Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

lejtõk ahol 100km/h-ra fel lehet gyorsulni

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
67 hozzászólás a témában

#21
k0ppány

k0ppány

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
jók a képek, csoda hogy télen is kimertél oda menni:)

hol lehetne utána járni a downhill versenyeknek ahol van deszkás és koris kategória is a biciklin kívül?

#22
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Máriaremetei meredek utcákról (30-35%) csináltam anno egy kis összeállítást.
http://kep.tar.hu/pinyo/50009289#2

#23
k0ppány

k0ppány

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
II. Alvinci utat próbáltátok? igaz nincs sebességmérõm, de ha nincs kocsi fék nélkül is le lehet száguldani (az út állatpota viszont nagyon szar)

#24
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Én ott még max 70el mentem, de fékezve. Az a gépem, ami az avataron van, szal nem merek vele túl gyorsan menni, de szerintem 90et simán lehet döngetni. Csak jó fékek is kellenek, mert van egy-két éles kanyar...

#25
k0ppány

k0ppány

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
köszi a válaszokat
ott a csobánkás helyen biciklivel eléritek a 90 km/h-t?

#26
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

tudtok javasolni, olyan helyet bp-en és környékén ahol min. 12%-os? fontos a jó minõségû aszfalt, mert "aszfaltszánkóhoz" kéne!!!


Támogatom Bikertigger helyszínét. Nagyon jó az aszfalt és 12%ra van kiírva. Múltkor ott tört el a vázam....:cry: Vannak még jó kis lejtõk a Csobánka-Pilisvörösvár szakaszon. Aszfalt itt is jó és viszonylag kis forgalmú...

#27
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Nadapról Lovasberény felé.... Meredek mint az állat, és még hosszú is.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#28
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

tudtok javasolni, olyan helyet bp-en és környékén ahol min. 12%-os? fontos a jó minõségû aszfalt, mert "aszfaltszánkóhoz" kéne!!!

csobánka...temetõtõl pomáz felé...azt mintha tavaly aszfaltozták volna..az úgy emléxem pont 12% ra van kiírva ..mondjuk rövid....csillaghegy ürömi út...rókahegy(?) tetejérõl az tán meredekebb is...szentendre - harkály utca, meg paprétrõl az az út ami a katonai bázishoz vitt...egy része qrva meredek
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#29
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok, Savanyugabiét preferálom/kiegészítem: Bánkút-Lilla:D az út jó!Hogy a sok ügyetlen sielõ fel tudjon menni:), három kátyú van,de ezt ha kétszer végigmész megjegyzed illetve egy sodró kanyar. Én kicsit félénk vok,de még nekem is összejött a 70.
Atee írta hogy Eger és Bogács között lehet menni 70nel:D Két hosszabb "kifutót" tok az egyik noszvajon belül van a másik meg egy völgybe visz (petró tanya?) ahol tavaly meghalt egy vállkozó szellemû bringás... Te melyiken merészelted? Én a noszvajit szeretem;)

#30
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

A százalékokat honnan veszitek? "Hasra", vagy nektek kiírja?


Jobb helyeken ki van táblázva ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#31
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A százalékokat honnan veszitek? "Hasra", vagy nektek kiírja?

Nekem a kanyarokkal van gondom - egy jó terepgumi (úgy vettem észre) aszfaltkanyart nem szereti, a bütykök kihajlanak. Ez limitálja az elérhetõ tempót 70 körülire.

k0ppány - jó minõségû út síkból sem nagyon van, nemhogy 12%-osból.. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#32
k0ppány

k0ppány

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
tudtok javasolni, olyan helyet bp-en és környékén ahol min. 12%-os? fontos a jó minõségû aszfalt, mert "aszfaltszánkóhoz" kéne!!!

#33
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
szvsz, nem is az adja a komoly adrenalint, hogy mennyi a max. seb.-ed, hanem, az adott körülmények közötti /kanyar, utminõség, stb../lehetõ legnagyobb sebesség bütykölése... pölö, én legjobban szoktam szórakozni a Bükk fennsíkról lefelé mondjuk répáshutára, hollóstetõre- ezt már mondtátok- de a garadna felé vezetõ kanyarok se rosszak, fõleg, ha montival levágod 8) De ha télleg komoly lejtõ kell, akkor dobsina jégbarlangtelep- dobsina etap szlovákiában az über alles. Legutóbb, túrán, szarrá rakott bicóval mentem 80 fölött, beelõzve egy retarderrel ereszkedõ kamiont. Az út minõsége nagyon jó, aránylag kicsi a forgalom, s azt is elõre láthatod sok esetben, s ha gond van, akkor még mindig van másfél méter leállósávod, amit mindenki tiszteletben tart.

#34
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Budán vannak az ország legmeredekebb emelkedõi (ki hinné), van egy PErényi lejtõ nevezetû utca, amiben 2-szer van 21% rész :o(a többi rész "csak" 12-15%), megfelelõ elõtekeréssel 90 fölötti száguldás biztos, de: a második meredeken rossz az út és becsatlakozik egy másik utcában, aztán meg a vége lámpa a Bécsi útba. Szóval csak "biztosítással" lehet és estefele vagy hajnalban, no meg montival (hogy az esetleges piros lámpa ne okozzon gondot)!! Én oútival a fékbe kapaszkodva 45-tel mentem le! Mellette szintén hasonló utca van 15%-os,de a gond ezzel is hasonló... :-\

#35
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Naná :D ;)

#36
bence7

bence7

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Én Budaligeten lakom. Itt van 1 utca, Határ utca a neve. Rengeteget megyek le rajta 60-70 km/h sebességel, és akkor még a legmeredekebb szakaszt nem engedem ki, hanem fékezek. Egyszer 1 hawerom lement rajta 89-el. Simán lehet rajta 100-al menni, csak nagyon para.. Érdekel valakit az utca holléte?

#37
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Szeva Don!
Sztem ha a 100at nem is, de 90 fölé lehet menni Hollós tetõröl! Én anno még k.iskolás koromban Versenyeztem ott lefelé az egyik osztálytársammal. Volt akkor egy o.utim, km.órám nem, de a Halál kanyar elõtti szakaszon olyat jöttünk, hogy én már nagy lánctányér-kónusz áttéten nem értem utol a bringát! 8) Na és akkor jött a kanyar! ;D Egy hétig kornyadoztam utána, és vagy másfél hónapig 5nél többel nem mertem balra kanyarodni. De ha egyszer arra járnék, aszem újra kipróbálnám! Mert a fíling az jó volt! Csak a térdem varták, meg hiányzott a fél oldalam, a fél arcommal ;D

#38
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Erre mondják azt hogy aki mer az nyer. ;)

#39
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Egyik ismerõs csinált olyat egy show-n, hogy behúzatta magát motorral 100 fölé, és onnan több mint 400 métert manualozott. Azért kell ám nem félni ilyenkor :o 8)

#40
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Hollóstetõ és Lillafüred között nincs olyan szakasz, ahol 100-at lehet jönni!!!
Még a 60-65 is sok, mert tele van apró kaviccsal (téli szóróanyag maradvány), kisebb nagyobb kõvel és az út állapopta sem éppen biztonságos!

Szóval 100 km/h ott? :-\ :-\ :-\