Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere (archív #1)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
13292 hozzászólás a témában

#61
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás

Az FSR-ért vagy a Horst Link megoldásért?


no most megfogtál ;)
lehet, hogy az fsrért igen, de azért mert szimplén a láncvillán van a forgópont, azért nem

ha jól vagyok informálva

#62
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

mellesleg mint tudjuk az fsrért nem kell jogdíjat fizetni..

jók a turnerek, csak nah. egy tehetõsebb egyénnek, aki megbízható, neves kerékpárt akar, teljesen korrekt.. ha az ár kicsit jobban számít szerintem felejtõs. de mégse járjon már mindenki mátrikszal meg konával... ez annyira nagy baj?

Az FSR-ért vagy a Horst Link megoldásért?


#63
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
mellesleg mint tudjuk az fsrért nem kell jogdíjat fizetni..

jók a turnerek, csak nah. egy tehetõsebb egyénnek, aki megbízható, neves kerékpárt akar, teljesen korrekt.. ha az ár kicsit jobban számít szerintem felejtõs. de mégse járjon már mindenki mátrikszal meg konával... ez annyira nagy baj?

#64
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata a Specialized FSRxc-vel kapcsolatban?
Mennyire érdemes befektetni egy ilyenbe? Mennyire pogózik mászás közben?

#65
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

upsz

ezt csunyan beneztem

de a Turnerek elvileg nem horstlinkesek. [lato hogy kozbe meg de]

volt valami ize, hogy David azt mondta a Specializednek, hogy jo koszi, nem akarom fizetni a jogdijat tovabb, es felcsattintotta a forgopontot a tamvillara.

kajakra emlekszem hogy ezt olvastam

utana fogok nezni

Elég, ha meglátogatod a Turner honlapját, ahol megtalálható minden a Horst Link, majd TNT dologról. És érdemes elolvasni az alábbi linken a tapasztalatokat Horst Link vs. TNT témában (http://forums.mtbr.c...splay.php?f=31).


#66
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
upsz

ezt csunyan beneztem

de a Turnerek elvileg nem horstlinkesek. [lato hogy kozbe meg de]

volt valami ize, hogy David azt mondta a Specializednek, hogy jo koszi, nem akarom fizetni a jogdijat tovabb, es felcsattintotta a forgopontot a tamvillara.

kajakra emlekszem hogy ezt olvastam

utana fogok nezni
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#67
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Az Ellsworth az mas teszta, mert az legalabb horstlinkes. Ezert nem vagom, hogy miert SixPack, miert nem Epiphany, vagy Moment.

Dare nincs is 2006ban, csak az uberranda Chaos.

Meg most le is vannak olcsozva a Ellsworthok, igaz kicsit gaz, hogy a termekpaletta fele ugyanazzal a hatsoresszel jon.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#68
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

a filinget hagyjuk. az marketingszar. :)

anyag, ar, felirat: melyiket erzed meg ha raulsz a biciklire?

Tisztelem becsulom David Turnert, most olvastam interjut vele, jo fejnek tunik meg minden, de most oszinten akkorse latom hogy mi kulonbseg van a Sixpack meg a StinkyDawgCoiler akarmi kozt. Szep meg minden, azt alairom, de ugyanaz a rugozasdizajn.


Gondolatmeneted alapján akkor egy kalap alá vehetjük az összes Horst Link rendszerre épülõ kerót, függetlenül attól, hogy ki gyártja?:chin:


#69
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Akkor a Dare is ciki ? :P

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#70
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

hát végülis anyag, felirat, ár, meg a feeling nem ugyanaz....:)


a filinget hagyjuk. az marketingszar. :)

anyag, ar, felirat: melyiket erzed meg ha raulsz a biciklire?

Tisztelem becsulom David Turnert, most olvastam interjut vele, jo fejnek tunik meg minden, de most oszinten akkorse latom hogy mi kulonbseg van a Sixpack meg a StinkyDawgCoiler akarmi kozt. Szep meg minden, azt alairom, de ugyanaz a rugozasdizajn.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#71
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Amúgy meg én is endurózom. Szerintem 150mm +- 10 mm
Nekem Pike elõl, is North Shore van, ami ugye kb 156 + Lock Out, ha felmennék valahová. Királyul fel lehet menni vele akár Dobogókõre is, lefele meg ... :) Annyi a titka szerintem az egésznek, hogy nem mindegy, hogy mit teszel még ezek után a gépre. Én igyekeztem leszorítani a többi súlyt. Mivel nem vagyok 50 kiló, ezért én sok XC cuccot is felraktam. (Nyereg, Kormány, Fékkar(Avid Mag.)...) Amit kell erõsíteni, azt meg nem spóroltam. (Fék (185 Avid BB7 E+H), Agyak, csapágyak, Váz, Teló...) És Nuku Shimano. Csak Sram. De kinek mi kell. Én azt mondom Enduróra Pike, Vázat sokat kerestem, de nem volt könnyû. Nézd meg az Authort is, mert az 200 alatt van, és szerintem felejtsd el az integrált kormánycsapis vázakat (Pl.:Giant), én spec egy vázat nem 1-2 évre szeretek venni. Na ennyi, én ki is mentem tekerni :)

#72
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Észrevettétek, hogy a Cannondale átnevezte a 2006-os Gracia nevû bringáját Judge-re, mert Gracia átment a Commencal-hoz?

#73
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

Milyen enduro vazat ajanlanatok 200 alatt?
Mit kell nezni egy enduro vazon? Mennyit mozogjon a hatulja?

pl most elég jó áron van giant VT (asszem 160ért láttam a fõoldalon) az még pont jó tud lenni 120as telóval.....esetleg merida tramsmission, ha van még akciós, ezekkel még tudsz felfelé is tekerni...kona dawg, bár az nem nagyon lesz 200 alatt...ha nem nagyon durvulatra kell akkor sztem 12-15 centi között.....és nem kéne sokkal 3 -3,3 kiló fölött lennie
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#74
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Turner-t nem bántjuk, mert hirig lesz. Fõleg nem egy kalap alá venni a Konával?:D

Szerintem ezt "az is csak kona... csak mas van rairva"küld már el légyszi David Turner-nek is! Biztos jót fog röhögni rajta. :)

Egyébként meg ilyen keróm lesz tavasszal.

hát végülis anyag, felirat, ár, meg a feeling nem ugyanaz....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#75
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Valeria: mi ez a nagy Turner szerelem? az is csak kona... csak mas van rairva.


Kivel is beszeltuk, hogy minbden vaz vega vagy bullit? :D


Turner-t nem bántjuk, mert hirig lesz. Fõleg nem egy kalap alá venni a Konával?:D

Szerintem ezt "az is csak kona... csak mas van rairva"küld már el légyszi David Turner-nek is! Biztos jót fog röhögni rajta. :)

Egyébként meg ilyen keróm lesz tavasszal.


#76
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Valeria: mi ez a nagy Turner szerelem? az is csak kona... csak mas van rairva.


Kivel is beszeltuk, hogy minbden vaz vega vagy bullit? :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#77
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha versenyre van masik, akkor miert sok a 14 centi ut? Attol meg lehet maszni hogy annyit mozog. A 120 -as telo talan nem annyira lenne jo bele.
De 10 centit mozgo vaz is van ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#78
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

Ha enduro akkor 14-18 centi kb. Az alja inkabb cc -sebb, a teteje inkabb freeride-os. Ha szukiteni akarod, akkor 16-17 centi :)


Akkor lehet, hogy nekem inkabb CC vaz kell? Igazabol en szeretek felfele is tekerni. Eleg sok alkatreszem van CC-bol, abbol akarok epiteni egy fullyt kirandulni es elvezkedni. Van egy 120-at mozgo telom, ahhoz kellene meretezni a vazat. Van komoly CC gepem, szoval tenyleg csak elvezkedesre menne, versenyre van masik.

Merida CX500


#79
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Az a helyzet, hogy ezek amolyan joker kategoriak ( enduro, all mountain, freeride ). Nagyjabol ez a mozgastartomany vonatkozik rajuk. De lehet 10 centis vazzal is endurozni ;)
Ha megnezed a gyari enduro vazakat ( pl. SX Trail ) akkor ebben a mozgastartomanyban vannak.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#80
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
és akkor 14 centiig cécé???

szerintem 12 centire is rá lehet mondani, hogy enduro
a scott 17 centi, de ez is baromi nehézkes... ezzel menjen a halál felfelé :D
(jó, talán egy pikeal, meg könnyebb cuccokkal jó lehet)
mondjuk még mindig jobb mint vmi marin, vagy sinister :D (tekerni)