Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#101
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Köszönöm, mindig tanul az ember. Majd nézek másik webáruházat. Egyébként 1-2 hete állíthatták át az Áfát.

Mert annyian rendelnek itthonra tőlük, hogy ezt az előre meghatározott összeghatárt január/február körül elérik. Év végén majd megint nullázódik és újévkor tudsz német áfával is rendelni egy ideig.



#102
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

nem új szokás

netes kereskedelmnél ha egy ...

Köszönöm, mindig tanul az ember. Majd nézek másik webáruházat. Egyébként 1-2 hete állíthatták át az Áfát.



#103
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Most nézem a bike-discount.de-n, hogy magyarországi szállításnál a termékekre 27% Áfát számolnak. Ez milyen új szokás? Talán az Áfa különbözetet befiteik a NAV-nak???? Hogy rohadjanak meg...

nem új szokás

netes kereskedelmnél ha egy cég forgalma elér egy összeghatárt egy másik eu-s tagállamba irányulva, akkor a célország áfakulcsával kell számolni

 

tótóknál 30000 euro, fritzeknél 100000 a hozzánk irányuló forgalom ami fölött magyae áfa....(hacsak nem emelkedett mostanság)

 

csak van aki betartja, van aki leszarja


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#104
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Most nézem a bike-discount.de-n, hogy magyarországi szállításnál a termékekre 27% Áfát számolnak. Ez milyen új szokás? Talán az Áfa különbözetet befiteik a NAV-nak???? Hogy rohadjanak meg...



#105
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

A bankkártya adataid náluk vannak, utána még módosíthatnak. Ha észreveszik. De nem fogják.

Tesóm dolgozott szállodai recepción. Mikor később észrevette hogy napközben egy tizedes vesszővel elrontott egy levonást, sztornózta a hibást és újra levonta de akkor már helyesen.


Marci

#106
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

újabb paypal-rejtély:

 

1 gbp-t fizettem egy láncnyúlásmérőért. Fizetésnél a kártyámat mutatta, hogy onnan lopja majd a pénzét.

 

Klikk, aztán jön az sms a bankomtól az 1-es  egyenlegváltozásról.

 

De nem font. Forint.

 

Igen, egy forintot vont le az 1gbp fizetése :D



#107
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ezt hogy csinálja a dhl?

 

van két csomag, egyik enyém, másik ismerősé. Ő jóval korábban rendelt, én később. Nézzük a nyomonkövetést:

 

325870569921

 

325391271687

 

https://www.posta.hu/tracking

 

kész

 

 


  • donciccio kedveli ezt

#108
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ja, hogy ők úgy szokták, hogy a paypal fizunál a kupon felhasználása esetén levonják a teljes árat, aztán később visszautalják a különbözetet?
 

minden esetre pár szál hajam oda..

 

mindegy, amúgy is rogánt kértem karira.



#109
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ja, gyanús volt (talán), hogy nem találom telibe a gondodat, de számítottam a komment szekcióra. (amit paypal hiányában nem olvastam. :D )

én felhívtam az ügyfélszolgálatot..

 

készségesen 50 eurót rátettek a paypalemre :D mondták, hogy, ha euróban fizetek, akkor erről von le, a maradékot mega számlámrúl.

 

felmentem rosebikes-ra, leadtam egy rendelést, beírtam a -10 eurós kuponkódomat, érvényesítve a kosár tartalmára, aztán fizettem paypallel:

 

erre levonáskor már nem vette figyelembe a 10 eurós kupont, és ugyanúgy levette, ráadásul nem is a paypalemről, hanem, az egészet a számlámról :D de legalább nem a rablóárfolyamon (325) hanem rendes 310-es átváltással. 

 

Poén: a kuponomra meg azt írja, hogy már felhasználták, nem lehet érvényesíteni, azaz, a rendszer ezek szerint bevette a rendeléshez a kupont, de paypal fizukor nem úgy vonta le :D Írtam is az ügyfélszolgálatnak, hogy ez nem kóser, kérem vissza a 10 eurót, vagy, sztornó minden.

 

Az 50 eurót meg kértem a bankszámlámra, de sajnos, csak 300-as árfolyamon kapom meg :(

 

ajándékpénzt ne költs nagy ívekben :D biztos tetszett az ügyfeles kisasszonynak az accentusom és modorosságom (többször megerősített vélemények szerint az angolom pár klasszissal kifinomultabb és cizelláltabb, mint a magyar alpáriságom a felső-tiszai tájszólásommal)


Vejne módosította - 2016. december 26. - 19:36

  • sisqo, Kisherceg, Alexander the Great és 1 további fórumtag kedveli ezt

#110
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

ja, gyanús volt (talán), hogy nem találom telibe a gondodat, de számítottam a komment szekcióra. (amit paypal hiányában nem olvastam. :D )


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#111
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

bazze... felhívtam a paypal ügyfélszolgálatot, panaszkodtam, erre..

 

kaptam ingyér 50 eurót a paypal számlámra :D 

 

 



#112
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

itt talán találsz megoldást:

http://kiszamolo.hu/megint-a-paypal/

nem érted.

 

pont, hogy a felugró ablak helyén jelenik ez meg, amit mutattam..

 

amikor ráklikkelek a "view conversion rate options-re", akkor kapom ezt a "things dont appear to be working" dolgot.. 

 

korábban én is mindig így csináltam, ahogy a linkben, de már jó pár napja nem engedi, hogy átállítsam az átváltást :(

 

szerk: nézd a kommenteket: Nádor úrnak ugyanaz a gondja! és ő is írt a paypalnek, ahogy én is már 3 napja :D

 

  • csiro

    Nálam épp ez olvasható a “view conversion rate” után: “Things don’t appear to be working at the moment. Please try again later.” Zárták ezt a kaput is?

     
  • Nádor

    Még most is hibát dob a váltás ablakban: Things don’t appear to be working at the moment. Írok Paypal-nak.


Vejne módosította - 2016. december 26. - 13:26


#113
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

esetleg valaki? 

 

itt talán találsz megoldást:

http://kiszamolo.hu/megint-a-paypal/


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#114
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

https://s27.postimg....n/N_vtelen2.png

 

amikor megpróbálom az átváltást állítani (conversion rate options) ezt kapom.

 

frusztráló, mert több száz ft-ot lehet bukni még kisebb kacatok esetén is :D

esetleg valaki? 



#115
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Azt esetleg nem tudjátok,hogy Rose-n,hogy állnak a két ünnep közti rendeléssel,vagy ünnepek után vajon mikortól érdemes rendelést leadni.?


GT-Atee

#116
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Bike-Discount DHL/Magyar Posta egesz gyorsan megjott (a szokasos 3-5 napnal azert hosszabban). Dec. 13-an postaztak, 16-an mar Budapesten volt, de csak 21-en szallitottak ki.

Egy masik DHL Premium (!) csomagom, szinten Nemetorszagbol viszont 12 napig dekkolt Budapesten (allitolag Ferihegyen). 6-an postaztak, 9-en mar itt volt, de csak 21-en szallitottak ki (az egy hettel kesobb postazott Bike-Discountos csomaggal egyszerre).

DPD sokkal jobb volt (es olcsobb is), nem tudom miert valtott a B-D (gondolom a DPD arat emelhetett).


steveadorjan módosította - 2016. december 25. - 10:45


#117
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ezért nem rendelek mostanában bikecomponents-ről, hanem inkább a bike24-ről. utóbbi futárral küldi, előbbi meg bohóckodik az MPL-lel. ami eddig jó volt ugyan, de (@Vejne) igen, már volt olyan csomagunk, amit egyszerűen lenyúltak. pl,ha az apróban elpasszolok valamit, csak a vevő felelősségére küldöm postán, de inkább terelek a dpd felé.

Sokáig ezért rendeltünk bike-discount.de-ről. DPD gyors volt, maximum 5 munkanap és itt volt a csomag.

Aztán váltottak DHL-re és sajnos lassabb lett 1-2 nappal - de a mostani helyzethez képest persze még ez is gyors. Utóbbi pár hónapban, ha valamit rendeltünk, azt az r2-bike.com-ról tettük. DHL ugyan, de kedd esti rendelés általában péntek délben megjött! ...egészen most decemberig, miután az "Agyar Posta" bekavart. Több ismerős is rendelt ebben az időszakban (november vége) és van még mindig 2 DHL Prémium csomagunk úton.

Nem akarom tudni, mennyi büntetést fizettet ki majd ezért a postával a DHL! Pontosabban velünk, hiszen állami cég. A neten a Posta több cikkben is tagad, hivatalosan nincs a postánál fennakadás - de csak én tudnék fél tucat tracking linket küldeni, amin ott díszeleg feketén-fehéren, 8-10-16 napig állt a (kiemelem ismét) DHL Prémium csomag csak miattuk, náluk...

 

Gondoltam leírom, végül is ez itt ontopic. ;)


zscs módosította - 2016. december 25. - 09:30


#118
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

https://s27.postimg....n/N_vtelen2.png

 

amikor megpróbálom az átváltást állítani (conversion rate options) ezt kapom.

 

frusztráló, mert több száz ft-ot lehet bukni még kisebb kacatok esetén is :D



#119
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

őőő, ti rábíztok dolgokat a postára? 2016-ban? Mo-n? karácsonykor?  :rolleyes:  :D

Rábíztam volna, de a csomagkövetés szerint 47 nap alatt még az országhatárig se sikerült eljutnia a csomagnak. :rolleyes:
Nem baj, refund megvolt, postásgyereknek meg a lenyúlt billentyűzet legyen a legnagyobb öröme.

 

 

és őszintén... nektek volt már csomag, amit a posta elszórt idehaza, elkummantott, felszívódott, nevetségesen sokáig kézbesítették?

 

Haver egy éve a saját kartondobozában találta meg a rendelt legói között egy neves hazai esport játékos széttépett borítékját, amiből kilopták a telefont és pont az ő csomagjába rejtették el a bizonyítékokat. :D

Volt idő, amikor annyit kellett refundolnom, hogy a paypal le akarta tiltatni az accom...
 


stp1 módosította - 2016. december 23. - 19:08

  • Vejne kedveli ezt

#120
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

ezért nem rendelek mostanában bikecomponents-ről, hanem inkább a bike24-ről. utóbbi futárral küldi, előbbi meg bohóckodik az MPL-lel. ami eddig jó volt ugyan, de (@Vejne) igen, már volt olyan csomagunk, amit egyszerűen lenyúltak. pl,ha az apróban elpasszolok valamit, csak a vevő felelősségére küldöm postán, de inkább terelek a dpd felé.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"