Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

DH/4X/DS versenyek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11827 hozzászólás a témában

#81
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Rocsi: ugye ezt nem gondolod komolyan? Ilyen alapon nem az NBA-sok a a legjobb kosarasok, mert Harlemben van jobb is, csak nincs lehetõsége, nem Sam Hill a legjobb déhás (világbajnok ugye), mert van egy mátrai kis srác, akinek csak BMX-e van, de elverné, mert tehetségesebb. Nem Loeb a legjobb rallis, mert egy békási ladás gyerek ügyesebb, de nincs pénze.

Ez sajnos technikai sport, azaz pénz kell hozzá. Meg tehetség. Ha az egyik hiányzik, akkor nem lehet elõbbre jutni. Jó lenne, ha nem így lenne, de nincs mit tenni. Így értelmetlen a kérdés. Mindenesetre itthon jelenleg - egy pályát kivéve -, nem fog kiderülni, hogy a VK pályák szintjén ki a legjobb déhás. Mert azt ugye te is tudod, hogy az itthoni DH az csak lejtõs, erdei terepen való biciklizés, de nem sok köze van a VK szintû DH-hoz. Sõt, külföldi viszonylatban még ugye Semmering sem az az igazi, durva DH pálya

#82
and80

and80

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Hello mindenkinek
Itt az újév mindenki tele ígéretekkel, most tényleng elkezdek edzeni most komolyan veszem stb.
Aki komolyan gondolja annak itt egy lehetöség: Budapesten a Blaha Lujza térnél tarok kondi edzéseket, kimondottan bringásoknak, fõleg Dh 4x-osoknak.
Nem akadály ha még életedben nem voltál teremben, a hely teljesen családias és folyamatosa egy személyi edzõ felügyelete mellett dolgozhatsz, teljes biztonságban. Edzés programot tudsz végig csinálni, melyek kimondottan nektek lettek össze állítva. Ezenkívül tanácsokat tudok adni számodra hogyan miként táplálkoz, hogy még többet tudj ki hozni magadból.(nem dopping)Magamról: testnevelõ egészség tanár vagyok, edzõi képesítésem is van. Én is elég régóta bringázok(Dh,szerintem egy páran ismertek),tehát tisztába vagyok vele mire van szükségetek.
Anygiak: alkalmanként 500Ft
Székely András 03 31 60 712 and80@freemail.hu and8003@gmail.com

#83
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
egyértelmû hogy a 2. versenyzõ. Az 1. csak a fizikuma jó, nem biztos hogy a technikája is.

#84
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
és ki a jobb bringás? 1. v 2.?

1. õ anyagilag jobb lehetõségekkel bír, ezért évente 8-10 alkalommal külföldre jár bringázni, ezért a fizikuma bírja azt a szintkülönbséget, amit mondjuk semmering ad. nem fárad el a keze, le tud jönni a pályán egyben, akár többször is.

2. szegény csóringer az elkopott gumijával, akinek arra sincs nagyon pénze, hogy azt lecserélje, de tehetségesebb, mint az 1. magyar pályára el tud jutni vonattal versenyezni, és ott el is veri az egyest. ha viszont összejönne egyben annyi pénze, amibõl egy semmeringi hétvége kijön, akkor azt a bringájára költené, mert ráfér.

nos?

#85
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Semmeringben legalább kiderülne, ki is tud igazán versenyezni!


Az tuti. Nekem (és tudom, hogy nem vagyok ebben egyedi eset) az a célom, hogy legalább 4-szer le tudjak menni végig megállás nélkül. :)
Le tudom nyomni egyben, csak akkor már nem bírok annyi kört menni, amennyi belefér egy napba :)
Semmering nem egy nehéz pálya, de szerintem sokan koppannának, ha ott kellene jó idõt elérniük.

#86
jakesz

jakesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Igen ez rendszeresen elõkerülõ téma! Ha így látod cselekedj! Szervezd meg!!! (sok sikert!)

Drasztikus változások kellenek! Itthon nem nagyon megy a versenyszervezés. Ha tetszik, ha nem, ez így van... (tisztelet a kivételnek)
Semmeringben legalább kiderülne, ki is tud igazán versenyezni!

#87
Messor DH

Messor DH

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás
Hát Gyerekek,csak annyit szeretnék hozzá szolni ehhez a Magyar OB témához,hogy elsõ körben az összes magyar DH egyesületnek össze kénne fogni,leüni megbeszélni mindent és nem egymást szapulni folyton!!!!Ez sok mindent megoldana...........
"HE WHO MAKES A BEAST OF HIMSELF GETS RIDE OF THE PAIN OF BEING A MAN"

http://mbkse.netlounge.hu/

#88
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
4x/ds pálya Szeged környékén? Esetleg Románia, Szerbia? A Hódmezõi pálya az nevezhetõ annak? Esetleg valaki lakik itt a környéken kocsival?:))

#89
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

ha elviszed külföldre az ob-t, attól mit remélsz? konkrétan.


Bár nem nekem jött a kérdés, de sztem az általad említett "pocsék szervezés"-ek problémáinak kb 70%-a megoldódhat, ha a pálya, a felszállítás és az idõmérés eleve adott.
Engem már nem érint a versenyzés, de azelõtt sokat jártam és szinte kivétel nélkül úgy láttam, hogy mire a szervezõk összeraktak egy pályát, idõmérést és a felszállítást (utóbbi kettõt esetenként úgy ahogy...), már ott volt a nyakukon a verseny minden egyéb más nyûgje.
Az eredmény 95%-ban az lett, hogy a verseny 3 alappillérébõl (pálya, felszállítás, idõmérés) legalább 1-gyel gond volt (tisztelet a kivételnek).

És akkor még nem is említettem az elõkészületeket: könyörgés engedélyekért, infrastruktúra, wc, kaja, stb, hadd ne soroljam, ezt a szervezõk jobban tudják.

Ja, a médiát pedig full kihagytam, belülrõl elég jól látjuk az egész sportág (szándékosan nem "szervezõk"-et írtam) aktivitását a médiákkal szemben, és hát ha ezen múlna, akkor soha nem lenne szponzor. A szponzor kérdés még külföldön is gáz.

Úgyhogy én kívülállóként az utolsó esélynek látom a komolyabb futamok kinti megrendezését, ahol a szervezési problémák 70 %-a eleve megoldott.
Egy próbát megér szerintem. Aztán ha totál nem jön be ez sem, akkor (halkan mondom) inkább a 4X-ra kellene koncentrálni, mert az sokkal könnyebben kivitelezhetõ, és a magyar 4X elit mezõny sokkal közelebb áll a külföldi elithez - könnyebben felzárkóztatható. Szerintem.

#90
DCCC

DCCC

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás

különben akadt már más jelentkezõ brigád is OB rendezésére, vagy eddig csak ez az egy Semmeringi felajánlás áll?


Kérdésedre adott a válasz.

#91
DCCC

DCCC

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
csak ha kéred, azokra a napokra megkapod, ha nem szólsz nem kapsz. (biztosítás)

#92
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
Decemberi gyûlés után úgy áll a helyzet hogy Felsõtárkányon lesz a DH OB...............
Remélem sikerül fellebbezni és összehozni Semmeringet.....nem egy ilyen "cc" pályán...

további infók ITT

#93
barcikadh

barcikadh

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
külföldi versenyen, ami UCI kupa volt, ott a nevezés tartalmazza a biztosítást is, ha jól tudom!

#94
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
különben akadt már más jelentkezõ brigád is OB rendezésére, vagy eddig csak ez az egy Semmeringi felajánlás áll?
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#95
milan89ers

milan89ers

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Lehet az kellene, hogy megint ne legyen kupasorozat, de legyen egy nagy csomó verseny, Mátrában, meg a déli oldalon is, mert nálatok is van lehetõség, szerintem itt a Gerecsében mi is be tudnánk szállni és ha ezek megszilárdulnának, akkor lehetne újra folytatni a magyar dh-t rendesen. Mindezek mellett, valahogy kéne rendezni évente egy OB-t és akkor lehet, hogy mindenki boldog lenne.
The best part of racing: the adrenalin rush...

#96
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nem a pályák minõségével van baj. persze, nem vk színvonalú pályák, de egy könnyebb pályán is a gyorsabb fog nyerni. angliában vagy ausztráliában sincsenek eget rengetõen nehéz pályák. a szervezés az, ami pocsék. kis gócpontok szervezgetnek versenyeket az országban, egymástól elszeparáltan. ezeket kéne a szövetségnek összefogni, és valós segítséget nyújtani nekik. mert egyedül nem sokra fognak menni.

ha elviszed külföldre az ob-t, attól mit remélsz? konkrétan.

a versenyrendezés is olyan, mint minden más projekt. ha az alapok nincsenek rendben, akkor csinálhatsz bármit, nem fog mûködni. és az alapoktól kéne újra építeni a lejtõzõs szakágakat.

#97
milan89ers

milan89ers

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Valahol tényleg el kell kezdeni a magyar Dh fejlesztését, de az nem az OB minõségétõl fog függeni, sõt még nem is teljesen a kupafutamokétól, hanem elsõsorban a szövetségen belüli hozzáállások gyökeres megváltoztatásától...
Mindannyian próbálkozunk rendes versenyeket összehozni több-kevesebb sikerrel, de ez mind kevés.
Ez a Semmering is csak egy elkeseredett lépés, hogy egyáltalán jövõre legyen OB. Én azt mondom éljünk vele, aztán majd meglátjuk mi lesz.
The best part of racing: the adrenalin rush...

#98
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás

ha viszont megnézzük a tavalyi tokodi ob-t, na, az már valami volt. még a külföldi versenyzõk szerint is.



És annak is mi lett az eredménye most komolyan? fejlõdött tõle a hazai downhill sportág ? NEM.
Nézd meg idén mi volt. Vagy hány éve megy már ez az egész.
Aki azzal hitegeti magát, hogy na de majd jövõre, ha magyar OB lenne itthon, utána minden a feje tetejére állna, az elég nagy tévedésben van.
Ha jövõre itthon lenne az OB nem mondjuk egy kinti teljes értékû dh pályán, (nemkel hogy feltétlen Semmering legyen) szóval ha itthon lenne, ugyan olyan sok indulóval mint tokodon , szerintem ugyan úgy akkor sem változna semmi mint már iksz éve.
Utána meg megint menne ez a szöveg, hogy na de ha az arra következõ évre lenne akkor már biztos fellendülne itthon minden mi?:D
lehet kicsit pesszimistán állok hozzá de ugyan már na.
nézzétek a tényeket és pont!
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#99
DCCC

DCCC

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Majd meglátod idõvel....

#100
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
én tényleg respektálom az igyekezetet.
de:
a külföldön megrendezett versennyel a magyar helyzeten nem javítotok. pont nem szolgálja azt, hogy tömegsportként tekintsenek a lejtõzõs szakágakra. mert 50nél több induló nem lesz.így kb. annyi médiaértéke van, mint a magyar snowboard bajnokságnak... ha viszont megnézzük a tavalyi tokodi ob-t, na, az már valami volt. még a külföldi versenyzõk szerint is. médiaérték nélkül pedig soha nem lesz megfelelõ támogató.
sajnos a szövetség és a versenyrendezõk pont a legfontosabbról feledkeznek el; hírverés kell. ha a versenyeket mutatnák a tévében, akkor jönnének a támogatók. de soha, egy szervezõ sem veszi a fáradtságot, hogy az országos médiumokkal tárgyaljon. mondjuk nem is az õ feladatuk kéne, hogy legyen, hanem a szövetségnek. csak ott meg impotensek ülnek. én két említésre emlékszem a tvben: jakesz balesetére, meg valami bender vannabe csávóra egy "haaatalmas" letörést ugrálva. ennyi.
amíg nincs profi és központosított sajtó-kapcsolattartás, és annak kiszolgálása, addig nem lesz támogató. amíg nem lesz támogató, addig nem lesz normális verseny.

a másik érvvel pedig nem lehet vitatkozni. a csóró rájderek nem fognak erre az ob-ra eljutni.