Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

TRIal3

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
728 hozzászólás a témában

#41
Boss

Boss

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Kedves triál rajongók!

Érdeklõdéssel figyelem a magyar kerékpáros életet, és ezen belül természetesen a triál szakág eseményeit is. Minden elismerésem a magyar srácok lelkesedéséért, kitartó próbálkozásaiért.
Ugyanakkor remélem nem sértek meg senkit, ha azt írom, a magyar triál élet még elég messze van a világ élvonalától. Természetesen ennek objektív okai vannak, és elsõsorban az egész magyar kerékpáros élet tragikus helyzetével függ össze. Nem bántó szándékkal írom ezt, és biztos vagyok benne, hogy aki tisztában van a sportág nemzetközi szintjével, egyetért velem. Megsértõdni az fog, akinek fogalma sincs, mi zajlik a világ fejlettebb részén, és csak a magyar valóságban él.
Hogy némi fogódzót, lelkesítõ motivációt adjak mindenkinek, egy új trendrõl szeretnék hírt adni. Lehet hogy vannak, akiknek ez már nem lesz teljesen új dolog, de sajnos azt tapasztalom lépten-nyomon, hogy a nemzetközi információk csak nagyon lassan, nehezen szivárognak be Magyarországra, ezzel is mélyítve a szakadékot a magyar és a nemzetközi kerékpáros élet között.
A RedBull cég jóvoltából egy új versenysorozat indult útnak tavaly szeptemberben.
A neve: RedBull Bike Battle. A lényege, hogy a legnevesebb triál versenyzõknek egy meghívásos versenyt rendeznek, és ezt egy nagyon látványos, atraktív helyszínen rendezik meg, hogy minél nagyobb nyilvánosságot és média figyelmet kapjon az esemény.
Tavaly az elsõ ilyen rendezvény az amerikai Bostonban volt. Helyszínül Boston belvárosának egyik leglátogatottabb fõtere szolgált. Kb. úgy kell elképzelni, mintha Budapesten a Vörösmarty téren rendeznének triál versenyt több ezer nézõ elõtt.
Az egész rendezvény pénzdíjas, de nem elsõsorban a gyõzelem a fontos, hanem az egész esemény show jellege. Cél a triál népszerûsítése, a közönség szórakoztatása.
A következõ ilyen esemény ez év júniusában lesz Nagy Brittaniában, Nottingham város fõterén. Amiért ezt az egészet leírom az az, hogy Spaceman-tõl kaptam ma egy e-mailt, melyben felhívja figyelmemet az esemény hivatalos honlapjára.
Nos úgy gondolom, hogy minden triálos számára tartogat érdekességet, és érdemes megnézni. A honlapon információ található az esemény résztvevõirõl (a világ legjobb triálosai), megtekinthetõ a tervezett pálya, és a rajta lévõ akadályok, és képek és videók is megtekinthetõk a tavalyi bostoni rendezvényrõl. Szóval minden vérbeli triálos érdeklõdésére tarthat számot. És hátha ezen felbuzdulva egyszer Magyarországon is megrendezésre kerül egy ilyen esemény!
A honlap címe: www.redbullbikebattle.co.uk

Ui: a versenyen kelet-közép Európából csak két cseh versenyzõ indulhat, egyikük az AUTHOR versenyzõje Jára Spì¹ný Spaceman, aki a tavalyi bostoni rendezvényen a negyedik helyezést érte el.
Spaceman az AUTHOR A-gang bringával indul (és indult tavaly is a VB-n), melyrõl Magyarországon az a tévhit kering, hogy nem alkalmas triálra. Srácok, elkellene már felejteni ezt a badarságot:)!

Ürge László, az AUTHOR magyarországi képviselõje.


#42
moser

moser

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
tud valaki valamilyen tapasztalattal szolgálni az új Caprine triál vázról?egyáltalán van már a nagykerben?elõõre is köszi!!!

#43
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
hmm... majd megnézem.
Van egy eladó hátsó kerekem: Sunn Mammoth, Sram 9.0 hátsóagy, vastag DT-vel befûzve... 12 ropiért árulom, ha kell vkinek írjon.
Ja és a PolarX vázam kb. 25ért!!!

#44
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ide azért írnak kevesen mert szinte mindenki a Biketrials.hu fórumára ment át. Silent Clutch VAN a Nexave-bõl és mielõtt megkérdeznétek, a felületkezeléstõl eltekintve teljesen azonos az LX cuccal. FH-T400 illetve FH-T300 (ez 7 fokozatú!)
Lehet helyette venni B+/Quando agyat is ~15e Ft
A Monty cuccokat a Czibere Gyula forgalmazza. hogy a Balázs petinek bármi köze lenne hozzá azt nem hinném. Az ECHO kormány+stucni 17200 Ft és hasonló mint a Monty.

#45
konvergal

konvergal

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Én a véleményeteket szeretném kérni a Kona Scrap kerón lévõ Tektro OB fékekrõl.
Most rakjuk össze az elsõ triál biciklimet tehát kezdõ vagyok és az említett féket kompletten megvehetném zsír újan 8.000 -ért. Szerintetek megéri vagy egyáltalán mi a véleményetek errõl a fékrõl? Egy kezdõnek megfelelõ triál keróba?
A válaszokat elõre is köszi!

#46
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Attól függ mennyire széles? Ha olyan 68-70 cm, akkor sztem bárhol. Van ROOX, meg Ritchey Rizer. Ezek talán a legnépszerûbbek. Monty kormányszettet Balázs Petitõl lehet szerezni! Többet nem igazán tudok.

#47
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Mojlep!
Nem tudod hol lehet kapni,nagyon széles,egyenes triál kormányt?THX

#48
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Tök igazad van! A Tucana tényleg ezerszer jobb!!! Sokkal kiforrottabb, igazi trial váz! A-gangot még senki alatt nem láttam, pedig azért elég sok trialossal találkozom!

KÉRDÉS: Most hogy nincs többé Silent Clutch, mi a fenét lehet hátsó agynak venni, ami árban se sokkal drágább, de van olyan jó? ??? ???
Sajnos a Sram 9.0-s háccsó agyam megadta magát. :'( :'( :'( Nagyon bíztam benne, dehát végülis nem trial cucc... Most fogalmam sincs, mi a fenét vegyek.

#49
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
[glow=red,2,300]FONTOS KÖZLEMÉNY!!![/glow]

Minden kedves bringás sporttársat meghívok május 17-én szombaton megrendezésre kerülõ kerékpáros felvonulásunkra!
Bõvebb infó: a Megmozdulás rovat, "Hogy ne legyen több haláleset..." topicjában!

A felvonulás részletes felhívását, útvonalát, célját a következõ oldalon nézhetitek meg:
http://www.trefort.e.../DOK HIREKX.htm

Várunk minden érdeklõdõ és tennikívánó bringást!

#50
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Haver is azt akar venni,de lehet,hogy A-Gang lesz belõle.Hiába mondom,hogy a Tucana egy álom.

#51
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Szevasztok!

Baromira lecsúszott ez a topic! Pedig mán itt a szezon!!!
Hol vagytok?! Régen a Trial topic az elsõk között volt, most meg sehol... :(
Jó mondjuk én is inkább cangizom.

Tegnap vettem meg a MAGELLAN Tucanamat a Blue Cetnél! Akinek kell az figyeljen, mert az egész országba 100 db érkezett/érkezik összesen. És úgy viszik, mint a cukrot!!! Egyik napról a másikra egész készleteket adnak el azok a boltok, ahol már van! Mondjuk X-Faktorban, Ride Bike-ban még hír sincs róla... Zöld Pontba asszem szerdán hoznak!

Az elsõ menet után a tapasztalatok: a tavalyi trialhoz képest lejjebb van a középcsapágy, de a nyereg-monoblock távolság is kisebb lett. Szóval egy érzéssel alacsonyabb a gép. És annyira nem is ronda! ;D ;D ;D Action közben meg szerintem kurvajó!!! Mondjuk elõtte PolarX-em volt, ahhoz képest egy álom...

#52
quit

quit

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Paraferee: ha még aktuális eveolve-om van cd-n és vhs-n is, ha küldesz 500 kreditet, akko feladom postán a két szép szemedért:)) De tényleg.
KMT: Tök véletlenül a biketrials.hu-s videókat is leszedtem mostanában, ha érdekelnek, neked is szívesen megküldöm a fenti feltételekkel.
Ha kell valami, írjatok, de e.mailt, mert a fórumot ritkán nézem! Ha valakinek már van tucana-ja, az feltétlenül írjon róla!
Fõleg az érdekelne, hogy a lapított nyeregvázcsõ ellenére lehet-e beletenni rendes nyeregcsövet és ha igen, meddig lehet beletolni, mert nekem street-re is kellene + ilyesmire és nem mellékes szempont. Thnx.

#53
KMT

KMT

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Nézzétek meg a biketrials.hu-n a zoo vázat!!! Brutális.

Dávid: Ha gyors a neted és van recked akkor töltsd le a hosszú videókat légyszi a biketrials.hu-ról!!!!

#54
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
A 2002-es strong nagyon hasonlít a 2K1-hez, csak apróbb változtatások történtek rajta.

#55
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
GG: ha te mondod... csak mert ugy tudtam,hogy 2 féle van csak

#56
Bulu

Bulu

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Ide még szokott valaki írni?

#57
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ha ugyanazokra gondolunk akkor a Viktor okés a Marcié 2K1 és a Balázskáé a Strong! (nem fordítva)

#58
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
ja az oldallal kapcsolatban... van mit finomitani rajta, de kezdésnek egészen jo lett... a yasec ugy tudom csak 180 vagy valami ilyen és nem 200 , és az Author az már régi cég, csak nem itt..
EZ NEM KÖTÖZKÖDÉS!!! ;) csak észrevétel
ja és a képeket ugy rakjátok fel, hogy elöbb felrakjátok a tar.hu-ra és onnan linkelitek be,mert csak ugy látszik(lehet,hogy másképp is, de igy biztos)
amugy hogy lehet az, hogy az egyik haveromnak Lite(VIKTOR), a Másiknak Strongja(MARCI) és a harmadiknak (BALÁZSKA) a kettö közötti van... szoval a csövei olyanok, mint ha a 2-t vegyitették volna... eléggé furi, de tök jo

#59
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
van az a Wellgo, 1 keretes és 3500 ha jol emléxem, de megmondom holnapra... ez nem szegecses, hanem olyan "szalag "van körbe ami ilyen fürészes és a közepén egy x alaku középrész van, amnek a közepén egy nagy kocka van és 4 tüske van azon asszem... szal érted ;D

#60
VLB

VLB

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Csá Tompi!
Csak az a gond, hogy ennyiért nem szeretnék venni, tom bizti jó, csak kezdõ bicajra még nem feltétlen szükséges, abból pénzbõl veszek más cuccokat!
szal az ár max5-6000. Ezért mit ajánlotok?