Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#81
waster

waster

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Tudna nekem ajánlani valaki egy jó szervizt Budapesten ahová elvihetnék (és érdemes is) egy Travis-t?

Felül a visszaút csillapítás állító széthullott (gondolom) Elõször csak nehezen lehetett tekernii, most viszont már semerre se lehet és érezhetõ, h odabent valami nincsen rendben...

Elõre is köszi!

#82
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

pl egy régi sherman-t nem lehet úgy használni mint egy mostani RS-t, csak olajjal a lábban? Vagy nem olyan szimering van benne? :)


De! Már vagy három Shermant megcsináltam így, és jól mûködnek azóta is. Csak használat elõtt fordítsd fejre, h az olaj megkenje a perselyeket. Meg azért sûrûbben szedd szét, és nézd át! Akkor nem lesz neki semmi baja.

#83
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
pl egy régi sherman-t nem lehet úgy használni mint egy mostani RS-t, csak olajjal a lábban? Vagy nem olyan szimering van benne? :)
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#84
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Régen amikor még volt nyomtatott bikemag, nagyon futtatták a manitou villákat... azóta ennyit romlottak? vagy az csak hype volt régen? :confused:


Az elején tényleg faszán mozognak a villák. De mivel zsír kenésûek (a legtöbb) nagyon hamar kidolgozzák a zsírt, és szárazon futnak majd a a perselyek. Aztán persze ez kihat a mozgásra, utána megeszi a perselyeket, kikopnak,meg a becsuszó is megkopik. A csillapításukat pl soha nem sikerült még megcsinálnom :S, mondjuk ez lehet azért van mert "béna" vagyok, de a marzó, fox, rockshox villákat eddig még mindig megtudtam csinálni!

Én ha ma vennék villát ilyen felhasználásra tuti h X-Fusion-t vennék. Nagyon fasza kis villákat és tagokat gyártanak, olcsóbban mint a Fox. És tudják azt mint a Fox-ok!

#85
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás

Felejtsd el a Manitout!!!!!!!


Régen amikor még volt nyomtatott bikemag, nagyon futtatták a manitou villákat... azóta ennyit romlottak? vagy az csak hype volt régen? :confused:
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#86
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

A feleségemnek akarunk új bringát venni, és kinéztünk egyet, amin egy bizonytalan pont van, a teleszkóp: Manitou Minute TS 100mm/Remote. Nem nagyon találok infót errõl a típusról – tud róla valaki valamit? Hogy viszonyul mondjuk egy levegõs RockShox Recon-hoz?

A felhasználás: maratonok, az asszony a master 2 kategória dobogós helyeiért versenyez és amúgy 55 kg.


Felejtsd el a Manitout!!!!!!!
Csak a szopás lesz vele. Az elején jol fog mozogni, de utána be fog "állni" a villa a szar kenés miatt.

#87
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
A feleségemnek akarunk új bringát venni, és kinéztünk egyet, amin egy bizonytalan pont van, a teleszkóp: Manitou Minute TS 100mm/Remote. Nem nagyon találok infót errõl a típusról – tud róla valaki valamit? Hogy viszonyul mondjuk egy levegõs RockShox Recon-hoz?

A felhasználás: maratonok, az asszony a master 2 kategória dobogós helyeiért versenyez és amúgy 55 kg.

#88
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Megvan az új árlista
»» boneshaker ««

#89
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Megpróbáltam szétszedni a Manitou Axel telómat, de már az elején megakadtam.
A becsúszószárak tetején lévõ nagy csavart mivel lehet leszedni? Se villáskulccsal, se profi dugókulccsal nem sikerült.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#90
horwathb

horwathb

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Hali!
Valaki tud a Manutou Revox Pro ról valamit? Használt ilyet? Hol lehet beszerezni?

köszi

#91
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Ha a hidraulkában eltört a nyomókábel akkor produkálhatja ezt a tünetet leszakad a folytószelep feláramlik a hidrulka olaj és beszorul az egész, miközben kienged.
Vidd szervizbe ott megbütykölik:)
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#92
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mivel azt se tudod leírni mi a baja vidd szervizbe.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#93
Spongebob

Spongebob

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
a telomnak a hidraulkájába az a csõ eltört és hacsak ráállok mahjdnemteljesen benyomódik és mit kell bele venni és hol lehet? és mennyibe kerül?szervízbe kell vinni vagy énisösszetom rakni? vki segítsen plllsss

#94
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
[quote name='dave7691']hali a következö telót hozták be nekem ausztriából de nemtudom hogy melyik fajta esetleg valami ismertetöt nemtudtok roluk adni?
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Hali

Hátha ez alapján be tudod azonosítani:
http://fichefourche....mSX english.pdf

#95
dave7691

dave7691

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
hali a következö telót hozták be nekem ausztriából de nemtudom hogy melyik fajta esetleg valami ismertetöt nemtudtok roluk adni?
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
ha R akkor eladó :)

#96
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
sziasztok,
akkor ez egál, köszönöm az infokat, egy kicsit még habozok (amit kinéztem, rövid volt a nyaka).
üdv, tg

#97
fecco

fecco

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

sziasztok,
használt villa beszerzés elõtt állok, 80mm mozgású, könnyû villa kellene gyereknek v-fékhez. R7-est és skarebet nézek.
érdekelne az általános irodalmi megítélése a két villának, milyen személyes tapasztalatok vannak velük, mire kell figyelni, nekem f32rl foxom van, esetleg ahhoz hasonlítva.
valamint az is, hogy lehet-e 100mm-es r7-est összehúzni (nagyon nem értek hozzá) rövidebb útra úgy, hogy ne a beülés nõjön, hanem az effektív beépítési magasság csökkenjen, és ha lehet, meddig, a kölök van vagy 32 kg, lehet, elég lenne neki a 60mm is.
kösz elõre is minden kis és nagy manitounak, üdv, tg



Szia!

Nekem van egy Manitou Drake Absolute Air-80 és egy Fox F32RL-120 villám is.
A Drake szinte olyan, mint az R7, csak egy picit nehezebb és a TPC szelepelése is hasonlatos, így mûködés közben jó beállítások és okosítás esetén ugyan úgy is mûködhet. A Foxnak szebben ki van dolgozva a belseje, de nem tud többet. Sõt, örülnék neki ha a Foxomban is egy TPC szelep mûködne. Nem kell hasra esni tõle, mert alapvetõen egy nagy okádék sok pénzért, bár kétség kívül finoman mozog, de a Manitou viselkedése közvetlenebb.
A Manitou is egy strapabíró villa, csak oda kell figyelni rá. Három éve használom szerencsére mindenféle gond nélkül, köszönhetõen a rendszeres szerviznek.
Én a helyedben nyugodtan megvenném a kölöknek az R7-et.

#98
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

sziasztok,
használt villa beszerzés elõtt állok, 80mm mozgású, könnyû villa kellene gyereknek v-fékhez. R7-est és skarebet nézek.
érdekelne az általános irodalmi megítélése a két villának, milyen személyes tapasztalatok vannak velük, mire kell figyelni, nekem f32rl foxom van, esetleg ahhoz hasonlítva.
valamint az is, hogy lehet-e 100mm-es r7-est összehúzni (nagyon nem értek hozzá) rövidebb útra úgy, hogy ne a beülés nõjön, hanem az effektív beépítési magasság csökkenjen, és ha lehet, meddig, a kölök van vagy 32 kg, lehet, elég lenne neki a 60mm is.
kösz elõre is minden kis és nagy manitounak, üdv, tg


Hali

Én azt ajánlanám neked h még csak véletlenül se vegyél Manitou-t. Csak a baj lesz vele.........
Ha még is e mellett döntenél, segíthetek összehúzni, mert nem egy nagy dolog.


Én ha neled lennék ezt venném meg:
http://apro.bikemag....m91-l60511.html
nem új, nem modern, buta de cserébe soha a nem fog elromlani, és szvsz jól néz ki!

#99
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
sziasztok,
használt villa beszerzés elõtt állok, 80mm mozgású, könnyû villa kellene gyereknek v-fékhez. R7-est és skarebet nézek.
érdekelne az általános irodalmi megítélése a két villának, milyen személyes tapasztalatok vannak velük, mire kell figyelni, nekem f32rl foxom van, esetleg ahhoz hasonlítva.
valamint az is, hogy lehet-e 100mm-es r7-est összehúzni (nagyon nem értek hozzá) rövidebb útra úgy, hogy ne a beülés nõjön, hanem az effektív beépítési magasság csökkenjen, és ha lehet, meddig, a kölök van vagy 32 kg, lehet, elég lenne neki a 60mm is.
kösz elõre is minden kis és nagy manitounak, üdv, tg

#100
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Ez már kényesebb terület, a változó huzalátmérõre nem fogsz egyedi gyártót találni, inkább a menetszámmal és a tekercs-átmérõvel (kúpos rugó) lehet variálni, de ezt nem lesz olyan egyszerû méretezni. Akkor már érdemesebb levegõsre váltani, az alapból progresszív és a kamra mérettel lehet a progresszivitáson variálni (pl. olaj betöltés mennyisége a légkamrába)


Meg most már olyan villám van (888R) amiben olyan a kompresszió h csak az útnak a végén szól közbe, így nem koppan fel. Hál istennek.