Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XVII. kerbõl van itt vki?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
4117 hozzászólás a témában

#3641
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Na, igen, hát persze :)
Ezekrõl a Bike Positive cuccokról nem sok jót hallottam és ez a Solaris teli van velük, Quartz-on meg Tektro fék, alivio váltó- fékkar, alivio hátsó és altus elsõ van.
Hmm, bocs, nem fárasztok inkább senkit technikai részletekkel, ez nem is az a szoba :))

#3642
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Yepp megnéztem... és tényleg zsír ugyanaz! Akkor az az akció, hogy kapsz hozzá 10e Ft-os ajándék piroskosarat, meg a többit! Akkor már miért ne ott vege meg az ember..... hááááájjjáájjj a vadkapitalizmus......

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3643
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Nemigazán értem, hogy Polarisból miért van akció a Ridebike-on, amikor a Fülöp is ugyanannyiért adja akció nélkül.

#3644
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
:) Király, jó edzõhely akkor Pécel!
Nos természetesen ilyeneket kalkuláltam bele, hogy bukó, kulacstartó kulaccsal ugye :), km óra, szarv, egy pumpa, meg apróságok, pedál és klipsz az van még a régi cájgról. Van egy frankó teremfoci cipõm, amit anno tollasozáshoz használtam - logika :D - annak kemény a talpa.
Polarist mondta más is, felhívom õket.

#3645
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Hali!

Szerintem nézz körbe a RideBikeba, hátha van még a 80 ezres Magellan Polarisból! Szerintem az egy nagyon jó vétel! És asszem adnak hozzá 10e Ft értékben lámpát, meg kiscsengõt, meg piroskosarat.... szerintem! Ja és a lényeg: úgy kalkulálj, hogy egy bukó még beleférjen, ha nincs esetleg otthon! A Kellys is jó, de szerintem azért egy Magellan váz jobb! Mondanám még mint Trek tulajdonos, hogy vesgyél Trekket... de sajan nem a legjobb a felszereltségük az árukhoz képest... ott inkább a elnyûhetetlen szupi vázst kell megfizetni az életfolytig garival!

Kérdezted, hogy mi olyan jó a péceli laktanyába.... hát izé lehet egy kicsit mászni! Annyira azért nem vészes... 2 meredekebb rész van benne, és már fent is vagy! Most nem tudom pontosan mennyi idõ felérni, de kb 5-10 percet mászol max. Ami azért jó, mert akkor már fent is vagy, (Na ezt jól megmondtam), és ha akarsz, vigyorogva lerepesztesz, aztán kezdheted elõlrõl, amíg van benned szufla!

Üdv!

KisÖcsike voltam egy messzi-messzi irodából......
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3646
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Igen, végigrágtam magam már sok márkán és a Merida és Magellan is szóba került. Magellan annyira, hogy Õ a másik esélyes. Igazából mindent együttvéve Kelly's jön be a legjobban. Mivel mindenképpen részletre venném a cájgot, így csak új cuccokra tok befektetni. De már a végsõ határon mozogtam, amikor a 80ezres tavalyi Quartz-ot nézegettem - erre 10-essel drágább az idei - igaz, az a plusz rajta is van. Esetleg Kelly's Scrape lesz, ami olcsóbb, viszont fejleszthetõnek néz ki. Kinéztem a Mali Cobrát is, csak azon alapból "gyengébb" cuccok vannak.

#3647
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 hozzászólás

:)) Dejó, akkor nem biztos, hogy megdöglök a max pulzusszám-mérés közben, mert ez a kivonós módszer megközelítõt adhat! :DD
Beszélek róla, aztán cselekszem
Kinéztem egy Kelly's Quartzot: álmodoztam róla, gyönyörködtem benne, csorgattam a nyálam... erre kiderült, hogy tavalyi modellt nézek...:anon:


Na és? A tavalyi modellek gondolom olcsóbbak és lehet, hogy éppen szebbek is az idei kínálatnál. Legalábbis elõfordul az ilyesmi. Hogy milyen egyébb márkákat nézzél meg? Magellan, Merida... Meg majd a többiek mondanak még párat, gondolom.
WaNNaRiDE

#3648
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
:)) Dejó, akkor nem biztos, hogy megdöglök a max pulzusszám-mérés közben, mert ez a kivonós módszer megközelítõt adhat! :DD
Beszélek róla, aztán cselekszem
Kinéztem egy Kelly's Quartzot: álmodoztam róla, gyönyörködtem benne, csorgattam a nyálam... erre kiderült, hogy tavalyi modellt nézek...:anon:

#3649
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 hozzászólás
Srácok: Mi lenne, ha a péceli laktanya helyett a HHHra mennénk? Akár kétszer is felmehetnénk... két óra alatt meg is járnánk :)

Beszéltem Lacival, egyre valószinûbb, hogy elmegyek majd a nagykerbe.. hétvégén majdnem összetörtem magam a semi-slickké kopott hátsó gumim miatt... Nem jön el velem valaki? kinek mi kell?

Zoozoo: Vegyél egy bringát és gyere tekerni. Nincs olyan, hogy majd jövõre. Vagy most, vagy soha nem fogsz bringázni, vagy beszélsz róla vagy csinálod.
Pulzus alapú edzéshez kapcsolódóan: várható max pulzusod 220-életkor. Ez a képlet jó közelítéssel megadja a várható maximális pulzusszámod, persze a valódi max pulzusértéked ettõl eltérhet akár pozitív, akár negatív irányba.

Mondja mindezt, egy nem is tizenhétkerületi :)
WaNNaRiDE

#3650
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Értem, rendben. Akkor normális dolog, amikor ilyeneket méretnek :) Lehet nem a komoly edzéssel kéne kezdenem :)

#3651
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Ha pulzusmérés alapján akarsz edzeni (márpedig komolyan csak úgy lehet szerintem), akkor ez a szám mindennek az alapja.

#3652
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás

Az edzettséged csak akkor változik, ha edzel is (mondom én egy kemény edzõtábor után :cheers: ).


Tényleg, és majd megõrülök, hogy tekerhessek már!
Mit tud az a péceli laktanyához vezetõ út? Merõleges? :)

Találtam itthon 10 éves Mountain Bike Action Hungary számokat: vannak benne edzések. Szám szerint hat. Azt írja az elsõnél, hogy ezt meg ezt csináljam, hogy kiderítsem, mennyi a maximum pulzusszámom. Ez a szám fontos lesz a továbbiakban, mert ahhoz képest fogunk edzeni. Nooooormális dolog ez?? :)
(Félreértés ne essék - nem áll szándékomban addig edzeni, míg a Himalájára fel nem mászok hegyi bicikli típusú járgányommal, majd onnan "lefelé hegy" stílusban visszakerékpározni, csak izé... érdekel, mert lehet, hogy használható ;)

#3653
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Rendben! Akkor már 2-3-an tuti leszünk!

KisÖcsike voltam egy messzi-messzi galaxisból, ahol a jedi lovagok nem Nih-t, hanem He-t mondanak!
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3654
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Csütörtökön, lehet, hogy haverral mennénk a péceli laktanyához eddzeni egy kicsit! Kb. olyan 7 fele! Jelentkezõ???


Ehun-e!

#3655
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás

Öcsike: Jók a képek, de nem mind!!! Mondtam, hogy szólj, mielõtt exponálsz! ;) A Gyulát jól írtad, de a sógorom Reinhard.


Ok! Majd legközelebb küldök elõre egy tértivevényes E-mailt!
Reinhard?? Végülis nem cseréltünk névjegyet! Ahhoz lépest egészen eltaláltam!

Csütörtökön, lehet, hogy haverral mennénk a péceli laktanyához eddzeni egy kicsit! Kb. olyan 7 fele! Jelentkezõ???

Üdv!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3656
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Zoozoo: Van egy eladó jó gép, ha érdekel privi. Az edzettséged csak akkor változik, ha edzel is (mondom én egy kemény edzõtábor után :cheers: ).

Hápi: A hétvége jó volt, bár ismét sikerült meggyõzödnöm róla, hogy másnaposan nehéz a hegymenet. A gyalogtúra két napos lenne? A gödöllõi maraton nagyon jó gondolat, a srácokkal muszály találkozni!

Öcsike: Jók a képek, de nem mind!!! Mondtam, hogy szólj, mielõtt exponálsz! ;) A Gyulát jól írtad, de a sógorom Reinhard.

Mindenkinek köszönöm, aki ott volt, hogy ilyen kellemes hétvégét sikerült összehozni! Remélem még lesz folytatás, hosszabb idõvel, nagyobb létszámmal, és több kalória elégetésével.

#3657
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Köszönöm az invitálást, kapni fogok rajta, de elõbb eszköz is kell hozzá :))
Jelen edzettségi állapotom miatt (nulla) gondoltam, hogy majd jövõre, persze ez még változhat, de még legalább két hónapig, csak írni fogunk együtt, tekerni nem hiszem :D
Természetesen társaságban jó tekerni, hasonlatosan gondolkodom, igyekezni fogok mindent megtenni azért, hogy elérjem a kellõ erõnléti színvonalat, de addig gyúrgyúrgyúr, hogy ne dõljek ki 10km után ;)
Frankó buli lehetett most hétvégén a képek alapján. Nekem a nagy action képek közül mindig a sörözõs csendélet tetszik :)

#3658
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Szia Hápi!

A gödöllõs rovatba Gyulával mi írogattunk is, szóval szerintem õ is benne van!
Gyalogtúra: Figyu! Ha nincsenek szellemek akkor hol az egészben a pojééén??? Egyébként lehet, hogy érdekel, mert jó mókának tûnik! De nem merem megígérni, mert nekem pont akkor 1623 vizsgám lesz!

Ami pedig a hétvégét illeti, naon szupi volt! tényleg nagyon jól éreztünk magunkat! Elsõ éjszaka kapásból megalapoztuk a hangulatot, amihez némi házi borocska a pincébõl nagyon jó segédletnek bizonyult! :cheers: Másnap reggel kicsit nehézkesen idultunk neki, de azért csak sikerült! Az út elsõ felében egy mentõs majdenm ártment szegény (és jelen esetben ártatlan) Gyulánkon! Egyébként sikerült lencsevégre kapnom az ominózus jelenet eslõ tizedmásodperceit! A hatalmas energiafelhasználás miatt gyakran kellett megállni mindenféle "töltõállomáson" Megkerültük a Velencei-tavat, aztán tekeregtünk haza! Este bográcsolás, hami kidurranásig! Vasárnap reggel még kicsit dagonyáztunk az erdõben, aztán irány haza szalonnát sütni! Tömören ennyi! Még helyben megállapítottuk, hogy több kalóriát vittünk be, mint amennyit elégettünk...... :mybad:

Mégegyszer köszönet a lehetõségért Gyulának, és Reinardnak! (így írják?) És persze Lacinknak, aki nálkül ez a hétvége simán létrejött volna, csak kicsit körülményesebben szállítottuk volna a bringákat! :)

Itten meg lehet tekinteni a képeket: http://kep.tar.hu/kisocsike
Sajna valamiért nem sokat fotóztam a szép tájat..... Szorri! Majd legközelebb! :wallbange

Üdv!

KisÖcsike voltam egy messzi-messzi galaxisból!
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3659
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Szia Zoozoo!

Tényleg ne várj itten éveket! Ha van kedved tekerni, szólj, aztán lehet menni gurulni. A komoly bringázásról, meg annyit, hogy színes göncök a társoságon ne tévesszenek meg! Ez is csak arról szól, hogy tekerünk közösen, közben meg röhögünk, dumálunk, sörözünk! Az meg, hogy milyen tempóban tekersz, nem gond! -Fõleg, hogy én szoktam rendszeresen hátul kullogni-

Szóval várunk szeretettel egy kis tekergésre!

Üdv!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3660
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Na milyen volt a csapatépítõ tréning? Írjatok valamit?
A hétvégém elég unalmas volt a könyvek felett és még nincs vége.
De azért ma lazítás meg kikapcsolódás képpen tekertem egyet haverral. Mentünk Nagytarcsának, majd vissza a Péceli laktanyához, majd vissza Nagytarcsa és úgy haza.
A vége 46 kilcsi, meg a kellemes tudat, hogy milyen jó volt!
Megmozdulás rovatban tervezett Gödöllõi maratonról lehet olvasni. Belelapozgattam és a társaság elég komolynak tûnõen kerekezik a Gödöllõ környéki dombocskákban! Össze kéne hozni velük egy túrát! Mit szóltok hozzá?

Hétvégén Szilvásvárad!! :clap:

Ui: van valakinek kedve laza éjszakai gyalogtúrára jönni Gödöllõre jún. 4-5.én?
Én meg még sok ismerõsöm megyünk! Jó buli, nem sok csak 20 kilcsi a sötét éjszakában!!! Szellemekkel még nem találkoztunk, pedig ez már a negyedik lesz.