Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#461
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Action Sports-ról mik a vélemények,tapasztalatok?Sokat még nem vásároltam külföldi web áruházból,paypal vagy bankkártyás fizetés jön ki olcsóbban?

 

Rendeltem épített kereket, azt úgy néz ki rendesen megcsinálták de UST felnihez szelepet nem küldtek. Reklamáltam, elküldték a számlázási címre (ami 300km-re van), de legalább elküldték. :) Pont ez nem tetszett, bankkártyás fizetésre rászámolnak néhány százalékot, sehol nem láttam ilyet még egykébként. Lehet paypal-es fizetésre is ugyanez van, nem tudom. Én egyszer megszívtam a paypal-el azóta nem erőltetem, csak ebay-en vásárolok paypal-el vagy ha nem bízom a boltban. Nagyobb ismert webshopokban nyugodtan vásárolok bankkártyával. Egyébként ha valamit visszaküldesz (pl. a cipő nem volt jó) és visszakapod a pénzt, egyből a bankkártyádra megy, nem kell paypal-ról még visszautalni.



#462
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Action Sports-ról mik a vélemények,tapasztalatok?Sokat még nem vásároltam külföldi web áruházból,paypal vagy bankkártyás fizetés jön ki olcsóbban?



#463
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Egész bringát? Saját(os) megoldás lehetett, akárhol néztem vagy méretben nem fér bele (posta pl. max 60x15x15 cm, DPD max 300 cm összméret, tehát 1*hoszz + 2*szélesség + 2*magasság), vagy jóval drágább (DPD minimum tarifa £41, aztán £3,40 kilónként, tehát ~£65 12 kg-nál, Royal Mail minimum ~£70 30 kg-ig, DHL jóval drágább). Más országban is pl. a sima max 20 kilós postai csomag (ami pl. max 100x50x50 cm) €40 körül van. Nekem a németek 104 Eurót számoltak fel komplett bringára.

Nem olcsóskodtak, a Canyon 55 € számol fel.



#464
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

: ) Azért az rossz, ha egy bolt ide vetemedik, de rá lehetnek utalva.

 

Majd ha földobom egyszer ezt a hamis 50-est, kiderül, mennyire rossz minőség. Jelenlegi HG-40-esem jól bírja, igaz, azt meg olyan boltból vettem, ahol "állítóalg" a tulaj szeret bontott láncokat újra dobozolni, vagy saját használat után levetett terméket újra eladni.

 

Bár ezek szerintem erősen legendák. Itt úgy sem keresik, csak a nagyon olcsót, így a maximális ár, amit egy vásárló külső gumiért fizet pl. 1500 ft.  Szóval minőséget sem tartanak a polcokon, mert luxus lenne.

 

ezek a sztorik tovább építik a hazai boltokba vetett bizalmat. lefelé... 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#465
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Nincs elintézve, nincs határérték tehát nincs vám vagy nincs határérték tehát bármilyen összegre vámolnak?

 

miután kifizeted nincs további költséged (se vám, se semmi)


Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#466
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nekem egy normál bolt 18fontért küldött.

 

Egész bringát? Saját(os) megoldás lehetett, akárhol néztem vagy méretben nem fér bele (posta pl. max 60x15x15 cm, DPD max 300 cm összméret, tehát 1*hoszz + 2*szélesség + 2*magasság), vagy jóval drágább (DPD minimum tarifa £41, aztán £3,40 kilónként, tehát ~£65 12 kg-nál, Royal Mail minimum ~£70 30 kg-ig, DHL jóval drágább). Más országban is pl. a sima max 20 kilós postai csomag (ami pl. max 100x50x50 cm) €40 körül van. Nekem a németek 104 Eurót számoltak fel komplett bringára.



#467
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

nincs

 

Nincs elintézve, nincs határérték tehát nincs vám vagy nincs határérték tehát bármilyen összegre vámolnak?



#468
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Azért mert próbál megélni, ügyeskedni. Megveszi jó olcsón az ebay-ről és a tudatlan vevő örül, hogy neki milyen jó kis shimano lánca van.

: ) Azért az rossz, ha egy bolt ide vetemedik, de rá lehetnek utalva.

 

Majd ha földobom egyszer ezt a hamis 50-est, kiderül, mennyire rossz minőség. Jelenlegi HG-40-esem jól bírja, igaz, azt meg olyan boltból vettem, ahol "állítóalg" a tulaj szeret bontott láncokat újra dobozolni, vagy saját használat után levetett terméket újra eladni.

 

Bár ezek szerintem erősen legendák. Itt úgy sem keresik, csak a nagyon olcsót, így a maximális ár, amit egy vásárló külső gumiért fizet pl. 1500 ft.  Szóval minőséget sem tartanak a polcokon, mert luxus lenne.



#469
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Azt még csak el tudom képzelni, hogy a neten, de boltba hogy jut el ilyen cucc? Amíg egy ebey-es szélhámos csak újra regisztrál, egy bolt simán lerontja ezzel a hitelét. Ráadásul a rossz hír gyorsan terjed. Én biztos, hogy többet a közelébe sem mennék és megkérdőjelezném a többi cuccát is hogy eredeti-e.

 

Azért mert próbál megélni, ügyeskedni. Megveszi jó olcsón az ebay-ről és a tudatlan vevő örül, hogy neki milyen jó kis shimano lánca van.



#470
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ez a HG50 még szarabbul néz ki. Pont ilyet akartak itthon eladni nekem boltban. Totál hamis, nem is kell nagyon megnézni közelről.

 

Azt még csak el tudom képzelni, hogy a neten, de boltba hogy jut el ilyen cucc? Amíg egy ebey-es szélhámos csak újra regisztrál, egy bolt simán lerontja ezzel a hitelét. Ráadásul a rossz hír gyorsan terjed. Én biztos, hogy többet a közelébe sem mennék és megkérdőjelezném a többi cuccát is hogy eredeti-e.



#471
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Hmm, lehet, hogy sokan "előzetesen" írnak pozitív értékelést, annak ellenére, hogy még föl se adták az árut.

Vagy, privát listázásba teszik a hamis cuccokat, így nem tudod megnézni, hogy milyen tárgyra adták a negatív értékelést.

 

Kicsit mosolyogtam egyszer, mikor valami 8ezer ft-os FSA SL-K feliratú nyeregcső (kárbon, szub-200 gramm) értékelésében egy felhasználó vérmesen kritizált, hogy "replika, nem eredeti"..

 

Mégis: annyi pénzért mit várt?

 

Egyébként érdekes dolog ez, van egy TW-ról szerzett HG-50-es láncom, dobozban. Azt hiszem, 2900 Ft körüli összegért szereztem, itthon boltban 4.5k lett volna. Sanszos, hogy hamis? Még nem került "föltételre", de előtte azért lehet, jobban megnézem, hogy mégis mi van a dobozban. : )

http://www.ebay.com/...=item4172638fea

http://www.ebay.com/...=item1e7afca849

 

Mondjuk egyikük sem az, amit szereztem még korábban, de talán azonos a származási helyük. 

Ez a HG50 még szarabbul néz ki. Pont ilyet akartak itthon eladni nekem boltban. Totál hamis, nem is kell nagyon megnézni közelről.



#472
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Az is érdekes, hogy elvileg két felhasználó, de azonos képek (amit valószínűleg vagy egy 3.-tól loptak, vagy azonos baráti társasághoz tartoznak: "ROCKBROS" vízjel a képeken).


Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#473
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Koszos használt lánc a képen, nem is értem...

Rendes webshopból 500-1000 forinttal többért kapni eredetit, évente az ember elhasznál egyet (max kettőt), szerintem nem kérdés hol venném (hol szoktam venni).

 



#474
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Az ebay-en hogyhogy az ilyet árulók nem buknak le? Jöhetnek sorbana negatívok és utána már nehezen ad el.

Hmm, lehet, hogy sokan "előzetesen" írnak pozitív értékelést, annak ellenére, hogy még föl se adták az árut.

Vagy, privát listázásba teszik a hamis cuccokat, így nem tudod megnézni, hogy milyen tárgyra adták a negatív értékelést.

 

Kicsit mosolyogtam egyszer, mikor valami 8ezer ft-os FSA SL-K feliratú nyeregcső (kárbon, szub-200 gramm) értékelésében egy felhasználó vérmesen kritizált, hogy "replika, nem eredeti"..

 

Mégis: annyi pénzért mit várt?

 

Egyébként érdekes dolog ez, van egy TW-ról szerzett HG-50-es láncom, dobozban. Azt hiszem, 2900 Ft körüli összegért szereztem, itthon boltban 4.5k lett volna. Sanszos, hogy hamis? Még nem került "föltételre", de előtte azért lehet, jobban megnézem, hogy mégis mi van a dobozban. : )

http://www.ebay.com/...=item4172638fea

http://www.ebay.com/...=item1e7afca849

 

Mondjuk egyikük sem az, amit szereztem még korábban, de talán azonos a származási helyük. 



#475
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

max egy hét általában. dhl-lel jön, expresst nem látok.
oldal alján tudsz nyelvet váltani.

 

Köszönöm, megmentettél a kínszenvedéstől, pedig kerestem és nem találtam hol kell nyelvet váltani. Sajnos tényleg csak német posta van. Kénytelen leszek megvárni amíg küldik. Nem értem egyébként sem őket sem a bike-discount.de-t, simán feladhatnák expressel is és sokan megfizetnék. Ha nekem sürgősen kell valami inkább rendelem olyan helyről amelyik feladja Express-el, az írektől vagy angoloktól másnapra ittvan a cucc (vidéken).



#476
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A láncok között az a különbség, hogy az ebay-es egy silány hamisítvány. Az utolsó képet érdemes kicsit alaposabban megnézni. A feliratok félre vannak nyomva, nem egyformák. Egyik lapon sincsen "VIA" (Vehicle Inspection Authority) felirat, nincsen rajta egyik lapon sem a két betűs gyártási idő. Felületkezelés nulla. Csapok kialakítása sem ugyan olyan mint az eredetin. Volt már a kezemben nem egyszer ilyen lánc. Olyan amit itthon próbáltak eladni és ilyen kínai rendelésből származó is. Érdemes a boltokban figyelni mit nyomnak a kezetekbe.

 

Az ebay-en hogyhogy az ilyet árulók nem buknak le? Jöhetnek sorbana negatívok és utána már nehezen ad el.



#477
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

mi a különbség ezek közt?

http://www.ebay.com/...=item4172c95be9

 

http://apro.bikemag....j-l201407.html#

 

Patentszem? vagy egyéb is? :o

 

meg ezen két 989-es bottecchia váz között:

 

http://apro.bikemag....i-l199654.html#

http://apro.bikemag....a-l201376.html#

 

nem tudom, a 989-esre keresve csak sl meg slx csöves változatokat találtam? .

A láncok között az a különbség, hogy az ebay-es egy silány hamisítvány. Az utolsó képet érdemes kicsit alaposabban megnézni. A feliratok félre vannak nyomva, nem egyformák. Egyik lapon sincsen "VIA" (Vehicle Inspection Authority) felirat, nincsen rajta egyik lapon sem a két betűs gyártási idő. Felületkezelés nulla. Csapok kialakítása sem ugyan olyan mint az eredetin. Volt már a kezemben nem egyszer ilyen lánc. Olyan amit itthon próbáltak eladni és ilyen kínai rendelésből származó is. Érdemes a boltokban figyelni mit nyomnak a kezetekbe.



#478
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

mi a különbség ezek közt?

http://www.ebay.com/...=item4172c95be9

 

http://apro.bikemag....j-l201407.html#

 

Patentszem? vagy egyéb is? :o

 

meg ezen két 989-es bottecchia váz között:

 

http://apro.bikemag....i-l199654.html#

http://apro.bikemag....a-l201376.html#

 

nem tudom, a 989-esre keresve csak sl meg slx csöves változatokat találtam? .


Vejnecske módosította - 2013. november 23. - 13:51


#479
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

max egy hét általában. dhl-lel jön, expresst nem látok.
oldal alján tudsz nyelvet váltani.



#480
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A bike-components.de mennyire gyors? Van expressz szállítási opció? Sajnos németül nem beszélek, nekem kicsit szenvedés ez az oldal.