Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
677 hozzászólás a témában

#601
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Ennél azért csak többen tudnátok nekem felelni a fenti kérdésemre!!? ::) ;)

#602
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Hali!

Mivel Kozma60 után frankón elfogyott a Bike+ (piros, bár hallottam, hogy itt nincs jelentõsége a színeknek) fékbetétem, tegnap jártam a boltban, hogy cseréljek ...

Szomorúan láttam, hogy ennyire el vannak rugaszkodva az árak, mert igaz hogy volt ott fekete Acor ami 800 Ft 4 db (fekete) , de azt nem ismerem és mivel jönnek az esõsebb idõk, így nem mertem most elkezdeni a próbát és inkább vettem jagwire-t ... elõre kéket 1400 -ért hátra feketét 1000-ért ha jól emléxem ...


Kérdésem lenne az, hogy ezek a jagwire pofák milyenek és mennyier kopnak, és hogy a 800 Ft-os Acor-ral is jól jártam volna-e vagy sem ...

Ja és Mach1 210 -es felnim van!

thx

#603
adco

adco

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Év elején cseréltem kerekeket, Mavic X517 ceramic felniket használok, XT V-féket, XTR ceramic pofákat. Úgy 2500 km útán csak dicsérhetem ezt a kombinációt, fõleg esõs idõben a fékhatás sokkal nagyob mint a klasszikus változatban, és a sípolás is megszünt (ami a klasszikus XT V-fékeknél gyakori).


#604
vendég__*

vendég__*
  • vendég
kicsit fura a feelingjük, nem is tudom... :P ;) ;D
én kék ricsit használok. eddig jó :D

#605
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hellóka!

Szerintetek jók ezek az új fajta (?) egyszerre 3 féle mintázatú v. milyen fékpofák? (Jagwire, Acor, BBB, B+, stb) vagy nem nagy a különbség?

köszke
Prefi

#606
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Kösz Rob! Van egy pár féle betét XT-hez, de én kipróbálnám az EBC-t, mert az tényleg tuning cucc. Van XC-s(zöld), DH-s(piros), és esõs, saras(arany). Itthon piros Jagwire-t kaptam. Ez idáig a legjobb, de esõben ez is egy kalap szar.

#607
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Az XT-hez a BBB-nak is van fékbetétje, 3901 HUF/pár. Szerintem nem is olyan sok.



#608
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
a patronos pofa egyébként nem nehezebb - ua a fém a hagyományosban is van, a gumi nem áll meg magától

#609
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
http://mountainbikes.net
http://www.suspensioncenter.ch/
van meg itthon meg nem lattam!
valahova leirtam vagy ot ilyen cimet!

#610
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Valaki tudja, hogy hol lehet XT tárcsafékhez EBC tuning betétet kapni?

#611
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
ajjaj, jó kis üzleti fogás, így gyorsan fogy a felni

#612
pitzu

pitzu

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
A Zöldpontban most akcióban vannak a Richey fékek!!! Vegyétek és vigyétek!
Én is vettem egyet, met alig drágábbak, mint egy pár fékpofa.
A Comp 3900.- a Pro 4900.-. A különbség annyi, hogy a pro-nak cserélhetõ a betétje. Ja meg a színe, a pro fekete, a comp szürke. Kék pofával adják mind a kettõt.
Remélem nagyon fog fogni a Richey felnivel!

#613
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Hi!

Nekem Acera fékem van, ezt Shimano (fekete) betéttel adták gyárilag. Szárazon még csak-csak elment, de vizesen nem volt jó, ráadásul a felnivel köcsönösen eszegették egymást. Most piros B+ van benne, (600 ft/pár) szeintem jól fog. A felni egyébként Remerx dragon...Amúgy milyen az a patronos pofa? És miért jó v. rossz?


fémházban a fékgumi,egy stift rögzíti,csak a betétet kell cserélni,ha elkopik,esetenként nem is kelle semmit állítani csere után,esetleg bowdenfeszességet...vékonyabb kialakítású fékfelületileg,jobban elfér a felni oldalfalán
drágább,talán nehezebb?

#614
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi!

Nekem Acera fékem van, ezt Shimano (fekete) betéttel adták gyárilag. Szárazon még csak-csak elment, de vizesen nem volt jó, ráadásul a felnivel köcsönösen eszegették egymást. Most piros B+ van benne, (600 ft/pár) szeintem jól fog. A felni egyébként Remerx dragon...Amúgy milyen az a patronos pofa? És miért jó v. rossz?

#615
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Amúgy, ha sima fékpofával fékezel egy kerámiás felnit, akkor az olyan, mintha olajos lenne a felni. Csúszik. Nem nagyon, de érezhetõen. Még a legkeményebb pofák (Ritchey-k, WTB dual, stb) is ilyen, egy puha (Acor, Bike+) meg rendesen "nyúlik". SZóval kerámiás felnihez kerámiás pofát!!

(az elenkezõjét, amit Killer is emlegetett - t.i. kerámiás pofa sima felnivel - meg meg ne próbálja senki!)

#616
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
a keramia felnihez javasolt a hozzavalo fekbetet ... ugyanis ez lenne a lenyege ..a jobb fekhatas .. namarmost a keramia felniben epp ez lnne a + dolog ..szal szerintem erdemes a hozza illo fekbetetet hasznalni ha mar valaki aldoz a felnire..

amugy keramia felnihez lehet simat hasznalni .. viszont sima felnihez keramias fekbetetet soha !! eleg hamar elkoptatna a fekfeluletet...

#617
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az Avid SD fékemben kék Avid pofa van, jelenleg CR17-es felnin, de elõtte SR18-as volt. Egy triállos havernak odaadtam próbára a bringát és szerinte ugyanolyan jól fog mint az õ XTR/Mavic kerámia párosítása. Szerintem ez elég jó érv! Valószínûleg a kék Ritchey is jól fogahat!

Van egy olcsó Zoggie garnitúra is edzeni és azok vizesen jobbak mint szárazon!

#618
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
gyengébbek kedvéért, hogy ne kelljen má mindenért új topikot nyitni

#619
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
az olcsó színes bike+ is jó én úgy vettem észre nem túl válogatós viszont fogy mint a zsebpénz


#620
WereCsibe

WereCsibe

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hali

Erosen osztom azt a velemenyt, hogy a felni es a fekpofa anyaga a fekhatas ket majdnem egyenlo resztvevoje!!!

Peldaul nekem a Kool Stop rohadt szarul fogott a CR17-es felnin, pedig mindenki dicserte, most itt a forumon IS!!! es amugy is Viszont a TIOGA fekpofa, amirol itt alig hallok, meg ugy fogott mint egy allat. amikor osszeraktam tiszta felnivel uj pofaval teloval siman tudtam csusztatni az elso kereket, csak a fek huzasaval..

Mellesleg kulfoldi forumon iszonyatosan lehuztak a CR17-es fekfeluletet. Most elol egy 500 ft-os zooggie van es az mondjuk eleg jol fog...

Aki meg nem tudja adagolni a fekerot, az meg tenyleg nem tud biciGlizni szoval azt mondjak, hogy a CR17 szar.

Mas: En mintha ugy hallottam volna, hogy nem eletbevagoan fontos keramia felnihez mas pofat hasznalni, de ha ajanljak, akkor biztos ugy van

Ki akarom meg probalni a Ricsi fekpofat, mert arrol is iszonyat jokat halottam....
Udv