Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Globális felmelegedés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1666 hozzászólás a témában

#1
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

Bocsanat hogy felbeszakitom a temat
Great Global Warming Swindle (magyar felirat) Video by Gabro - MySpace Video
jo lenne tudni, hogy kinek hihet az ember...


Ez azért tényleg elgondolkodtató...hm.....
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#2
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Ezt én is láttam, érdemes megnézni!
"Ride today, heal tomorrow"

#3
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
Bocsanat hogy felbeszakitom a temat
Great Global Warming Swindle (magyar felirat) Video by Gabro - MySpace Video
jo lenne tudni, hogy kinek hihet az ember...

#4
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Jó megállapítás. A kérdésem az volt, hogy vajon van-e alapja. Ki mit tud a jelenségrõl. Jorus tán ismeri a repülõk valami csínját ami ilyen jelenséget okozhat.
Miért közlekedhetnek mindenféle jel nélküli nagygépek a légtérben?

#5
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Ez is csak egy újabb összeesküvés-elmélet...
"Ride today, heal tomorrow"

#6
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Véletlenül botlottam bele ebbe a videóba:
YouTube - Killer Chemtrails: The Shocking Truth

hallott már valaki errõl? szándékosan "permeteznek" minket? :s

még:


#7
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Kedves(nek nem nevezhetõ) lakótárs klímát vett. Két éve. Tavaly valamikor november tájékán kapcsolta le, idén már második hete megy neki... Tud rá valaki épeszû magyarázatot, hogy miért? ...

Lehet hogy telenyomta szerverrel a kéglit, azokat hûti vele :)
Egyébként ha nagyon hangos, akkor ki kell hívni egy céget akik megmérik a zajt, ha nagyobb mint a határérték, akkor meg lehet õket fogni. Helységenként különbözõ az egészségügyi határérték, hálószobánál elég alacsony. Ha nem tudsz aludni tõle, akkor ne hagyd annyiban szerintem.

Gondolom a kedves szomszéd valami nagy áruházban vehette a klímáját, azért is olyan hangos. Egy normális gyártmánnyal összevetve ezek olyanok mint a 20k-s teccsós bicikli vs egy 100 rongyos "rendes". Laikusnak mindkettõ ugyanolyan, nyilván nem akar 5ször annyit fizetni a minõségért...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#8
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
Legalább a csöveseknek maradt egy százas,úgy is állandóan lejmolják az aprót a kocsiból... szerintem inkább rendesek voltak :) Viszont végre egy környezetbarát megoldás a TECSÓTÓL,hogy pénzért adják a nylonzacsit,viszont ingyen kicserélik ha elkoszolódott.
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#9
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Miért? Ugyanazért, amiért az a szimpatikus pár, akiket egyik nap láttam egy teszkó parkolóban, keresztben leparkolni, vásárlás után pedig inkább otthagyni a 100-ast, mintsem tíz métert gyalogolni a tárolóig: mert megteheti és mert szarik a világra.

#10
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Kedves(nek nem nevezhetõ) lakótárs klímát vett. Két éve. Tavaly valamikor november tájékán kapcsolta le, idén már második hete megy neki... Tud rá valaki épeszû magyarázatot, hogy miért? Mert 25 fokos max. hõmérséklet mellett (ma jó, ha 20 lesz), valahogy értelmetlennek, felesleges energiapocsékolásnak tartom.
Más kérdés, hogy akkora hangja van, mintha a mosogépük centrifugája menne egész nap. Én is azért tudom, hogy megy, mert hallom. :(

#11
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

hûlésrõl beszélnek

MTI
| 2008. szeptember 10., szerda 07:32
Az idei elsõ félév adatai miatt az amerikai tudósok úgy gondolják, nem is kell figyelembe venni az utóbbi évtizedek folyamatait, mert most épp némi lehûlést regisztráltak.

Amerikai tudósok szerint jegelni kell a globális felmelegedés elméletét, 2008 elsõ hat hónapja ugyanis az utóbbi 5 év leghûvösebb féléve volt.

Don J. Easterbrook, a Nyugat-Washingtoni Egyetem nyugalmazott geológus professzora azt állítja, hogy az utóbbi 30 évben megfigyelt felmelegedés lezárult.

Easterbrook - aki nyolc könyv és 150 tudományos publikáció szerzõje - azt jósolja: 2065 és 2100 között a Föld több pontján csökkenni fog a hõmérséklet, és a század végén a mostaninál alig 1 fokkal hûvösebb lesz az idõjárás. Elmélete szöges ellentétben áll számos olyan teóriával, amely szerint 2100-ig legalább 10 fokos globális felmelegedés következik be.

A cikk a hirdetés után folytatódikh i r d e t é s

A nyugalmazott professzor már márciusban globális lehûlést jelzett elõre, amelyet most igazolva lát a hûvös idõjárásban. Szerinte 2008 második fele is hidegebb lesz, mint az utóbbi évek hasonló idõszaka.

Brit adatok szerint az idei elsõ félévi középhõmérséklet 0,28 Celsius-fokkal haladta meg az 1961 és 1990 közötti évek átlagát, ami 2000 óta a leghûvösebb idõszakot jelzi. Omar Baddour, a Meteorológiai Világszervezet szakértõje megerõsítette, hogy az év második hat hónapja a La Nina idõjárási jelenség hûtõ hatása miatt hûvösebb lesz, mint korábban.

Az Egyesült Államokban nagy tekintélyû Farmer,s Almanac katasztrofálisan kemény telet jósol; a kiadvány 192 éves története során 80-85 százalékos pontossággal jósolta meg az idõjárást.

Ugyancsak a globális felmelegedésben kételkedõk közé tartozik Robert Giegengack, a Pennsylvaniai Egyetem professzora, aki elmondta, hogy az elmúlt egymilliárd évnek csak 5 százalékában volt olyan hideg a Földön, hogy a pólusokon tartós jég maradhatott fenn. A bolygó történetének nagy részében a hõmérséklet melegebb volt, mint az utóbbi 200 évben - tette hozzá.


Érdekes cikk, az indexrõl.
http://index.hu/tudo...zet/amrm080910/

#12
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Itt Tés mellett van pár szélerõmû.Egyébként a sz.rt is kifújja az emberbõl a szél a környéken

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#13
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
A nyugati határon lévõ -legalábbis a Gyõr-Sopron-Hegyeshalom háromszögön belüli szélerõmûveket én személy szerint még nem láttam állva, ugyhogy ezt azért tudom cáfolni, meg ez azért tényleg durva lenne. Arrafelé már tényleg más a dolog, pl a soproni hulladékkezelõ sem egyszerû technikával állít elõ áramot. Szélsebességrõl annyit, hogy sokan nem is gondolnák, milyen különbség van a talajszinten lévõ és pl a lombkoronaszint teteje (legyen ez most 20-25m) környékén lévõ szélsebesség között adott idõpillanatban.

#14
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

bocs hogy megint én, Edit már elmúlt :D csak egy kis példa, hogy mennyire "nem éri meg"

számoljuk az áramot ~40Ft/KWh-val, a kulcsi szélgenerátor a wiki szerint a beüzemelést követõ elsõ évben 1230MWh áramot termelt. Ha jól számolom /szóljatok ha nem/, ez 1.230.000 KWh, ami sacc 50.000.000 Ft. Tehát tényleg "nem éri meg"....a mocskos ****......elnézést :( Tehát a kulcsi erõmû 4, max 5 év alatt megtérül, utána már csak a hasznot termeli. Állambácsinak... össze kéne fogni, és szélerõmûparkot építeni :D

wiki link http://hu.wikipedia....ulcsi_szélerőmű

elég sok engedély ki van adva, amik még nem épülnek -lehet nem is fognak- de kb annyi van engedélyezve amennyinél nem nagyon akarnak többet egyelõre.

meg azért ennyire nem egyszerû a kérdés. kb az össztermelés 8%-a mennyiség ami gazdaságosan illeszthetõ a jelenlegi villamosenergia rendszerekbe. a fritzek ahol aránylag sok van már szívják is a fogukat miatta.
nem igazán szabályozható a rendszer, így nyilván q nqgy szélnél minden termelõ akarja a rendszerbe nyomni a naftát, elõfordul hogy ilyenkor alaperõmûveket kell leállítani, ami nem is lenne gond ha percre (de legalább órára) pontosan tervezhetõ lenne a dolog, de az még ott sem az.

szóval jó lenne ha több lenne de sajna momentán nem ez a megoldás. amúgy meg ne 40 ft / kw-al számolj, a termelõktõl 8 és 23 ft (8 ft körül paks termel, 23 a megujulók amikre ad vmi támogatást az állam) közötti áron veszi át a mavir, erre jön még rendszerhasználati díj, meg rendszerírányitási díj, nagyker árrés, kisker árrás stb...

számításnak meg annyi hogy most mikor ezeket írogatom, meglehetõsen csúcsidõn kivûli idõszaknban , jelenleg 4600 MW az országos fogyasztás, csúcsidõben 6000 körül, akkor számolj :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#15
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
bocs hogy megint én, Edit már elmúlt :D csak egy kis példa, hogy mennyire "nem éri meg"

számoljuk az áramot ~40Ft/KWh-val, a kulcsi szélgenerátor a wiki szerint a beüzemelést követõ elsõ évben 1230MWh áramot termelt. Ha jól számolom /szóljatok ha nem/, ez 1.230.000 KWh, ami sacc 50.000.000 Ft. Tehát tényleg "nem éri meg"....a mocskos ****......elnézést :( Tehát a kulcsi erõmû 4, max 5 év alatt megtérül, utána már csak a hasznot termeli. Állambácsinak... össze kéne fogni, és szélerõmûparkot építeni :D

wiki link http://hu.wikipedia....ulcsi_szélerőmű

#16
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
az okés hogy nem egyforma, írták is hogy földközelben zavaró turbulens légáramlatok vannak, és a jobb hatásfok érdekében kell olyan magasra építeni a tornyokat.
Kulcs mellett amikor busszal utaztam, az út mentén lévõ fák levelei nem is mozogtak, a szélgenerátor viszont még ígyis forgott, gondolom a magasabban lévõ légáramlatok miatt. Ok, mozgó buszból nyilván nem lehet megállapítani hogy totál szélcsend van vagy sem. De azért észrevehetõ, hogy nem vihar tombol odakint, amikor 1 felhõ sincs az égen, és hétágra süt a nap :) Szélsebességrõl mondjuk a toronydaru kezelõket meg lehetne éppenséggel tudakolni.

#17
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem mindegy, hogy fold kozelben van merve a szel vagy nem

20km/h szel alig eszreveheto szvsz

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
Sajnos hozzájárultam a linkelõ topic 1 fél oldalának szétoffolásához :S

Egyik kommentbõl pecáztam elõ, érdekes dolgok vannak:
"A hazai helyzetre jellemzõ, hogy egyidejûleg Ausztriai határainknál gazdaságosan forgó szélkerekek ontják az ingyen energiát, addig a néhányszáz méterre ill. néhány kilométerre arrébb, már hazai területen a hazai szélgépek befékezve állnak, mert „nem éri meg…”

ez így ahogy van, 1:1-ben igaz? :( Nem akarom elhinni hogy ilyen hülyék vagyunk, hogy mindent be tudnak magyarázni a magyarnak :(

Bikertigger, te mivel foglalkozol ha szabad tudni?
ja most látom :)

#19
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
A linkelõbe, írni is akartam, h méter per secbe a 20 az már kicsit sok lenne alapnak. :):)

#20
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
melyik topikban volt errõl szó? :D
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)