Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
677 hozzászólás a témában

#561
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
pl 16"os hajlítás úristen
az enyém 35mm-t emelkedik, gyökkettõ hajlítás van benne, 62centi széles, és le lesz nyisszantva fele ekkorára

#562
Raga

Raga

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Az lehet, de érdemes szétnézni ott is.
Nekem volt egy 230g-os 16"-os hajlítású 31.8-as befogójú kormányom amit még máig legendának tartanak mert olyan erõs. Enduro biciklin is ellenne.

Akkor Ritchey fékbetétek. Vagy olcsóbb bike+ mondjuk a sárga.
Az itt Ragadt vendég....


#563
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
nem feltétlen igaz hogy minden ami jó triálra az jó kerékpározni is, erre figyeljünk oda!

#564
MPeti

MPeti

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Ez valami olyasmi betét mint régen a Scott mathauser?Mert az brutál volt!

#565
Raga

Raga

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Plasmatic v-brake.
Triálosok körében használják a lényeg, hogy olyan speciális anyagból készült, hogy a csekély kopás ellenére brztálisan fog és nem is melegszik. (kivétel a kerámia felni) Ára: 4500 Ft (1pár)
Az itt Ragadt vendég....


#566
MPeti

MPeti

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Az Avid V-fék betéteit külön is lehet venni?Vagy tudtok ajánlani valami nagyon tuti betéteket 97-es LX v-fékhez,és Mavic 517-es felnihez?

#567
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

WTB laser nagyon gyooo. Nekem is az van :-) disc lite agyakkal? Szerintem finom. LX fek + fekpofa jol fog rajta.

aha 1forma kerekünk van.....mondjuk kicsit nehéz a hátsó, de mindegy jóóó az...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#568
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
WTB laser nagyon gyooo. Nekem is az van :-) disc lite agyakkal? Szerintem finom. LX fek + fekpofa jol fog rajta.

nekem a gyári betét van , wtb laser felnivel...még bírja..igaz még nincs benne sok kilóméter...


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#569
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én is jobban szeretnék tárcsát, de hátra szerintem felesleges, elõre meg technikai okok miatt nem veszek.

Thx a sok véleményt, úgy látom sd7 fék lesz, lx karral, jagwire bowdenezéssel (ha megoldható akkor teljesen zárt).

edit: jó a gyári betét vagy cseréljek másra? nem eszi meg a dual duty-t?

nekem a gyári betét van , wtb laser felnivel...még bírja..igaz még nincs benne sok kilóméter...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#570
nepuss

nepuss

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Én is jobban szeretnék tárcsát, de hátra szerintem felesleges, elõre meg technikai okok miatt nem veszek.

Thx a sok véleményt, úgy látom sd7 fék lesz, lx karral, jagwire bowdenezéssel (ha megoldható akkor teljesen zárt).

edit: jó a gyári betét vagy cseréljek másra? nem eszi meg a dual duty-t?

#571
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én nem vagyok nagy vfék hívõ, de most a merevfarún "grammoztam" kicsit, szóval a lényeg hogy az sd7 simán +fogja a 95+1-2 kilómat....viszont régebben volt deore vfékem, az egy kalap sz@r volt...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#572
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Az en 80kg-at megfogja a parhuzamositott LX, LX karokkal. Jojazis.

Régebbi, nem párhuzamosítós Shimano V-fékek is jók, de az Avid cumók az igaziak.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#573
Jack

Jack

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Avid sd5-öst vettem 2 hónapja, súlyban fele az LX-nek merevségben viszont nagyon veri!!!!!!
És nem utolsó sorban jó az ára!!!
Bovden és bovdenház terén pedig bátran ajánlhatom a Jagwire cuccost!!!
RIDERS FOREVER ;)

#574
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Régebbi, nem párhuzamosítós Shimano V-fékek is jók, de az Avid cumók az igaziak.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#575
nepuss

nepuss

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
üdvözlet!

elöl-hátul egy 2000 forintos bike+ fékem van, bike+ karral, ami nekem streetre még elég is volna. hegyrõl le viszont már csak egy ujjal tudom húzni a kart és ilyenkor már érezhetõen gyengén fog. gondolom múlik ez a bowdenen meg a házon is, azokra már van ötletem cserét illetõen.
fék: tárcsát nem vehetek, mert az rst nem bírná és teló csere még messze van, meg ugye az sok lé... v-fék ügyben tanácstalan vagyok, mondjatok valamit ami biztosan megfogja az 55 kilóm (lx, xt, avid arch rival, sd5, sd7)
fékkar: lx vagy sd7?

#576
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
az egyetlen ember, aki több nyeregbilincset vesz egy évben mint féékpofát.. ;-)

#577
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
na hatalamas beruházást csináltam, vettem 690é' sárga bammeg fékpofát. egyelõre csak egy párat, fõ az óvatosság :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#578
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
amugy téleg kafi felni az, annyié.

#579
Laczy

Laczy

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Nekem volt Alesa Xplorerem hátul, és nagyon jól fogott rajta a BikePositive fékpofa. Se az alesa, sem aMach1 210 nem a teszkósfajta, csak olcsón jó, a Mach 210es meg kicsivel fél kiló alatt van, szóval még bõven van benne tartalék is.

#580
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

van, jah, sztem ugyanaz, mint régen. Legalább is én most cseréltem rákóczi után- addig sárga volt, most meg piros lett. Igazából nem veszek észre sok különbséget. Talán annyi, mintha ez az egész pofa kicsit lágyabb lenne, s nem csak a szines fele. Mikor állóhelyzetben huzigálom a féket, akkor az egész pofa nyeklik kicsinység. Emiatt cseppet nagyobb nyitás kell/ene/, mer' eddig még b@sztam rendesen belõni, így vernyákol rendesen a városba néha.
Sztem ez a szinezõs dolog csak ilyen trendi f@szság, semmi jelentõsége nincs. A felnim meg az a ~3éves, kemény, tarrtós/teszkós fajta, MACH 210sub vagy mija vész.
erre a pofi továbbra is jó vétel.


nekem meg alesa explorer felnim van, ez is ilyen tartós, kemény fajta (a teszkós jelzõt kikérem magamnak :-)).

asszem akkor én is bepróbálom, mer' 690 huf, sokat nem veszthetek rajta.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"