Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere (archív #1)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
13292 hozzászólás a témában

#41
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a 05-ös szvsz randább. nagyon szép a fly és most már tudja a 10-es átütõtengelyt is :D

#42
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
bocsásd meg tudatlanságom:)

ez a durva,nem a ráspoly:
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

#43
left

left

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás

Ilyen vazat lehet nalunk kapni?
Feltöltött kép
http://www.yeticycle.../asr_team.html#


Boltban nem, de tudnak hozni ügyes emberek itt a fórumról.

#44
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
nem, az 04-es, 05-tõl más a fly
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#45
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
ezt tényleg komolyan kérdezted szume?

dig: most,hogy mondod,tényleg emlékszem,hogy megnyomogattam az övét tokodon. de az az újabb volt.

#46
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Iljicset kérdezd, neki van fosa, de nem tudom mérte e.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#47
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ilyen vazat lehet nalunk kapni?
Feltöltött kép
http://www.yeticycle.../asr_team.html#

Merida CX500


#48
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Feltöltött kép

Tessék megtaláltam ami neked kell


majdnem annyira csúnya,mint az autó.

ennek mi a súlya?
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

#49
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

99% hogy meg lehet különböztetni a bicikliket még akkor is, ha ugyanazzal szerelik fel õket és ugyanolyan a szinük.
nem véletlenül vannak fizetett tesztelõk sok ujságnál.

a merida pedig hamarabb volt mint specialized, és ráadásul nem is a merida csinálta, hanem a centurion/bergwerk(?) licenc. (a centurionban biztos vagyok a bergwerkben nem)

azt nem mondtam, hogy nem lesz különbség...azt mondtam hogy egetverõ nagy (jelentõs) különbség nem lesz....de majd eccer +mondom egy epiphanom még lesz....csak úgy kivéáncsiságból......bár én csak relativ sokat bicozom, relativ nem jól....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#50
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

nos

anno 1991.
egy horst leitner nevû csóka a specialized megbízására a mellette dolgozó kalle (hivatalosan karl) nicolai segítségével megálmodja és létrehozza a horst-link rugózási rendszert, melyet leitner kollega saját cége az amp-engineering jegyez be, mint licenc-tulajdonos. elkezdõdik a specialized fsr bicikli gyártása.
anno 1998
a specialized megvásárol több licencjogot leitnertõl, köztük a horst-link jogot is. létrejön az fsr rendszer. (módosított horst-link) azóta a horst-link rendszert a specialized (akié a licencjog!) számtalan cégnek értékesítette, az fsr licencet 8-nak (kestrel, colnago, norco, stb) érdekesség, hogy maga nicolai is fizet az usa-ban eladott vázak után licencjogot a specializednek, ugyanis csak azok után kell fizetni, a többi után nem. (nicolai 11.69 eurót fizet /váz)

itt az a licenc, amit ma a specialized birtokol: link
és itt az eredeti horst leitner licenc: link


Köszönöm, de lenne néhány kérdésem:

1., Azt írod, hogy a horst link megoldás létrejöttét követõen "elkezdõdik a specialized fsr bicikli gyártása", majd az 1998-as liszenszvásárlás után "létrejön az fsr rendszer. Ezek szerint 1991-1998 között az FSR a horst linkes technikát jelenti a Specialized-nál, majd 1998-ban a liszenszvásárlás után módosítják a technikát, és innentõl kezdve beszélünk horst linkrõl és FSR-rõl.
2., Az tudható, hogy kik vásárolták meg a horst link liszenszet, és pontosan melyik nyolc cég az FSR-t?
3., A liszenszvásárlóknak mindkét rendszer után fizetniük kell, és csak az USA-ban eladott vázak után?


#51
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
99% hogy meg lehet különböztetni a bicikliket még akkor is, ha ugyanazzal szerelik fel õket és ugyanolyan a szinük.
nem véletlenül vannak fizetett tesztelõk sok ujságnál.

a merida pedig hamarabb volt mint specialized, és ráadásul nem is a merida csinálta, hanem a centurion/bergwerk(?) licenc. (a centurionban biztos vagyok a bergwerkben nem)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#52
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Akkor már meg sem említem a meridáék lrs rendszerét ami erõsen speckó epic ihletésûnek tûnik...:chin:

#53
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
ettõl független, bár tõlem tényleg mindenki azt vesz amit akar (azér dawg supreme vázat itthon senki ne merejen venni mert morcos leszek )....meg azt utál amit akar, ha most veszünk 1-1 azonos méretû dawg-ot, five spot-ot, trek likvidet, de még én nyugodtan ide teszem az ellsworth Id-t is, (illetve most már epiphan) ugyanolyan setuppal felszereljük, (rugóstag is persze) lefestjük a vázakat matt feketére, és betoljuk egy nem tecnokrata, viszont sokat és rel. jól bicózó ember alá, hogy menjen mindeggyikkel néhány száz kilcsit, az q.élet hogy nem fog jelentõs különbséget érezni köztük....szerintem :)

amúgy mellékesen ez pl a giant nrs vázszett leírásánál van a gint sit-on :
"Some elements of the NRS frame design were licensed from SPECIALIZED® and relate to the FSR Suspension Design U.S. patents 5,509,679/5,678,837/5,899,480"
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#54
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
kössz rob, így már tiszta minden!

akkor ezért nem kell fizetni a vega után licenszet, mert hát elég keveset adnak el belõle az usában (mondjuk itt is :D )

#55
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nos

anno 1991.
egy horst leitner nevû csóka a specialized megbízására a mellette dolgozó kalle (hivatalosan karl) nicolai segítségével megálmodja és létrehozza a horst-link rugózási rendszert, melyet leitner kollega saját cége az amp-engineering jegyez be, mint licenc-tulajdonos. elkezdõdik a specialized fsr bicikli gyártása.
anno 1998
a specialized megvásárol több licencjogot leitnertõl, köztük a horst-link jogot is. létrejön az fsr rendszer. (módosított horst-link) azóta a horst-link rendszert a specialized (akié a licencjog!) számtalan cégnek értékesítette, az fsr licencet 8-nak (kestrel, colnago, norco, stb) érdekesség, hogy maga nicolai is fizet az usa-ban eladott vázak után licencjogot a specializednek, ugyanis csak azok után kell fizetni, a többi után nem. (nicolai 11.69 eurót fizet /váz)

itt az a licenc, amit ma a specialized birtokol: link
és itt az eredeti horst leitner licenc: link

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#56
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ebbe nem tudok, és nem is akarok beleszólni, mert nem ismerem "egyáltalán" ezeket a megoldásokat. Van itt néhány gépész, vagy ilyen hajlamokkal megáldott lakó, aki érdemben tudna nyilatkozni.
Nem is lenne hülyeség, ha a hozzáértõk összeszednék, és érthetõen bemutatnák a különbözõ rendszereket, hogy a magamfajta "átmeneteti tudatlanok" is jobban megismerjék ezeket a technikai remekmûveket.
Talán az se lenne butaság, ha erre a lapban kerülne sor, mondjuk sorozat jelleggel.



#57
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
ajjaj
frencsájz meg rojáliti :D ne is mondd, ezt hallgatom heti x órában (x = túl sok)

de elõtte tisztázzunk valamit: fsr az fsr, tnt az tnt oké
de ha egyszerûen nem kona rendszerû, hanem a láncvillán van a forgáspont, annak mi a neve? de semmi extra, vagy valami.. az lenne a horst link?
mint a régi vegákon (meg az újon talán?)
mert azért nem kell fizetni, aztán a többi csodáért meg..

#58
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

no most megfogtál ;)
lehet, hogy az fsrért igen, de azért mert szimplén a láncvillán van a forgópont, azért nem

ha jól vagyok informálva

Azért tettem fel így a kérdést, mert ha jól tudom (javítsatok ki, ha tévednék) a Horst Link jogait vásárolta meg a Speci, és ennek módosítása a saját FSR rendszerük. Evidens dolog, hogy ha valaminek a gyártási, fejlesztési és egyéb jogait birtoklom, akkor azt csak én csinálom, vagy ha más is szeretné alkalmazni, akkor megfelelõ jogdíj fizetése mellett ehhez hozzájárulok. A Turner esetében minden modellnél, ahol alkalmazzák, Horst Link-rõl beszélnek. A TNT rendszer bevezetése kapcsán rögzített interjúban David Turner azzal indokolta a váltást, hogy anyagilag hosszú távon nem látta kifizetõdõnek a már legyártott modellek utáni liszenszdíj fizetést, mert nem csak a gyártási jogért kellett fizetni, hanem meghatározott ideig liszenszdíjat kell fizetni (amennyiben helyesen fordítottam le az angol szöveget). Ez pontosan olyan, mint a franchise rendszer, ahol megvásárolod a "technológiát", valamint minden évben vagy hónapban, vagy ahogy megállapodnak az elszámolásban, egy ún. royalty díjat is fizetsz.


#59
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
tam miért adod el a vázad?

#60
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
az fsr-ért tuti merthogy az bejegyzett speckó által.