Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárral a természetben - Az erdõtörvény módosítása

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
56 hozzászólás a témában

#21
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Lovas_Gabi: pont így történt minden. Kórház, látlelet, rendõrség. Itt kezdõdött érdekessé válni a dolog, mikor a srác bemondta a rendszámot, színt, márkát, típust. Azt mondzák ilyen autó nem van, csak más színben, típusban és messze innen. Aznap este azán láttuk a zautót, és mit ad Isten: egy helyen dolgozok a sráccal. Beszéltem is vele, hogy nem volna-e kedve rendezni a dolgot peren kívül. Azonta nyugodtan fel lehet jelenteni, mer a tesója nyomozó...De aki pofozkodik és bízik a zismerõseiben elfeledkezik valamirõl, történetesen hogy másoknak is lehetnek ismerõseik. Haversrác szülei be is üzemelték a "piros telefon"-t, és még szintén aznap-csodával határos módon-kiderült, hogy mégis van ilyen autó. Egyelõre kb. 50ezerbe került a pofon a zelkövezõnek, mert kifizette a szemüveget, de már nem lehet visszavonni a feljelentést sem. Bízom benne, hogy a zehhez hasonló esetek jó példával szolgálnak egyeseknek, hogy közlekedési nézeteltéréseiket próbálják a jövõben verbális síkon rendezni...

#22
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja, igy már értem ;D Úgy látszik a pilisi erdészet tûrõképesebb - vagy intelligensebb, mert eddig már kétszer mutattam be nekik, amikor a belsõ betonúton száguldoztak, de eddig nem volt részem agressziv válaszban. Persze lehet, hogy csak nem látták, vagy félreértelmezték. Persze azért igyekszem normálisan viselkedni, csak ha egy kanyarban szembejön velem százzal egy erdészeti kis kocsi, felmegy bennem is a pumpa, hogy mi a francnak kell egy ilyen kihalt,csendes helyen száguldoznia. De ez is csak a betonon történik, az erdei utakon még sose fordult elõ semmi velem.

#23
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
Lensver azért volt kirobbantó oka is annak az ecceri üldözésnek ;)
ugye hülyeség volt beszólni az erdész/vadásznak, de megtörtént, és persze hülyeség volt bemutatni is neki, de az is megtörtént, és hát persze, hogy felment az ipsében a pumpa....
jött ezerrel a terepjáróval, aztán a szûzeléssel nem tudott mit kezdeni, le lett rázva..legalábbis egy idõre, mert km-kel késõbb betonon felbukkant, de nem lett baj...


#24
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Xian!

Szhelyen is elofordul,hogy csak ugy poenbol radhuzzak a kormanyt,meg ledudalnak az utrol... Multkor kispolszkis csavok kinyitott ajtobol orditoztak,mert fel percel elottuk atmentunk az uton...meg csak lassitani sem kellett! :(
Nagy darab csavo volt,de amikor a pirosnal orult maganak,milyen kemeny volt,utolertuk,es majdnem kirangauk a kocsibol.. ;D Hogy meg volt remulve...

#25
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Úristen, miket olvasok? Üldöz az erdészet? Na nee? És miért? És ez csak a szombathelyi hegységben történik, vagy másutt is?

Szerintem is ki kéne tiltani minden kocsist minden hegységbõl, és sorompókkal lezárni az utakat. Egyszerûen nem értem, hogy emellett hogy tud az erdészet elsiklani!

#26
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

Lenézik-e...haversrác múltkor teker a városban, kereszezõdésben megáll a felfestett vonal elõtt. Autó jön, vágja a kanyart, majd elüti, cimbi széttárja a karját, meg beszól, hogy "el akarsz ütni?". Nagydarab gyerek kipattan, pofon, beszáll, továbbhajt...


Ilyenkor rendszám megjegyez, feljelentés azonnal, helyszín és autó ismeretében. Lehet kicsit rájátszani, dokibácsi, fáj a fejem mert pofonvágott stb.
A jogosítványába is kerülhet a parasztnak, mert az agresszió kizáró tényezõ a jogosítványszerzésben.
Érdemes vigyázni az autós kollégáknak, mert ha ilyen eset elõfordul és tettlegességig megy a dolog, bevonják a jogsit, és fokozott orvosi vizsgálatnak vetik alá a delikvenseket.

#27
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Miskolciak és környékiek figyelem!!

A sok oda-vissza válasz, levél, és hozzászólás hatására elég szépen felpörgött ez a téma.
Holnap (16.-én délután 2 és 3 óra között kérdéseket lehet föltenni Dömötör Zotánnak a B-A-Z megyei Tremészetjáró szövetség elnökének. (Zoli régi jó barátom és valamikor nagy bringás és bringaboltos volt, fõ támogatója a Bükki Hegyikerékpáros Teljesítménytúrának.) Szóval vele lehet beszélgetni az erdõrõl és a természetvédelemrõl, az erdészek, gyalogosok és kerékpárosok egymás közötti viszonyáról.
Tel: 06-46-502-900/3425 mellék.

Javaslom, bombázzátok a Zolit, mert a képviselõ testületben is benne van, ha jól tudom, elég sok ismerõse van jó helyeken.

Én ma megyek az erdõmérnökhöz ismét. ;)

#28
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Lenézik-e...haversrác múltkor teker a városban, kereszezõdésben megáll a felfestett vonal elõtt. Autó jön, vágja a kanyart, majd elüti, cimbi széttárja a karját, meg beszól, hogy "el akarsz ütni?". Nagydarab gyerek kipattan, pofon, beszáll, továbbhajt...

#29
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.017 hozzászólás

Mér lenézik?
Vagy rossz helyen keresgélsz?


Igen lenézik, nem tapasztalod eleget?
Nézz körül ausztriában, vagy német országban, hogy meszebb ne menjek,, ki az elsõ a közlekedésben, hát nem az autós..akinek autója van nem sztár( ugye az ott mindenkinek van) már rég rájöttek hogy nem egészséges mindenhova kocsikázni, sokan bicajjal járnak munkába is, azt többre becsülik, nálunk még ciki.
Szegényebb ország vagyunk,és itt a státuszt még mindig a kocsi jelképezi--> nem véletlen hogy a magyar, a legegészségtelenebb életmódok egyike.
Egy szemléletváltás nem ártana....vagy inkább elköltözök, mert lusta vagyok megvárni ::)

#30
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
külföldön a biciklist megbecsülik...
nálunk már ott tart a helyzet, hogy az erdészet terepjáróval kerget minket...
de nem tudott elkapni minket :P

#31
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Mér lenézik?
Vagy rossz helyen keresgélsz?
Na ja, a bringások talajeroziót okoznak amikor szétfékezik a lejtõket, mikor is lesz a következõ murvás rallyfutam?

#32
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.017 hozzászólás
Nálunk a kerékpározásnak még nincs igazán értéke, még van hova fejlõdni a ny-i országokhoz képest. És akkor majd talán elérjük, hogy nem az autó lesz a közlekedés sztárja...és a csajok se nézik majd le a kétkerekûeket :(

#33
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Idén eljutottam 2 Rallye-futamra (Egerbakta környéke, Borsodbóta), hát ami ott van az nem semmi! Annyira nem értem miért kell délelõtt 10 órakor picsarészegre beb@szni, majd a zárokba csúszott totoya tetején ugrálni, de nem értem azt sem, hogy aki kijön egy passat kombival, amiben (többek között) van 3 rekesz sör is, az üres dobozokat miért nem képes berakni abba a cseppecske csomagtartóba, majd hazaérve egy megfelelõ szemétgyûjtõbe behelyezni...
Ehhez képest a bringás társadalom maga a zelit.

#34
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Megy fel az olaj világpiaci ára, ez nekünk csak jó ;D, bár aki a terpjáróját túráztatja az erdõben, annak lehet, hogy tök mindegy.


#35
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Abban megegyezhetünk, hogy a kerékpár nem károsítja a környezetet, ez csak duma a kerósok ellen, mert: látod hogy mit mûvelnek az erdészek. Ez itt a bibi, ami bántja a csõrüket, a motorosok jók, mert õk is tilosban járnak és így "megegyeznek". Arra azért nagyon kíváncsi lennék, hogy kapják el a motorosokat az erdõben!! Az erdei motorozás minden ellenkezõ hír ellenére reneszánszát éli + az autók is bejárnak.
A Bükkben nemcsak a szilvási erdei út nincs lezárva, hanem a többi sem, õrbódé, sorompó van, de minek. Miskolcon ott van a nagy természetvédelmi központ, és pl. tõlül pár kilomáterre az Avas melleti egyik hegyen teljesen ellopták az erdõt a cigányok. Mindenki szeme láttára vitték az öles fákat. Szép látvány, derékmagasságban elvágott erdõtorzó... VAgy: télen a 40 cm-es hóban egy idióta terepjárós percekig képes volt csúszkálni, túráztatni a gépet a Budai-hg.-ben, mert õ "természetjár". Ez sem baj. Végsõsoron a pénzrõl és az olajlobbi hatalmáról van szó.

#36
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Én is aláírtam. Figyelemfelkeltésnek mindenképpen jó és még lehet is belõle valami.
HAJRÁ

#37
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
A kerékpár mechanikailag, ill. akusztikusan szerintem elenyészõ mértékben károsítja a környezetet, ami mondjuk a zautókról vagy a terepmotorokról már nem mondható el. Természetvédelmi szempontból számomra meglehetõsen érdekes például a Bánkút-Szilvásvárad útvonal, melyet sorompóval akár le is lehetne zárni, de nem teszik, így útközben sok autóssal találkozni, akik különbözõ tisztásokon a verda mellett piknikelnek olyan erdei utak közelében, ahova kerékpárral behajtani, gyalog bemenni, de talán még benézni is tilos. A természetre szerintem sem agyalogos/kerékpáros kiránduló jelent veszélyt, hanem az, aki-LovasGabit idézve-tényleg nem hajlandó/képes 10 méternél jobban eltávolodni a zautójától. Ezek nem tisztelik a természetet, mert ha tisztelnék akkor nem akarnák benzingõzel dúsítani esetünkben a Fennsík levegõjét. Végül is azt sem értem, hogy a Szalajka-völgybe miért engedik fel a zautókat, mikor gyalog sem egy tortúra kimenni, és kisvasút is van...

#38
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.017 hozzászólás
Hi, ahogy megláttam ezt a topicot tudtam hogy ,, jó" dolgokat találok.. nem csalódtam..
Hát jelentem Szombathely környékén is hasonló a helyzet,sajnos iylen képeket már bárhol lehet készíteni..
Az erdészekkel, s motorosokkal is hasonló jó viszonyt ápolunk, mint az tõletek kiderült, sõt már egyre durvul a helyzet..Eddig azt hittem, az ilyen összetûzések messze állnak tõlünk, de már mindennapossá válltak. Pedig kik szedik a szemetet az erdõben Szombathelyen, hát a bicajosok, ki vágja ki az útra kidölt fákat hogy lehessen közlekedni, hát a bicajosok, de valahogy mindenki minket is talál meg ,ha kötekedni van kedve! ???Az erdészek már üldöztek minket minden formában: terepjáróval, kutyásan, gyalogosan..fa persze az erdõben már nincs is, de minket el kell üldözni minden-honnan
A motorosok érdektelenek az erdõ iránt... csak rombolni tudnak, pedig be se tehetnék a lábukat az erdõbe!Mit lehet tenni ellenük??????????, ( a szolgálati stukkeremet nem használhatom)



#39
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Én speciel a zöld +-re gondoltam, azon mentünk fel a Dobogókõ-Esztergom-Pilisszentkereszt útelágazástól. Sárga - on a Pilis mellett mentünk, de az járható volt.

#40
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
A Zemplén egy részén ezt találtam:

http://www.bikemag.h...

A kedvenc képem, amikor az olajfolt szépen megcsillan.