Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghalt Marco Pantani

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
61 hozzászólás a témában

#1
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Nemzetisport:

Kokaintúladagolás okozta Marco Pantani halálát

NS, 2004-03-20

"A boncolás, majd az azt követõ toxikológiai vizsgálatok során egyértelmûen bebizonyosodott, hogy akut kokainmérgezés, illetve a következtében fellépõ agyi és tüdõödéma okozta Marco Pantani halálát, és nincsenek olyan konkrét bizonyítékok, amelyek azt támasztanák alá, hogy öngyilkosságot követett volna el."

Giuseppe Fortuni kórboncnok pénteken nyilvánosságra hozott rövid jelentése egyértelmûvé teszi, hogy a Tour de France és a Giro d’Italia 1998-as gyõztese kábítószer-túladagolásban halt meg egy hónappal ezelõtt, bár azt sohasem fogjuk megtudni, hogy nem szándékosan "lõtte-e túl magát".




#2
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hehe ;) komolyan?
legalabb tudta mi a jo ;) sokkal "hiresebb" lett igy, mint ha oregen meghalt volna. utso hirveres... ;)
najo, ez most vicc volt, de akkoris.... sajat maga utotte be a koporsojaba a szegeket.... :-\ ez volt az utso.

#3
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
kokain
:-\

#4
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Végül is senki nem itéli el õt. Saját maga mondta ki az ítéletet... Egyszerûen tényekrõl beszélgetünk. A szomorú az, hogy kimagasló képességek mellett fordulnak szerekhez (ez esetben még kábszer és gyógyszerek is). Pantani példája mutatja, hogy a versenysportban a fizikai képességek, edzés csak egy részlet, és erõsebben esnek a latba az emberi tényezõk (mind a versenyzõ, mind a kerékpáros élet egyéb szereplõi részérõl). Szerintem erkölcsileg (hogy jogilag az kérdés és alig bizonyítható) jó pár ember felelõs lehet még Pantani halálért (persze elsõsorban önmaga), akik körülötte voltak.
A csodálatra méltóság azért csorbát szenved, mert nem tisztán érik el ezeket a dicsõségeket (nem hiába szállnak ki a szponzorok, akik jó hírnévre törekednek). Túl sok halott (1-1,5év alatt csak a profik közül 8!) szegélyezi a kerékpáros útvonalakat, ahhoz hogy ne rossz szájízû legyen a gyõzelem még a nézõ számára is.

#5
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Era, szerintem ez az egyik alapvetõ különbség. Mi sosem megyünk annyit vagy úgy, hogy rosszul essen, hogy halálra hajtsuk magunkat. Az élsportolóknál alapvetõen a fájdalomtûrésrõl, a magad maximális kizsigerelésérõl szól a történet.
Ez az ára.

#6
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
A dopping tény. Viszont akkor is csodálatra méltók ezek a teljesítmények. Ez a sport velejárója. Amint pénzrõl szól a verseny megmérgezi az emberek lelkét. Ilyenek vagyun. Istenekké emeljük a nyerõket, de nagyon hamar meg is feledkezünk róluk. Pantani a kora nagy versenyzõje volt, de hamarosan túlszárnyalják az eredményeit és meg is feledkeznek róla. Szerintem nem kellene elítélni azért, mert õ is ember, a sikerért élt. Én azt hiszem, itt mindenki tisztelte õt. Tudjuk, ha magunkhoz mérjük õt, tényleg óriásit teljesített.

(Az biztos, hogy én nem lõnék magamba semmiféle gyanús anyagot, de nem is akarok élsportoló lenni. Az életemben a bringázás hobby, neki talán már másról szólt. Most már talán megszabadult a kínzó szorongásaitól és ha újraszületik talán vidámabban éli az életét..)

#7
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Bármit is használt csak sajnálni tudom.
Ha doppingszert, akkor az életét adta a hírnévért.
Ha pedig kábszert, akkor meg az életét adta a a múlékony boldogságért (?).
Bármelyik is volt szerintem nem éri meg egyik sem. :-X :'(

#8
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
ja, kokain tul adagolas.

az hogy mit szepitenek majd az ujsagban az mas tema.



#9
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
"meg nem nevezett drogarus ellen inditott eljarast az olasz rendorseg, aki elozo este ott jart pantaninal"
khmmm....
igaz, nem dopping.
ROSSZABB.
:-X

#10
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Azért ez a történet nagyon árulkodik arról, hogy addig, amíg húzod az igát, termeled a népszerûséget és a dicsõséget, addig minden van, aztán mehetsz a pityóba...
Pantani nagyon súlyos pszichés zavarokkal küszködött tavaly tavasz óta, ahol a Girón eléggé rosszul szerepelt. De ez már nemigen érdekelt senkit. Szégyen.
na, és akkor beszélhetünk arról, hogy az elmúlt bõ egy évben 8 (!!!) országútis halt meg szintén többé-kevésbé tisztázatlan körülmények között. Ne mondjátok már, hogy bárki is tiszta az élsport világában. Ezrelékek vannak teljesítmény- különbségekben, csak az egyik istenként felmagasztalódik, a másik senkit sem érdekel. Nyilván benyomnak ezt-azt azért a kis különbségért.
Az egész szerintem a vírusírók- vírusirtóírók párharcára hasonlít. Ez se fog végetérni sose.

#11
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
:'( :-X

#12
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
...

#13
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Most találtam az origon:

Agyi és tüdõödéma okozta a szombaton elhunyt Marco Pantani halálát - közölte az Agi olasz hírügynökségre hivatkozva az APA. A 34 éves kerékpáros holttestének hétfõi boncolása három órán át tartott.

A kerékpáros valószínûleg túladagolta a gyógyszereit

"Ma csak a vizsgálat elsõ szakaszát végeztük el, a következõ napok, hetek fognak választ adni arra a kérdésre, hogy pontosan mi idézte elõ a versenyzõ halálát" - mondta Giuseppe Fortuni, a boncolást elvégzõ orvos.

A szakember hozzátette: a közeljövõben azt próbálják majd kideríteni, hogy mi okozta az ödémát. A napokon belül elkészülõ tesztek azt állapítják meg, hogy Pantani milyen gyógyszereket vett be, és mekkora mennyiségben.

A szobában, ahol a klasszist megtalálták, négy különbözõ antidepresszáns dobozára bukkantak, amelyek közül több üres volt. Ezek alapján valószínûsíthetõ, hogy a kerékpáros - tudatosan vagy véletlenül - túladagolta a szereket.

A temetés idõpontját egyelõre nem lehet tudni, de az elhunyt családja hétfõn megrendelte a koporsót. A búcsúszertartás napja gyásznap lesz Pantani szülõfalujában, Cesenaticóban.

Nyugodj békében Kalóz... :'( :'( :'(

#14
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
wazz.. a Kalóz is...

:'(

csak pislogtam, mint hal a szatyorban. Végigolvastam a topicot hát nem tom. kiváncsi vagyok, mi történt vele.

#15
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
igen, ha a bordélyháztól "nap-mint-nap" emberek halnának meg, csak azért, mert mi jó mûsort akarunk látni!

#16
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Bruce: te egy idõs ember temetésén azt ecsetelgetnéd hogy mennyit járt bordélyházba ???

Szerintem is kell errõl beszélni, de nem ITT. Mindössze ezen álláspontomnak adtam hangot. Szerintem számotokra is még jelentenek valamit azok a szavak mint kegyelet és tisztelet.


Gabi szerintem egyértelmû az oka: ma már "csak" 200-250km-es egy szakasz, megjelentek a profi kerékpárok, a kiszolgálószemélyzet, régen nem volt bolyozás, mindenki végig saját zsíron ment, valamint sokszor szó szerint zsíroskenyéren meg sörön (bement a közeli fogadóba és rendelt)
azért ezek mindneképp sokat számítanak, tök más mindennap 6 órát tekerni és mondjuk kétnaponta 15-öt

#17
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
A távról ne vitatkozzunk, az az idõk folyamán inkább rövidült, mint nõtt! Emlékszem, Sipiék mondták, hogy régen volt olyan szakasz, amikor sötétben indultak, sötétben érkeztek... akkor a táv egy napra 500km volt! (persze nem mindennap)


És Rás: pedig de! Ha egy ilyen nagy ember halála kell ahhoz, hogy végre észbe kapjon mindenki, akkor igenis errõl kell beszélni!

#18
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ebbõl azt akartam kihozni, hogy 1000 km-rel többet 11 órával kevesebb idõ alatt tesznek meg!!!
Ez nem fér a fejembe.

#19
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Gabi és azt vedd hozzá hogy 6 szakasz alatt majd 2500km!!! :o :o :o

szerintem a táv idõarányosan nem nõtt (az ugyanis 2 hét alatt ez meg 3 hét alatt), viszont azért a 4-600kmes szakaszok elég durván hatnak az emberre, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy akkoriban ugye még csak max két sebességes bringák voltak (fordítottad a hátsókereket), valamint a külsõ technikai segítség egyenlõ volt a nullával (még Coppi is pótbelsõvel a nyakában versenyzett és a gyorszárat is azért találták ki hogy a kereket könyebb legyen megfordítani).

Számomra azok az emberek legalább akkora hõsök mint a maiak, akik ezen hajcihõ közepette gyakorlatilag az életük, a fiatalságuk áldozzák valami hatalmas teljesítményért (és közben sokszor a körülmények/pénz/cégek/szponzorok/edzõk/orvosok áldozataivá is válnak)


#20
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Valahol láttam egy képgalériát tegnap Pantaniról. Volt olyan kép, ahol simán fiatalabbnak nézett ki, mint amennyi tényleg volt, viszont két olyat is láttam, ahol inkább volt 50 mint 34.
Nem tudom megfejteni...
Erának csak annyit:
Igazad van, én sem cseréltem volna vele.
Csak hát az élsport nem a közös jó hangulatról szól, hanem üzlet. Sajnos.

RÁS adataiból számolva:

a táv kb 1000 km-rel nõtt.
az átlag 15,28 km/h-val nõtt
az idõ 11 órával csökkent.
Eszméletlen értékek!

Ennyit nem hiszem, hogy fejlõdött a technika.
Ugyanis lehet jó bicajod, ha nem bírsz hajtani.
Lehet gondolkodni...