Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Please log in to reply
3018 replies to this topic

#61
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

mer' ha kotyog akkor sz....   nagy általánosságban az a tapasztalatom, hogy ha valami újonnan kicsit kotyog, akkor később egyre jobban fog. engem pedig zavar az ilyesmi.

Az egyik TranzX csövem 2 idény után ugyanúgy kotyog oldalra mint új korában, a másik meg egy idény után dettó. Nem jobban, nem kevésbé, és menet közben abszolút nem zavar...

 

Amúgy sok szerencsét 50-ért tökéleteset találni...


Edited by 950sm07, 2017. October 17. - 17:11.


#62
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,879 posts

CrankBrothers általában megbízhatatlan, állítólag a legújabbak már jobbak. Olyan nincs ami nem kotyog oldalra, de igazából nem tudom az miért akkora szempont mert menet közben észrevehetetlen, centiket meg egyik sem kotyog...

 

mer' ha kotyog akkor sz....   nagy általánosságban az a tapasztalatom, hogy ha valami újonnan kicsit kotyog, akkor később egyre jobban fog. engem pedig zavar az ilyesmi.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#63
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Ez tudja a külső bovdenes vezérlést?

 

A CrankBrothers Cronolog-al kapcsolatban van esetleg valami tapasztalat? Ha jól tudom, az teljesen mechanikus cső, lefty szerű becsúszóval, gondolom az nem kotyog nagyon oldalra. 

CrankBrothers általában megbízhatatlan, állítólag a legújabbak már jobbak. Olyan nincs ami nem kotyog oldalra, de igazából nem tudom az miért akkora szempont mert menet közben észrevehetetlen, centiket meg egyik sem kotyog...



#64
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Ez tudja a külső bovdenes vezérlést?

 

A CrankBrothers Cronolog-al kapcsolatban van esetleg valami tapasztalat? Ha jól tudom, az teljesen mechanikus cső, lefty szerű becsúszóval, gondolom az nem kotyog nagyon oldalra. 

 

jah, bocs, azt nem... belso kabeles.



#65
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

A CrankBrothers Cronologgal kapcsolatban van esetleg valami tapasztalat? Ha jól tudom, az teljesen mechanikus cső, lefty szerű becsúszóval, gondolom az nem kotyog nagyon oldalra.


Ismeros nem szerette a Kronologot, mert nem mukodott, visszavitte garanciaba, lecserelte Reverbre. Nem tudom, hogy lett-e azota ujabb verzio belole. Itt sem kedveltek: www.bikeradar.com/mtb/gear/category/components/seat-post-seat-pin/product/review-crankbrothers-kronolog-46205/



- megbízható (ha nyeregnél emelve emelkedik a felső rész, ha kotyog, felejtős)


engem nem zavar ez a reverbnel, nem szoktam betolva a nyeregnel emelgetni, szerintem neked tobbszor sikerult ezt az en bringamon, mint nekem :PP

karbantartas mentesre, jo lenne a giant sajat markas csove, lehet kivul es belul is vezetni a taviranyitojat, alin 140+17 dollar meg esetleg afa... m.aliexpress.com/item/32630127708.html

lattam ilyet hosszabb hasznalat utan, mukodott, csak nekem rovid lett volna, meg egyebek. Van belole 30,9-es es hatrahajlas nelkuli es hatrahajlos is, utobbit nem vennem.

#66
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Ez tudja a külső bovdenes vezérlést?

 

A CrankBrothers Cronolog-al kapcsolatban van esetleg valami tapasztalat? Ha jól tudom, az teljesen mechanikus cső, lefty szerű becsúszóval, gondolom az nem kotyog nagyon oldalra. 

 

 

https://www.bike24.c...menu=1000,2,110

 

mongy total kortyogasmentes dropper cso szvsz nem letezik.



#67
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

https://www.bike24.c...menu=1000,2,110

 

mongy total kortyogasmentes dropper cso szvsz nem letezik.


Edited by arn, 2017. October 17. - 13:54.

  • 950sm07 likes this

#68
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,879 posts

vics ván igzektli?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#69
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
A pro nem volt rossz...

#70
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,879 posts

különösebb körülnézés nélkül, pusztán kíváncsiságból kérdezem:

dropper nyeregcsövek közül melyik az, amelyiket az alábbiak alapján ajánlanátok/érdemes lehet venni:

 

- 375-400mm teljes hossz

- 30,9mm átmérő

- kb 10-12cm ejtés

- külső (bovdenes) drótozás (vagy ha nem távvezérlős, az is jó)

- leginkább karbantartásmentes (évi egy alkalom belefér, főleg otthon elvégezhető a szokásos, satu, kalapács, csőfogó segítségével)

- megbízható (ha nyeregnél emelve emelkedik a felső rész, ha kotyog, felejtős)

- "olcsó" (mondjuk 50 pénzig akció/kupon előtt)

 

megint az unikornist keresem? :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#71
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

a tömegtermék stucnik (igen pl a ricsit is) kb 95%át a kalloy gyártja. (mondjuk az hogy ott készül, és úgy néz ki, nem minden terméknél jelenti hogy azonosak is)
nyergekét meg a velo és a ddk. eddig sem volt titok.
pedálokét meg a wellgo és a vp.


Ne aggodj, a tobbinel is megvan a beszallito :) igazabol itt nem is az a kerdes, hogy ok gyartjak e, hanem, hogy sajat tervezes e. Mert itt lathatolag errol sincs szo, annyira osszevissza a portfolio. Egy specinel, synctacenel, stb azert latszik, hogy egyseges tervezesi es designsemat kovetnek.

#72
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Akkor mar tudjuk, hogy a stucni az kalloy uno, ezt meg a wiggle arulja harmadaron, cosine matricaval (amugy velo gyartja).

https://www.mcg-part...se2-carbon-9035

a tömegtermék stucnik (igen pl a ricsit is) kb 95%át a kalloy gyártja. (mondjuk az hogy ott készül, és úgy néz ki, nem minden terméknél jelenti hogy azonosak is)

nyergekét meg a velo és a ddk. eddig sem volt titok.

pedálokét meg a wellgo és a vp.


Edited by Bikertigger, 2017. October 08. - 20:10.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#73
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

spec a procraft szerintem pont nem a matrica kategórai.


Akkor mar tudjuk, hogy a stucni az kalloy uno, ezt meg a wiggle arulja harmadaron, cosine matricaval (amugy velo gyartja).

https://www.mcg-part...se2-carbon-9035

#74
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 posts
Beszereztem egy YSP-07-es típusú TranzX droppert. A súlyát Nem mértem, de ha még ki kell szednem, le fogom.
Első dropper, a bovden és a bovdenház méretre vágása okozott fejtörést, mert nincsen rutinom a kimérésében. A T. Tervező pedig ahelyett, hogy a karhoz tervezte volna a rászerelhető véget, az üléscső alá tette. Egyszerűbb lenne fordítva, a berakott, bekötött csővel a kapcsoló elhelyezésénél fixen méretre szabni.
Sok teszt nem volt, garázsban ráülve és kicsit gurulva szépen tart (95kg körül), nem lötyög, masszív mint egy fix. Rajta ülve nem csúszik be. Előbb kicsit felálltam, gombot megnyomtam, visszaültem és benyomtam, de utána rájöttem, hogy kicsit előrébb billentve a súlypontot már mozdul is.
Légrugó nyomása egyszerűen telópumpával állítható, ehhez le kell venni a nyerget.
Szépen mozog, visszajövetel nem veszélyes, de eléggé gyors ahhoz, hogy ne kelljen rá várni.
Egy dolgot majdnem benéztem, erre figyelni kell. 150mm rugóút mellé kb. 5-6cm a "korona" a fix részén, tehát a nyereg tartó sínektől számolva kb. 21cm a minimum magassága. Nyereggel együtt 23-25cm lehet. Nekem szerencsére van ennyi (éppen), L-es Canyon Nerve-en 91cm-es belső lábhosszal maradt még kb. 2cm a legfelső pozícióig. Akinek nincsen ennyi nyeregmagassága a váz nyeregcsöve felett, annak rövidebb rugóút kell.
Sajnos ehhez a méretezéshez sem a gyártó, sem az eladó oldalán nem találtam támpontot, csak a cső teljes hosszát adják meg. Szóval erre is figyelni kell, nem csak a váz bovden kivezetésének a távolságára.
Ha van rá igény írok majd róla további tapasztalatokat ahogy lesznek, vagy ahogy bekrepál. :)
  • Kisherceg and 950sm07 like this

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#75
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,637 posts

Akkor eltörte más :-))

Az enyém emlékeim szerint annál is könnyebb volt kicsit. Csodálkoztam is, hogy kicsit könnyebb, mint a Syncros-om.

Csodák nincsenek, az ősi szabály itt is tökéletesen működött. (könnyű,erős,olcsó)


Marci

#76
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,879 posts

Egy nagyon könnyű darab volt, fekete, egyenes, 2 csavaros, belül változó falvastagságú.

Vettem akkoriban egy Magellan Pyxis vázat, abban volt benne.

 

akkor az kb olyan lehetett, mint ami nekem is volt. 270gr körüli, szép fényes felületkezelése volt. én eladtam, nem törtem el. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#77
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,637 posts

Egy nagyon könnyű darab volt, fekete, egyenes, 2 csavaros, belül változó falvastagságú.

Vettem akkoriban egy Magellan Pyxis vázat, abban volt benne.


Marci

#78
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,879 posts

Hát nem tudom, talán ez még nem a paranoia kategóriája. Inkább mondanám egészséges életösztönnek.

Alólam már tört ki nyeregcső (gagyi BIKE+, 1 éves), ráadásul télen, szöges gumi volt a bringán. Mázlim volt, semmi bajom nem lett de köszi, nem akarom tesztelni az Őrangyalom.

 

melyik/milyen B+ cső volt ez?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#79
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,637 posts

Hát nem tudom, talán ez még nem a paranoia kategóriája. Inkább mondanám egészséges életösztönnek.

Alólam már tört ki nyeregcső (gagyi BIKE+, 1 éves), ráadásul télen, szöges gumi volt a bringán. Mázlim volt, semmi bajom nem lett de köszi, nem akarom tesztelni az Őrangyalom.


Marci

#80
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Én meg a nyeregcsövön és a kormányon soha nem fogok spórolni. Ha ezek törnek, brutálisat lehet esni. Hiszek a németek töréstesztjeinek és persze figyelem a nép hangját (fórum). Azért az elgondolkoztató, hogy a Synace cuccok miért annyira durván erősek, úgy az alu mint a karbon kormányaik, nyeregcsöveik.

Volt egy cikk a Synace-es guruval. Azt mondta, az élettartam az alapanyagon dől leginkább. Ha az nem tökéletesen megválasztott, nincs csoda. Na pont ezt nem hiszem el az occó eBay-es kínai cuccokról, hogy az a karbon/alu tényleg elég erős lesz.

Én is paranojás vagyok olyan alkatrészekkel kapcsolatban amin az életem múlhat, ezért kormányból Renthal Fatbar Carbon, ülécsôbôl meg csak az országútimon van karbon FSA, de azt is bike-discount-ról rendeltem mert biztos akartam benne lenni hogy eredeti.