Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egy kis síelés!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
111 hozzászólás a témában

#101
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Szia +1 izé 'jenõ! ;)

Én szemüveg nélkül síelek, ilyenkor egész héten nem hordom, legfeljebb este. Így gyakran nem ismerem meg a többieket messzirõl, de különben jól elvagyok, és tudok napszemüveget vagy síszemüveget hordani.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a szemüveghez, akkor Neked egy olyan síszemüveget kell keresned, ami alábefér a rendes szemüveg. Ilyet is gyártanak, csak nem mindenhol kapni, és nem igazán van belõle igazán olcsó kategória, de érdemes keresgélni.
Különben állítólag teljesen jól használható, a vastagsága miatt egy ici picit szûkebb a látótér de nem túlzottan zavaróan.
Napszemüvegekbe meg lehet dioptriás betétet kapni, persze ez sem a legolcsóbb kategóriára igaz, viszont ha olyat választasz, ami bringázáshoz is jó, akkor már kifizetendõ lehet egy ilyen vétel.
Szemüveg több okból is kell: száguldás+hideg, és napsütés/hóesés

Ha hideg van/esik a hó a síszemüveg az igazi, ha nincs túl hideg és tûz a nap a napszemüveg a kellemes viselet.

Igazából kéne egy sárga síszemüveg rossz idõ esetére, egy sötét síszemüveg hideg napos idõre (ilyen is van ám sokszor, -10C tûzõ napsütés)
meg egy napszemüveg napsütés + meleg (0C-) esetére.
De kinek van erre mind pénze ???

Nekem síszemüveg abban is segít, hogy melengeti az orromat, és így nem folyik állandóan ::)

Tyitó!

Megnéztem a livigno.com -ot klassz a hely! (Ez is, mint annyi más, ahol még nem voltam)
Sajnálom, hogy nem tudok elmenni Veletek, kár hogy ilyen türelmetlen voltam... :-[
Biztos jó buláj lesz!
Úgy láttam ott jan 7-24 van középszezon, vagy márc 1x után. Fõszezonban 154 EUR középszezonban 131EUR a 6napos jegy, ami elég jelentõs különbség.

Figyeljetek oda, hogy jan 10. szombat munkanap jan 2 helyett nálunk (szabi ügyben akit érint)!

És hazafelé lehet seftelni piával 8) :o

#102
jenõ

jenõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Szia bors! :)
Kontaktlencse nekem _mindenhez_ bejönne (mint ahogy régen még úsztam is vele...) - ha bírnám még hordani :-\

Ezért várom most oly kíváncsian pl. Mellon és Pixel megoldását a témában.... de bárki érintetté is érdekel, áf korsz. ;)

#103
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Jenõ: nekem síeléshez is a kontaktlencse jött be. Már csak azért is jobb, mint a szemüveg, mert lehet napszemüveget felvenni, ami ugye síeléshez elengedhetetlen. Persze, ha valakinek van jobb ötlete, én is kíváncsi lennék rá.

#104
jenõ

jenõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Tyito!

Lehet hogy sznobéria, de lehetne azt a "+1 fõ"-t jenõre módosítani...? persze nem mindtha ettõl biztosabb lenne a részvételem, csak tudod, az a fránya érzékeny lelkem.... :P ::) ::)

Mellon!

Nekem ez lesz az elsõ igazi síelõs (figyelitek? nem sízõs szerintem sem! ) projektem, és még ötletem sincs, a szemüvegesek hogyan oldják meg a 200-zal való száguldozást. Biciklin már megszoktam, hogy nem lehet rajtam olyan szép dizájnos napszemüveg - de a síelés egy kicsit más kategória... kicsit hidegebb, kicsit gyorsabb, kicsit havasabb - képzelem én... szóval? ::)

jenõ

#105
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
Már említettem a barinõmnek! Tetszik neki az ötlet :P
Ha bátrak leszünk és lesz is rá pénzegység akkor szerintem mi megyünk.
De addig sok hóembert lehet még lopni! (kedvenc téli sportom! 8))

#106
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Kössszz Mellon!
Asszem nekünk is a január közepetályára kellene orientálódnunk!

Kerge: GYERTEK!!

#107
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Én már megszerveztem az idei síeléseimet.
Mivel idén az összes nyaralásom csak a a Para féle 5 napos Lilafüredi kiruccanás volt, ismét 2x1 hétre megyek :D
Éppen most hétfõn csengettem ki az elõleget, így Veletek már sajnos nem tudok elmenni :(

Én január utolsó és március elsõ hetében megyek. A februárt nem javaslom( bár persze nem akarok beleszólni)
Általában február a leideálisabb a hóviszonyok tekintetében, de ilyenkor egyrészt sokan vanak (síszünetek is ilyenkor vannak), másrészt rohadt drága a szállás.
A franciáknál pl. gyakran 2x annyiba kerül ua. aparman február közepén, mint január vagy március közepén.
Az utiköltségél érdemes rendesen odafigyelni az egyéb tételekre: autópálya matrica, útdíj, alagútpénz.
Nem tudom Livignoba melyik út vezet, de a franciák felé ezekbõl mind elõfordulhat sajnos.
Én korábban egy március végi utat láttam Livignoba, ott a pályaszállás kb 140Eur lett volna, a síbérlet (6napra) 131EUR.

A franciáknál a legfapadosabb buszos út jön ki kb 60e+kaja+költés árból. Itt szerintem érdemes minimum 75e+kaját számolni, ha van cuccod. Ha nincs + bérlés (vagy kölcsönkéred valakiét) így 100e-re könnyen felszalad a ceh a végén :-\
De hát ez van, ez egy úri sport sajnos.
Aki olcsón akar síelni, annak marad a sífutás.
Ez angolul CC! :D
És van belõle maraton változat is, akár a biciklizés.
Van CC, maraton, DH és slalom, sõt újabban a 4X is dívik 8)

Már nagyon várom, hogy csúszhassak, de addig még sokat kell aludni. Bár már most is esett egy adag hó.
Tavaly Cortinán voltunk, ez most így néz ki
Pedig még csak október van!


#108
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
felénk (itt vidéken) síelést szoktak mondani... ;)

#109
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Off - csak kötöszködés, vagy minek nevezik

De örülök Tyito, végre egy ember, aki hozzám hasonlóan síelést mond, és nem sízést!!! :D :D

On

#110
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
thommey: árkalkuláció nagyban függ a szállás milyenségétõl és a létszámtól!

Utazási költség is a létszám függvénye, de cca: 12000 Huf!

Síbérlet ami 6napos 25000-35000 Huf! (Érvényes: Bormio, Livigno, Valdidentro, Santa Caterina)

Szállás pedig apartmanban 25000-30000 Huf de ennél CSAK olcsóbban!

#111
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali!
Ha egy fullos árat tudnál mondani amiben minden benne van, akkor lehet,hogy én is benne lennék!
Üdv:Thy
Bár én valszag hegyet mászni mennék:)

#112
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Üdv Fórumlakók!

A tavalyi olaszországi sítúrán felbuzdulva szervezés alatt leledzik egy február környékére idõzített -én azt szeretném, hogy Livignoba menjünk- síeléses, bulizásos túra! Akit esetleg érdekell, szivesen látjuk!

Utazás autóval (tavalyi okokból busz kizárva ;) ) esetleg, ha sokan lennénk egyéb opció...

Livigno:(fentebb link) gyakorlatilak adómentes kisállam Olaszországban, országon belöli külön határral.
Üzemanyag kb 150 Huf, italok kb 2000 Huf (whiskey, jager)
Sípálya a kezdõtõl a profiig, motorosszánolás 1000rel, tandemesugrás, egyéb egyéni programok, nyalánkságok!

Yeahhhhhhh!


Trifo +1fõ
Oscar +1fõ
Tyito +1fõ