eloszlása bezzeg nem tünt fel, mi ? :P)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#4460
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Mi az hogy senki sem tudott róla? Megb@sz az ideg amikor valami köcsög nyomja az újságban hogy: mér' nem mondták be? Én szerda-csütörtök-péntek kb. 20x hallottam a rádióban, pontos útvonallal, 2 vagy 3 újságban láttam (amit olvasok, abban mindben benne volt)...ha nem csak panaszkodni tudna a sok suttyó, hanem olvasni is, látta volna...
Bocs, de ez kijött.
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)