Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Please log in to reply
6016 replies to this topic

#761
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Én meg maradok a távol keleti "barátaimnál", akik minden csomagra 10-20$-os értéket írnak :)

Én is így voltam,amikor is egyszer csak a levél jött hogy itt a csomag de kérik a paypal számlát...

#762
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

No innentõl kezdve No.-ba rendelek ismerõshöz, aki majd maximum elhozza +1 hét késéssel...


Én meg maradok a távol keleti "barátaimnál", akik minden csomagra 10-20$-os értéket írnak :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#763
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
6,72% többletet jelent a 27%-os áfa alkalmazása a végösszegben...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#764
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Ha ezt Viktor megtudja... :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#765
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
No innentõl kezdve No.-ba rendelek ismerõshöz, aki majd maximum elhozza +1 hét késéssel...

#766
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Pozitívum a www.hibike.com oldalon, hogy sok más nyelv mellett most már magyar keretrendszerrel is elérhetõ, magyar ügyfélszolgálattal. Az 27%-os Áfa kérdésre ezt a választ - kis részlet a válaszból - kaptam. "Mi még Magyarországnál nem értük el azt az árbevételszintet, így a 19%-os német áfával számlázunk, de célunk az értékesítést bõvíteni, így elkerülhetetlen lesz majd, hogy a rendszerünket a magyar 27%-os áfára állítsuk." Szóval ezen az oldalon egyelõre még nem él a 27%.


Így van, a limit 35000 Euro.Ha ezt eléri akkor el kell ballagniuk a NAV-ba és be kell jelenteni, ezután 27%-os áfát kell fizetni ami a Magyar államé. Viszont dönthet úgy is egy adott cég, hogy nem várja meg ezt a limitet és célország áfáját fizetteti.

#767
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
Pozitívum a www.hibike.com oldalon, hogy sok más nyelv mellett most már magyar keretrendszerrel is elérhetõ, magyar ügyfélszolgálattal. Az 27%-os Áfa kérdésre ezt a választ - kis részlet a válaszból - kaptam. "Mi még Magyarországnál nem értük el azt az árbevételszintet, így a 19%-os német áfával számlázunk, de célunk az értékesítést bõvíteni, így elkerülhetetlen lesz majd, hogy a rendszerünket a magyar 27%-os áfára állítsuk." Szóval ezen az oldalon egyelõre még nem él a 27%.

#768
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts
sziasztok,

chainreactioncycles-tõl terveztek rendelni? lehet csatlakozni? nekem csak egy db elsõagy lenne a tétel

koszi
v

#769
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
NAV ide vonatkozó mondókája:

http://nav.gov.hu/na....html?pagenum=4

#770
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Köszi, most is tanultunk valamit. Akkor év elején érdemes vásárolni és olyan boltból, ami itthon nem felkapott :-) Egyébként a boltok elõre feltüntetik, hogy a magasabb ÁFA-t kell fizetni, vagy ez csak a fizetés elõtt 1 perccel derül ki? (Vagy még rosszabb ha késõbb írnak ...)

#771
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Kéne olvasni az outi topikot. :) Ott a válasz.
http://forum.bikemag...tml#post1180381


A sebesség mindent megold.

 


#772
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Szerintem az adott ország áfáját kell felszámolni mindenhol. Németországból rendelsz akkor 19 % ami a német államé. Nem pedig 27% amibõl 19 a német 8 a magyar államé.... Az említett jogszabály is arról szól, hogy EUn kívüli országból történõ rendelés esetén kell 22 Euro felett vámoltatni. De ez nem új keletû dolog, régen is így volt.

#773
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a célország áfája számít, normális, hogy nekünk 27%-ot számolnak. ha ennél kevesebb, akkor szerintem csak átcsúszott/lehet hogy erre is van "toleranciahatár".


Ha németországi címre rendelek, 19% áfa. Ha ide, 27%. De attól még ugyanaz a vevõ, egy EU-beli állam polgára, vagy nem? :) Bike-components.de nekem eddig szerencsére 19%-kal számolt mindig.

#774
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

A bike24 német cég, ugye? EU-n belüli, ott miért számolnak 27%-os ÁFA-t?


a célország áfája számít, normális, hogy nekünk 27%-ot számolnak. ha ennél kevesebb, akkor szerintem csak átcsúszott/lehet hogy erre is van "toleranciahatár".

#775
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Ezt ma ajánlották a figyelmembe:
6 ezer forint felett vámköteles az EU-n kívüli online rendelés | PORTFOLIO.HU
Remélhetõleg ez nem egy új szabály.


Nem új, csak korábban nem fordítottak rá figyelmet, de most, hogy üres az ország vászontarisznyája, minden forintnak utánamennek.


#776
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts

A bike24 német cég, ugye? EU-n belüli, ott miért számolnak 27%-os ÁFA-t?

valami olyasmirõl volt szó,hogy túllépték azt a limitet amekkora értékben árut adhatnak MO-ra(vagy krva nagy hülyeséget írok:D )

#777
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Ezt ma ajánlották a figyelmembe:
6 ezer forint felett vámköteles az EU-n kívüli online rendelés | PORTFOLIO.HU
Remélhetõleg ez nem egy új szabály.

Nem,ez elég régóta így van.Csak nagyon ritkán foglalkoztak vele idáig.

#778
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
A bike24 német cég, ugye? EU-n belüli, ott miért számolnak 27%-os ÁFA-t?

#779
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Ezt ma ajánlották a figyelmembe:
6 ezer forint felett vámköteles az EU-n kívüli online rendelés | PORTFOLIO.HU
Remélhetõleg ez nem egy új szabály.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#780
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts
nekem is