Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4421
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
"Az úttestnek az alkalmasságát mindig az adot körülmények között kell vizsgálni. Van olyan úttest, amelyen száraz idõben a kerékpározás lehetséges, essõs idõben pedig gyakorlatilag járhatatlan."
szintén a tanköyvbõl:)
de ha jólemlékszem a KRESZt le leht tölteni a BM honlapjáról, ha nagy tudósa akarsz lenni;)

meg is van http://web.b-m.hu/police/index.html baloldalt klikk a Közlekedésbiztonság-ra és ott eldöntheted PDF/RTF/DOC fomában kell-e :)

#4422
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
feltetelezem az sehol nincs definialva, hogy mi szamit kerekpar-kozlekedesre alkalmatlannak/alkalmasnak...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4423
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
"Lakott terülten lévõúton, melyen az úttest kerékpár-közlekedésre alkalmatlan, kerékpárral a gyalogosforgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10Km/h sebességgel a járdán is szabad közlekedni." / A jármûvezetõi vizsga tankönyve B személygépkocsi kistehergépkocsi :)

nem sokat lapoztam de most a kedvetért:)

#4424
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
valahogy igen,csak a redbull marad!!!vagy szop*on le a rendõr :)

#4425
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Járdán akkor lehet menni, ha fel van festve vagy engedi a tábla. Ha olyan tábla van, ami csak "apuci meg gyerkõc " van, akkor szopacs. Elméletileg azon a szakaszon csak tolni lehetne, de a hidak többségén apuci+gyerkõc+kerékpár tábla van. Kivéve Árpád híd és Lágymányosi-híd de ezt már lejjebb már írtam.....

#4426
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
tudtommal szabad menni a jardan valami gyokkettes korlatozassal. nem?
mar csak azert is, mert kismillio autouton egyszercsak felvillan a kerekparozast tilto tabla. onnantol jardazol. ha az is eleve tilos lenne, akkor redbull?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4427
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Járdán?ott meg alapból nem mehet a kerékpáros!Bár lehet hogy most nem kellett volna megszólalnom mert nem tudom hogy van-e kerékpár út a járda mellett!:)

#4428
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Szabad a hídon menni de csak a járdán!
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4429
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
menj at masik hidon pl :)
a Lanchiddal en egyebkent is ovatos vagyok. az egyik pilleres kurflinal egyszer olyat firkaztam, hogy nagyon nagyon fajt. osszementem egy masik sraccal, aki szembol jott be az U-ba es hello.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4430
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
A járdán lehet menni, szerintem jobb mint egy szimulátorprogram. Túristák ezerrel, lehet kerülgetni, õket :)

Nekem mondjuk soha nem szólt a yard, ha a hídon menten futár koromban. Biztos mer gyors voltam mint Sumahér :D
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4431
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Idézet:

a Lánchíd az egyetlen amin nem lehet(szabad) kerékpárral közlekedni.


Áhháá, most már sejtem mit vakerolt a rendõr a híd elõtt!

Mért nem lehet kerékpározni hídon? :wtf:

Hogy keljek át a Dunán, ami mindig jön?

Kell egy vizibiciklei azt hiszem. :)

#4432
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Azt azért ne gondolyátok hogy akik ott voltak mind kerékpárosok!!!!!!!

most meglepõdtök? és most nem azokra gondolok akik hétvégéken bicayozgatnak csak stb.. hanem azokra akik évek óta nem bicayoztak sehol!!!nemhogy Budapesten!!

nekem is volt kint oyan ismerõsöm aki kölcsönb kapott bicayt és ugy ment ki ahavrokkal mert biztos miyen yo moka t"tüntetünk,demonstrálunk" közben hüyéskedünk meg yol érezzük magunkat....
A srác 12 éve!!!! nem ült biciklin . csodálom egyáltalán hogy még emlékezett hogyan kell.... és a baráti társasága is hasonlo cipõben yárt....

Persze ez elenyészõ kisebbség...de azért ez enegm kicsit zavar/idegesít!

MÁS::
volt eg ylány akit ismertem...
bicayoztam köztetek erre látom ott fekszik az utszélén a bicay mellette 4yárokelõ meg körben.
kérdeztem mi történt?
Nekimentek (valki a bringások közül!!) és belement a hasába akormány....
ottt pityergett és csak azt haytogatta hogy "megsem állt megsem állt...."
Na ez megin szép!:(

UI: bocsi a heyesírásomért , amugyis szar, itt meg még annális):) nem anális!
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#4433
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

macs: én mondjuk se a lágymányosin, de az árpád hídon nem próbálkoznék ;) de állítólag hídon nem is szabad kerékpározni :confused: régen volt a kreszvizsgám, nem annyira emlékszem már


Hídon tényleg nem lehet kerékpározni, max a járdán. De a Lánchídon asszem nincs is bicikliút, hanem csak "összeketõ útvonal" a járdán, ami annyit tesz, hogy ott a járda teljes egésze a gyalogosoké. Ergo leszállsz a géprõl és szépen áttolod :)
Az Árpád-hídon ha Pest felé megyünk, akkor a bal oldal a kerékpárút, a jobb oldala pedig a gyalogos, de erre általában magasan tesz mind két tábor. (biciklisek, gyalogosok) Ha jól nézem a térképet, akkor a Lágymányosin ugyan ez a rendszer.

#4434
Gyurmagyerek

Gyurmagyerek

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!

Kicsit megkésve,de törve nem....sõt...nekem nagyon bejött ez az egész...:o))
Az elején meghökkentett egy kicsit a tömeg,nem gondoltam volna,hogy ennyien leszünk.Aztán kicsit morgolódtam,amikor elindultunk és én az Andrássy-n végigtoltam a bringámat,nem nagyon értve,hogy miért nem lehet menni a másik sávokban,amikor azok is le vannak zárva???...de ennek biztos megvan az oka,ezért nem is tettem rá kisérletet...mire kiértünk a Rákóczi útra már nagyon paprikás voltam a sok tologatás miatt(2x is eszembe jutott,hogy kiszállok és hazamegyek,de az a farmerszerkós lány nagyon csini volt,puszi neki!),de aztán bejött a feeling,a Rákóczin 40-el végig az Erzsébet hídig a legbelsõ sávban...hhát apám...nahh innentõl fogva már a jó Isten se vihetett volna haza...innentõl kezdve oldottabb voltam és hát az Arcok is nagyon bejöttek...és a végén az emelések...:o...rég gyúrtam ennyit.
Olvasgatva a fórumot: A Nikolai-os srácnak üzenem,hogy sokmindindenki összetenné a két kezét,ha olyan bringája lehetne,mint az övé.
Köszi Mittu a gyors képfeltöltést...:o...az elsõ voltál,aki véletlenül engem is lefotózott...
Nahh és most egy kis kritika: http://www.reggel.hu...cikk&cikk=12301
Aki ezt a cikket írta elmehetne melegebb éghajlatra...fõleg az a két miniinterjú az alján...ezekre mondják,hogy nevetséges!
És még az sem tetszik,hogy sokan azt mondják,hogy ezzel nem érünk el semmit,mert rosszul csináljuk így meg úgy bla bla bla....szerintem ha nem érünk el vele semmit,az nem azért van,mert rosszul csináltunk is bármit,hanem azért mert ez Magyarország és itt mindent meg lehet tenni Mindenkinek,kivéve annak,aki az adót fizeti! Igaz Demszky Úr? vagy bármelyik Politikus Úr? Egyszerûbb és olcsóbb ebbõl azt kihozni,hogy senki nem kiváncsi a bringásokra + a környezetvédelemre,mint befektetni egy kis pénzt a Gyerekeink levegõje számára!
Jahh tényleg ezt sem értem...ilyenkor amikor ilyesmi van + Föld napja,akkor a természetvédõknek nem lenne jobb csapódni hozzánk vagy transzparensekkel jönni velünk vagy valami együttmûködés,ha érthetõ mire célzok??? vagy ott voltak csak én nem tudtam Róluk???
Ha ezek a kérdések költõiek maradnak az sem baj,mindenesetre én nagyon köszönöm Mindenkinek,aki lehetõvé tette és ott volt,hogy részt vehettem egy ilyen rendezvényen!

Üdv.:
Gyurmagyerek

U.I.:köszi,hogy elolvastad!
U.U.I.: ez a hozzászólás nem kerek egész,de ez nem a véletlen mûve,úgy gondoljátok tovább,ahogy a szátok íze diktálja...hisz tudjátok az igazság úgyis csak odaát van...:)
A megbocsátás az az aroma,amit a rózsa hagy a cipõ talpán,amelyik eltaposta.

#4435
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
macs: én mondjuk se a lágymányosin, de az árpád hídon nem próbálkoznék ;) de állítólag hídon nem is szabad kerékpározni :confused: régen volt a kreszvizsgám, nem annyira emlékszem már

#4436
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás

Másik: A Lánchídon valamiért nem nagyon akartak elengedni az autósok maguk mellett (a jobb oldalon) - inkább igyekezett minél közelebb állni (mert kb. mindenki 5-el ment vagy állt) az út széléhez.

a Lánchíd az egyetlen amin nem lehet(szabad) kerékpárral közlekedni.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#4437
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Van még 1 kedves gondolatom.....:D
Lekéne fényképezni, és feltenni a netre azokat az autókat rendszámostúl, amik bringaúton parkolnak.

Volt egy srác talán tavaly, aki rendszeresen frissítette az ilyen jellegû oldalát, de aztán eltûnt mert belefásult. Bár állítólag a zsaruk is vettek róla tippeket, de ez csak amolyan mendemonda.

#4438
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
Ja, thez... Kb stimmel a dolog. Erõsebbnek erõsebb az autó. Ezt szem elött kell tartani. Aztán max mosolyogni egyet, ha gyökér... És ha van rá alkalom, egy jó nagyot rácsapni. Bent írtó hangos, kárt nem teszel benne, de frankón megijed, az tuti! Ajánlom mindenkinek... :D

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#4439
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Zsíroscica,
a Demsky vesszõk nem azért izgatnak fel mert nem tudom õket kikerülni a nevezett útvonalon,
hanem mert a nagy részük sípcsontmagasságban hajlik össze-vissza, és ha csak egyszer fordulsz meg egy jó csaj segge után, máris ledarálják a küllõidet, a tibiádat meg a fibuládat..ebben a sorrendben.
Azt meg nem hiszem, hogy nem izgat, ha egy öregasszony a buszról egyenesen a biciklidre száll át..merthogy már ilyen is történt.

#4440
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
http://kep.tar.hu/ga...6673/11958107#2

hátha rajta van valami rossz arc.