Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#61
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
Némi infó Manitou tagokról:

Manitou Radium Expert ’13 | Dr. Bike
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#62
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Szuperül hangzik mind a kettõ megoldás,köszönöm.A gond csak az,hogy nem Bp.-i vagyok,és ki is költekeztem,nem nagyon van pénzem.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#63
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!
Vettem használtan egy R7 super absulute telót. (azt hiszem 2009-es) Ez most 100mm mozog,de úgy tudom,hogy össze lehet húzni 80mm-re.Hol találok errõl valami leírást,videót.Se Youthube-on,se megguglizva nem találtam semmit.
Nehéz,vagy bonyolult otthon szétszedni,úgy,hogy még sosem szedtem szét telót?


Hozd be a Doctorbike-ba, mi vagyunk a Manitou forgalmazó, megoldunk mindent.
Van raktárom R7 gyári dugó meg O gyûrû készlet is!
R7 ben gyárilag kicsit puhácska a negativ rugó, a legnagybb baj azonban a rugó belsejében lévõ stoppler hossza, azaz rövidebb kicsit mint kéne, igy a dugattyú túlmehet a láb alján lévõ peremen ahová beakadhat, mikor berugózik akkor meg frankon letörik, görbül.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#64
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Sziasztok!
Vettem használtan egy R7 super absulute telót. (azt hiszem 2009-es) Ez most 100mm mozog,de úgy tudom,hogy össze lehet húzni 80mm-re.Hol találok errõl valami leírást,videót.Se Youthube-on,se megguglizva nem találtam semmit.
Nehéz,vagy bonyolult otthon szétszedni,úgy,hogy még sosem szedtem szét telót?


Hali


Szét kell szedni teljesen, és a levegõs oldal nyomórúdjához be kell raknod egy 2 centis hézagolót.
Ennyi az egész.
Ha nem megy, vagy nem szeretnél belekezdeni, szóljál, és megoldjuk!

#65
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Sziasztok!
Vettem használtan egy R7 super absulute telót. (azt hiszem 2009-es) Ez most 100mm mozog,de úgy tudom,hogy össze lehet húzni 80mm-re.Hol találok errõl valami leírást,videót.Se Youthube-on,se megguglizva nem találtam semmit.
Nehéz,vagy bonyolult otthon szétszedni,úgy,hogy még sosem szedtem szét telót?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#66
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

Hali

Van remény.
Kell egy új dugattyút csinálni a levegõs részhez, mert te is túlfújtad. Ami persze nem a te hibád hanem maga az R7 szar. Mert a levegõs oldalon lévõ negatív rugó nem elég erõs, és ezért ha nagyobb nyomást használ az ember, mint amit elbír a rugó akkor szépen kijön a helyérõl a dugattyú. Sajnos egy kicsit nehéz leírni h pontosan mi is okozza a hibát, de a lényeg h nem menthetetlen.
Ha szeretnéd megcsinálni, akkor keress meg, és megcsinálom neked!

Jó tekerést!


Üdv!

A remény hal meg utoljára :) a részletekre még rátérhetünk majd privibe! mindenképp jó lenne még pár szezonra a teló, a fox ami az álom, elég húzós...

Kössz

#67
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

volt azota szervizelve?
kipucolva, ujrakenve, tomites cserelve?

mert sokat segit.nallad a tomites (o gyuru) csereje hozna gyogyirt.



ÕÕÕÕ hoppá nem, nem volt még szétszedve. :D :D :D (én nekiláthatok? :D szvsz)
nemrég egy boltban egy szerelõ azt mondta kuka :D persze én is kereskedek vagy mi, így megértem :D

na megérdeklõdöm a szervizet ahova mostanában járok, hogy miújság...

köszi!

#68
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy manitou R7 tpc lockout telóm. egy idõs a télapóval. 2007-es, kb két év használat után volt jellemzõ, hogy 3-4 havonta fújni kellett bele, viszont most már eljutottam oda, hogy két hét alatt elszökik a levegõcske. van még remény, s módszer megjavítani, vagy végleg kuka. (megjegyzem merev villának jó lesz :D)

Köszi a válaszokat.
Ákos


Hali

Van remény.
Kell egy új dugattyút csinálni a levegõs részhez, mert te is túlfújtad. Ami persze nem a te hibád hanem maga az R7 szar. Mert a levegõs oldalon lévõ negatív rugó nem elég erõs, és ezért ha nagyobb nyomást használ az ember, mint amit elbír a rugó akkor szépen kijön a helyérõl a dugattyú. Sajnos egy kicsit nehéz leírni h pontosan mi is okozza a hibát, de a lényeg h nem menthetetlen.
Ha szeretnéd megcsinálni, akkor keress meg, és megcsinálom neked!

Jó tekerést!

#69
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
volt azota szervizelve?
kipucolva, ujrakenve, tomites cserelve?

mert sokat segit.nallad a tomites (o gyuru) csereje hozna gyogyirt.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#70
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy manitou R7 tpc lockout telóm. egy idõs a télapóval. 2007-es, kb két év használat után volt jellemzõ, hogy 3-4 havonta fújni kellett bele, viszont most már eljutottam oda, hogy két hét alatt elszökik a levegõcske. van még remény, s módszer megjavítani, vagy végleg kuka. (megjegyzem merev villának jó lesz :D)

Köszi a válaszokat.
Ákos

#71
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Arról,arról. A stinky-jében lecseréli egy DHX 5-re,a régire meg mondott nekem egy baráti árat. Vagy egy másik ismerõsöm akarja majd eladni a dhx air 3.0-ját. õ 30-at szeretne érte. De ha befér a vázba,akkor ez lesz. :)

#72
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Egy ismerõsöm eladja a fox van r-jét! :D 25-be adná nekem. Asszem lecsapok arra inkább. :)


Az újabb túlfolyósról van szó?
Mert ha igen az jó kis tuning alap.

#73
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Egy ismerõsöm eladja a fox van r-jét! :D 25-be adná nekem. Asszem lecsapok arra inkább. :)

#74
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Csak ebike-on most nagyon olcsóba adják. De nem a fõ bringámba kell,szóval az olcsóság miatt lehet,h ez lesz. A split 26 ezer míg a swinger coil 33 +3 a rugó.
A split-en gondolkodok. Ennyiért nem kapok használt foxot. sajna


Hát ennyiért tényleg nincsen :S

#75
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Csak ebike-on most nagyon olcsóba adják. De nem a fõ bringámba kell,szóval az olcsóság miatt lehet,h ez lesz. A split 26 ezer míg a swinger coil 33 +3 a rugó.
A split-en gondolkodok. Ennyiért nem kapok használt foxot. sajna

#76
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Szerintetek ez milyen tag?
MANITOU SPLIT RPA. Most elég kedvezõ áron meg tudnám szerezni.
Kezdõ dh gépbe jó vagy inkább egy SWINGER COIL X6 ?
Manitoukal nem vagyok képben,hogy milyenek.


Inkább egy használt Fox.

Nekem volt a swinger 4/6 is. Én nem szerettem õket, mert nem elég finomak. SZVSZ egy dh tagba fasznak az SPV???? De hát ez én vagyok :)

De nagyban váz függõ is. Barátnak van most egy Intense M6 és abban Manitou tag van és nagyon jól mozog. Neki Revox van benne.

#77
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Szerintetek ez milyen tag?
MANITOU SPLIT RPA. Most elég kedvezõ áron meg tudnám szerezni.
Kezdõ dh gépbe jó vagy inkább egy SWINGER COIL X6 ?
Manitoukal nem vagyok képben,hogy milyenek.

#78
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Úgy beszéltek a Manitou-ról, mintha valami gagyi olcsó RST, vagy nem tudommi lenne...
Mi itt rengeteg X-Vert-tel, Skareb-bel, R7-tel találkoztunk, van most is 2 R7, plusz egy 2010-es Minute, midegyik hibátlanul mûködik! Belenézni mindegyikbe érdemes, pl a rockshox-okba is, újonnan, késõbb is, miért ne lehetne újrakenni, tisztítani? Szerintem jó villák, egyszerûbb szétszedni, mint a többit, nem folyik szét a csillapításból az olaj, könnyen újra lehet zsíros-olajozni.
Gege911
A csillapításuk pedig egyszerû, nem tudom,mit nem tudtál megcsinálni rajta, persze,ha törik belül valami, akkor csak új alkatrész kell, ez igaz inden márkára. Az tény, hogy sok a mûanyag belül, de arra szereléskor vigyázni kell, ennyi. Az újabb R7-ben viszont belül is tök szép eloxált csillapítófejek vannak... Az Axelek is jók voltak, a hobby kategóriában, szépen mozogtak.
Jók az RS-ek is, FOX-ok is, nem mondom, de nem kell fikázni így a Manitout, nálunk pl a 3. Reconba szarik be a lockout egység, a rugó nem húzza vissza a kart, ezek maguktól szétesnek rövid idõn belül, kiakad a rugó, aztán szedd szét azt a furulyát, az is jó meló.
Inkább az (lesz) a gond, hogy a forgalmazók pont leszarják a Manitou-kat, kétséges,hogy késõbb lesz-e hozzá alkatrész, viszont itt mindenki külföldrõl rendel, ott meg hegyekben áll minden hozzájuk, szóval szerintem nem gáz. Mondjuk a FOX-hoz sincs azt hiszem alkatrész már itthon...

Az új RST-k mennyire jók? Az például mindig "gagyi" teló volt, ugye próbálkoznak komolyabb villákkal, bár RockShox árban, de amíg azok egy hetes teszt után már érezhetõen kotyognak, addig az számomra nem lesz jó teló sosem.

A Manitou mindig egy komoly márka volt, csak sok fiatal kedvéért írom ide...:)


Kivétel erõsíti a szabályt. Én akkor is egy komolytalan márkának tartom az Manitout, mint villa, mint tag kategóriában, de ez egy vélemény!

És van itthoni forgalomzaja + szervíze a Fox-nak. Paul Lange, csak most már elvileg nem lehet akár milyen alkatrészt vásárolni tõlük, csak felújító készleteket. de azt rob tudja megerõsíteni.

#79
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Úgy beszéltek a Manitou-ról, mintha valami gagyi olcsó RST, vagy nem tudommi lenne...
Mi itt rengeteg X-Vert-tel, Skareb-bel, R7-tel találkoztunk, van most is 2 R7, plusz egy 2010-es Minute, midegyik hibátlanul mûködik! Belenézni mindegyikbe érdemes, pl a rockshox-okba is, újonnan, késõbb is, miért ne lehetne újrakenni, tisztítani? Szerintem jó villák, egyszerûbb szétszedni, mint a többit, nem folyik szét a csillapításból az olaj, könnyen újra lehet zsíros-olajozni.
Gege911
A csillapításuk pedig egyszerû, nem tudom,mit nem tudtál megcsinálni rajta, persze,ha törik belül valami, akkor csak új alkatrész kell, ez igaz inden márkára. Az tény, hogy sok a mûanyag belül, de arra szereléskor vigyázni kell, ennyi. Az újabb R7-ben viszont belül is tök szép eloxált csillapítófejek vannak... Az Axelek is jók voltak, a hobby kategóriában, szépen mozogtak.
Jók az RS-ek is, FOX-ok is, nem mondom, de nem kell fikázni így a Manitout, nálunk pl a 3. Reconba szarik be a lockout egység, a rugó nem húzza vissza a kart, ezek maguktól szétesnek rövid idõn belül, kiakad a rugó, aztán szedd szét azt a furulyát, az is jó meló.
Inkább az (lesz) a gond, hogy a forgalmazók pont leszarják a Manitou-kat, kétséges,hogy késõbb lesz-e hozzá alkatrész, viszont itt mindenki külföldrõl rendel, ott meg hegyekben áll minden hozzájuk, szóval szerintem nem gáz. Mondjuk a FOX-hoz sincs azt hiszem alkatrész már itthon...

Az új RST-k mennyire jók? Az például mindig "gagyi" teló volt, ugye próbálkoznak komolyabb villákkal, bár RockShox árban, de amíg azok egy hetes teszt után már érezhetõen kotyognak, addig az számomra nem lesz jó teló sosem.

A Manitou mindig egy komoly márka volt, csak sok fiatal kedvéért írom ide...:)

#80
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
Elérhetõség | Sala Racing Technology

máshova talán nem is érdemes.