Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bakony-Balaton riders

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11267 hozzászólás a témában

#101
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.256 hozzászólás
Itteni aktivitás látva a Facebook-on létrehoztam a Bakony-Balaton Bikers csoportot. Aki szeretne csatlakoni, azt várjuk oda is.
Haladjunk a korral...
www.magicteam.hu

#102
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás
Uraim!
Sajnos én idõ hiányában nem tudok Bakonybél felé menni. A hayagtol én Herend felé veszem majd az irányt.
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#103
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.789 hozzászólás
Tiszteletem!

Melót keresek a környéken, ha valaki tud valami olyat, amit felsõfokú végzettség nélkül is el tudnék vállalni
légyszi szóljon!

Kösz!

Üdv

Ps.: Ano, tudom mit mondtam, de a dolgok napról napra válltoznak! :( :) :(

#104
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Tamás panzióban, ott még nem ettünk rosszat.
Délben bélben, ha éhes vagy, eszel? Mérnem?:)

#105
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.256 hozzászólás
Ebédeljünk
délben
...Bélben
... :)

A költõ elõjött belõlem :D
www.magicteam.hu

#106
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás
Jó napot uraim!

Vasárnap a találkozó 9.30 a sparkolónál :).. ebédre nem ,de estebédre lehet :), hogy hazaérünk .... :) Déenes uram :)
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#107
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
én hazaérek ebédre. Mivel nélkülem el sem kezdik. Attól függ, mikor ebédelsz. :) De délre nem hinném hogy hazaérünk. Rohanni meg nem akarok, meg túl korán indulni sem.

#108
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.256 hozzászólás
Mikorra terveztétek az indulást?
Ebédre hazaérünk? :)
www.magicteam.hu

#109
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Vasárnap egy medvehegymázós túrát tervezünk Mattival a Hajag környékére.
Elõreláthatólag pénteken is megyünk egy kisebbet.

#110
olahlali

olahlali

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Köszönöm a segítségeteket, a veszprémi kiindulás szimpatikusnak tûnik, eszembe se jutott....

#111
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Sziasztok!

Terveznék egy túrát a Balaton-felvidéken, nagyjából az északi parttal párhuzamosan.
Az útvonallal szembeni kritériumok a következõk: lehetõleg minél több terep legyen, mondjuk Balatonfûzfõ-Keszthely között.
Az, hogy 1 vagy 2 nap még rugalmas.
Nézegettem a turistautak.hu oldalon az útvonalakat ami szép és jó, csak nem derül ki, hogy melyik mennyire járható vagy bringás szempontból melyik jó.


Kérdésem az lenne, hogy tudtok javasolni valami útvonalat? Esetleg vélemény?

Köszi

Tudnék rajzolni útvonalat, de elég hosszas dolog lenne. Fûzfõ és Almádi közötti szakaszt kevésbé ismerem, párszor jártam csak arra, de nem egy nagy élmény. Én inkább Almádiból vagy Veszprémbõl indulnék.
Veszprémi indulással: Veszprém, Veszprémfajsz, Koloska forrás (Füred fölött), Hidegkút,Tótvázsony, Zádor vár, Mencshely, Szentjakabfa feletti erdõ, Balatonhenye, Fekete hegy (Köveskál felett), Szentbékálla, Mindszentkállai Kopasz hegy és innen igazából nem tudok igazi montis útvonalat, mert vagy felmész az utaba esõ tenúhegyekre, ami igazi élmény, de nem biztos hogy ennyit akarsz bicajt cipelni, vagy a hegyek közötti réteken, vagy országutakon éred el a Keszthelyi hegységet, ahol újra erdõben tekerhesz.

Felesleges is lenne pontos útvonalat rajzolni, mert nem biztos, hogy éppen mikor melyik járható, meg azzal menne el az idõd, hogy azt keresnéd. Nagyjából lõdd be az irányokat, és tájékozódási pontokat, aztán menni kell. Nagyon eltévedni nem tudsz, mert vagy a Balaton látvány fog segíteni, vagy az utadba esõ viszonylag sok település. Térképet vigyél, akkor nagy baj nem lehet. Ezt az útvonalat egy hosszú, reggeltõl estig tartó túrába bele lehet tolni, ha csak keveset tévedsz el. De ha élvezni is akarod, nem csak nyomatni és idegeskedni, hogy oda kell érni, akkor jobb a két nap. Én az utóbbit választanám.
Amúgy meg bármikor ki lehet szállni a túrából, csak le kell gurulni a legközelebbi vasútállomásig. Amúgy az én egyik kedvenc útvonalam a már leírt, Veszprém-Köveskál közötti szakasz. Fekete hegyen a hegyi tavakat ne hagyd ki, igazi különlegesség! Jó tekerést!

#112
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
így nehéz ajánlani útvonalat...
fejben vannak útvonalak, útvonal részletek, de leírni nem tudom úgy, hogy meg is találd õket.
igazából nincs ötletem, hogy tudnál végigmenni.
szerintem célozd meg a turista utakat, azok általában járhatók - vagy toronyiránt nekiindulsz egy térképpel :)

Sziasztok!

Terveznék egy túrát a Balaton-felvidéken, nagyjából az északi parttal párhuzamosan.
Az útvonallal szembeni kritériumok a következõk: lehetõleg minél több terep legyen, mondjuk Balatonfûzfõ-Keszthely között.
Az, hogy 1 vagy 2 nap még rugalmas.
Nézegettem a turistautak.hu oldalon az útvonalakat ami szép és jó, csak nem derül ki, hogy melyik mennyire járható vagy bringás szempontból melyik jó.

Kérdésem az lenne, hogy tudtok javasolni valami útvonalat? Esetleg vélemény?

Köszi


Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#113
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Srácok, járt mostanában vki Hajagnál Pénzesgyõr felé vezetõ piros+?
Mellékeltem egy térképet és kiemeltem a szakaszt.
Mennyire járható montival lefelé?
Feltöltött kép


#114
olahlali

olahlali

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok!

Terveznék egy túrát a Balaton-felvidéken, nagyjából az északi parttal párhuzamosan.
Az útvonallal szembeni kritériumok a következõk: lehetõleg minél több terep legyen, mondjuk Balatonfûzfõ-Keszthely között.
Az, hogy 1 vagy 2 nap még rugalmas.
Nézegettem a turistautak.hu oldalon az útvonalakat ami szép és jó, csak nem derül ki, hogy melyik mennyire járható vagy bringás szempontból melyik jó.

Kérdésem az lenne, hogy tudtok javasolni valami útvonalat? Esetleg vélemény?

Köszi

#115
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
tervezni tervezek. De én még nem álltam át az új idõszámításra. :)

#116
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Hétvégén tervez valaki tekerést?

Tihany kupára lejöhetnétek szétnézni :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#117
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.256 hozzászólás
Hétvégén tervez valaki tekerést?
www.magicteam.hu

#118
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Defektszerelés kész! Vizezés lett a vége, úgy elbulyt a r*****k kis luk.
Már azt hittem sosem találom meg. A 4. folt is felkerült a gumira...
Holnap nálam?


Én lehet lusta módon, csak felfújom a gumit, a túrát kibírja. Fél tízkor megyek.

#119
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Defektszerelés kész! Vizezés lett a vége, úgy elbulyt a r*****k kis luk.
Már azt hittem sosem találom meg. A 4. folt is felkerült a gumira...
Holnap nálam?


át át! földrajzot hallgatok a pte-n, élvezem:) barna szalon az üzemanyagom, kell a Mecseken:) alig várom már a nyár elejét, hogy lehessen Orfûre tekerni lángost enni és fröccsöt inni! ha már ide nem jutott Balaton..:(

#120
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.256 hozzászólás

Mondjuk megcsinálhatnád a defektes kerekemet

Defektszerelés kész! Vizezés lett a vége, úgy elbulyt a r*****k kis luk.
Már azt hittem sosem találom meg. A 4. folt is felkerült a gumira...
Holnap nálam?
www.magicteam.hu