Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fékpofa, betét

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
677 hozzászólás a témában

#641
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
A piros Acor fékpofa (stx-rc fékkel) Alex felnin irtó hangosan csikorog. Ilyenkor megreszelem egy kicsit a pofát, és egy ideig abbahagyja. Gondolom a cserén kívül ennek nincs ellenszere.  ???

#642
nicholas

nicholas

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
nekem elõl egy sram 9.0, hátul egy avid sd 25 van, mindkettõ koolstop betétel és királyak minden idõben.

#643
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
mien pofát vegyek a rigida dp 2000 hez hátul és a vuelta eagle hez elöl?????

#644
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Utana neztem. Tobb helyen is jo szavakkal illettek a cool stop fekbeteteket. (kulfoldi forumon is dicsertek.
Szoval nem lehet rossz). Arrol erdeklodnek ezt, illetve a fenntebb emlitett Tioga tipust lehet-e kapni cserelheto betet (Az ujabb sasszeges  shimano megoldashoz) formajaban. Asszem a cool stop-nal U-type brake pad-nak hivjak angolul ha jol lattam. Ha igen akkor ezek altalanosak a bicajboltokban ,vagy csak a vilagvegen kaphatoak?
(Ha van meg mas otletetek Mavic 517-es felnihez johet/ tipus szin osszetetel bar ugytom a ket utobbi egymast hatarozza meg)
Erdekessegkeppen leirom hogy elol hatul ilyen felni/fek parositasom van (shimano XT fekete) de csak elol nyivakol
???
Anybody... help :)

#645
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
N Z:
Bár nekem nem Alesa felnik vannak a gépemen, de Ritchey fékpofákat használok. Kísérleteztem ACOR szürke pofákkal is, de siralmas fékhatás mellett iszonyatos köszörülõ hangot adtak a kerekek. (Az eredeti ProMax betétek is jobbak voltak!) Utána igen hamar jöttek a fekete Ritchey betétek, amik jelenleg fent vannak. Ezekkel elégedett vagyok. A fékhatás jó és nem zajong a bico fékezéskor, a tartósságról és a felni igénybevételérõl viszont még nem tudok nyilatkozni, ahhoz túl rövid ideje használom õket.
Általánosságban elmondható, hogy a Ritchey, WTB, Koolstop fékpofák megbízhatóak. Mind a három gyártónak van extra igényeket (saras, esõs körülmények) kielégítõ termékei is. Szerintem ha ezek közül választasz nem igazán lesznek problémáid.
Sajnos a fékpofa-felni párosítással mindig kísérletezni kell, de a tapasztalat azt mutatja érdemes azokat a termékeket preferálni, amelyekben mások sem csalódtak. Én ezt a saját káromon tanultam meg.  :-/
Érdemes szétnézni az mtbr.com-on, illetve a testbike.hu-n is.

#646
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hi !

Szeretnék megerõsítést kérni. Azt hallottam, hogy az Alesa felnikhez a Rithey fékpofák a legjobbak. Szeretném tudni, hogy ez igaz-e vagy sem.

#647
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
JA (legalábbis én ugy tom)

#648
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Üdv mindenkinek!

Én Sram 7.0-hoz használok sárga B+ betéteket.
A gyári fékpofáknál sokkal jobb és az ára is baráti.
Boltban azt mondták, hogy ezeknél nincs különösebb jelentõssége a betét színének, azaz a piros ugyanaz mint a sárga.
Igaz ez?
Üdv TCS

#649
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
Üdv!!

Én mikor még XT v-fékem volt, XTR fékpofával használtam és kuva jó!!! kiküszöböli a hátrányát a párhuzamos mechanikának, mert nem áll töle el 2km-re! szerintem érdemes rá áldozni, mert hiába rohadt vékony nem kemény (mint a shimanok) és mellette rohadt jó fékhatást produkál!! egyébként 2900asszem két darab (1pár azé elég húzós :-/, de megéri)jaaa és nem sípol!

nem tud valaki tárcsafékhez jó betétet ami nem kopik, mert 1honap alatt a 2.betétet veszem!!!!!!!!





#650
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Elõl: Sun Rhyno Lite, fekete Tioga(nem patronos) fékpofa, Deore v-fék, Kona fékkarral, pofa 1500Ft
Régen volt Zoogie fékpofa elõl, az annyira nem jött be, igaz az 98-as lxben volt. Elõl szerintem nagyon jó a fékhatás.
Hátul: Covax m55, piros magura, ide haználtam régen a Deore+Tioga kombinációt és itt is jól fogott.

Öcsém vett BMXébe piros patronos B+ fékpofákat, szerintem jól fognak, még U-fékben is, majd kipróbálom V-fékben is.

Van még egy 98-as Lx, fekete Corratech kombináció, Kona fékkarral, Remerx felnivel és szerintem elég jól fog ahhoz képest, hogy az egész fék nyúlik mint a rágó. Igaz ez egy szénacél vázban van.

Én amúgy triállal próbálkozom és a többiek között elterjedt a Richey V-fék elõre valami puha pofával, v. Avid fékrendszer(ezt néhányan hátul is használják), hátul meg Magura hegyek piros pofával, elsõ felni általában Sun Rhyno Lite.


#651
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nekem eddig Mavic 221 volt,és ahhoz is a piros Tioga volt a legjobb,meg most a CrossLinkhez is ez a legjobb,és legalább nem eszi a felniket,mint a Shitmano

#652
chrow

chrow

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
egyet tudok mondani: shimano fekpofat mavic felnihez ne hasznaljatok. nekem a shimano pofa noname felnin jobban fogott mint a mavicon. en most veszek avid-ot. a hatcso kereket alig birom blokkolni shimano pofaval pedi lx fekem van.

#653
Stevedurst

Stevedurst

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hello!
Én sárga Bike+ -ot használok és a Rhymo Lite felnin pipecül mükszik! És ,szerintem nagyon olcsók a többi hasonló teljesítményt nyújtó fékpofákhoz képest. :) ;)

#654
Tiba_Viktor

Tiba_Viktor

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
nekem SRAM 9.0 kool stop fékpofám van, csak azt nem értem, hogy vizesen miért fog jobban mint szárazon?
Amúgy én meg vagyok elégedve vele:)

#655
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tud valaki ajanlani Fekbetetet.
2k2 XT Vfekhez es Mavic felnihez , mert elol iiiszonyuuan csikorog (factory black),neha meg jobb idoben is (20C kis paratartalom)

A red verzio megoldja a problemat? Esetleg van olyan ami nem kopik annyira?

#656
ssst

ssst

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Tamaskaa: nem toom hol lehet kapni csak pofát én a sram fékemhez(v) kaptam. Mármint azzal árulták. De szerintem ha bemész egy olyan bolotba ahol árulbnak sram v  fékeket akkor lehet hogy tudnak adni.

#657
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Joda

Köszi, megyek megkérdezem!

#658
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D ;D ;D

Létráson nem jutott eszedbe?

;D ;D ;D

Egyet mondok, a kulcs szó: ÛRGOLYHÓK...
;D

egyébként meg egy tejes készítmény... ;D

na de félre a tré fát... a kulcsszó elvezet a mayák kincséhez...izé...megfejtéshez... :D

Paraferee voltam... A JOGHURT LEGYEN VELED! ;)

#659
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hehe  ;D. Látom te is rá vagy tapadva az F5-re.  ;) Okés, majd érdeklõdöm etéren a bótjainkban.

U.I.: augusztus óta önmegtartóztató voltam, de már nem bíííírom nem megkérdezni: ki az a Joghurt?

#660
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szega Jorus!

Nálunk (Szarvason) lehet kapni...
Mondjuk a srác a boltba ergyszer hoz 3párat, aztán csak ha elfogyott... erre felé nincs oilyenre nagykeret... :-/

Mindenesetre lehet kapni!
Ha nincs a boltban próbáld meg kérni...rendelni...
A B+ betétje csak 650,-be került...

Csõváz és hátszél...
Joghurtot is lehet kapni... de nem ez volt most a kérdés.,.. ;D Paraferee voltam