Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túrák Magyarországon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18574 hozzászólás a témában

#81
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Aha, értem. Ahol én megálltam ott a fentről belógó ág miatt nem mentem tovább első okként, de

ahogy messzebbre előre kerestem az ösvényt már látszott, hogy tele lesz akadállyal. 

Azt az erdészetnek illene rendben tartani ha foglalkoznának vele.

Néhány erdészeti munkás ki tudná tisztítani. 

 

Közben utána kerestem a térképen és ott is csak egy szakaszként van ábrázolva, aminek nincs folytatása.

Gondolom a vadászok járnak rajta cserkelni a vadat.

 

Itt a vázlat róla. Megtalálod a Hubertus kunyhó és a Prédikálószék feliratot a térképen, így van tájékozódási pont.

https://merretekerje...scope=montival 

 

Lehet nézetet váltani, hogy a terep legyen látható, még sok lehetőség van benne. érdemes jobban átnézni a lehetőségeit.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#82
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ezzel együtt úgy emlékszem távolabb nagyon eltűnik az a nyom, de a felvételen ez nem látszik annyira, de lehet, hogy tévedek.

 

Ahol megálltál onnan 20-30 méterrel arrébb van két mohával benőtt szikla ami között átemeltem, azon túl még vagy 50 méterre tekerhető de tovább már csak tolva mert az aljnövényzet mindkét oldalról nagyon benőtte. Gondolom hirtelen nőtt meg az esőzések miatt és sokan visszafordulnak ahol benőtte/felázott és nem szélesítik/döngölik vissza, szóval kezdi visszavenni a természet. Ősszel/télen járhatóbb lesz mert csak úgy néz ki most nőtte be, nem százéves rózsabokros rekettyés :)


  • Balu1 kedveli ezt

#83
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Közben egy ujjnyomos optikával készült, sajnos kicsit homályos felvételen megtaláltam a Hubertus kunyhónál azt az ösvényt.

 

Végül is nem benőtt növények miatt nem tudtam tovább menni, hanem az útra dőlt ágak miatt. 

Ezzel együtt úgy emlékszem távolabb nagyon eltűnik az a nyom, de a felvételen ez nem látszik annyira, de lehet, hogy tévedek.

 

 

Sok helyet bejárok, de leginkább sétálgatós kiránduló tempóban.

Ezért mertem ajánlani korábban a kezdő túrázóknak is ezt a gyönyörű részt, mert mire megszerzik azt a kondit, hogy idáig eljutnak, itt nem versenytempóban kell felmenni. Akár mint én is , sok pihenővel és sok tolással kényelmesen nézelődve fel lehet jutni nagyon sok gyönyörű helyre.

 

Ez azért jó, legyen valami kitűzött cél, hogy "majd oda is el kell jutni egyszer".

Így voltam vele én is. Először valahol itt olvastam róla, aztán egyre inkább érdekelt, hogy merre is van ez. Aztán eljutottam, azóta már többedszer is. Kell legyen az ember előtt valami kicsit misztikusnak tűnő túra, amit utána el is fogunk érni ha tényleg akarjuk.


Balu1 módosította - 2016. augusztus 03. - 16:04

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#84
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ha a Prédikálószék felől visszamész keletre/délre a kőkupac utáni elágazásig és ott balra visszafordulsz az erdészút elmegy egy zöld ajtós/korlátos kilátós bódészerüségig, ha amellett tovább mész van egy darabig egy tök jó szintén bringázható ösvény de elég hamar dzsungel lesz belőle, arra kiváncsi vagyok hova vezet, egyszer meg kéne nézni machetével :)

 

 

Akkor erre gondoltál. Ez a Hubertus kunyhó.

Mellette egy szint vonal ösvény indul a hegyoldalban. Egyszer beljebb mentem rajta. Először még kicsit emlékezet a Spartakusz ösvényre.

Egy darabon lehetett is menni, aztán egyre keskenyebb lett és bokrok növények szűkítették (macsete) az egyébként is járhatatlanná keskenyedő kis felületét. Ahogy távolabbra nézve megpróbáltam tovább követni szemmel, ott már nem is volt még a lépcsőszerű szint sem, legalább is a lomb annyira eltakarta, hogy nem látszott, ha volt is netán lépésnyi hely rajta. 

 

Most nem akartam még szerkesztgetni, ennyi volt egy fájlban együtt. Megkerestem és gyorsan feltettem.


Balu1 módosította - 2016. augusztus 03. - 15:09

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#85
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A térkép szerint délkeletről jöttem a Prédikálószékre, aztán keletről a Vadálló kövekhez. A dél(keletről) Prédikálószék felé vezető út is piros háromszög, aztán a kettő között elkanyarodik jobbra (észak felé) és alúlról kerüli (észak/keleten) az első Vadálló követ ami Balu videóján is látható.

 

Oda lemásztam a köveken és az ösvény kis részét gyalog megnéztem mindkét irányban, oldalra lejt de ha óvatos vagy önmagában biciklizhető, kivéve hogy rögtön jobbra volt benne egy letörés ami több mint 100%-os, egy nagy kővel a belső oldalán, szóval ember a talpán aki ott lejön és nem csúszik rögtön ki az oldalra lető 20 centis enyhén sáros kanyarban. Felfelé az lehetetlen. Ha balra mentem volna gondolom eljutok a további kövekhez (északon), de egyrészt nem vállaltam hogy oda azokon a köveken lemásszak bringával a hátamon SPD-s cipőben, másrészt fogalmam sincs mi más van még utána, hogy egyáltalán le lehet e menni bringával az északi oldalon (vagy körbe kell mászi a még látható nagy sziklákat?), és akkor még neccesebb lett volna bringával visszamászni (na jó, vlszlg az ösvényen vissza fel tudtam volna tolni).

 

A déli/keleti oldalon viszont ameddig ment körbejártam és (szerintem) nem volt benne semmi lehetetlen, ha edzésben vagy simán kell mennie, sáron kívűl.

 

Ha a Prédikálószék felől visszamész keletre/délre a kőkupac utáni elágazásig és ott balra visszafordulsz az erdészút elmegy egy zöld ajtós/korlátos kilátós bódészerüségig, ha amellett tovább mész van egy darabig egy tök jó szintén bringázható ösvény de elég hamar dzsungel lesz belőle, arra kiváncsi vagyok hoza vezet, egyszer meg kéne nézni machetével :)



#86
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A jelzést nem, tudom, de ez még az alja annak a résznek, északról a vad-állók felől a Prédikáló irányába. 

 

Igen arra gondoltam én is, hogy ott nem lehet, de már láttam nagyon hihetetlenek látszó videókat is kerékpárral.

Azóta már semmin nem csodálkozom, csak elismerően bólogatok ilyenkor. :)

 

Azért kíváncsi lennék, hogy mit szólsz hozzá a bringán ülve.

Szerintem az nem tekerhető, de vannak szuper képességű emberek...

 

Délről a rövid meredek azért tűnik keréken járhatatlannak felfelé főleg, mert annyira meredek, hogy ott még tolva megállni is nehéz.

Azon lefelé is csak szinte félig repülve lehetne, mert a kerék inkább csak érintgetné közben a talajt, de utána rögtön jön élesen egy gyökeres felfelé jön és abba belefutni megint nem túl szerencsés olyan tempóval. Igaz, egy gyakorlott DH-snak nincs akadály. láttam már hihetetlennek tűnő dolgokat videón.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#87
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Balu, a videód a piros háromszögön készült, ugye? Ott ember nem teker fel. Északi irányból a Vadálló-kövekhez felfelé a középső, még a sziklás szakasz előtti rész lehet ez. Első 1/3 az ami tekerhető a piros 3szögön, de vannak technikás, combos részek benne bőven. 1x majd megpróbálom.

 

Dél felől Prédikálószék felé szintén van egy rövid, de meredek rész, az simán tekerhető. Szerintem Tekergek erre gondolhat.



#88
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Pont egy ilyen kupac volt, de az még pár száz méterre a Prédikálószék előtt.

Volt benne egy vicces kis jelenet ahol két tornyocska között egy "hordágyat" építettek faágacskákból, komplett keresztrudakkal, rajta kissebb kövek. Nem kis munka lehetett. 

Igen, sőt a Prédikálószék előtt van egy nagyon meredek lejtő (azon tényleg nem lehet felmenni,

..de lejönni is necces. Eddig ott mindenkit csak tolva láttam közlekedni.

Az előtt még nem sokkal a magaslat teteje környékén vannak a kis kövek és az építmény(kék).

Azt azóta rakhatták össze. Mindig kíváncsi voltam, kik foglalkoznak ilyesmivel :)

 

 

Fel, de a te felvételeden nagyon durván néz ki mert majdnem a földről filmezel; a fejkamerámmal, késő délután az árnyékban amikor már nincsenek akkora kontrasztok már nem akkora szám  :)

--

17 és 20% között van a legmeredekebb rész,

ha nem nedves a gyökereket be lehet venni.

--

Ami sokat segít az az alacsony nyomás (tubeless),

akkor nem pattogsz el és jóval kissebbet mozog ki a kerék, ami nagyon megkönnyíti az átgördülést.

--

Persze szuszogtam a végére, de emelkedőn mindig szuszogok  :)

A szöget ha jól emlékszem, 10-14 vagy 15 fok körül mértem, de lehet, hogy volt az több is, csak nem volt jól kinullázva a dőlésszög mérőm, mert tényleg nagyon durván meredek.

 

Mostanában inkább a sisakon hordom a kamerát, abban van a dőlés szög mérő, ott jobban irányra tartható és a remegést is jobban megfogja, de ott nem lehet vele szöget mérni. Majd addig felteszem a kormányra a tartóba, amíg mérek vele. Sőt van km órám is ami méri a szöget, de az meg időnként lefagy, mostanában egyre gyakrabban, csak a reset segít.

 

Igen, azóta amikor beszéltünk erről a gumi topikban, már lejjebb engedem terepen és aszfaltom meg fújok bele és tényleg nagyon sokat segít.

 

..szuszogtál, de ki ne szuszogna egy olyanon felfelén..?

De fel tudtál menni! Ez komoly teljesítmény, szerintem.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#89
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Már ha erre gondolsz. Csak egy szétszórt kő kupacot láttam a helyén.


Pont egy ilyen kupac volt, de az még pár száz méterre a Prédikálószék előtt. Volt benne egy vicces kis jelenet ahol két tornyocska között egy "hordágyat" építettek faágacskákból, komplett keresztrudakkal, rajta kissebb kövek. Nem kis munka lehetett.
 

Itt feltekertél? 8:8:)

 

 

Fel, de a te felvételeden nagyon durván néz ki mert majdnem a földről filmezel; a fejkamerámmal, késő délután az árnyékban amikor már nincsenek akkora kontrasztok már nem akkora szám  :)

 

Ehhez komoly nyers erő kell, mert ha jól emlékszem, a 14 fok körüli emelkedőn még minden gyökér és kő külön megfogja a kereket,

 

17 és 20% között van a legmeredekebb rész, ha nem nedves a gyökereket be lehet venni. Ami sokat segít az az alacsony nyomás (tubeless), akkor nem pattogsz el és jóval kissebbet mozog ki a kerék, ami nagyon megkönnyíti az átgördülést. Persze szuszogtam a végére, de emelkedőn mindig szuszogok  :)


  • Balu1 kedveli ezt

#90
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Azok a kövek már múltkor nem voltak meg. A nagy jégkár után a sok letörött ág verhette le őket.

Már ha erre gondolsz. Csak egy szétszórt kő kupacot láttam a helyén.

DSCF7237.JPG

 

Vagy ha a másik kőre gondolsz, amikor már leértél a Vad-állók felé, a még jól járható részen az úttal párhuzamos részre nézel balra a meredek hegyoldal mellett, akkor ott látszanak már álló sziklák, mint ha egy kéz ujjai lennének.

 

Erről a részről ha elnézel bal kéz felé a mélység fölött... ,,ott láthatod.

DSCF7390.JPG

 

Akkor a következő "kéz" ujjszerű álló szikláit fogod látni

Hasonló de kevésbé látványos is van a környékén. 

DSCF1476.JPG

 

Ez a másik amit még láttam onnan:

DSCF1469.JPG

 

Itt feltekertél? 8:8:)

 

Akkor nagyon kemény vagy.

Tudom fel lehet menni a lépcsőn és bárhol is biciklivel és megfelelő technikával.

Ehhez komoly nyers erő kell, mert ha jól emlékszem, a 14 fok körüli emelkedőn még minden gyökér és kő külön megfogja a kereket, mint egy egy külön kis emelkedők sorozata ami még jóval nehezebbé teszi a felfelé haladást. Azokon sorban át kell nyomni és ez az ami nagyon sok erőt feltételez. 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#91
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nincs, majd megkérdezem a túravezetőt :) Nekem nagyjából anti-GPS van a fejemben, nem tudok segíteni :)

 

Ma is csak úgy tekeregtem és tiszta véletlen tévedtem fel a Prédikálószékre, aztán eszembe jutott Balu videója és megnéztem a Vadállóköveket is :) (nem tudom Baluhoz képest melyik irányból jöttem mert nem láttam a nagy kőkupac építményt, csak egy kicsit (vagy ezeket valaki valamilyen rendszer szerint mozgatja? :) de ki lehet tekerni fel is le is, a kettő között is. Ha érdekel valakit felrakom, valamikor a Gerecse maraton után)



#92
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Occam:

ehhez van esetleg valami gpx vagy egyéb tracked? Esetleg merretekerjek.hu-n?

https://www.youtube....h?v=eeVzWCIdvxE

 

Előre is köszi!



#93
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

A lényeg, itt a videó, amin látszik a lényeg, a magasság mérő adat és a szint változás aránya grafikusan.

 

 

Köszi!

 

Nagyon jó mérés, így legalább a köztes pontok is megvannak (Vízmű, Fenyőgyöngye, Nyereg út).


  • Balu1 kedveli ezt

#94
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Jártam fent a HHH tetején. Megnéztem az új kilátót.

Folyamatosan rögzítette a kamerában lévő szenzor az adatokat, miközben jöttem le a hegyről.

Ahogy látom, fent kb 10 méterrel kevesebbet mutat a valódi hiteles magassághoz képest.

 

A HHH legmagasabb pontja a tengerszinthez képest 395 méter. A kamera itt 385 métert mutat, 10 méterrel kevesebbet (úgy tudom barometrikus, akkor ez előfordulhat). Szerintem ennyi még elfogadható.

Lent a Duna partnál, pontosan nem tudom hány méterrel van lejjebb a víz szintje a parti kerékpár úthoz képest, de az legfeljebb max. 10 méter lehet ahogy ott láttam. A Duna átlagos víz szintje 96 méteres a tengerszinthez képest. 

 

"(korábban az Adria, jelenleg a Balti-tenger (mBf.=mAf.(régeben Adria))" a Duna vízszint nulla pontja kb.96 méter Bp-nél, ha nem nézzük az áradás-apadást és a nagyobb távolságokon már számításba vehető felsőbb-alsóbb szakaszhoz társuló szint változást, itt csak közelítőleg kalkulálunk.

 

Még amit bele lehet kalkulálni, a  videó most 21.-én készült 17 óra körül.

Az akkori vízállás 3,5 méteres, vagyis mondhatjuk közelítően a tengerszint fölötti 100 méternek a Duna akkori szintjét. Ahhoz képest a műszer 17 méter magasságot mutatott a parton.

 

V_z_ll_s_Duna_Bp_2016_07_21_www.kepfelto

 

Még a saját magasságomat is levonom belőle, ami 1.7 közelítőleg 2 métert vonunk le.

Akkor már csak 15 méteres lehet a Duna aktuális víz szintje fölötti magasság a parton a víz szinthez képest. Ebből a 10 lehet legfeljebb reális ahogy saccolom, akkor kb 5 méter lehet az eltérés, ami szintén még bele fér.

 

Tudom, a kérdésre nem kellene ennyire pontosan a szint, de ha már nézem, akkor legalább lássuk a műszer pontosságát-pontatlanságát is ha már mérünk. 

 

(Nem nyugszom bele a kimaradt mérés okozta pontatlanságba, már a magasság mérő miatt is kíváncsi vagyok és azért is meg fogom majd legközelebb mérni annak a helyszínnek a magasságát egy közeli víz szinthez képest és vissza számolom az akkori vízálláshoz.)

 

A lényeg, itt a videó, amin látszik a lényeg, a magasság mérő adat és a szint változás aránya grafikusan.

 

 

 


  • j4ni kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#95
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Köszi!

 

A ma reggeli edzésem alapján, barometrikus magasságmérővel mérve (Garmin Edge 520):

Hév - Fgy: 174 méter szintemelkedés

Fgy - HHH parkoló: 180 méter

(a mai tekerésem, az adatokat innen vettem: https://www.strava.c...865134/overview )



#96
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ahol kicsi malacok vannak, ott van a közelben az anyakoca is az anyai védelmező ösztönével,

szóval jól tetted, hogy megfordultál, különben kéretlenül fogadott edzőt kaphattál volna magad mögé,

"aki" kérlelhetetlen szigorúsággal hajtott volna téged felfelé a hegyre. :)

 

Láttam már én is kicsi vadmalacot futni az út mentén Dömörkapunál a kis híd előtt, az akkor még befalazott ablakú új ház után, ahogy megyünk kifelé. Először még nem is tudtam pontosan mi az, talán kutyaféle, de aztán rájöttem, hogy ez csíkos, akkor inkább lemaradok, nehogy azt gondolja az anyja (már ha ott van a közelben), hogy kergetem. Mégse magyarázhattam volna el neki, csak egy volt az utunk és elkísértem a gyerekét. :) Aztán a kicsi befutott az erdőbe és mehettem nyugodtan tovább. 

 

A HHH..

Azt az utat majd végig veszem fentről a Dunáig és akkor lesznek adatok, de

ma más dolgom van, megyek valamelyik nap.

 

Korábban elkezdtem írni, aztán félre tettem és csak most fejeztem be,

azután látom már van válasz az adatokra.


Balu1 módosította - 2016. július 19. - 14:06

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#97
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ezek érdekelnének:

HÉV-> Fenyőgyöngye

Fenyőgyöngye->HHH csúcs  <----- főleg ez (ebből egymás után többet nyomnék edzés jelleggel)

.

 

A ma reggeli edzésem alapján, barometrikus magasságmérővel mérve (Garmin Edge 520):

Hév - Fgy: 174 méter szintemelkedés

Fgy - HHH parkoló: 180 méter

(a mai tekerésem, az adatokat innen vettem: https://www.strava.c...865134/overview )


  • j4ni kedveli ezt

#98
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

A héten valamelyik nap elmegyek arra és lefelé bekapcsolom a kamerát. Már úgyis meg akarom nézni az új kilátót. Nem jártam arra jó régen. Innen Békásról látom, de nem tudom pontosan hova épült. 

 

A csúcshoz képest érdekel a szint vagy fent a parkolóhoz képest?

Na mindegy, majd minden lényeges adat úgyis rajta lesz, helyszínnel együtt a felvételen. 

 

Előre is köszi!

 

ezek érdekelnének:

HÉV-> Fenyőgyöngye

Fenyőgyöngye->HHH csúcs  <----- főleg ez (ebből egymás után többet nyomnék edzés jelleggel)

 

Ma éjfél előtt pár percel a Hármashatárhegyi úton voltam csúcs felé közel a tetejéhez az aszfaltos részen és fura hangot hallottam nem ugatás volt először mégis azt hittem valami vad kutya van előttem 15-20 méterrel mert az úton még mozgást is láttam. Kutyáktól fajtától függetlenül alapvetően semennyire sem félek, de leszálltam a bicajról, mert amíg nem látom mi van ott addig nem keresem a bajt. A sugárvetőm fényében kettő vagy három kismalacot láttam az úton, az anyjuk nem volt szem előtt. Megfordítottam a bicajt és a Runtastic szerint majd 50-nel robogtam le a HHH-i úton.

 

Éjszaka a nappal forgalmasabb ösvények mellett vajon mennyire kell tartani anyakocáktól ha véletlenül megközelíti őket az ember? A budai disznók nyilván stressztűrőbbek, de azért gondolom nem kell ujjat húzni velük...


j4ni módosította - 2016. július 19. - 01:02


#99
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Lehet, hogy az enyém kicsit túl van pakolva. 

A vízmű házzal szemben a tűzrakó helynél fotóztam :

 

Transformer :)

 

Tudja valaki, hogy Fenyőgyöngyének mennyi a szintje? Tehát mennyi egy Fenyőgyöngye-HHH menet szintemelkedése? Ez viszonylag közel van és edzés jelleggel tudnék rajta szintezni...

 

Majdnem 300 m (Pest=111 m, Duna 96).


  • j4ni kedveli ezt

#100
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A héten valamelyik nap elmegyek arra és lefelé bekapcsolom a kamerát. Már úgyis meg akarom nézni az új kilátót. Nem jártam arra jó régen. Innen Békásról látom, de nem tudom pontosan hova épült. 

 

A csúcshoz képest érdekel a szint vagy fent a parkolóhoz képest?

Na mindegy, majd minden lényeges adat úgyis rajta lesz, helyszínnel együtt a felvételen. 


  • j4ni kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..