Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4381
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Majd kap egy "bunkó autós vagyok" matricát :)

te meg egy kis hamubasültpogácsát meg 1 hálózsákot estére két pofonnal :D :smack:



Nem fogja tudni, hogy én nyomtam rá... :)

#4382
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én meg azt nem értem sosem, hogy mondjom: bicóval bármikor melóba
neeeem, neeeem, mert nincs zuhanyzási lehetõség
mondom mér, miért kéne fürdeni fél óra kerékpározás után? mert büdösek leszünk..
hát én kijelentem, hogy nem szoktam az lenni.
bennem van a hiba?
esetleg nem sprintelni kell, ha az ember hajlamos.
meg feltalálták az izzadásgátlót, meg a dezodorokat is(nem elnyomni a szagot, hanem elötte)
de most komolyan, fél óra tekeréstõl?

#4383
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
exxpert hozzászólását akartam idézni, csak elfoglalta volna afél odalt:)
Szóval félmillás tárgyalára tényleg nem kell bicajjal járni:D
De
Kis városom gimiigazgatója minden nap öltönyben jár bikeal suliba. 4km-re lakik az iskolától és van közte 2 domb is:) szóval egy "sima" napra az öltönyösök is bejárhatnak bike-kal, ha nem a legizzadósabb alakok.
És mégvalami:
2 éve mentem gyalog a gimibe, tükörjég volt az út alig tudtam megállni a lábamon. hallom jön egy rider, hátranézek,
hát az ähemalige igazgatóm jött bikekal, egyik kezében az aktatáskája másikkal kormányoz. közben az út meg tükörjég:scared: .
Gondoltam leírom. Hajrá öltönyösök!

#4384
ed13

ed13

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
bakker, annyit írtok, nem gyõzöm olvasni.. kúl :)
ma láttam egy öltönyös, tökéletesen elegáns fiatal srácot, bringával menni az erzsébet hídnál a budai bringaúton. mondanom sem kell, hogy két bombanõ persze inkább õt nézte, mint engem... szóval sztem az is sokat jelentene, vagy legalábbis ösztönzõleg hatna, ha egy csomó reklámban pl bringás arcok lennének, nem pedig a mr.a8 vag mr. csúcsmobil lenne a macho....

amúgy nem lenne jó egy új topikcím??
ja, és a reggel vagy melyikben az a cikk... extra gáz. totál elferdítve, csupán 2 idióta barom autóst bemutatva... "mér pont ilyenkor kell??" -- rohadjon meg a jegyével együtt... miért pont az utolsó pillanatban kell megvenni?? na mind1. amúgy minden más cikk jó, tárgyilagos, és kiemeli a lényeget, hogy ez NEM az autósok ellen volt, és egy ALTERNATÍVÁT kínálva hívta fel a figyelmet a kerékpározás fontosságára, és valós jelenlétére!

megaztán gondolt valaki arra amikor anyázta a bringásokat, hogy sokkal többen vonultak fel, mint akik éppen a dugóban álltak?????? szóval ilyen alapon mi többen voltunk mint akiket korlátoztunk, úgyhogy kapják be :)

amúgy az, hogy 1-2 rádió nem mondta be aznap, az a rádióra nézve szégyen...

és a JÓ: ma egész sokat mentem fel-alá a városban (kálvin, nyugati, hûvösvölgy, aquincum, stb) és legalább 20 alkalommal a necces helyzetekben az autós megállt, és elõre engedett!!!!! természetesen hatalmas biccentéssel köszöntem meg, mert marha jól esett!!

szombaton amúgy CM másnapján megkerültük a balatont, és a keresztezõdésekben amíg átkelt a népes csapat, addig a szervezõk biztosítottak, és alig volt gond, leszámítva 3-4 dudáló gyökeret, ami viszont 210 km alatt nem egy rossz arány!!

na, asszem ennyi elég belõlem most, bocs ha kicsit offos ez-az!
tsákány

#4385
szepii

szepii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 hozzászólás
Elég sokan kerékpárral közlekednek Magyarországon!Még többen használnák e közlekedésmódot,ha lennének kerékpárutak.Mert bizony nagyon sokan a közlekedés miatt(Vad autósok,bunkó buszosok és a kamionosok) félnek bringára ülni!Tõlem többen is megkérdezték már:Nem félsz? Hát bevallom van néha amikor igen,de imádok bringázni!!!!!!Csaptak már el,utána 1 hónap táppénz.Persze nem lett belõle semmi hisz én csak egy bringás vagyok,az autósnak meg ismerõse a yardon!De én akkor is bringázok!!!!!!!Nem vadul,kreszt betartva!Sokan ledudálják a kerékpárost,miért???Nekem ugyanolyan jogom van közlekedni mint nekik!Kerékpárutakat Magyarországnak,hiszen már Európában vagyunk!(vagy nem?sajnos)

#4386
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Visszakanyarodva egy kicsit, azért, mert Mo-n a bicikli egyenlõ 12 éves gyerekek a jáccótéren. Londonban járnak biciklivel ügyvédek. Ott nem ciki. Attól megyek szét, hogy kicsit szelektíve példálóznak az EU-val itthon, ha le akarnak ba*ni, akkor: Ez Európában nem így szokás, nincs mákos mittomén, meg libamy!

De akkor meg nyeldesnek akár a ponty, ha rávilágít valaki, hogy az EU-ban VANNAK kresz szabályok, és kerékpárutak. Na, most indulok hazafele, a hangulat már megvan.....reszkessetek driverek, mert durván fölmegyek a járdára.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4387
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Mi bringások kemények vagyunk.
Pesten évente 100-an halnak meg bringabalesetben és kb. 20000-en bringáznak rendszeresen ez 0,5 %
Irakban félmillió amerikai katona állomásozottm, állomásozik és állomásozni fog. Ez már ugye 2 éve.
1500-an haltak meg ez 0,3%.

Õk hõsök. mi miért nem?

#4388
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Magyarország sajna isszonyat erdöben van szinte minden tekintetben.
Itt talán akkor lesz valamiféle rend amikor mi már vén trottyok leszünk.
Gáz hogy ebben az országban nem lehet rendet csinálni és azt betartatni.
Olyan messze vagyunk "juróptól" mint Makó Jeruzsálemtöl.
Nem azt mondom,"odaát" sincs kolbászból a kerítés és ott is élnek tahó emberek,de ami itt megy az már mindenen túltesz.
Ennek ellenére szeretem ezt a mi kis "rántotthús alakú országunkat"
"Boldogok a heringek...."

#4389
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Mwegesküszöm a finn-ugor-magyar barátságra, hogy tényleg véletlen volt! :D Pont akkor nyomott egy balos sasszét, amikor melléértem. És bocsit is kértem aztán.....mer rendi vagyok.


tuudjuuuk... :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4390
Gyurmagyerek

Gyurmagyerek

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!

Hát ez az autós dolog érdekes,mert más országokban létre tudnak hozni olyan helyeket,ahova autóval bemenni szigorúan tilos ill. ha a légszennyezettség elér egy bizonyos szintet akkor rögtön intézkednek meg ilyenek...igaz itt az élezszemlélet is más.Nahh most átvetítek egy érdekes dolgot ide: ugyebár most megy a cécó a dohányzás körül,hogy csak kijelölt helyeken lehessen dohányzni,ne mindenhol megállókban itt ott amott,ahol más is szívja a füstöt....azt mondják nem lehet egyik napról- a másikra ezt bevezetni,mert korlátozzák az alapvetõ jogaidat,hogy nem gyújthatsz rá....és nekem milyen jogom van ahhoz,hogy ne KELLJEN füstöt szívnom?...ugyanezt átültetve...Te beülsz az autódba kipufogsz én beszívom,de Téged korlátoznak ha nem engednek az autódba ülni!...:)...itt kéne rendet tenni...
Az elkerülõút tényleg jó lenne...
Az pedig,hogy egy milliós tárgyalásra nem mehetsz biciklivel,mert kiröhögnek...szemlélet szintén...miért ne mehetnél?...ahhoz hogy üzletet tudj kötni ész kell,nem autó....de ez megint csak egy vélemény.
És ezt a szemléletet tényleg csak a tömeg erejével lehet megváltoztatni,hisz a hamarabb ébredõknek mindig utat kell mutatniuk a fény felé...és ez az ami elkezdõdött szerintem.
A Nénilökdösõs + anyázós storykhoz no comment.
A megbocsátás az az aroma,amit a rózsa hagy a cipõ talpán,amelyik eltaposta.

#4391
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Mwegesküszöm a finn-ugor-magyar barátságra, hogy tényleg véletlen volt! :D Pont akkor nyomott egy balos sasszét, amikor melléértem. És bocsit is kértem aztán.....mer rendi vagyok.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4392
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sajnos mindkét táborban sokan vannak, akik általánosítanak! Ez ellen nincs mit tenni! Sokan vagyunk, akik nem csak bringások, hanem autóvezetõk is, és mindkét szemszögbõl látjuk a helyzetet! Úgyanúgy vannak bunkók a bringások között is, mint az autósok között! Sajnos néhány bunkó miatt a mások száz bringást anyázzák az autósok, és néhány bunkó autós miatt anyázzák a másik száz autóst is! Nem tehetünk róla, és nem tehetünk ellene!

#4393
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

...
Tudom, vannak olyan néni-kezébõl-szatyorkiütõs, kismamaelütõs, stb...
...


ilyen koztunk is van egy.
igaz allitolag veletlen...
ugye.

:D
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4394
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
OK, ez igaz. Csak az a gáz, hogy én azt tapasztaltam: MINDEN bringást egy kalap alá vesznek, ez a jellemzõ. Tudom, vannak olyan néni-kezébõl-szatyorkiütõs, kismamaelütõs, stb... bringások, nos, én nem ilyen vagyok (és gondolom még jó páran itt.) Én sem mondom, hogy minden autós vagy gyalogos köcsög, furcsa mód, nem is nagyon szoktam konfliktusba keveredni velük, de azért szarul esik, mikor jámboran tekerek, ok nélkül bunkóznak. Néha a bringázástól is elveszik a kedvemet...
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4395
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Mijér, csinyátak elkerüllõutat. Úgy híjják, hogy Emhullás. De tényleg így hívják a mentõsök, meg a yard...
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4396
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Nagyon sokan vagyunk úgy, akik ebben a városban szellemi munkát végzünk (hiszen Budapesten túlnyomó részt szellemi munkát végzõk dolgoznak), ezért nem biztos, hogy jól mutatnánk öltönyben, kézi táskával egy biciklin! Pedig szívesebben mennék biciklivel!!!! Én speciel tömegközlekedve járok be a városba, pedig van autóm, és mire itthonról beérek a Kossuth térre, az másfél óra, autóval kb. fél óra lenne! És ha már bent vagy a városban, onnan hamar odaérsz egy másik belvárosi pontra metróval vagy villamossal (és még parkolnod sem kell), de ha peremkerületrõl vagy Pest vonzáskörzetérõl kell bemenned, nem biztos, hogy ráérsz 4-5ször átszállni! Mert tudjuk, az idõ pénz!! És nem biztos, hogy a több millió forintról szóló üzleti tárgyaláson komolyan vennének, ha bicóval érkeznék! Sajnos ez van!
Ezzel azt akartam mondani, hogy nem az a megoldás, hogy az autós a biciklist, a biciklis az autóst k..va anyázza, hanem meg kellene változnia az emberek felfogásának, és közlekedési körülményeknek is! El kell fogadnunk, hogy a kocsi másnak olyan, mint neked a bringa! Neki is lehet az autó a hobbija és a munkaeszköze egyaránt! Sokkal könnyebben közlekedhetne mindkét tábor, ha lennének összefüggõ, rendesen kiépített bicikliutak, ha nem hétfõ reggel kezdenék el felbontani a belvárosi utakat (hanem mondjuk péntek éjjel), ha nem reggel fél nyolckor kapcsolnák ki a csomópontokban a lámpákat, ha több elkerülõ út lenne, ha nem 4-500 száz forint lenne a parkolás, ha lennének parkolóházak stb, és még millió mást meg kellene változtatni! De amihez nem kell pénz, az az, hogy autósok is elfogadják a bringásokat, és a bringások is az autósokat! De amíg csak a sárdobálás megy, addig nem fog javulni a helyzet! Mindkét félnek változnia kellene! És nem kellene általánosítani: azért mert néhány bunkó autós a bringaútra parkol, meg el akar ütni stb., attól még nem minden autós bunkó, a bringások között is van olyan, aki lehúzza az autót, szembesávban közlekedik, cikázik az autók között, elüti a 70 éves nagymamát az unokájával, rákeni a pizzát a fogaskerekû ablakára, de attól még nem vagyunk mindannyian ilyen bunkók a bringások közül!
Én így látom!

#4397
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Ha meg bicikliutat nem is akarnak építeni akkor egy rendes elkerülõútat igazán építhettek volna így 15év alatt, ha elõtte nem is.
Át kell menni a városon, a belvároson is mindenkinek, mert nem lehet kikerülni Bp-t.
szörrnyû. És nemcsak pestre megymindenki. Óriási az átmenõ forgalom is.


ÓÓ, te drága, naiv lélek :D Ez már túl nagy kérés. Sírni szájukkal tudnak, cselekedni nem. :(
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4398
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Ha meg bicikliutat nem is akarnak építeni akkor egy rendes elkerülõútat igazán építhettek volna így 15év alatt, ha elõtte nem is.
Át kell menni a városon, a belvároson is mindenkinek, mert nem lehet kikerülni Bp-t.
szörrnyû. És nemcsak pestre megymindenki. Óriási az átmenõ forgalom is.

#4399
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Na, ezt ajánlom mindenki figyelmébe - D. papának is.


http://www.kerosz.hu...info 0411.htm#1

meg ezt is:

http://www.kerosz.hu/strategia.htm
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4400
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Valamiért ott fentrõl nem erõltetik azt hogy többen kerékpározzanak. Nem fogyna a benzin. Tök mindegy hogy a város elrohad a szmogban, meg hogy a sok droid órákig ül a kocsiban.


DOHOGÓÓÓÓ II:

Persze, hiszen autó = autópálya (NEM bépesti kátyús szarok karbantartása) ami = sok pénz a cimborájának / felesége ángyatérgyekalácsának.
Így van ez. Jó sok zsozsót le tudnak nyúlni ezzel. Jó nagy pénz kifizet, munka szarul elvégez, aztán vállvonogat, hogy "hááát, tuggya, az alapozással / esõvel/ ellenzékkel / tetszõleges behelyettesíthetõ --- volt a baj, de hát azt nem mi csinyátuk".
Na kérem szépen, amíg itthon ilyen a mentalitás, hogy Demszky apánk aszongya, hogy a 140 km bringaút mellé azért nem építenek többet, mert ezt is kevesen használják, addig nem tudom, mit várunk!!!
Abba a hülyéje nem gondol bele, hogy hogy használnánk, ha nincs több?! Normál országokban sem azért építenek, mert hú, méterenként két bringás van, akkor a torlódás... Jajistenem, mileszvelünk....
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.