Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Filmajánló

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3989 hozzászólás a témában

#61
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Már nem emlékszem pontosan mi volt itt a verdict a Sucke Punch-al kapcoslatban, de sztem ez egy zseniálisa alkotás.
Rengeteg filmet láttam már (szinte az összes klasszikust is beleértve), tehát nem alaptalanul mondom ezt. Csak azért mondom, mert ha jól emlékszem elég sok volt a kontra is, akik biztos lehurrognak most, hogy csak a csajok miatt mondom ezt.

Elképesztõen egyedi. Valahol a 3000, a Sin City és egy Andersen mesekönyv összegyúrásából. Arról nem is beszélve, hogy ilyen jó soundtrackek szerintem a resident evil óta nem voltak filmben. Aki nem látta, annak csak ajánlani tudom. De ne akciófilmre számítsatok, se drámára, se thrillerre, ezt nem nagyon lehet besorolni kategóriába...

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy ennyire szürreális, egyedi filmet hogy tudott a rendezõ letolni a producerek torkán Hollywoodban. Persze a 300 biztosan jó ajánlólevél volt, de szerintem a legtöbb amcsi-szirupban gondolkozó pénzeszsák nem értette meg a film lényegét...

#62
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Gyanítom, hogy ennek a filmnek sem a plakátját, sem a tévéreklámját nem fogjuk itthon látni :)


Megnéztem. Adott pluszt az életemhez. Köszi.

Néznék má' valami jó rembós filmet :D

#63
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

IMDb - Rockhajó (2009)
Anglia '60-as évek, mikor is a rock = "devil's music" volt a hivalos szervek álláspontja. Van valóságalapja a filmnek, tényleg voltak offshore (kalóz) rádiók akkoriban. A zenék hatalmasak, a sztori maga elég hálivúdi sajnos. Nálam 6/10.

Idegen arcok (2011) - IMDb Ez kb ugyanennyire tetszett, az ötlet nagyon eredeti, a kivitelezés lehetett volna sokkal jobb. Földönkívüli szörnyek szállnak le Angliában, de egy dél-londoni lakótelep (ez bp-en mondjuk a nyócker egy durvább része lenne) szembeszáll velük :)
Horrornak nem elég brutális, vígjátéknak meg nem elég vicces.


rockhajó nagyon nagy, a másiknak is van sztem pár jól elkapott pillanata.

#64
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
IMDb - Rockhajó (2009)
Anglia '60-as évek, mikor is a rock = "devil's music" volt a hivalos szervek álláspontja. Van valóságalapja a filmnek, tényleg voltak offshore (kalóz) rádiók akkoriban. A zenék hatalmasak, a sztori maga elég hálivúdi sajnos. Nálam 6/10.

http://www.imdb.com/title/tt1478964/ Ez kb ugyanennyire tetszett, az ötlet nagyon eredeti, a kivitelezés lehetett volna sokkal jobb. Földönkívüli szörnyek szállnak le Angliában, de egy dél-londoni lakótelep (ez bp-en mondjuk a nyócker egy durvább része lenne) szembeszáll velük :)
Horrornak nem elég brutális, vígjátéknak meg nem elég vicces.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#65
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
carsbol az elso resz is a pixar melypontja volt...

#66
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Rise of the Planet os the Apes 10/7, egyszer nézhetõ, nekem kicsit vontatott az eleje és összecsapott a vége.

Shark Night 10/5, a régi cápák után ez sem üt igazán, még igazán jó nõt sem találtak szereplõnek :)

Change-up 10/8, jópofa, tetszett, bár a végkimenetelt 20 perc után sejteni lehet.

Cars 2 10/7 közel sem olyan jó, mint az elsõ rész, szerintem ez a történet már túlbonyolított..

The Hitcher 10/9, stoppos hentelõs, végig pörgõs és Sophia Bush...:D

Hall Pass 10/6 jobbra számítottam, a felénél már a végét vártam.

Cowboys & Aliens 10/7, cowboyokat és ûrlényeket összehozni micsoda ötlet, egyszer nézhetõ.

Virginity Hit 10/6, az elsõ alkalmat hajszoló srác és az eseményeket filmre vevõ és youtube-ra feltöltõ haverjai.

Company Men 10/8 abszolút életszerû story, jól menõ cégtõl a 3 fõszereplõt elbocsátják, ki, hogy éli meg a dolgot..
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#67
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Ez is nagyon tetszett: Testvérbosszú (1999) - IMDb

#68
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Volt egy kis idõm nézelõdni és pár ajánló:

Ínyenceknek: The Loved Ones (2009) - IMDb
Nem szarral gurigáznak. Durvábbra egészíted ki mint amilyen valójában. Aki nem szereti a durvulást az hanyagolja, viszont a sztori érdekes. Az is igaz hogy a teaserbõl látszik a lényeg, sokkal több mese nincs is benne. Viszont az érzelmek bemutatására használt eszköztár igen aktuális kor- kórképet láttat.
A két mellékszereplõ, semmibõl semmibe tartása zseniális :D Egy önálló kísérleti filmként is életképes lenne valamelyik fesztiválon. Az, hogy csak látszólag szõtték bele ebbe a sztoriba még jobb.
A puritán minimalizmusával hoz friss érzelmeket. Egyszer teljesen valóságosnak, hétköznapinak hat, máskor meg borultan szürreálisnak.
Összességében megkaptam amit vártam tõle. Vagyis mégse. Hagyott egy pár elvarratlan szálat és bosszúból is csak kettes. Ellentmondásos az egész film. Írnék egy mondatot ami passzol rá, aztán meg is cáfolom, mert egy másik jelenetben meg pont fonák így le sem írom. :D

Mivel vége az ömlengésnek, azoknak akiket nem ragad magával, azoknak biztos egy pocsék film lesz. Aki eltud vonatkoztatni a kliséktõl és a viszonylag lapos amerikai sztoritól, azoknak pedig lehet ad valamit :D Élni tudni kell :D

Volt még az Lopott idő (2011) - IMDb ami szimpla krimi jövõköntösben, a csajos sokat dob rajta, Justinnal nincs bajom. Jó volt a Barátság extrákkal (2011) - IMDb is amit fõleg barát Nõsekenek ajánlok.
Aztán a nagy szemû vöröset követve eljutottam a A lány és a farkas (2011) - IMDb erdejébe, ami EtyekWood miatt is érdekelt. Vérfarkasos felejthetõ sztori, amiben engem átvágott a forgatókönyvíró, mert a végéig nem tudtam ki a mumus. Gyanusítottam már mindenkit, de azt aki valójában osztotta a harapásokat fel se vettem a listára.

#69
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Gyanítom, hogy ennek a filmnek sem a plakátját, sem a tévéreklámját nem fogjuk itthon látni :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#70
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Én végigszenvedtem, máig nem értem az okát. Az viszont pozitív, hogy nem csak én találtam vérlázítóan szarnak :)


+1 szavazat a vérlázítóan szarnak! :)

@Charon

Bad Santa kegyetlen! :D

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#71
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Bad Santa

#72
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nem tudtok véletlenül olyan filmeket mondani, amik karácsonyi(as)ak és..... mondjuk sok alkoholt isznak bennük?
Elõre is köszi. :)

#73
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
2 részes francia gyöngyszem, megtörtént események alapján:
Halálos közellenség (2008) - IMDb
Halálos közellenség (2008) - IMDb
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#74
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
a captain americát elkezdtem nézni, de amikor elkészült az a csillagos pajzs és elkezdett egyenruhában, sisakban pajzzsal a hátán rohangálni... na az volt az idiotizmus.

Én végigszenvedtem, máig nem értem az okát. Az viszont pozitív, hogy nem csak én találtam vérlázítóan szarnak :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#75
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Valaki tud elérhetõséget ehhez a minisorozathoz?

BBC - Drama - A Thing Called Love
A Thing Called Love (TV Series 2004) - IMDb

#76
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Jó volt és van második része is 2010-bõl várom h. megnézhessem.


ezt köszi, megnézem. a brazil filmekben bízom isten városa óta. és van második része is!

http://www.imdb.com/title/tt1555149/

#77
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Ezeket néztem mostanában, amit ajánlok másoknak is:

- Elit halálosztók: IMDb - Elit halálosztók (2007)
]


Jó volt és van második része is 2010-bõl várom h. megnézhessem.

#78
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Captain America


elõszõr hallva a címet kezdtem örülni, végre vmi nekem való. :)

Feltöltött kép

aztán rájöttem mégsem...:(
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#79
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

hát engem végtelenül idegesített a drive idiótizmusa...sokáig azon gondolkodtam, h mennyit kéne görcsölnöm, h direkt ennyire szart csináljak. egyszerûen nem lennének ötleteim. biztos ez a lényege ennek a filmnek, de én komolyan nem értettem.


ízlésen ne vitázzunk, de az idiotizmus kicsit erõs kifejezés. valakit vagy megfogott a hangulata, vagy sem. szerintem nagyon hangulatfilm.


a captain americát elkezdtem nézni, de amikor elkészült az a csillagos pajzs és elkezdett egyenruhában, sisakban pajzzsal a hátán rohangálni... na az volt az idiotizmus.

#80
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Volt egy kis filmnézés mostanában:
1. 5. sebesség, szórakoztató, látványosság, lassan már szuperhõsös csoda.
2. Rock fû motor: Trip feeling, egyedi európai hangulattal, klasszikus karakterekkel, nekem igen tetszett. A magyar szleng néhol erõltetett volt, ordas nagy baromság az egész. Begombáznak aztán nincs megállás. :D