Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

DH/4X/DS versenyek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11827 hozzászólás a témában

#61
milan89ers

milan89ers

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás

Én nem tudok róla, bár elõ elõ jön, hogy össze kellene hozni valamit, csak a felszállítás nem nagyon megoldható. Ráadásul a csapat fõ motorja lesérült.


Érdemes lenne oda szervezni valamit! Nagyon jó pálya és tényleg külföldi szintet képvisel. Voltunk mi is edzeni egyik hétvégén és egyszerûen tökéletes!
The best part of racing: the adrenalin rush...

#62
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Köszi.

Lesz Gellért: PeterDH Team: VII. Gellért Downhill!

#63
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Én nem tudok róla, bár elõ elõ jön, hogy össze kellene hozni valamit, csak a felszállítás nem nagyon megoldható. Ráadásul a csapat fõ motorja lesérült.

#64
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Sopronban idén lesz valami verseny?

#65
protech1

protech1

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás

Nagyon nem megy ez a dh verseny téma az oldalon, ezért sima próbaként ide leírom a versenyünket:
Kurdon a Tamási Kerékpáros Klub DH-sai (azaz mi) egy vadonatúj pályával készültünk el, ahol május folyamán versenyt szeretnénk rendezni. Elég sok pályaelemünk van, többek között: step-up, sziklakert, kis ugratók, dobbantók, letörések, asztalos leérkezõs ugrató, visszafordító, stb, még a pálya felsõ része kérdéses , hogy a verseny részét fogja-e képezni. Mindenesetre már most a slopestyle kategóriára hajaz a sok combo miatt. Akit érdekel a v-alko@freemail.hu címre írhat.


Ha értékelni akarnám, hogy milyen a sportág mai állása , akkor azt kéne hogy mondjam, hogy semmilyen . Pedig, ha belegondolunk MO-n adottak lehetõséget egy nagy hosszúságú, nagy vertikális lejtésû pálya létrehozására, csak "természetvédelmi okokból ez nem valósulhat meg.(TUBES, ZENGÕ,KÉKES,MISINA,STB) A legelitebb pályák sem használnak 5-600 méternél magasabb szintkülönbséget, ennek utánna lehet nézni hivatalos pályahonlapokon.
Nem értem, ha a legmagasabb dombjainkon szabad lokátorállomásokat létrehozni, vagy kutatóintézetet, valamint a személyzetnek aszfaltozott odavezetõ utat, akkor mi akadályozza azt, hogy létrehozhassunk egy méter széles trailt valamelyiken, amire aztán rámondhatnánk, hogy ez a mi hivatalos pályánk. szomorú. A 4x-os helyzet még szomorúbb, mert oda az 50 méter szintkülönbség is elég, meg a sima földmunka. ha ilyen igényeknek nem tudunk akár csak házilagosan megfelelni, akkor dh pályáról ne is álmodjunk? ejnye:(
A mi pályánk nem hosszú, de legalább tempós és beszaratós, technikás. De ha kiépítjük a felsõ részét , még hosszú is lesz, szóval házi versenynek még sok is. Mindenkit szeretettel várunk.


Képeket,vagy videót küldj a pályáról!!
Puby
Finom a Kindertojás, csak a sárgáját nehéz lenyelni!

#66
alko00

alko00

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Nagyon nem megy ez a dh verseny téma az oldalon, ezért sima próbaként ide leírom a versenyünket:
Kurdon a Tamási Kerékpáros Klub DH-sai (azaz mi) egy vadonatúj pályával készültünk el, ahol május folyamán versenyt szeretnénk rendezni. Elég sok pályaelemünk van, többek között: step-up, sziklakert, kis ugratók, dobbantók, letörések, asztalos leérkezõs ugrató, visszafordító, stb, még a pálya felsõ része kérdéses , hogy a verseny részét fogja-e képezni. Mindenesetre már most a slopestyle kategóriára hajaz a sok combo miatt. Akit érdekel a v-alko@freemail.hu címre írhat.

Ha értékelni akarnám, hogy milyen a sportág mai állása , akkor azt kéne hogy mondjam, hogy semmilyen . Pedig, ha belegondolunk MO-n adottak lehetõséget egy nagy hosszúságú, nagy vertikális lejtésû pálya létrehozására, csak "természetvédelmi okokból ez nem valósulhat meg.(TUBES, ZENGÕ,KÉKES,MISINA,STB) A legelitebb pályák sem használnak 5-600 méternél magasabb szintkülönbséget, ennek utánna lehet nézni hivatalos pályahonlapokon.
Nem értem, ha a legmagasabb dombjainkon szabad lokátorállomásokat létrehozni, vagy kutatóintézetet, valamint a személyzetnek aszfaltozott odavezetõ utat, akkor mi akadályozza azt, hogy létrehozhassunk egy méter széles trailt valamelyiken, amire aztán rámondhatnánk, hogy ez a mi hivatalos pályánk. szomorú. A 4x-os helyzet még szomorúbb, mert oda az 50 méter szintkülönbség is elég, meg a sima földmunka. ha ilyen igényeknek nem tudunk akár csak házilagosan megfelelni, akkor dh pályáról ne is álmodjunk? ejnye:(
A mi pályánk nem hosszú, de legalább tempós és beszaratós, technikás. De ha kiépítjük a felsõ részét , még hosszú is lesz, szóval házi versenynek még sok is. Mindenkit szeretettel várunk.

#67
protech1

protech1

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
4sport webáruház - Videók

elsõ kettõ a kánaán.

P.
Finom a Kindertojás, csak a sárgáját nehéz lenyelni!

#68
jakesz

jakesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Nincs versenyzõ/nincs támogatás --- nincs bevétel --- nem lehet fenntartani a pályát... :/
tömören ennyi. :(

#69
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Mi történt? Én pont jövõ héten akartam kinézni arra. oO

#70
jakesz

jakesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás

Lesz idõn Gyõrújbaráton valami 4X-es program, vagy tavaly volt az utolsó? Sehol nem írnak róla.


Sajnos jelenleg úgy áll a gyõrújbaráti 4x pálya sorsa, hogy támogatás hiánya miatt, nemhogy verseny nem lesz, de rövid idõn belül el kell bontani...

#71
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás
egy versenyzõnek nem feltétlenül attól lesz kellõképp jó fizikuma, ha sokat bringázik külföldi pályákon

#72
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Lesz idõn Gyõrújbaráton valami 4X-es program, vagy tavaly volt az utolsó? Sehol nem írnak róla.

#73
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
múlt hétvégén volt egy. pdh- ki volt írva. Elméletileg Egerben is terveznek egy csoki összejövetelt, de még semmi konkrét.

#74
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
valami évadnyitó dh verseny lesz-e mostanság??

#75
aszkaribusz

aszkaribusz

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Hétfõn (május30) már meg lesz akkor nyitva a pálya nem ? Mert haverékkal úgy terveztük kimegyünk megnézzük a versenyt, aztán maradunk pár napot gurulgatni.

#76
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
2011 Giant Factory Team:
Feltöltött kép
» 2011 Giant Factory Team – Duncan Riffle, Andrew Neethling, Danny Hart - Sick Lines – mountain bike reviews, news, videos | Your comprehensive downhill and freeride mountain bike resource



#77
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Rocsi: az alapoknál kezdésben igazad van. Erre való a kupasorozat. De az OB-val nem értek egyet. Az a legkiemelkedõbb eseménye a hazai sportnak, így ott kell, hogy a legmagasabb legyen a színvonal. A többi nyugodtan lehet a Bükkben, de akár a tokodi dombon is, hogy eljuthasson oda bárki.

És én is tanári fizuból gyûjtögetek, polarx-szel, V-fékkel, szakadt High Rollerrel kezdtem, vonatoztam hátizsákkal, úgyhogy tudom milyen az. Kétszer voltam Országos Bajnok, ami után senki nem keresett meg, hogy adjon alám/nekem valamit. Egyedül a Bemp-es Kácsor István segített, de vele meg barátok vagyunk. Sõt, immár 4 éve, hogy a bajnoki mezem sem kaptam meg. Szóval nem hiszem, hogy egy kissrácnak a jövõjét az határozná meg, hogy a hazai DH OB Semmeringen lesz-e vagy sem.

Amúgy meg, igen, nem igazságos, hogy akinek több pénze van jobb tud lenni (jobb gép, jobb edzéslehetõség), de akkor most mit tegyünk. A Clio kupa mintájára legyen PolarX kupa? Sajnos csak az marad, amit te is, én is, meg még nagyon sokan az idõsebb generációból csináltunk, hogy hordod az újságot, árulod a hambit, csomagolod a borítékot, és szülinapra pénzt kérsz, aztán pár év alatt meg tudsz venni egy jobb gépet.

#78
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Hivatalos: Országos Bajnokság 2011.05.27-29. Semmering | Offline Magazin



#79
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
abszolút komolyan gondolom. ha a csóringer srác itthon tud mondjuk bajnok lenni, akkor van esélye némi szponzorációt összeszedni. aki pedig sokat jár külföldre edzeni, és ettõl sokat fejlõdik, az az itthoni ob-n is le tudja gyõzni a nála gyengébb versenyzõket. mert ha õ a jobb, akkor a gyengébb pályán is õ a jobb.
én annak idején úgy lettem cross countryban 4. év végén, hogy két versenyre az idény alatt nem tudtam elmenni. ha azokon csak elindulok, akkor is magasan nyerem a bajnokságot. de nem volt rá keret, ezért olyan emberek végeztek elõttem, akiket simán elkentem, csak hát õk ott voltak az összes futamon. ez nem igazság, és az sem lenne az, ha semmeringben nem a legjobb magyar lenne a magyar bajnok. persze itt fõleg a fiatal kategóriákban jönne ez ki, mert a felnõtteknek azért már van rá keret.

még egyszer mondom, nem a helyszínek variálásával kéne kezdeni, hanem az alapoktól. mert ha azok nincsenek rendben, akkor az egésznek semmi értelme. és hát kurvára nincs rendben.

#80
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Ne hülyéskedj Rocsi, az én utolsó versenyem, amin résztvettem vagy 3 éve, M.o-on, Bp-tõl 200 km-re 20 ropimba fájt. Ezért kaptam azt, hogy 7-szer felküzdöttem magam a teherautóra. Az hét kör, 3000 Ft-os nevezésért. Ma nem tudom hol járnak az árak, de nem olcsóbbak az biztos.

A másik: ki a jobb bringás? Hát az lesz aki többet tud kint bringázni. Ez van. Ez pedig sok pénzbe kerül. Focizni olcsóbb.

De együtt érzek a csóringerekkel, több okból is: az egyik, hogy én is az voltam. Az elsõ tárcsafékemet 1 éves hitelre vettem '99-ben 80 ezer forintért és kerestem 24-et. Kurva sok újságot kihordtam érte mellékesként. Úgyhogy tudom milyen az. Sõt akkor 3 éves fizetésembõl tudott volna összejönni egy komoly gép. Ezért még többet dolgoztam. Ja, 16 évesen nem volt bringám, mert nem tellett rá anyámnak. A mai kölyköknek (szüleiknek) azért sokkal jobb most.
A másik ok, amiért megértem õket, hogy most megint csóringer vagyok, pl a hitelem miatt. Ezért tavaly talán ha 4x voltunk kint, de csak semmeringig futotta. Azon kívül a falon lógott a gép, most meg adom el, mert csóringer vagyok.
Úgyhogy megértem a kissrácokat, de hadd ne sajnáljam, majd ha dolgoznak lesz pénzük erre a kiemelten drága sportra. Addig ott az egyesület, oldja meg a kijutásukat, edzõtáborozásukat, mint más sportokban. (tudom ez vicc...)

Egyébként meg senki nem mondta, hogy minden verseny kint legyen, hanem csak az OB, vagy mi. Egy próbát megér. Ha ez sem jön össze, akkor inkább húzzon mindenki golfozni, az hamarabb össze fog jönni:)