Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

MÁTRA MARATON 20004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
158 hozzászólás a témában

#21
XCracer

XCracer

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
Megvan nekem is
Jehhhh, szerintem király volt nagyon, pálya is, bár a köves lefeléken csak ugy viszhangzott a Cross Max Sl em szegénykémet sajnáltam, de háát ez a dolga ;D
Király volt, megint megnyertem a hosszutávú junort, és ezzel 100%osan a Top Maratont is, a Magyar kupa maratont ,meg szépen bebiztosítottma ezzel, TÖK YO!
A "SZPÍÍÍKER"rõl meg annyit hogy mi a f***ér nem lehet oda hozni a Bíró Ádámot, õ legalább ért hozzá!
nah mindegy.
GRATULA MINDENKINEK
csocsi ádám

#22
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Sikeresen teljesítve :D

Pozitív-negatív oldalról elmondtatok mindent ... összességében nagyont tetszett már csak azért is mert idén nem estem el ;)

Ami a szarvast illeti én láttam egy szarvas átugrásos jelenetet, sajnos nem tudom melyik szakasz volt, de valaki egyszercsak hátraszolt, hogy VIGYÁZZ!!! és az erdõ felé mutatott. Akkor már mi is láttuk, hogy rohan le a szarvas a hegyoldalon és már ugrik is át!!! Elõttem 4 emberrel ment egy srác, aki elsõkerékre állt a satufék miatt, de sikerült még megállnia, nem tudom ki ijedt meg jobban :-\ ;D

fish

#23
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Én is letekertem.
Nem igazán lehet rosszat mondani. No igen, a szpiker az elég tompakés benyomását keltette. Nem tudom, van-e valami akadálya, de nem lehetne az Ádámot ide is elhívni? Õ csinál hangulatot, és ami a legfontosabb, nem beszél másról, amikor valaki éppen befut. Fõleg, hogy a Lódarazsak nagy zajt-ordítozást rendeznek a csapattársuknak (szép tõlük), aki éppen beér, erre ez a tompakés meg csak valami pólóval erõlködik. Hát nem hallja!?!?!?

Na mindegy...
A pálya nyomvonala nagyon OK. Kellett bele a végére az a gyökeres rész is (hallod, Era? ;D) azt annyira élveztem... de összességében nagyon tetszett (továbbra is nagyon szép a Mátra)
Frissítõpontok OK, maradt saját tápom, italom is, annyit adtak...
RAJT PONTOS VOLT, és ez nagyon OK OK oK OK. (ja, valaki mondta, hogy "ÁÁÁÁÁ, öt percet késett!", hát kit érdekel, nem öt perc alatt görcsölsz be, hanem 45 perc alatt. Hát az illetõ menjen atomórának, ha ennyire pontos akar lenni...)
És nagyon jó ötletnek tartom a külön-külön indítást. Én hosszút mentem, és miután a sípálya egy része volt a mienk, meg utána is be az erdõbe, tetszett, hogy nem volt tülekedés. Remek verseny volt, mindent összevetve.
Szóval jövõre jövök...

Nemfáj

#24
obsidian

obsidian

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.038 hozzászólás
A kezem még alig tudom mozgatni, mert a 2 kilós merevvilla (RS Juddy TT) megtette a hatását... A pálya ennek ellenére igen szórakoztató volt, én legalábbis kifejezetten élveztem!
A frissítõpontokon kiemelném az ott munkálkodók teljesítményét és hozzáállását, ami szerintem példás volt. (A 2. ponton elejtettem a vizespalackot és már futott(!!!) is utánam a lány ( ;D ), hogy itt a másik. Na ezt azért nem vártam el, de nagyon jól tud esni!) Köszönet érte!
Negatívumként (amit én tapasztaltam):
- Szpíker... Nem csak gyenge, de engem idegesített is!
- Megint láttam bukó nélkül embereket (kettõt), akik célba is értek, de a kutya nem szólt érte, hogy ezt nem így kellene! (Ádám legalább beszól egyet-kettõt az ilyen "bátor és laza" arcoknak...)
- Eredményhirdetés, light kategória... ("Ez a 3 ember még jöjjön vissza..." :-\ )
- Kaja a célban jó lenne, mondjuk nem aranyárban...
- A telefonszám hiánya tényleg gáz!

Ez már egy kicsit általánosabb, de a szervezõk pl. nem tudnák nagyobb hatékonysággal elintézni azt, hogy a maratont megelõzõ és a tárgynapon a legközelebbi nagy (netán a helyi) vasútállomásra mindkét irányból-irányba legalább 2-2 vonaton legyen kerékpárszállító kocsi? (Lásd Kona találkozó...) Mert mi pl. nem fértünk fel, csak a 2. olyan vonatra, ami Vámosgyörkön megállt és Pest felé ment... Mondjuk csak egy óra plusz volt, de akkor is...

"Károgásból" ennyit... A pozitívumokat meg nem írom, mert a negatívumokon kívül minden más... ;)

Ezúton is köszönet mindenkinek a BMFT tésztaparti létrehozásáért!!! :-* :-* :-* ;)

A versenyen megint volt állítólag egy olyan eset, hogy egy szarvas átugrott valaki fölött... :o Errõl tud valaki valami részleteset?

Iciripicirit offtopic:
Ennek a Top Maraton sorozatnak van valami komolyabb tétje?

Mennyit írtam... Jézusom... ::)

#25
derva

derva

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok.

Végre , egy maraton idén ahol nem esett, sem elötte nap, sem a napján az esõ.
Jó marci volt, jó hangulat, frankón kijelölve a pálya, a frissitõ pontok is rendben voltak.
Viszonylag nekem is jól ment a 85 -ön egy ideig, aztán úgy 60 km-nél elfogyott a kraft, de ez az én bénaságom. Végül is meg lett a táv .

Gratula mindenkinek, aki teljesítette, fõleg a csajoknak, szerintem simán lenyomtak jó pár csákót.

Köszi a BMFT-nek a finom tészta partiért.

Végül ezer hála "Don" Lovas_Gabinak, azért, mert megosztotta velem a sátrát, ha nem lett volna ez az opció valószínû, hogy kint alszok valamelyik fa alatt .

#26
tizi2

tizi2

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Sziasztok,

nem tudjatok, egy eredmenylista a tegnapi rendezvenyrol elerheto valahol? Vagy maradjak nyugton es fent lesz idovel a MatraMaraton honlapon? El kellett rohannunk hirtelen, de jo lenne tudni, hol is estunk be pontosan a vegere...

#27
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Nagyon nincs idõm semmire, csak a képeket töltöttem fel. Szuper volt a hétvége, köszi Cheezy, Mellon, Skiri és ti többiek.

A képek talán magukért beszélnek.

#28
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
.........meg persze jó lett volna valami étek a célban,szendvics stb...(lsd. tiszamaraton.. )
De a sástói tészta parti kafa volt...köszönet érte mindenkinek...
Era,képek?
ÜDV

#29
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
és azért említésre méltó, hogy a póló nagyon jó minõségû :D

#30
Dawn

Dawn

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 285 hozzászólás
Sziasztok!
Túl vagyok életem elsõ maratonján :) Minden nagyon tetszett :) A Mátra nagyon jó hely ;)

Ors: THX ;) A gratulációt is, meg a türelmet és a várakozást is...

#31
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Nagyon jól szervezett maratin volt.
Egyettlen negatívum a spíker volt.
Lecserélhetnék egy olyanra aki ért is hozzá.
A pálya, idõ jó volt, az itatókon is volt minden ami kellett.
Tehát jövõre ujra!

#32
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Üv mindenkinek és GRATULA minden elsõ maratonozónka, de elsõsorban is Dawnnak ;)

többet nem szeretném hallani hogy negatív kritikával illeted magad !!!
Nagyon nagy GRAT :D

A pálya hihetetlenül jó volt, semmi gazán durva köves pálya, / bár az az utolsó gyökeres vacak nem keleltt volna :P /
s bár néha én is úgy éreztem nem vagyok teljesen normális lefele, de olyan jó érzés volt elhaladni egy csomó ember mellett

Viszont az a béna gyerek megint, akit szpíííkernek csúfolnak , hááááát kritikán aluli ...

Bár elég szétszéledt volta Bmft- jó volt látni Titeket :D

#33
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Túléltem!!!

Tulajdonképpen jó volt minden, a kijelölés, az ellátás, a rendezés.
a pálya változtatása elõnyös volt, nem kellett a hegyoldalban az egynyomos ösvényen bénázni a sorban.
Volt viszont egy nagyon nagy hiba a rendezõk részérõl és ezt a saját példámon tapasztaltam.
Egy srác (Bobafett) hatalmasat bukott elõttem, gerinccel neki egy fának. Megálltam, aztán egy másik srác is. A fickó a gerincét fájlalta, minden mozgás hatalmas kínnal járhatott neki. Jó szokáshoz híven telefon elõ és hívjunk segítséget. Igen ám, de kit? Rendezõket. Rajtszám megfordít keresés...
Nem volt semmilyen telefonszám megadva a hátoldalon!!! Szarvas hiba, ezt nem lehet elnézni. A srácot szerintem a Camelback mentette meg, mert felfogta a nagy ütést. Kb 15-20 percet maradtam vele, közben megjelent egy 16 év körüli rendezõ srác, aki szintén próbált telefonálni, de az õ általa ismert szám nem vette föl....
A célban tudtam meg, hogy végül a mentõket hívta és Boba a saját lábán ment el a mentõautóig.

A szokásos eredményhirdetési bakikat is megemlíteném. Azt nem értem, hogy ha a célvonallal szemben van egy kamera ami rögzíti a befutókat, a számítógépes emberkék meg szintén regisztrálnak, hogy az úristenbe lehet összekavarni a befutókat??
Ez már elmebaj, majdnem minden maratonon eljátszák a "nagy" szervezõk. Példaként állítanám a Zemplén maratont. Érdekes, hogy itt nem volt kavarodás. Sokkal egyszerûbb eszközökkel csinálták és mégis mûködött.

Szóval ennyi.
Köszi mindenkinek a jó hangulatért, Cheesy-nek a kajáért, Mellonnak a féktárcsáért( ;D ;D)
Jövõre veletek ugyanitt.

#34
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
a dj arc nekem sem tetszett, ezen kellene még javítani....
55 km-en az egyik frissítõ kicsit rossz helyen volt, a frissítõ után egybõl egy kis mászás következett, már nem nagyon emléxem....

a szervezés szuper volt, össze sem lehetett hasonlítani a Bükk Maratonéval, nyoma sem volt kapkodásnak, fejetlenségnek, szal tavaly is jó volt, idén is jó volt, reméljük jövõre is tudunk jönni, gratula a szervezõknek, a segítõknek és a versenyzõknek :)

#35
amar

amar

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Hát én is hazaértem! AZ MMM hozta a tavaly elért szintet. Negatívumot nem igazán tudnék mondani, minden nagyon jó volt (az ellátás, pályakijelölés, pálya nyomvonala, stb.) A Bükk után én már nem bízom senkiben, így nagyobb mennyiségû privát ellátmánnyal érkeztem, de szinte semmi nem fogyott el belõle!!! Egy müzli szeletet ettem, de azt is inkább unalmamban a szénégetõ elötti mászáskor, nem pedig mert szükség lett volna rá! Szóval maximális gratuláció! :) :-* 8)
Talán csak 2 apróság amin esetleg javítani lehetne:
- az a speaker srác egy kis fokkal sem volt jobb, mint a tavalyi 2 móka miki, szóval borzalmas volt. Egyszer végre hívhatnának vmi normálisat is! (Én személy szerint szeretek a Fire-re indulni!!!) ::)
- a másik a büfé. A választék szegényes, ami volt az is kritikán aluli, az árak viszont horribilisek. Sok más jó büfés is van ... :-\

Biztos, h. jövõre is eljövök, nem csalódtam a Mátrában!!!! :D

Amar

#36
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
rövidre fogom:
Jó volt, szép volt, jövõre ugyanígy! 8)

#37
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Na ezen is túl vagyok...
Állatjó formában voltam, de sajna fel kellett adnom :(

Kaptam 5 defektet. Ebben benne van életem elsõ felütéses defetje is! ;D
Az összes lyuk a felniszalag felöli oldalon volt.Nem értem hogyan, mivel száz réteg szigszalag takarta a küllõfuratokat, kivágásnak semmi esélye... ???
Aztán az egyik folt el kezdett ereszteni, persze csak 2bar fölött. Körbetekertem a foltot ilyen textil alapú ragasztószalaggal h ne eresszen. 5km után széthasadt a belsõ...kuka.
A másikat, amelyiket felütöttem nagy nehezen megfoltoztam. 10perc tekerés után leeresztett. Kiderült h az egyik vágás (a kígyó egyik foga ;D ) fogta magát és a vágási iránnyra merõlegesen !!! továbbrepedt...
Végsõ megoldásként a textil cuccal ragasztottam be, így vissza tudtam gurulni mátraházára....
(a belsõ egyébként Ritchey Ultralight /mérve 145g/ )

Kijelölés, ellátás, pályabiztosítás szeintem tökjó volt.
A terep is kellõen technikásra sikeredett.

Gratula minden teljesítõnek!



#38
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nekem tetszett a pálya, tetszett hogy végre jó idõ volt, tetszett minden, egy dolgot kivéve, hogy kaptam két defektet...

ja és jó volt a fórumosokkal találkozni a tûznél...

#39
skiri

skiri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Én is túl vagyok elsõ maratonomon!
Nincs ugyan összehasonlítási alapom, de én nem nagyon találtam hibát. A frissítõ pontokon minden volt, pedig igencsak a végén mentünk, az útvonal jó volt (bár az én kezeimnek kicsit köves volt az elsõ lejtõ), a jelölés egyértelmû volt. A segítõ emberkék is jól dolgoztak, így a végén is. Köszönet nekik! Azt a fickót, aki néha beszélt a mikrofonba a célnál, sokan szidták, de kit érdekel már ilyenkor! :-)

Bizonyára lesznek negatívabb vélemények is, de én gratulálok a szevezõknek, köszönöm, jövõre is megyek!
És gratula minden résztvevõnek is, aki megcsinálta!

Skiri

Ja és még valami! Akinek kell egy XXL-es póló és ad érte egy kisebbet, az vendégem egy sörre:-)


#40
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
nah, ezen is túlvagyok ...
Ez volt az elsõ MMMom. Kicsit féltem a sípályától, de így országúton nem volt vészes. A pálya többi része nekem nagyon tetszett. Olyan köves utat sem láttam még, mint ami a Kékestetõ utáni lejtõ volt! Azt sem tudtam, hogy ilyen szép az a Mátra (fõleg a Rudolf-tanya elötti kilátóra gondolok). Az országutak elötti lassítókat is nagyon jó ötletnek tartom. Szóval útvonal tetszett, itatókkal semmi problémém nem volt, pedig most nem vittem magammal semmit sem, csak a rajtszám mellett talált energiaszeletet (annak nagyon örültem).
Jó kis maraton volt! Jövõre ugyanekkor, ugyanott.

(A sástói kemping nem nagyon tetszett. Vagyis nem probléma, ha olyan, de akkor ne kerüljön annyiba amennyi. És még a kocsiparkolásért is felszámoltak pénzt. grrrrr...)