Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egy kis síelés!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
111 hozzászólás a témában

#21
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Engem érdekel Livigno is.

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#22
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Egyeztetek a mai napon és holnap jelentkezek egy baráti ajánlattal.

Ausztria, szállás, reggeli, vacsi, cca. 35-40e Huf / 8nap, 7éj
A hely neve már nem jut eszembe. Trifo: lécci segícccss!

Ha van jelentkezõ, legalább 1 kocsinyi, Livignó jobban tetszene, de az költségesebb!

Nem naGY a tolongás! Ekkora az erdeklõdéstelenség?

Üdv.: tyito a nem hegylakó! Peace ;)


#23
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Tyito: részemrõl teljes mellszélességgel benne vagyok!

--Trifo

#24
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás

KissCADman: ammárnemolyanrossz, csak hát így nem kapok szabadságot a családtól :)

Mellon: Ausztria távolabbi vége felé tényleg akad jópár izgalmasabb hely, én szivesen elautóznék odáig. Bár nekem nagyon bejött anno Livigno is, akármilyen messze is van. Oda mondjuk igazán szivesen visszamennék.

--Trifo


Minél többet nézelõdöm, annál inkább Livignó.
Változatosságnak ott a 2oldal, azon kívül Bormióba is jó a bérlet... és... persze... 3000 méterrõl lejönni....

Affelé orientálódjunk és, mondjug a január 20dika körül?

Üdv.: tyito a nem hegylakó! Peace ;)


#25
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
KissCADman: ammárnemolyanrossz, csak hát így nem kapok szabadságot a családtól :)

Mellon: Ausztria távolabbi vége felé tényleg akad jópár izgalmasabb hely, én szivesen elautóznék odáig. Bár nekem nagyon bejött anno Livigno is, akármilyen messze is van. Oda mondjuk igazán szivesen visszamennék.

--Trifo

#26
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Semmering drága. Hétvégén és ünnepnapokon sokan vannak, most már Szlovákokkal is tele van.
Stuhleck nagyon túlzsufolt, mióta megépült az alagút nagyon könnyû megközelíteni, és az elõzõ szezonra felfelé kibõvítették felfelé.
AZtán mindenki oda ment, reggel 2 óra volt jegyet venni, majd felmenni a csúcsra... Addigra jó buckásak voltak a pályák.
Hirschenkogelen viszont hétköznap alig voltak, akkor nagyon jókat lehet csúszni, bár több napra valóban nem túl változatos, bár szlovák viszonylatban ezt se mondanám...

Még 2-300 km-t kell autózni, és akkor van egy csomó hasonló vagy picit nagyobb, ott kis-közepesnek számító hangulatos síterep tömeg nélkül.

1-2 napra elmenni hétvégén sajnos nem könnyû Magyarországról...
Képeim
Mailt küldj, ne privit! Köszi

#27
KissCADMan

KissCADMan

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Újabb ajánlat:
Osztrák sízés? Saalbach. A legtutibb osztrák sipálya.
Eddig 3-an vagyunk, auto van.
dec 15-19. 4 nap
Sípályák össz. hossza: 200 km
http://sielok.hu/Saalbach.htm
Szállás fejenként naponta kb 19 EUR egy 5 fõs apartmanban
minden mellékes költséggel együtt

Síbérlet 4 days 131,50 EUR
http://www.lift.at/a...t.asp?mID=2&l=1
http://www.saalbach....t.php?id=86&L=1

#28
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Clio: a fekete pálya csak bátorság kérdése, a többit megoldja a gravitáció. És különben is, szenvedni jó :)

Amúgy szerintem a zöld pályák igazán semmirevalók. A feleségemet is piroson keztem el tanítani, és bár a mélyvíz technika eléggé megviselõ tud lenni, azért megint hatékonynak bizonyult és gyorsan ráérzett a dologra.

Idõtartamra in is leginkább az 1 hétre szavazok.

--Trifo

#29
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Részemrõl tudásilag kezdõ, középhaladó vagyok. Piros pályán szenvedve, de lejutok, de még nem élvezem. Feketén is jutottam már le, de azt sem én, sem a pályarendõr nem élvezte igazán és megnyeretm vele a "story of the week" díjat :). Mondjuk adrenalinbombának és storynak jó vót :D
Értelmes összeget szívesen fizetnék azért is, ha lenne magyarajkú oktató (egyéni vagy csoportos), napi 1-2 órában
Kellemes, kék, zöld pályák jöhetnek, hosszúk és rövidek is. Felvonóból csákányos is, beülõs is.
Idõtartamilag min 3-4 nap, de inkább egy hét/ 10nap, inkább sajátautós ("telekocsi") utazással (ha nagyon tuti szervezés, akkor lehet buszos is).

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#30
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
A Tensi... illetve már Intersí, http://www.intersi.hu , minden évben küldi az aktuális katalógust, már augusztus végén.
A Zasszonyom pedig a Nac Geo legújabb számával kapott stájerországi ajánlót. http://www.steiermark.com

Szal: Ausztria, occsó, magas, meredek, hosszú, kényelmes... etc.

Lapozgatok, nézelõdjetek.

Nekem a sokmelóidõszak, febr közepe (valentinos virágbuli) nem túl jó.

Üdv.: tyito a nem hegylakó! Peace ;)


#31
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Nekem akármelyik osztrák szimpi. Mondjuk minél meredekebb, minél több és minél kevésbé csákányos, annál inkább szimpi. Hétvégén Hóshow, gyûjtök katalógust.

--Trifo

#32
nyunya

nyunya

    vendég

  • fórumtag
  • 157 hozzászólás
Semmering? Hirschenkogel meg Stuhleck...A kettõ közül én mindenképp Stuhlecket ajánlom...Fõleg ha esetleg snowboarddal mész. Hirschenkogelen kevesebb pálya van, amik igaz hogy meredekek, de nem túl izgi az egész hely... Stuhlecken viszont több és izgalmasabb pályát találsz.
Ha meg olcsóbb helyet keresel és inkább "frírájd" beállítottságú vagy akkor Unterberg a nyerõ.Igaz hogy csak csákányos felvonóik vannak, de nagyon jó "titkosok" vannak és baromi olcsó a környékhez képest a felvonó.
------ www.rideguide.hu ------ under construction

#33
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Semmering? Schladming?

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#34
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Az a francia dolog nem tûnik olyan nagyon-nagyon isteninek, bár ami az ár/érték arányt illeti, még akár jónak is nevezhetõ. Szerintem a franciákhoz akkor van értelme menni, ha egy jóóó nagy helyre mész irgalmatlan sok pályával. Mert hát irgalmatlan messze van ugye, és ha már megszenvedsz az oda-vissza úttal, akkor legyen valami ellenértéke a szenvedésnek. Meg hát ugye az ember fia csak elkényelmesedik, és akkor legyen már sok ülõlift és kevés vonszolós.

Az én tippem változatlanul Ausztria közepe tája valahol, elérhetõ közelségben és családias hangulatban.

Szlovéniát tavaly próbáltam, Bovecben voltunk, de nem volt egy meghatározó élmény a maga 3 azaz három darab pályájával.

--Trifo

#35
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
En szoveniat ajanlanam. Igaz regen voltam szoveniaba, de nagyon jol eresztük magungkat. Bled-i tonal volt a szallasunk es onnan mentünk fel sielni. A Triglav körül gyönyörü palyak vannak.
Szoval szloveniat melegen ajanlom. A nyaron, ha minden össze jön akkor egy köver MTB is lesz slo. ba.

#36
KissCADMan

KissCADMan

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Franciába nem jönnétek sízni?

Igaz messzevan, de sok a pálya, és jó az ára.

Helyszín – Supedevoluy / La Joue du Loup
Pályák össz. hossza – 100 km
Megoszlás – F5, P15, K25, Z16
Van hóágyú
5 ülõlift, 21 vonszolós
Snowpark
Mindezt 1470 és 2510m között.

A szállás új építésû önálló kisházakban. Egy kis faluban vannak a házak Superdevoluy kaptáros szálláshelyéhez képest külön faluban. Megfelelõ létszám esetén a teljes házat birtokunkba vehetjük (egy házban 2-4 apartman van). Van uszoda, ami ingyenes de félig nyitott. És van szauna fizetõs.

Az idõpont I.27-II.3.
És a piszkos anyagiak:
Szállás – 16000 HUF
Síbérlet – 21000 HUF
Útiköltség – 21000 HUF Busz
Üdülési adó – 0,5€ / fõ / nap
Kaució – 300€ / ház
Síbérlet kaució – 3€ / fõ

Plan de pistes

http://www.ledevoluy...plan_pistes.php

#37
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Szívesen csatlakoznék hozzátok!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#38
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Ahoj!

Csatlakoznék én is a leendõ sícsapathoz.

Ausztria mellett szól a családiasabb hangulat a pályák környékén, meg a kisebb távolság, Olaszországot erõsíti ezzel szemben az, hogy ott jóval nagyobb pályarendszerek vannak. Persze ha a csapat jó, akkor kisebb helyen is lehet nagy bulit csapni :)

Konklúzió: bárhova is, csak menjünk. Akár Livignoba, akár Raxra.

--Trifo

#39
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Ausztria, vagy inkább Olaszország? ;)
De sztem csak év elején.

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#40
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Szóval nekem nagyon kis lejtésû, hosszú pálya kellene... ha lehet, halványzöld legyen:)
É mekkora meg milyen léc lenne jó a 180 centimhez?


menj el egy utazási iroda által szervezett síelésre, ahol van magyar oktató, és nyugodtan iratkozz be a kezdõk közé, nem fognak kiröhögni, és legalább lesznek társaid az esésben-kelésben...esetleg próbálj meg valaki olyannal síelni, aki már eléggé jól tud és õ elmagyarázza a dolgokat. a kötést meg állítsd gyengére, és akkor esésnél hamar kiold. (jameg vegyél bukósisakot is, ha gondolod)...

a zöld pályával az a gond, hogy alig van lejtése és nem lehet annyira megérezni, hogy adott helyen történõ nyomásra/forgatásra/súlypontváltoztatásra hogy reagál a léc..lehet, hogy a kék elsõre meredeknek és gyorsnak tûnik, de ahhoz, hogy ráérezz, hogy a léc hogyan reagálja le a mozgásod, kell egy kis sebesség (meg persze néhány esés, ez alapdolog. senki sem születik õstehetségnek, és mindenki a saját tapasztalatából tanul. de ha mást nem is, a nap végére biztosan megtanulsz "jól" esni:D, ami mondjuk egy fontos dolog), és ezért jobb tanulni a kék pálya. vagy ha esetleg felgyorsulsz, akkor sincs gond, mert a kék pályák általában elég szélesek és nem tudsz elérni akkora sebességet, hogy ha csinálsz egy egyszerû lefekvéses esést, akkor az nagyon fájjon.

léchosszra azt szokták mondani, hogy az a jó, ha kb az orrodig ér (ha kezdõ vagy, lehet kicsit rövidebb is, azt könnyebb forgatni) de nagyjából azok a jó lécek, amiknek magad mellé állítva a tetejük az állad és a fejtetõd közé esik...és manapság a carvinglécek a divatosak, kezdõknek általában a puhább anyagú és piskótább (tipikus piskóta formája van) lécek a jók. valami ilyesmire gondltam:

Feltöltött kép

de ha csak most tanulsz, egyszerûbb bérelni egy lécet, és akkor majd rájössz, hogy neked mi válik be...nekem pl az jött most be, hogy a homlokomig ér a léc, olyan közepesen piskóta és a 12-es keménységi skálán 7.5-ös.