Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1061
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
két haveromnak is volt. annyiban más volt, hogy 130-170 között volt állítható. ha dirtölni kell, akkor jó összecsukva (de dirtölni meg nem kell ilyen villa). amíg úgy marad. haveromnak elég hamar megadta magát a mechanika, pedig nem is használta úgy, csak akkor ha felrakta a tetõcsomagtartóra, mert úgy lehetett csak felrakni. szóval elég érzéketlen volt az alsó állásban. de próbáld ki, neked kell eldöntened.

de én inkább néznék egy nixont, ami majdnem egyenlõ a shermannel. abban van it-s, ami kb. ugyanaz, mint a rockshoxokban a u-turn. ilyen is volt a közelemben, sokkal jobb volt. és az is mozog 145öt.

ha tudsz angolul:
http://www.mtbr.com/...ct_122918.shtml

#1062
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

naná. ha nem it rendszerû az útállítás, akkor a 110mmes állásban olyan kemény villád lesz, hogy úgy egyszerûen használhatatlan lesz.

Most tényleg nem kötekedni szeretnék, de ez tapasztalat? Én sem próbáltam, csak azért mondom, mert mindenhol azt olvastam róla, hogy gyárilag túl puha rugóval szerelik...lehet pont leültetve volna a jó akkor, de majd ha személyesen csekkolom nyilván megnyomogatom mindkét állásban...ha olyan mint a beton úgysem hozom el...én arra voltam kíváncsi, hogy terhelésügyileg ugyanúgy bírja összecsukott állapotában?

#1063
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ha dörtre/streetre kell akkor jólesz, arra ugyse jó ha túl puha.. szal igen kemény, de szerintem egyáltalán nem rossz. ja, én amúgy egy titánrugós firefly-ról beszélek, egy acélrugós flick pl., nem tudom mennyire lehet más.

#1064
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
naná. ha nem it rendszerû az útállítás, akkor a 110mmes állásban olyan kemény villád lesz, hogy úgy egyszerûen használhatatlan lesz.

#1065
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

mentél már vele úgy?

Nem, de gondolom nem ok nélkül kérded és remélem meg is osztod velem mire gondolsz...

#1066
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nekem travis triple ti van. isten. itt a 888 rc tulajdonosok irinykednek

ja, és jóval olcsóbban meg lehet kapni, mint a marzót. csak jó helyrõl kell venni

#1067
gumicsirke

gumicsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Hamár itt vagyunk valaki tud valamit a Travis Triple (200mm) es változatáról? Érdekelne mert 200mmes villát akarok és a 888 eddig a 75%ban esélyes, és érdekel mit tud a többi vetéjtárrsa, bár haverok azt mondták h. eggyértelmüen csak Marzó telót vegyek ha rászánom a pénzem!

#1068
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
mentél már vele úgy?

#1069
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Igen, nagyon hajlok rá...az meg ugye csak szóbeszéd, hogy a 110 mm-re összenyomott állapotát mászáshoz találták ki és így nem bírja a strapát...ezt én alapvetõen hülyeségnek tartom, de azért csak rá kérdezek...én fõleg 110-es állapotában használnám.

#1070
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

2005-ös évjáratú Sherman Flick Plus-ról lenne szó. TPC-s, átütõs változat. Tapasztalatok valakinek? Szívesen meghallgatnám...
Másrészrõl pedig még 2 adat érdekelen, hogy ha a rugóútját 150-rõl 110-re lehúzom, akkor a beépítési magasság változatlan v. ennél a típusnál összébbcsukódik a villa is...és mennyi a beépítési magassága, mert nem találtam sehol...elõre is köszi a helpet! :chin:


492/532mm a beép magasság, és igen ha 110-re rakod akkor összecsukódik.
Havernak van ilyen, ha rendesen karban tartaná még jó is lenne:)
amugy dörtre/streetre nagyon jónak tartom, brutál merev, szépen mozog, tpc-s, visszacsilli tág határok közt állítható, elvileg kompresszió is állítható rajta, én sok különbséget nem éreztem, igaz nem is mentem vele nagyon sokat. viszont a lényeg, hogy progresszív, tehát lekoppantani igencsak nehéz, a srác nem tudja pedig igencsak küldi:) és ami még fontos, hogy nagyon könnyû, 2300-2400gramm körül van, ennek ellenére én még nem hallottam töröttrõl. szóval bátran vegyél mert igencsak jó villa!

#1071
gumicsirke

gumicsirke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
én csak a duplavállas 170mmes röl tudok neked mondani pár szót, csak kipróbáltam!!!!! Lényeg az hogy ez egy nagyon jó kezdõ villa ,de ha dupla vállasat veszel vigyázni kell mert a fejcsönél nagyon szûûûk szoval nagyonéles kanyarnál gondok lehetnek, egyépként jól mozog, haverom azt mondta hogy nem tudtam bekoppintani pedig használta ezerrel! ha a szinplavállas is hasonló és még csak most kezded/nem akarod szarrányúzni a manitouval jól jársz!!!!!:)

#1072
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
2005-ös évjáratú Sherman Flick Plus-ról lenne szó. TPC-s, átütõs változat. Tapasztalatok valakinek? Szívesen meghallgatnám...
Másrészrõl pedig még 2 adat érdekelen, hogy ha a rugóútját 150-rõl 110-re lehúzom, akkor a beépítési magasság változatlan v. ennél a típusnál összébbcsukódik a villa is...és mennyi a beépítési magassága, mert nem találtam sehol...elõre is köszi a helpet! :chin:

#1073
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Volt anno Atom-nak egy Sherman tuning cikke, namost ebbõl engem a csillioldali levegõelõfeszítés érdekel. A csillapítórúd körüli kék tömités(v az az t helyettesítõ o-gyûrû) bírja azt a nagyobb nyomást?
Csak mert gondolkodom énis h megcsináljam majd, egy 2005ös Stance Staticban nemsoká lesz, enyémbe az a baj h csak akkor lesz jo ha kupakot kifúrom..
Ja, egyébként megoldható Stance-nél is nem? gondolom nem lesz belõle tragédia ha azt a kompresszió szelepet kiveszem..

#1074
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
[quote name='McGywer'][quote name='madve']

Csak nehogy szembelõjjön az a rugó. :D[/QUOTE]

szeretem a veszélyt:)

#1075
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
:fucku: :)

#1076
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
[quote name='madve'][quote name='málna']inkább legyen minden villa levegõs...
...azért a levegõsnek nem örülne mindenki, rugó a király[/quote]

Csak nehogy szembelõjjön az a rugó. :D

#1077
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
[quote name='málna']inkább legyen minden villa levegõs...
...azért a levegõsnek nem örülne mindenki, rugó a király

#1078
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Lát valaki arra bármilyen esélyt hogy a Breakout plus fekete lábát terepszínûre cseréljem?Festés kizárva

#1079
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Manitou Relic Elite FFD-R 130mm

szép kidolgozás, ijesztõen kikönnyített fékhíd, only XC/AM matrica.. :D, Manitoutól szokatlanul jó mozgás.

tartósan hidegben tekeréskor az elsõ 2centi gyakorlatilag megszûnik létezni.. se befelé csillapítás, se kifelé.. Mint egy alap gagyi villa.. de csak az elsõ 2 centi.. :)
130ból eddig 120at "préseltem" ki 'street' felhasználás mellett, így nem értem, hogy a fentebb említett felhasználási módra minek kellhet 130mm ?!
Nem csavarodik ! Ha nem teljesen egyenesen sikerül lerakni az orrát, akkor se érezni semmi kolbászolást.

Nem bántam meg a vételét..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1080
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Nem tudom,nem nálam csinálta,az elõzõ tulaj mondta hogy GM szervizelte,én csak a matricát látom