Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#101
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Hát nem nagyon foglalkoztam még ilyen méretezéssel.

Engem a progresszív rugók érdekelnek, amiknek változó a menetszámuk, és mellette az anyagvastagságuk egy rugón belül.
De ez is a múlté, mert levegõre állok át, reményeim szerint.


Ez már kényesebb terület, a változó huzalátmérõre nem fogsz egyedi gyártót találni, inkább a menetszámmal és a tekercs-átmérõvel (kúpos rugó) lehet variálni, de ezt nem lesz olyan egyszerû méretezni. Akkor már érdemesebb levegõsre váltani, az alapból progresszív és a kamra mérettel lehet a progresszivitáson variálni (pl. olaj betöltés mennyisége a légkamrába)

#102
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Ha jól érzem a kérdésed alapján, akkor még nem foglalkoztál ilyennel. Itt találsz a méretezéshez segítséget meg egy egyszerûen használható programot, de nem árt némi háttérismeret. Google a barátunk, mindent meg lehet találni a témában.
Ahol rendeltem azok sorozatgyártással foglalkoznak, de velük van egyébklént is céges kapcsolatom így csináltak nekem 1db-ot. Interneten több céget lehet találni akik kifejezetten kis szériákkal és egyedi gyártással is foglalkoznak.


Hát nem nagyon foglalkoztam még ilyen méretezéssel.

Engem a progresszív rugók érdekelnek, amiknek változó a menetszámuk, és mellette az anyagvastagságuk egy rugón belül.
De ez is a múlté, mert levegõre állok át, reményeim szerint.

#103
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Értem.
És kivel gyártattad le?


Ha jól érzem a kérdésed alapján, akkor még nem foglalkoztál ilyennel. Itt találsz a méretezéshez segítséget meg egy egyszerûen használható programot, de nem árt némi háttérismeret. Google a barátunk, mindent meg lehet találni a témában.
Ahol rendeltem azok sorozatgyártással foglalkoznak, de velük van egyébklént is céges kapcsolatom így csináltak nekem 1db-ot. Interneten több céget lehet találni akik kifejezetten kis szériákkal és egyedi gyártással is foglalkoznak.

#104
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Elsõsorban rugóállandót, meg minden méretet ami ezzel együtt jár.


Értem.
És kivel gyártattad le?

#105
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Elsõsorban rugóállandót, meg minden méretet ami ezzel együtt jár.

#106
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Elkészült a saját méretezésû rugó, tegnap beszereltem és mûködik is. :)


Mit méreteztél rajta?

#107
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

A RideBike-on keresztül sikerült infóhoz jutni, úgy néz ki hogy nincs ilyen rugó és már nem is lesz. Ha majd lesz több idõm foglalkozni vele akkor maszek megoldás lesz belõle.


Elkészült a saját méretezésû rugó, tegnap beszereltem és mûködik is. :)

#108
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Foglalkozik itt valaki teló szervizzel? (drake super air 80)

#109
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
felsõ váll, csillapítás, állító bizbaszok, minden van. csak láb nincs :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#110
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ha esetleg valakinél kallódik,vevõ lennék egy terepszínû sherman lábra

Én meg adok 10.000ft a fiókodért:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#111
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Ha esetleg valakinél kallódik,vevõ lennék egy terepszínû sherman lábra

#112
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
A RideBike-on keresztül sikerült infóhoz jutni, úgy néz ki hogy nincs ilyen rugó és már nem is lesz. Ha majd lesz több idõm foglalkozni vele akkor maszek megoldás lesz belõle.

#113
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az esélyek nullák ahhoz, hogy Manitou teleszkóphoz alkatrészt találj valahol KÉSZLETEN. mint ahogy a legtöbb más gyártó villájához sem szokott lenni semmi sem a boltokban, ez ilyen magyar hagyomány, ami ritkán kell azt tartsa készleten a nagyker.
keress egy szimpatikus boltot, meséld el nekik a problémád, és hátha tudnak segiteni. azok közül akik sokat járnak ide és/vagy jó kapcsolatban vannak a Vargányával pár bolt: Allez, RideBike, BringaButik
ettõl függetlenül elõfordulhat, hogy nincs is már ilyen alkatrész - mert nem gyártják

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#114
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Szia, köszi, csak a partnerüzletek listája miatt kerestem a forgalmazót, mert pár helyet hívtam és mindenhol azt mondták hogy náluk nincs alkatrész és a Manitou-hoz általában nem is szokott lenni. Mondjuk a Velobike honlapon se látom a Manitou-t a termékek közt.
Jól láttam a fórumon böngészve, hogy a forgalmazónál dolgozol? Sokat segítenél ha adnál tippet, hogy melyik üzleteket érdemes Bp.-en hívni. Akár privátban is ha itt reklámnak számítana.

#115
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Velobike a forgalmazó.
miért érdekes? ha a boltban nincs, keress másik boltot, aki tud neked alkatrészt. a forgalmazó nem fog neked adni direktbe.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#116
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Sziasztok!

Még egy kérdés az elõzõk mellé: Ki a Manitou forgalmazója magyarországon? A bringaboltok az alkatrészes kérdésre mind azt mondják, hogy alkatrésze csak a forgalmazónak van, aki a Paul-Lange, náluk viszont említést se találtam a Manitou-ra. :confused:

#117
Pcsirke

Pcsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Sziasztok!

Egy Sliver Elite FFD -hez kapcsolódóan szeretnék segítséget ill. információt kérni:
- A szimering és a felsõ vezetõpersely közt van némi hely egy szivacsgyûrûnek, ami ebbõl a villából hiányzik. A fórumot böngészve azt olvastam, hogy ez javítja a mozgást, lehet ilyet kapni valahol?
- Az FFD és a TPC csak a felsõ patronban különbözik, vagy az alsóban is? Van-e elõnye a TPC-nek, ha a lockout nem érdekel?
- A negatív rugó egy kicsit erõs, így a kis súlyra fújt villa alapból részben összehúzva marad, így az útja is rövidül. Lehet valahol kapni gyengébbet?

#118
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Természetesen csak piszkálódok. :P

#119
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Biciklit kéne mosnod Jani :P


Ha zavar, eljöhetsz és lemoshatod. :)


A sebesség mindent megold.

 


#120
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Biciklit kéne mosnod Jani :P