Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Globális felmelegedés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1666 hozzászólás a témában

#181
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Basszus. Az, hogy az emberiség atomenergiát használ. Érteeed? Nem Te otthon.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#182
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
"Az atomenergia alkalmazása 10-zel."
Ezt most hogy értsem?
Van, aki ha ráér egy kicsit, nekiáll és alkalmazza az atomenergiát, mintha csak papírcsákókat hajtogatna?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#183
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Átlagosan a dohányzás 3000 nappal rövidíti le egy ember életének hosszát.
A nem házas életmód 1800-al.
Az atomenergia -emberiség általi- alkalmazása 10-zel.
Vállalható a kockázat?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#184
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Vagy megenné a rádioktiv hulladékot ettöl megnõne toronyház méretüre és megenne minket is:D
Milyen ari lenne godzillaméretû bacik randaliroznának a városban.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#185
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
mostanában bacikat kutatnak. Vannak olyanok amik nem reagálnak túlságosan a sugárzás gyengébb fajtáira. És olyat akarnak, ami meg"eszi" a radioaktív hulladékot, csak az a baj, hagy amelyik meg tudná "enni", az meg nem bírja a sugárzást.
Meguntam az aláírásom....

#186
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Naigen, azért a Közel-Kelet jóval közelebb van mint a Nap. ;)


Jajj tényleg! Indítványozni fogom! ;)

Egyébként a radioaktív anyagok eltüntetésének mi az elterjedt módja manapság? Mindig betonba rakják? Vagy van más befedés is?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#187
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

Naigen, azért a Közel-Kelet jóval közelebb van mint a Nap. ;)
Dehogynem, környezetvédelmi szakemberek ki tudják számítani.


Kiszámolni? Oké, ha értesz hozzá, mekkora a meghatározás hibája?

#188
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Ja igen, valamit akartam kérdezni: mik a legfõbb ellenérvei a "lõjük ki a hulladékot a napba" ötletnek? Miért nem csinálják ezt még? (pénz, eltérhetne a pályától, stb...?)

Naigen, azért a Közel-Kelet jóval közelebb van mint a Nap. ;)

Jó 5let, de figyelembe kell venni az elõállítás során keletkezõ hulladékokat is. Na ez már így nem hiszem hogy kiszámítható.

Dehogynem, környezetvédelmi szakemberek ki tudják számítani.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#189
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

Egy ilyen akció után elkezdkezdhetnéd vágni a centit...

Végzett már valaki számításokat arról, hogy mindent egybevetve melyik fékrendszer használata jár kevesebb hulladékkal?



Jó 5let, de figyelembe kell venni az elõállítás során keletkezõ hulladékokat is. Na ez már így nem hiszem hogy kiszámítható.

A napnak nem sokat ártana a nukleáris hulladék. Ez olyan mintha egy elefántot egy szúnyoggal akarnál lelõni.

Rakétákkal gond van? Lehet, de az uránium tartalmú lövedékek sem veszélyesek? Ez olyan mint amit már hamarabb mondtam. Ha egy meleglaborban vagy, akkor ott 1 kg K - só is radioaktív, de ha a boltban veszel K tartalmú mûtrágyát, akkor az nem. Tesség elgondolkozni ezen.

#190
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Félreértettél én nem hordokban raknám a tengerbe hanem egyböl beleönteném.

Egy ilyen akció után elkezdkezdhetnéd vágni a centit...

Végzett már valaki számításokat arról, hogy mindent egybevetve melyik fékrendszer használata jár kevesebb hulladékkal?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#191
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
A repülõ Csernobil ötletet inkább hanyagolnám.Elég ha csak egy rakéta felrobban mielõtt elhagyja a légkört, és több tíz kilóméteres körzetben szórja be a áldásos rakományával a földet. Fõleg ezért is ellenzik egyesek hogy hasadóanyaggal mûködõ ûrszondákat küldjenek az ûrbe.

#192
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

(kötözködéshez: nem nekem nem mindegy, hogy hidrogén vagy nitrogén ;-))


Én nitrogén párti vagyok, azt lélegzem be legtöbbet. :)

#193
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

mivel lövöd ki????

Amivel a Mars szondákat ;)



(kötözködéshez: nem nekem nem mindegy, hogy hidrogén vagy nitrogén ;-))

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#194
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
mivel lövöd ki????

és milyen hatása lenne szted? A nap is egy fúziós erõmû. Nem szereti ha megzavarják. Gondolj bele hogy egy kisebb napvihar mekkora szart tud kavarni a földön, biológiai és elektromos szempontból is.
Meguntam az aláírásom....

#195
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Most jöhetne az ellenzék, hogy "na, megjelentek az összeesküvés-elméletesek", de az az igazság, hogy a történelem már számtalan összeesküvés elméletet bizonyított be, és ma miért is lenne ez másképp!?

Ja igen, valamit akartam kérdezni: mik a legfõbb ellenérvei a "lõjük ki a hulladékot a napba" ötletnek? Miért nem csinálják ezt még? (pénz, eltérhetne a pályától, stb...?)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#196
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

Ja, és van amihez mi soha nem fogunk hozzáférni. Max majd az unokáink olvassák el az igazságot, hogy minket hogyan szopattak meg ebben a korban az xy ország vezetõi. Hogy mit hazudtak, mit nem árultak el a pórnépnek, milyen kutatásokat folytattak a háttérben, vagy melyik tehetséges feltalálót tiporták a földbe, csak mert az bántotta valakinek az érdekeit.

Sokkal elõbbre tartanánk, ha nem az ego mozgatnak mindenkit idelent.


Na ott a pont!
Bírom ezt a témát, errõl is órákig tudnék beszélni hogy kit / mit, hogyan, mikor nyomnak el.

#197
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja, és van amihez mi soha nem fogunk hozzáférni. Max majd az unokáink olvassák el az igazságot, hogy minket hogyan szopattak meg ebben a korban az xy ország vezetõi. Hogy mit hazudtak, mit nem árultak el a pórnépnek, milyen kutatásokat folytattak a háttérben, vagy melyik tehetséges feltalálót tiporták a földbe, csak mert az bántotta valakinek az érdekeit.

Sokkal elõbbre tartanánk, ha nem az ego mozgatnak mindenkit idelent.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#198
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

http://www.physorg.c...ws83324118.html

nesztek fúzió


Ahan, értem. De ez még gyerekcipõben van. Az elmélet persze megvan rá és a gyakorlat is kis mennyiségben. Erre utaltam. És arra is, hogy azért az internet nem éppen kp-nak vehetõ dolog. Vannak ennél komolyabb irományok is amihez nem lehet hozzáférni a neten.

#199
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
http://www.physorg.c...ws83324118.html

nesztek fúzió
Meguntam az aláírásom....

#200
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

óbaszki a belekötõs fajtátokat. Semmi olyat amit kezelni kellene vagy tárolni utána vagy ilyenek.

Hõt, fényt, energiát, momentumot, mágnességet természetesen temrel. De ezek nem károsak.


Hát ez a baj, hogy mindenre nemet mondanak, de a lapulevél és a petróleumlámpa sem jön be nekik. No de a számítógép az jó, de logarlécet meg már sokan nem is ismerik. :)