Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Giant

- - - - -

  • Please log in to reply
3192 replies to this topic

#201
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Nos, a sok ellenjavallat ellenére megvettem a bringát, mert nagyon jó áron sikerült elhoznom. Egyenlõre 50 km-t tettem bele, nem tûnik kicsinek. Egyébként a gyártó 171 cm-ig ajánlja (ez van a vázra írva), én 173 vagyok, ez pont az a magasság, ami a két méret között van. A Kormány-pedál nyereg távolságot ezen jobban magamhoz tudtam állítani, mint a Kellys-en.
Így néz ki, kényelmesre beállítva:
https://plus.google....=CJq7vIm1yqj5eA

Várom a további negatív kritikákat!:P


Mind a két bicaj kicsi.

#202
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Nos, a sok ellenjavallat ellenére megvettem a bringát, mert nagyon jó áron sikerült elhoznom. Egyenlõre 50 km-t tettem bele, nem tûnik kicsinek. Egyébként a gyártó 171 cm-ig ajánlja (ez van a vázra írva), én 173 vagyok, ez pont az a magasság, ami a két méret között van. A Kormány-pedál nyereg távolságot ezen jobban magamhoz tudtam állítani, mint a Kellys-en.
Így néz ki, kényelmesre beállítva:
https://plus.google....=CJq7vIm1yqj5eA

Várom a további negatív kritikákat!:P


a felniden lévõ narancssárga csíkokat (wattafakk?) leszámítva nagyon szép bicaj lett belõle! sok-sok kilométert vele! kicsit irigykedem, nekem egyelõre nem fog összejönni a Trance :(

#203
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Nos, a sok ellenjavallat ellenére megvettem a bringát, mert nagyon jó áron sikerült elhoznom. Egyenlõre 50 km-t tettem bele, nem tûnik kicsinek. Egyébként a gyártó 171 cm-ig ajánlja (ez van a vázra írva), én 173 vagyok, ez pont az a magasság, ami a két méret között van. A Kormány-pedál nyereg távolságot ezen jobban magamhoz tudtam állítani, mint a Kellys-en.
Így néz ki, kényelmesre beállítva:
https://plus.google....=CJq7vIm1yqj5eA

Várom a további negatív kritikákat!:P

#204
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Kozuletek tekertek ma a Csergezan fele a jegen 2-en Giant-el, egy srac meg Meridaval?

#205
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Itózs kollegának igaza van.Meg ahogy nézem a többieknek is,tuti kicsi lesz.

#206
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ha megveszi hamarosan lesz olcsón javított váz az apróban õ meg esetleg törött térdel otthon az ágyban.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#207
Kerényi Z

Kerényi Z

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Barátnak van s-es trance, én 177 vagyok és rohadt kicsi nekem. Nehogy megvedd!

#208
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,069 posts
Az S-es váz garantáltan kicsi lesz 175 cm-s magassághoz. Csak gondoltam szólok, ha még nem késõ. 2005 óta mindegyik verzió megfordult a tulajdonunkban, ezért merem ilyen határozottsággal állítani.

#209
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
"Én nem tarom elképzelhetetlennek, hogy jó lesz. Az S-es méret 16"-os. Eddig egy 17,5"-os Kelly"s Vipert hajtottam és összehasonlítottam a vázgeometriájukat.Ugye a várméretet az üléscsõ hossza határozza meg, a Giant annyira más geoval rendelkezik, hogy szinte csak abban van különbség. A tengelytáv ugyan akkora, a felsõcsõ 2 cm-el rövidebb, ami nem is baj, mert a Kelly's-re 2 cm-el rövidebb stucnit kellett vennem, hogy kényelmes legyen."

hát Te tudod. nekem hasonló magassággal emberi méretû stucnival (max 100) kényelmetlenül rövid a 16-os merida, ami 1 centivel hosszabb mint a giant. plusz hiába a 400as csõ azért szvsz hosszútávon annyira nem vázbarát az égig kihúzott nyeregcsõ.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#210
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Én nem tarom elképzelhetetlennek, hogy jó lesz. Az S-es méret 16"-os. Eddig egy 17,5"-os Kelly"s Vipert hajtottam és összehasonlítottam a vázgeometriájukat.Ugye a várméretet az üléscsõ hossza határozza meg, a Giant annyira más geoval rendelkezik, hogy szinte csak abban van különbség. A tengelytáv ugyan akkora, a felsõcsõ 2 cm-el rövidebb, ami nem is baj, mert a Kelly's-re 2 cm-el rövidebb stucnit kellett vennem, hogy kényelmes legyen.


melyik bringagyarto hiresebb a jo georol? :) szvsz ne legyel besozva, hogy veszel egy draga, de rossz meretu bringat... lehet eloszor baromira tetszik, aztan par honap mulva meg banod, hogy nem a normal meretut vetted.

#211
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts

Hello!

Én holnap megyek egy 2008-as, Trance 3 bringáért. Kicsit tartok tõle, hogy kicsi lesz az S-es méret 173cm-es magasságomhoz, bár akitõl veszem 175 magas és azt mondja, hogy nincs vele gond.
Ha mégis kicsi lenne, akkor lehet, hogy érdekelne az ajánlatod.
Egy ilyenrõl lenne szó:
Giant Bicycles Archive


2008-as nem erdekel, koszonom. 2010-es evjarat jatszik elsosorban a rafizetes kerdes miatt (nem szeretnek, ugyebar), de ha valakinek csak ugy megoldhato (fokepp valami csoda folytan megeri), akkor 2011/12 is szoba johet.

#212
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

"bár akitõl veszem 175 magas és azt mondja, hogy nincs vele gond."

hát az ok hogy gond nincs vele, de hogy jó legyen méretben azt nehezen tudom elképzelni. legalábbis ha nem csak lejtõzésre használja.


Én nem tarom elképzelhetetlennek, hogy jó lesz. Az S-es méret 16"-os. Eddig egy 17,5"-os Kelly"s Vipert hajtottam és összehasonlítottam a vázgeometriájukat.Ugye a várméretet az üléscsõ hossza határozza meg, a Giant annyira más geoval rendelkezik, hogy szinte csak abban van különbség. A tengelytáv ugyan akkora, a felsõcsõ 2 cm-el rövidebb, ami nem is baj, mert a Kelly's-re 2 cm-el rövidebb stucnit kellett vennem, hogy kényelmes legyen.

#213
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
"bár akitõl veszem 175 magas és azt mondja, hogy nincs vele gond."

hát az ok hogy gond nincs vele, de hogy jó legyen méretben azt nehezen tudom elképzelni. legalábbis ha nem csak lejtõzésre használja.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#214
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

Az nem baj, hogy 2008-as váz? Mert 2010-11-12-es vázat keresnél...

Moab-ban 270 ezret írnak a 2010-es vázra, 2011-12-es pedig... húú.. drága.

Egyébként kedvenc ez a fekete dög, ráadásul új, kashimás rugóstaggal. Daniék Alpinbikeban hasonló áron kínálják a 2008-as vázat (ha még megvan) igaz, S-es méretben. Cseheknél pedig akciósan kb hasolnó áron van M-es 2008-as váz.


A 2012-es Tramce X4-es komplett bringa meg 300 ezer több helyen is most és ugyan az a váz...

#215
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

Asszonynak en 2010-es M-est talaltam. Meretben ez a felso hatar nala, ugyhogy ha S-est talalsz csak, akkor esetleg cserelhetunk, de ez adott esetben nyilvan elozetes egyeztetest igenyelne.

Reszemrol a kriteriumok: rafizetni ne kelljen (2012-es biztos dragabb, mint a 2010-es), ne legyem romma tort, se repedt, stb :) Ez sem karcmentes, de nincs baja. Csak a vazrol beszelunk.

Egyebkent szurke-feher-kek. Ilyen:

none at none in Calgary, Alberta, Canada - photo by tuxedobikes - Pinkbike

(Nem ez.)


Hello!

Én holnap megyek egy 2008-as, Trance 3 bringáért. Kicsit tartok tõle, hogy kicsi lesz az S-es méret 173cm-es magasságomhoz, bár akitõl veszem 175 magas és azt mondja, hogy nincs vele gond.
Ha mégis kicsi lenne, akkor lehet, hogy érdekelne az ajánlatod.
Egy ilyenrõl lenne szó:
Giant Bicycles Archive

#216
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Az nem baj, hogy 2008-as váz? Mert 2010-11-12-es vázat keresnél...

Moab-ban 270 ezret írnak a 2010-es vázra, 2011-12-es pedig... húú.. drága.

Egyébként kedvenc ez a fekete dög, ráadásul új, kashimás rugóstaggal. Daniék Alpinbikeban hasonló áron kínálják a 2008-as vázat (ha még megvan) igaz, S-es méretben. Cseheknél pedig akciósan kb hasolnó áron van M-es 2008-as váz.


én így ránézésre sajna nem vágom az évjáratot, de elég jó állapotban van, és az ára is baráti. mondjuk úgyis attól függ, hogy az Anthem vázam mennyiért tudom majd elpasszolni. ha egyáltalán el tudom...

az alpinbike nekem is eszembe jutott, majd azért náluk is rákérdezek, hátha megbontanak egy tesztbringát. a moabnál meg sajna csak S meg XL van már belõle. mondjuk itt jöhet képbe errorka ajánlata :)

#217
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

errõl mit gondoltok? egész jónak tûnik...


Az nem baj, hogy 2008-as váz? Mert 2010-11-12-es vázat keresnél...

Moab-ban 270 ezret írnak a 2010-es vázra, 2011-12-es pedig... húú.. drága.

Egyébként kedvenc ez a fekete dög, ráadásul új, kashimás rugóstaggal. Daniék Alpinbikeban hasonló áron kínálják a 2008-as vázat (ha még megvan) igaz, S-es méretben. Cseheknél pedig akciósan kb hasolnó áron van M-es 2008-as váz.

#218
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
errõl mit gondoltok? egész jónak tûnik...

#219
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts

nézelõdök, aztán ha úgy adódik, akkor szólok!


Oksi.

#220
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Asszonynak en 2010-es M-est talaltam. Meretben ez a felso hatar nala, ugyhogy ha S-est talalsz csak, akkor esetleg cserelhetunk, de ez adott esetben nyilvan elozetes egyeztetest igenyelne.

Reszemrol a kriteriumok: rafizetni ne kelljen (2012-es biztos dragabb, mint a 2010-es), ne legyem romma tort, se repedt, stb :) Ez sem karcmentes, de nincs baja. Csak a vazrol beszelunk.

Egyebkent szurke-feher-kek. Ilyen:

none at none in Calgary, Alberta, Canada - photo by tuxedobikes - Pinkbike

(Nem ez.)


nézelõdök, aztán ha úgy adódik, akkor szólok!