Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egy kis síelés!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
111 hozzászólás a témában

#61
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Sziasztok!

Most már nem van nyár, és ismét megpendíteném a billentyûzetem...

Szóval szívesen mennék síelni, és ehhez csapatot keresek, toborzok. Legyen szó pár napos, vagy hosszabb útról, minden érdekel. A 'off-piste' síelés is :-)

Például ide út: http://www.polaris-si.hu érdekel vkit, vkiket?

Everybody: tessék jelentkezni hozzánk, cool síelés, este fõzöcskézés és játék, duma, sör bor egyebek 8)

bár ezt tavaly írtad, de lehet még? :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#62
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Sziasztok!

Tudom, hogy nyár van még, de megláttam pár jó havas lejtõt, és a szenvedély elõbújt :-)

Szóval szeretnék csatlakozni egy olyan társasághoz, akik jan vége- febr elején mennek, a bulizás nem vesz el (sok) idõt a síeléstõl, szeretnek néha letérni a taposott útról, napközben több idõt töltenek a lejtõkön, mint a hüttében a kolbásszal + nem sok sokcsillagos hotelben akarnak aludni :-)

Ha tudsz, légyszi' segíts.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#63
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Elkelt!!
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#64
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Helló!

Lenne egy S.O.S. utsó perces ajánlatom, 1fõ részére.

2005.01.13 -- 2005.01.16 között Planneralm-ra ( www.planneralm.com www.planneralm.at ) Snow park, sok kidobó, boardercross pálya,... Sok legális freeride útvonal (pályákon kívül) 2200m a csúcs, jelenleg 110cm hó van, de a napokban még mondtak frisset.

Szállás 3éjszakára, félpanzióval.
Utazás kocsival (velem, Busdapestrõl)
Az egész kb annyiban lenne, hogy utiköltség fele és a bérlet.

A felnõtt bérlet 70,5 Euró, Diák:64Euró (3napos)

Indulás valamikor 08:00 és 10:00 között
Visszaindulás: vasárnap délután (16:00ig vannak nyitva a pályák), legkésöbb 17:00

Érdeklõdni: itt, privi, mail, 70/ 272-55-20
Üdv.
Palmi

Most már inkább telkón, mert el kell mennem itthonról!!!
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#65
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Mellon: Bocs, ha volt róla szó, de lusta vagyok visszaolvasni, (pedig amíg ezt írom simán megtehettem volna) mikor is lesz ez az Obertauern környéki muri?

Köszi.

Már megnéztem :)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#66
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás

És nem borítottad rájuk az asztalt? De vhol lehet panaszt tenni, pláne, ha szerzõdést is kötöttél.

Ami nálunk fixnek néz ki, az a jan.15-tõl egy 8 éjszakás muri a franciákhoz Les Orresba. Bátyóval. Érdekes lesz. Ottan vagyon nekem park, hogy gyakorolhassak. Volt vki ottan?


én voltam ott, jó kis hely. van snowboardos, technikás ugrálos pálya, meg jó nagy széles, lankás zöld is ;)

de ha felmész a csúcsra, akkor elég sok kisebb erdei út vezet, ha jol emlékszem inkább lightosabbak.

de van azért fekete is, de akkor még kellõ sítudás hiányában nem teszteltem õket. (akkor síeltem elõször ;) ) kezdésnek el se tudtam volna képzelni jobb helyet.

csak a franciák akkor még nem boldogultak az angollal, ugyhogy kissé érdekes volt a kommunikáció.

#67
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Mellon kb ez a helyzet. Legalább annyira figyeltek volna, hogy hányszor voltam velük, illetve az összes kollágám velük utazott(ez már duplán )

#68
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Rezsõ: Aza baj, hogy nincs idõnk, energiánk & pénzünk rendesen utánajárni az egésznek. Pedig simán ki lehetne belõlük verni a különbözetet, csak kéne menni felügyelthez, ügyvédhez stb.
És ezt pontosan tudják, ezek a hulladék cégek :shit:


Every body:
Véglegessé vált az Obertauern környéki síelésünk. (lásd korábban)
Mivel tök jó árat mondtak rá, lefoglaltuk az egész házat, és még van 6 helyünk.
Ha 8an megyünk akkor lesz 24'000huf/fõ a szállás, 2 ember/szoba és mindegyikhez külön fürdõszoba tartozik.
További helyek egy emeletes ágyon, és a 2 nappaliban kinyitható dupla ágyon. Ez esetben persze olcsóbb lesz a szállás. Ha megtöltjük a szállást akkor csak átlag 15 rugót kell fizetnünk a végén per koponya . Aki akar jönni jelentkezzen 10 rugó elöleget kell leperkálni.
Bár ahogy elnézem lesz helyünk a végén is. De aki elöbb jelentkezik, az jobb helyet kap ;)
Képeim
Mailt küldj, ne privit! Köszi

#69
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
hozzáálás=hozzáállás bocs

#70
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Lehet hogy kellet volna. Mindegy azt mondták menjek ahova akarjak, hát megtettem. Nem akartam én sem bírósághoz sem sehova menni, gondoltam egy hiba mindenkinek belefér, de ez a hozzáálás már nem. Tanultam az esetbõl és remélem más is.
Mindenkinek jó szórakozást, találkozzunk a lejtõkön utána meg az aszfalton.

Üdv

#71
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
És nem borítottad rájuk az asztalt? De vhol lehet panaszt tenni, pláne, ha szerzõdést is kötöttél.

Ami nálunk fixnek néz ki, az a jan.15-tõl egy 8 éjszakás muri a franciákhoz Les Orresba. Bátyóval. Érdekes lesz. Ottan vagyon nekem park, hogy gyakorolhassak. Volt vki ottan?
az észmentes nõnemû...

#72
Rezsö

Rezsö

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Sziasztok! Ez inkább arra példa, hogy jól gondoljátok meg kivel mentek.
Jó szórakozást!

Tanulságos utazás az Alpesi Travel-lel.

Az elmúlt évben Szlovákiában voltunk síelni.

Az útra körültekintõen felkészültünk, biztosítást kötöttünk és ami a lényeg az Alpesi Travel-nél befizettünk egy teljes panziós elszállásolásra.
Az elsõ meglepetés ott ért, hogy a szlovákiainak meghirdetett szállás tulajdonképpen Cseh-Szlovák határ túloldalán van.
A második pedig, hogy a hotel tönkrement.
Mi ott álltunk a 1,5 m-es hó közepén a szabad ég alatt családostól egy 15 hónapos és egy nem egészen 4 éves gyerekkel.
Többszöri telefonálgatás után az Alpesi Travel egy „közeli” (14 km) hotelt ajánlott, hogy ott megszállhatunk a kontójukra. Ez az új szállás valóban létezett, de mint az utazási iroda utasai nem voltak hajlandók fogadni minket, mert nem bíztak abban, hogy nekik az Alpesi Travel kifizeti majd a szállás ellenértékét. Végül úgy tudtunk megszállni, hogy újra zsebbe nyúltunk és immáron másodszorra fizettük ki a szállásunkat.
Célunk a síelés lett volna, ami sajnos csak igen kis részben teljesült, hiszen ehhez a szállodához egy pici, kezeletlen tanulópálya tartozott és távolabbra a gyerekek miatt nem tudtunk és akartunk járni.

Hazaérésünk másnapján elsõ utunk az Alpesi Travel-hez vezetett, ahol igaz, hogy az olcsóbbik szálloda díját visszafizették (az ígért különbözetet nem), de még bocsánatot sem kértek a történtekért, sõt a mások által ügyvezetõ asszonynak mondott hölgy közölte, hogy nem ér rá a sérelmeink meghallgatására, ha akarom, írjam meg. Köszönöm!
Ezt most tettem meg!
Megjegyzés: A többszöri kapcsolatfelvétel után az eredmény azt lett, hogy a következõ náluk befizetett utunkból 10 % kedvezményt kaphatnánk. Valahogy nem kívánok vele élni…

#73
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Tyitó bá: február elsõ hete! jan 29- feb 5. Ha sikerül a piszkos anyagiakat megoldani, gyere! Tuti hely, este magunknak kotyvasztunk kaját, sörözünk, játszunk.

Trifó & 'jenõ: Ti nem jöttök ???

Sziasztok!

Na én pár barátommal, akikkel pár éve együtt szoktunk síelni, szervezünk egy síutat Ausztriába. Cél: Obertauern, Bp-tõl 570 km
Idõpont jan. 29.- feb. 5. (Szombattól - szombatig), 8nap, 7 éj, és valószínûleg 6 nap síelés :-)
Az idõpont pont az osztrák síszünetek elõtt van, sajnos már fõszezon, de ilyenkor még nincs olyan nagy tömeg.

A síterep Ausztria legjobbjai között van, top5-bõl kevés értékelésben marad ki.

Van ott egy legendás fekete pálya. Ratrak nem megy fel, még kötélen sem: fotó

Itt meg a pály külön (!!!) saját honlapja

Amúgy a síterep elég magasan fekszik, így hóbiztos hely, magassága 1665m - 2501m
Sajnos így túl hosszú pálya nincs(relatíve persze, a kékesi pálya kispite ehhez képest), de mennyislgben nincs hiány. 120km pálya, 7 húzó, 18 ülõ, és 1 kabinos lift van.

Szállás apartmanban, önellátással. Sajnos helyben drága a szállás, ezért messzebb fogunk lakni, St Michael im Lungau -ban.
Magánházban 2 apartman van, egy 6-8 fõs, 110nm-es (3 háló- zuhanyzó &WC-vel, +nappali-konyha) és egy 2-6 fõs, 45nm-es egy hálóval (ez max 4 fõnek jó SZVSZ)
Összesen tehát 12, esetleg 14 fõnek van hely. Mi eddig 4en vagyunk, és még van függõben pár ember.

A szálláshoz közel van több kisebb-közepes síterep, Obertauern pedig 28km-re van

Van több regionális bérlet.
6 napos bérlet árak (fõ-/mellékszezon ár)
1. 152.50/137.50 a környékbeli síterepekre (Oberlungau: Katschberg-Aineck-Speiereck-Fanningberg)
2. 164/149 a fenti+ Obertauern (Lungo: Katschberg-Aineck-Speiereck-Fanningberg- und Obertauern)
(3. 177Eur Salzburger Super Ski card....)

A jelenlegi árfolyamon tehát a fõszezonban a nekünk megfelelõ bérlet 164 EUR 40'500 Huf.
Az elsõ bérlet jó olyanoknak, akik nem megszállott/ kezdõ síelõk. Helyben van egy 40km-es rendszer (Großeck - Speiereck), kb 10km-re pedig egy 60kmes rendszer (Katschberg)

Költségek tehát kb:

Szállás + síbérlet + benzin:

25'000 + 40'000 + 10'000 = 75'000 +kaja +költõpénz


A szállást még nem foglaltuk le, de hamarosan megtsszük, mert már az elõzõ és a következõ hét is foglalt. Aki jönne szóljon mihamarabb!!!



#74
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Sziasztok!

Mellon: mikor lenne, amire van még hely ??? :-\

Esetleg mennék!

#75
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
szia Mellon.

Ezer örömmel és bérelt lécekkel

Éva

#76
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Szia Éva!

Bocsi, pár napig nem jártam a forumon.
A társaságbaól 2 lányt nem ismerek, a többiek nem kezdõk, de még van 5 helyünk, szóval bármi lehet még.

Remélem addig még januárban megyünk 1-2 napra Szlovákiába, gyere velünk oda :)


#77
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Sziasztok!

Van esetleg a társaságban nagyon krezdõ is? Én még csak x síeltem, de naggggyon szeretnék megint.

Éva

#78
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Trifóval közben beszéltem telefonon (meg elküldtem mailben a részleteket), de a félreértések elkerülése végett ide is leírom, hogy mi Ausztriába megyünk, lásd fentebb a részleteket. Ide még van 5 hely, ha jönnek Trifóék akkor már csak 3 :)

A fr. út csak tipp volt, mert egy valóban jó terep olcsón.
Hasonló utak vannak kevésbé neves fr. síterepekre, 55e-60e tõl (pálya)szállás +utazás +6 nap síbérlettel, lásd pl. sielok.hu utitárskeresõjén
Az olcsóbb terepeken a felvonók minõsége és a pálya karbantartás kicsit gyengébb, de különben nem rossz helyek ezek sem.

#79
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Mellon: ez a francia dolog minket érdekelne erõsen! Les 2 Alpes nagyon jó hely, volt már hozzá szerencsém :)

--Trifo

#80
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Meglepõ, de katalógusból és a netrõl 8)

Természetesen utazás nélkül értendõ, de mint írtam, csak a síbérlet ( a szálláshoz kedvezményesen áron) 32'900 pénz. Ez már nem a szakadt fr. síterepek eggyike... ::)