Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárral a természetben - Az erdõtörvény módosítása

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
56 hozzászólás a témában

#1
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Már a fogalom is ismeretlen lesz lassan: elhivatottság. Folytathatnánk a foglalkozások sorát: tanár, orvos etc., etc....

#2
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Merhogy a Himalája tetején otthagyják a züres oxigénpalackokat az még hagyján. Örülnek, ha lejutnak élve...Azért nem lenne utolsó, ha erdésznek is csak az menne, akiben van valamennyi elhivatottság a természet védelme iránt...

#3
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Helló Mindenki, erre tessék gombot varrni:

Helyszín: Pécs
Tényálladék: 2003-2004 telén a lucskos idõjárásnak köszönhetõen senki nem lelkesedett a bringázásért, viszont az erdõbe jó kimenni, ugye. Hogy ne unatkozzunk összeszedegettük a kidölt fákat, léceket hoztunk hozzá és hódoltunk a divatnak: egyik ember vezetésével (és munkájával) többek segédletével kis NorthShore hidakat építettünk bennt a sutymás közepén, gondolván, hogy senkit nem zavar, hiszen tönkre semmit nem tettünk, az meg oly mindegy, hogy a farönkök milyen sorrendben hevernek... A pár szög meg csak nem környezetszennyezés.
Be is próbáltuk, jó is volt, egészen múlt hétig.

Pofáraesés: feltekeréskor a kis hidaknak nyoma sem volt. Pontosabban csak nyoma, de az is inkább annak, aki ott járt. Karvastagságú ágakat, fákat kivágva egy mini-lánctalpassal bejöttek, motorosfûrésszel szétvágták, elvitték. A rajta lévõ csúszásgátló smirgli papírokat pedig otthagyták, a bokorba beb***va.

Hmmm. Tanulság nincs, mindenkire rábízom, mit szûr le belõle...



#4
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Elküldtem, de nem találom a webmailemen. Lehet hogy akkor nem is ment el? Mindenestre így nem tudom neked elküldeni, lényegében ugyanazt írtam, mint itt egy-két dologgal kiegészítve és megfésülve.

#5
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
OK!
Nem is kell erélyesebben fellépni!
Szerintem az újságcikkek miatt valami elindult, remélem, nem marad abba.
Privibe küldd el nekem is légyszi!!

#6
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Don Lovas Gabi: e-mail ment a nagyvezírnek, de remélem ezentúl nem leszek wanted a bükki hegyekben! :D Szépen megírtam az általam ismert gondokat, semmi erõteljesebb hang.

#7
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.017 hozzászólás
Lens!! Legközelebb nyugodtan kérdõre vonhatod, ma egy picit kutakodtam ;D ;D az erdõtörvény: 1996. évi LIV. törvény!! : kimondja hogy erdészeti magánútat csak úgy nem lehet kijelölni->ergo nem mehet akármerre még õ sem!!!! csak a kijelölt úton, már pedig a te elmondásod alapján az nem volt az!de még sok finomságot lehet találni..

#8
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
pcycle!
Szerintem itt válogathatsz, hogy az Északerdõnél kinek akarod küldeni a levelet.

http://www.eszakerdo...menu/magyar.htm

A nagyvezérrel szerintem nem fogsz mellé!!!

#9
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Don Lovas Gabi: én írnék, csak tudnám kinek minek pontosan, mert jó ha tudja az ember, meghát pl. meg kellene szólítani.
ÉS ez az egész természetvédelmi probléma már tényleg nagyon súlyos és országos méretû (saját tapasztalatból mondom), tehát miniszteriális szinten kellene lépni. EGyszer már írtam nekik, persze semmi válasz. Ebben az országban minden területen akkora a baj, hogy szinte helyrehozhatatlan, és errõl az embereknek fogalmuk sincs, csak a semmibõl akarnak nyugati szinvonalat.

#10
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Látod Nati?
Egyrõl beszélünk. Országos szintû a probléma.
Ugyan ez van itt is.
Csak ezt magyarázd el az illetékeseknek. Rá se füttyent. Neki ebbõl biztosan megvan a pénze.

#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Tudjátok, mostanában egyre érzékenyebbe érint ez az erdészet téma. Tegnap állunk Findlivel és Rave-vel a Lajos-forrásnál a Pilisben, és hirtelen felbukkan egy vadiúj Merci terepjáról az egyik erdei útról, nyomában meg egy ütött-kopott Niva. No, nem erdei üldözésrõl volt szó, hanem csak arról, hogy barátaink - akik erdészek ill. haverok lehettek - az erdõben furikáztak. Ezután rámentünk a zöld plussz-ra, és elámultunk. Hát az az út, úgy ahogy van, tönkre van menve. Ez az egész terület erdei talaj, és úgy látszik, hogy pont esõ idején itt agyba-fõbe furikáztak ezeken az utakon. Az eredmény siralmas. Mindenütt mély keréknyomok, de olyanok, amin egy bicikli orrát nem lehet átemelni. Ráadásul nem csak az út szélén vannak, hanem fel van velük szabdalva az egész út. Idõnként már teljesen belezavarodtunk a mintázatba, hogy merre is lenne a legjobb a bringával kormányozni, hogy ne essünk hanyatt. Láttam friss nyomokat is, szóval az a két kocsi is onnan jött.
Lentebb, miután elhagytuk a tarvágásos részeket, az erdõben találtunk egy frissen csinált utat: terepjáróval akkor amikor puha volt a talaj az esõtõl, szépen behajtottak a szûz erdõbe, mély keréknyomokat vájva a fûbe, lesimitva a kis bokrokat. Hát ezek után soha, egy erdészre se fogok hallgatni, az már hétszentség. Hogy tehetnek ilyen dolgokat? (és tudom, hogy még sokkal rosszabbak is történnek, talán nem itt, de más országokban igen).
Az út legalján sajnáltuk, hogy nincsen nálunk egy fényképezõgép, ugyanis a nyomoknak tárházát tudtuk volna filmre venni! Azon a részen az út vizesebb volt, mint másutt, és a kocsik úgy kijárták, hogy le kellett szállnunk, hogy áttoljuk a dzsuvahalmokon és széles abroncsnyilásokon. A kocsik nyomai tisztán kirajzolódtak a talajon: jó széles nyomok, az egész út felületét összekaszabolva. Középen volt egy crossmotor nyom, ami már jóval kisebb volt, azonban még jól látható. És oldalt, valamivel elõttük volt egy pici bringa abroncsnyom, egy enyhe benyomódás a földbe. Na, ide elhurcolnék egy erdészt és feltenném neki a kérdést: "Maga szerint tényleg a bringások pusztitják az erdei talajt, és õk jelentik a legnagyobb veszélyt az erdõre?"

Nagyon szomorú és dühös voltam, hogy valaki, fõleg egy erdész, aki nap,mint nap jár az erdõben, vagy legalább egy hónapban egyszer, az ilyesmiket nem veszi észre, és rossz szemmel néz a bringásokra. Ezek után feleslegesen fognak rám szólni, hogy "itt nem lehet biciklizni", ezt semmilyen jogon nem mondhatják nekem többé. Persze, ha erõszakkal kényszeritenek az más. De az, amit tegnap láttunk, az bõven elég volt, hogy az erdészet elveszitse elõttem minden szavahihetõségét.

#12
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

Don Lovas: nem túl szerencsés egy telefonszámon bombázni "valakit", foglalt lesz, meg pénzbe kerül, miért nem a neten van ez a beszélgetés, online? Nekem is lenne mit kérdeznem. A nevemben átadhatod neki: miért nem zárják le az autósok elõl a nemzeti park területét, mint még 10 évvel ezelõtt létezett, vagy ha nem miért nem táblázzák ki: elsõbbség a gyalogos, és kerékpárosoké (saját rendeleteket is hozhatnak, ugyanis nem közút!)?? Miért írtják tarra a szigorúan védett Fennsíkon területeket?


Na szóval: A helyzet az, hogy ezt a fórumot nem én, hanem az Észak-Magyarország nevû lap csinálta.
Ergo: Nem tudom, hogy miért nem E-mail-ban megy az oda-vissza.

Másik:
Ilyen és hasonló kérdésekre adok egy internetcímet, ahol felteheted az illetékes Észak-Erdõ Rt-nek a kérdéseidet. Arra kérlek, hogy amennyiben publikus és megtennéd, másold be ide a fórumba is a válaszaikat.

E-mail: info@eszakerdo.hu



#13
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.017 hozzászólás
Jaja, csak még annyit hogy én is ,, egyetemes körökben mozgok,, itt ilyenek a nõk.téma lezárva.
Az erdõbe meg nem megyek mert szétb..ák a motorosok..ti mit tettetek a motorosok pusztításai ellen???

#14
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Akik "csajozni" akarnak a bikemagon, felhívom a figyelmüket, van már ilyen topik, ott kellene eszmét cserélni errõl, itt meg arról amirõl ez a topik szól.

#15
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Lens, neked helyzeti elõnyöd van, ja és a "szüfrazsettek" nálad nem számítanak ;D ;)

#16
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én egy olyan lányismerõsömrõl se tudok, aki lenézne amiatt, hogy bicajjal járkálok. De gondolom ez azért van, mert olyan körökben forgok, tehát nem a plázababa mûfajban nyomom, hanem a szerény egyetemesek körében.
Lehet,hogy Biczaj, más körökben kéne nézelõdnöd?

#17
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Akkor nekem szerencsém van, mert minden nõ ismerõsöm jó dolognak tartja ezt a megszállottságomat, pedig szinte mindegyikük kocsival jár - a maradék meg BKV-val.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy csak egy lányismerõsöm fiatalabb nálam (már amelyikkel tartom is a kapcsolatot), a többi mind értelmes fõiskolás/egyetemista (tanárképzõrõl, bölcsészkarról) vagy 26 feletti és benõtt már a feje lágya ;D

#18
biczaj

biczaj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.017 hozzászólás
Felétek jobb nõk vannak??:) szerintem sokan lenézik,volt aki már szemrehányást is tett, hát melegebb éghajlatra küldtem, igazából az a dühítõ hogy a mostani barátjának a roncsa, értékben a bicajom fele:) hiába.. de ha anyagias a csaj, legalább lehetne esze, vagy technikai érzéke..

#19
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
biczaj, azt tudom, hogy a közlekedésben "lenézik" a bringásokat, de én a csajokra gondoltam.

és a csajok se nézik majd le a kétkerekûeket

Engem még emiatt egy lány se nézett le (csak menekült;D)

#20
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Don Lovas: nem túl szerencsés egy telefonszámon bombázni "valakit", foglalt lesz, meg pénzbe kerül, miért nem a neten van ez a beszélgetés, online? Nekem is lenne mit kérdeznem. A nevemben átadhatod neki: miért nem zárják le az autósok elõl a nemzeti park területét, mint még 10 évvel ezelõtt létezett, vagy ha nem miért nem táblázzák ki: elsõbbség a gyalogos, és kerékpárosoké (saját rendeleteket is hozhatnak, ugyanis nem közút!)?? Miért írtják tarra a szigorúan védett Fennsíkon területeket? Miért engedik az építési engedélyeket Miskolc-Tapolca szélén, folyamatosan terjeszkednek a villák a Bükkbe. És ne mondja, hogy szakmai okok, meg hogy nem értünk hozzá! Mert nem hisszük el! Be kellene vezetni a védett területeken a 0 beavatkozás rendjét.