Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Globális felmelegedés

- - - - -

  • Please log in to reply
1666 replies to this topic

#161
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
akkor miért egyre nagyobb évrõl évre az UV sugárzás?
Autist Team:)



#162
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts

edit: arról persze nincs fõcím sehol hogy az ózonlyuk már lassan kisebb mint egy átlagos seggluk.......


Persze hogy nincs, mert elég nagy seggek is vannak manapság már. :) No meg ki a fene foglalkozna azok után a környezetvédelemmel?

#163
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts

tájékozott vagyok, de egy hozzászólás keretein belül megpróbáltam kifejteni az alapvetõ irányvonalakat. :)


Oké, de vigyázz, mert még a végén valaki keresztben el fog nyelni egy szó miatt. :)
Egyébként haragszok arra a kifejezésre, hogy "tudós". Olyat én nem ismerek, csak rengeteg kutatót. Akik marha jól végzik a dolgukat még akkor is, ha nekik sokkal több áldozatot kell hozniuk, mint a hasznuk az egészbõl. Itt meg sokszor ezerrel megy a fikázás arról hogy mit kellene és hogyan. Hajrá, mindenkinek szabad megoldást keresni. :)

#164
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
tájékozott vagyok, de egy hozzászólás keretein belül megpróbáltam kifejteni az alapvetõ irányvonalakat. :)
Meguntam az aláírásom....

#165
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts
Azér hogy ne legyen teljesen rizsa, az üvegházhatást okozó gázok kevesebb mint 1%-t termeli az emberi tevékenység. Hogy ez sok, vagy kevés? Döntse el mindenki magában.
Elméletek ide, vagy oda, ha eléggé jártas vagy a témában, akkor tudnod kell hogy nem ilyen egyszerû az egész. Bár tényleg nem értem én sem hogy miért van ennyire sok ember besz@rva. Persze szemétdombon én sem akarok élni, de túlzásokba sem szabad esni.

#166
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
globális felmelegedés híveknek:

a klasszikus üvegházhatáselmélet és társai megdõltek már elég régen.

két verzió van most talpon. Az egyik a bioszos támogatottságú, a másik a geo-s.

Bioszos: a földi mikro és kevésbé mikroorganizmusok gondoskodnak a "védelemrõl". Minden üvegházgáznak van fogyasztóbacija/algája/stb-je. Ha sok a gáz, szaporodik a baci/alga/stb, nõ a gázfogyasztásuk. És ezek közül nem egy olyan anyagokat termel, ami nem annyira áthatolható a nap által, tehát ezek még hûtik is a földet.

Geo-s: bizonyított tény, hogy a földön hõmérsékleti kis-, közepes-, és nagy-ciklusok vannak. A lényeg itt a nagyciklus: A legutolsó jégkorszak (amirõl a suliban tanulnak) óta felfele megy az átlaghõmérséklet. Ez meg fog fordulni, aztán megyünk megint a jégkorszak felé. Jah és hozzájön még a precesszió hatása és a póluscsere. Persze ezek hosszú idõk nekünk. A földnek annyira nem....a homo sapiens egész folyamata csak egy kis piszokfolt a föld életében.

Uh ne sipákoljunk annyit, de azért írjuk alá a kiotói egyezményt. És ne aggódjunk ha benzines kocsit vezetünk. Szelektíven gyûjtök, de nem parázok.

Jah kimaradt a pesszimista elmélet :D : elõbb kiirtja magát az emberiség minthogy felmelegedjen a föld. És akkor jön a nukleáris tél.

edit: arról persze nincs fõcím sehol hogy az ózonlyuk már lassan kisebb mint egy átlagos seggluk.......
Meguntam az aláírásom....

#167
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts

mindennel foglakoznak... igen, de mostmár egyre nagyobb divat lesz abból is, hogy így vagy úgy minden környezetvédõ anyagból készüljön stb...
ezzel nincs is gondom, nagyon örülök neki, a gond csak szerintem az, hogy ez divattá vált, trendyvé, pedig ennek az egész folyamatnak az elejétõl kezdve mûködnie kellett volna, nem csak most kéne felkapni. most meg már lehet, hogy késõ(remélem nem) ennyire buzgón ezzel foglalkozni, amikor már a saját bõrünkön tapasztaljuk, hogy rossz felé haladt ez az egész.
lehet, hogy bonyolultan fogalmaztam ne haragudjatok.


Nem, egyet értek veled. De van egy aprócska gond. A tudósok azzal foglalkoznak, amiben van pénz. Pályázatokból tartják fenn a kutatóintézeteket és szabadalmakból / technology transferbõl, ezért nem tudnak azzal foglalkozni, amihez kedvük van.
Divat, igen, mert eddig a kormány és az eu erre nem költött. De mostmár igen. Nem arról van itt szó, hogy õket ez nem érdekelte volna.

#168
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
mindennel foglakoznak... igen, de mostmár egyre nagyobb divat lesz abból is, hogy így vagy úgy minden környezetvédõ anyagból készüljön stb...
ezzel nincs is gondom, nagyon örülök neki, a gond csak szerintem az, hogy ez divattá vált, trendyvé, pedig ennek az egész folyamatnak az elejétõl kezdve mûködnie kellett volna, nem csak most kéne felkapni. most meg már lehet, hogy késõ(remélem nem) ennyire buzgón ezzel foglalkozni, amikor már a saját bõrünkön tapasztaljuk, hogy rossz felé haladt ez az egész.
lehet, hogy bonyolultan fogalmaztam ne haragudjatok.
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#169
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts

és az is tény, hogy ma már nem azon munkolkádik a legtöbb tudós, hogy megmentsük drága Földünket, hanem, hogy vajon el tudunk-e lakni, élni más bolygón ha arról lesz szó... :(
ez nagyon szomorú :(


nem, hanem mindennel foglalkoznak :)
És nagyon sokat foglalkoznak a környezet megvédésével is. Az hogy ez nem kap elég nagy cikket az újságokban, nem jelenti azt, hogy nincs. Nyilvánvaló hogy az sokkal hangzatosabb a hétköznapi embereknek, hogy ûrhajó, meg ilyenek. De senkit nem érdekel a biodegradálható anyagok ... stb témaköre.

#170
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
szörnyû ami az idõjárást illeti. és nézed a híreket a sok hülye külföldi meg tökre örül és boldogan mondja: " én nagyon örülök, hogy ien jó meleg van, bárcsak mindig ien idõ lenne decemberben!"
sajnos lassan elérjük, hogy mindig ien idõ lesz, de ezek az emberek bele sem gondolnak, hogy miattuk van ez az egész?? mert MI emberek(?) szennyezük saját környezetünket..ezáltal van a globális felmelegedés is.
és az is tény, hogy ma már nem azon munkolkádik a legtöbb tudós, hogy megmentsük drága Földünket, hanem, hogy vajon el tudunk-e lakni, élni más bolygón ha arról lesz szó... :( :(
ez nagyon szomorú :(
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#171
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
végülis témába illik :

http://idojaras.orig...0azoceanok.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#172
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
ezzel a csernobillal az agyamra mentek

egyszer volt, annak is nagyrészt a politikai rendszer vt az oka (ha minden igaz).
és kivételesen sokat tanultak belõle.

hány õsember égette meg magát amíg megértették hogy a tûz az tûz??
Meguntam az aláírásom....

#173
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts

Oké értem én a célzást,nem az a baj hogy atomerömû(a sok rosz közül talán a legjobb)hanem hogy a belefektett energiábol már rég sokkal jobb alternativákat is lehetne létrehozni.

Én is így gondolom.

Amit írtam, azt csak azért írtam, hogy rámutassak: az atomenergia használatának kockázata egyértelmûen vállalható. Mindenben van kockázat (ha kimész az utcára, ugyanúgy felrobbanhat melletted a tüzijátékgyár, hogyha már robbanásról beszéltünk :) ). Mellesleg ma a világon 41 reaktor van épülõben és kb 430 reaktor mûködik. A világ minden táján.

Ha meg csak arra gondolok, hogy egyik este áramszünet volt vagy 1 órán át, és ültem az ablakban és bámultam kifele a sötétségbe, akkor rádöbbenek -szerintem mások is-, hogy hogyan tudnék élni áram nélkül? Sehogy! :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#174
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

a sok rosz közül talán a legjobb

Szerintem itt a lényeg...
edit: jelenleg, és sajnos
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#175
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 posts
Beduktam a konektorba a dugot és jön az áram:)
Oké értem én a célzást,nem az a baj hogy atomerömû(a sok rosz közül talán a legjobb)hanem hogy a belefektett energiábol már rég sokkal jobb alternativákat is lehetne létrehozni.
Ja és szagunk sincs hozzá hogy az eltüntetéséhez mennyi energia kell majd,csak 3000évig jelent majd problémát nem is vészes.
Ráadásul még mindig csak egy robbant fõ,de a többi biztos nem fog hisz olyan modernek és biztonságossak,fõleg az Oroszországban lévõk:)
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#176
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Én felfogtam:)
Föld népesség/atomerõmüvek száma/rádioaktiv hulladék
_______________________________________________=Jé csak 10 nap:D

Csernobillal+az áldozataival

Baj csak akkor van ha éppen ukrajnában vakáciozol mikor robbanik,vagy bringázol a mátrában mikor jön a rádioktiv pamacs(csücsül a felhön,mert igy szokta még a malmöi romák is kapnak belöle),akkor bizony neked nem tiz napot vesz el az életedbõl.
De mindegy is mert a föld népére elosztva tök jó az arány ugyhogy pánikra semmi ok!
Ja és még valami,a bagot és az asszonyt is te döntöd el hogy akarod e,de a négyes blok robbanását max vidám szemlélõként élheted meg!!

Az üzenet beírásához honnan szereztél elektromos áramot? :chin:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#177
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 posts
Én felfogtam:)
Föld népesség/atomerõmüvek száma/rádioaktiv hulladék
_______________________________________________=Jé csak 10 nap:D

Csernobillal+az áldozataival

Baj csak akkor van ha éppen ukrajnában vakáciozol mikor robbanik,vagy bringázol a mátrában mikor jön a rádioktiv pamacs(csücsül a felhön,mert igy szokta még a malmöi romák is kapnak belöle),akkor bizony neked nem tiz napot vesz el az életedbõl.
De mindegy is mert a föld népére elosztva tök jó az arány ugyhogy pánikra semmi ok!
Ja és még valami,a bagot és az asszonyt is te döntöd el hogy akarod e,de a négyes blok robbanását max vidám szemlélõként élheted meg!!
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#178
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
bruce te komolyan nem akarod felfogni??????

ez azt jelenti, hogy az atomerõmûvekbõl származó (az ott dolgozókra is vonatkozó) átlagos háttérsugárzás növekedése 10 nappal rövidíti meg az életedet. Igen, az ott dolgozó majdnem ugyanannyit kap belõle mint te.

És az ugyanannyi is szinte semmi.
Meguntam az aláírásom....

#179
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts

Átlagosan a dohányzás 3000 nappal rövidíti le egy ember életének hosszát.
A nem házas életmód 1800-al.
Az atomenergia -emberiség általi- alkalmazása 10-zel.
Vállalható a kockázat?

Aszongya: nem dohányzom, házas is vagyok...
A francba 10 napot elvettek az életembõl :(!!!

:D Bocs ezt nem tudtam kihagyni.


#180
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Tényleg nem értem. Pedig akarom. Arra kell gondolni, hogy a megnövekedõ sugárzás egészségre gyakorolt hatása miatt? Vagy az erõmûvekben dolgozó emberek 8 napon túl gyógyuló sérüléseit osztották szét a világ népességére? Vagy még olyanra is gondolok, hogy pl az atomreaktoros tengeralattjárók torpedóik ill elsüllyedésük során a saját legénységének halálát osztották a népességre? Vagy?!

Ezt egy minden valóságalapot nélkülözõ demagóg statisztikának tartom.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"