Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XVII. kerbõl van itt vki?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
4117 hozzászólás a témában

#61
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Mi Charonnal nyomtunk egy sovány 50-eset. Jó vót. 74-el szorítottam le egy Transit-ot a Hungaroringi lejtõn...;)


Nem tudom neked hogyan lett 50, amikor nekem csak 40 a vége. A max sebességem 54 lett és hamarabb értem le, mint te.

A Transit különben a Magellan uj haromkereküje
Magellan Transit for Kids


LOL!!!!!
Egyébként tényleg láttam lent bevárva lejtmenetben nem erõs kollégát ;), hogy vákuumozik egy dobozos mögött, majd kivág elõzni és mint az õrült, ki eltépte láncát, pörgeti ezerrel és lenyomja!!!!

A tarcsai emelkedõn végig 180-as pulzussal mentem fel 9:30 a legrosszabb idõ, lesz hova fejlõdnöm. Dante 7:30-at ment - szerintem laza pörgetéssel, de valami gyilkos fokozatban. lélektani értelemben gyilkol amikor azt látom, hogy lassan, de biztosan távolodik el tõlem és a lánc a kónuszon.... :-P

A teljes túra egyébként úgy kezdõdött, hogy "Menjünkmáá', menjünkmáá', Dante" kolléga átugrott hozzánk, hogy tekejünk egyet. Kedvesem éppen kontaktlencsét próbált volna ki, de köbö a Kamikaze ember által híressé tett helyen már kiszáradt és fájt neki, így hazament szemcsiért. Erre Dante benyögte: "Na menjünk akkor egy kis kört, vegyünk fel egy tempót, olyan 30-at mondjuk!"
Végig 20-30 között loholtam a nyomában, és amíg néha levegõt sem kaptam, neki folyton járt a lepénylesõje. :-)
A tarcsai emelkedõn végig 180-as pulzussal mentem fel 9:30 a legrosszabb idõ, lesz hova fejlõdnöm. Dante 7:30-at ment - szerintem laza pörgetéssel, de valami gyilkos fokozatban. Lélektani értelemben gyilkol amikor azt látom, hogy lassan, de biztosan távolodik el tõlem és a lánc a kónuszon.... :-P
El vagyok punnyadva és csak abban reménykedhetek (154-es átlagpulzus, 186 max - de csak azért mert nem engedtem feljebb kúszni), hogy amíg én szépen fejlõdök majd, addig õ szétedzi magát és a szezon közepén kellemes túledzettség jelei mutatkozván sorra száguldunk el mellette. :-)

P.s.: Tegnap meg hazafele kapott Életem Párja egy defektet, ami majdnem kettõ lett. Kellemes volt a rohamosan esõ hõmérsékletben Kerepesen belsõt cserélni. Két sörösüvegbõl származõ szilánkot szedett össze a kereke a Ring környékén, melyek közül egy a belsõt is kilyukasztotta, viszont mindekettõ tönkretette a külsõt. Hamarosan kuka. :-( Kettévágta majd fél centi méretben!!!

P.s.II.: Dante bácsi - úgy túlhajtottam magam veled, hogy otthon ha köhögtem egyet, utána rámjött a csuklás vagy öt percig. És ez ment egész este!!!! A belázasodásról ne is beszéljek. Másnapra regenerálódtam, de Dawn alázott a szilasi hosszú emelkedõn olyan tempóban ment fel. (15-20 között) Reszkess!!!

Kérem az Earthed 3 nyereményjáték következõ résztvevõit, hogy küldjék el E-mailen mobilszámukat, postacímüket (irányítószám, helyiség, utca és házszám, emelet és ajtó) és E-mail címüket. Köszönöm!

(A könnyebb azonosíthatóság kedvéért a mobilszámok egy részét is feltüntettem...)

Acsai Zoltán +36 70 54
Bánkos Tibor +36 70 29
Beöthe Ákos +36 70 27
Böröcz Csaba
Csikós Gergely +36 30 31
Dudás Mihály +36 70 51
Halász Mátyás +36 30 64
Hegedûs Dóra +36 70 62
Hegedûs Tamás +36 70 33
Hógenburg Tamás +36 30 67
Hógenburg Tamás +36 30 67
Horváth Csaba +36 30 47
Horváth Csaba +36 30 43
Ivók Gergely +36 20 51
Kalácska Zoltán +36 20 42
Kékesi Zoltán +36 30 65
Kuna Máté +36 20 54
Lantos Edina +36 30 35
Magyar Ildikó +36 70 27
Mészáros Erika +36 20 54
Nagy Cecília
Pántya Gábor +36 70 51
Piri Renáta +36 20 41
Pócsik István +36 20 33
Sípos Viktória +36 20 77
Somogyi Zsolt +36 20 57
Soós András +36 30 25
Stefánka Zoltán +36 20 51
Székely Viktor +36 20 23
Sztankó Sándor +36 70 61
Tamás Ádám +36 20 93
Vancsó Viktor +36 20 36


Ugye látjátok? (berenyizs kukac dalmamag pont hu-ra kéretik küldeni)

#62
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Na, belokkolva már éppen nem ver bele, szóval, hogyha a kompressziósszelep teljesen nyílt állásban, van, akkor kb. 1mm-t kell lereszelni a Lock kupak tetejérõl egyik oldalt. Ez nem veszélyes. A nagyobb gond az, ha pl. 3óra irányában áll a kar. mert akkor a kupaknak a KAR része akad meg. Majd ha végeztem a vizsgáimmal, akkor lebontom a lock-kart, aztán majd meglássuk, hogy mit lehet vele kezdeni. Annak a golyós-rugós megoldásnak gondolom csak annyi értelme van, hogy ne lehessen fokozatmentesen állítani a szelepet, nálam a teljes zárás úgyis két gödröcske között van úgyis.

#63
Dawn

Dawn

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 285 hozzászólás

Én holnap beterveztem egy ismétlést. Nem kell a sírás az idõ miatt, kérdezd csak Pitét - õ a hóesésben és -5-ben is küldte... Egyébként ma a télhez képest meleg volt.


Mi is voltunk tegnap egy kicsit tekerni. Nem is volt rossz, amíg mentünk, és nem kellett defektet szerelni.....Szegény Ubult megtépázta kicsit pár mini üvegszilánk, így Kerepes és Szilasliget között jól átfagytunk, amíg gyógyítottuk szegényt...De azért jó volt:)

:love:




#64
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ahha...jóvan, én is csak szóltam... A kar le fog törni, ebben igazad van, de a váz is akkorát horpad csak, hogy na. (gumipugácsa...hány ember próbálkozott ezzel a belógó b@szok ellen annó (valaki még külsõt is ragasztott oda) és hányan beszívtak!) Nem az a kérdés, egyébként, hogy szoktál-e esni, hanem, hogy egy konstrukciós (kompatibilitási) hiba megér-e neked annyit, hogy egy balesettel kockáztass egy jó kis vázat.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#65
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Gyári olajjal annyi? Én mindig túltöltöm, mert utálom a túl sûrû olajcserét...

Az a kis basz is veszélyes, reszeld le! :D

"meg úgysem esek, szóval nem gond" - ahha ;)

Távirányítóval az van, h amikor kell a lockout, akkor nem tudsz "oda" lehajolni érte...szóval szerintem a lockoutnak nélküle nincs értelme.


Nemhiszem, hogy olyan sûrûn akarom kapcsolgatni a lock-ot, meg elég hosszú a kezem, úgysem versenyzek, de akkor sem múlna rajta semmi. Gyári olajat fejbõl nem tudom, RS honlapon valahol fent van, hogy mennyi kell bele, sûrûség alapján utána lehet számolni. Szerintem nem reszelés lesz belõle, hanem valami minimalizált laposabb kar lesz helyette, ha letörne. Szerintem rakok valami gumipogácsát az alsócsõre. ÉS tényleg évente 1-2õt esek csak, akkor sem nagyot, majd megpróbálok úgy esni, hogy balra forduljon a kormány közben. :)

#66
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Gyári olajjal annyi? Én mindig túltöltöm, mert utálom a túl sûrû olajcserét...

Az a kis basz is veszélyes, reszeld le! :D

"meg úgysem esek, szóval nem gond" - ahha ;)

Távirányítóval az van, h amikor kell a lockout, akkor nem tudsz "oda" lehajolni érte...szóval szerintem a lockoutnak nélküle nincs értelme.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#67
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Csak a lockout kar teteje ér bele, 1-2mm-rel kellene lentebb lennie, a bal kupak már átfér alatta. MAjd lehet, hogy bütykölés lesz belõle. MEg úgysem esek, szóval nem gond, X-up-ot sem akarok vele ugrani, nem gáz az annyira. 1650g a váz, nem papír az annyira hogy egy mûanyag kis basz behorpassza, hamarabb törik le. Nekem 21,5centis nyakkal 1360g a SID Team, és nincs távirányítóm hozzá.

#68
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem vert bele. Még a merevváznál sem. Ha igen, csinálj valamit, nemtom mit, de csinálj! (nálam a Hungary:A beleért - ugye nem kell mondanom, hogy mit csinál egy papírfalú vázzal?) (SID elvileg azzal annyi, de saccra mondom, nem kerek szám, majd megnézem pontosan - egyébként szerintem 50 grammot is fogy két olajcsere között)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#69
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Dante! A SID távirányítóval 1450g? Neked nem ver bele a jobb "kupak" az alsócsõbe?

#70
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
(lemérted? csak mert a SID nálam speciel 1450 gramm...)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#71
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
nekem is vazz :D Én nem tudtam, hogy a telóm csak 1650 g
aszittem vagy 2 kilaj :D
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#72
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hát, én azért nem könnyítem agyon, nem lehet mondani - jójó a teló meg a kerekek könnyû darabok...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#73
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Szóval egy agyonkönnyített bicó nem igazán nagy hátrány lefelé (egy maratonon természetesen), nekem a saját súlypontommal van a bajom, általában megcsúsztatom az elsõ kereket, s átesem rajta...de pl egyáltalán nem zavar, hogy egy köves dózerúton beletekerve mozog picit ide-oda a bicó.

Ti vagytok a CC-sek, ti tudjátok. Én csak mûkedvelõként szólhatok hozzá. Mondjuk nekem meg már többször megjegyezték, hogy túl merev a karikám.


#74
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szóval egy agyonkönnyített bicó nem igazán nagy hátrány lefelé (egy maratonon természetesen), nekem a saját súlypontommal van a bajom, általában megcsúsztatom az elsõ kereket, s átesem rajta...de pl egyáltalán nem zavar, hogy egy köves dózerúton beletekerve mozog picit ide-oda a bicó.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#75
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Magadat vagy a kerót félted?
Nem lehet, hogy túl sokat áldozol fel a "súly oltárán"?


Inkább a szép arcomat :D Na meg ha tönkrevágom a bringát, gyalogol6ok :D:bananadan
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#76
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
:) jah
Dante ha ráérsz segíthetnél (Tech - keréképítés)
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#77
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Hát nemis :) Fosok mint a ×ar
Oyan pille a bike-om, hogy a köves lefeléken a kanyaroknál ált.-ban a fák közt kötök ki :D

Magadat vagy a kerót félted?
Nem lehet, hogy túl sokat áldozol fel a "súly oltárán"?


#78
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hû azért ezt megtiszteltetésnek veszem, hogy mindenki engem akar lenyomni...:P
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#79
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Ha Dante lefelé odaver neked, akkor te se vagy egy DH-s "alkat". :D

Hát nemis :) Fosok mint a ×ar
Oyan pille a bike-om, hogy a köves lefeléken a kanyaroknál ált.-ban a fák közt kötök ki :D
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#80
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Dantét felfelé lenyomom :D Lefelé már jobban odaver az NRS-jéje nekije.
De még Kompozit!!! Dante készülj fel Zemplén maratonon, mert nem rakok fel sárvédõt és az arcodba fog menni a Sááár :P

(Nincs nagy pofááám)

Ha Dante lefelé odaver neked, akkor te se vagy egy DH-s "alkat". :D