Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Olaszország 2004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
36 hozzászólás a témában

#21
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
És milyen terepen szeretnél menni? Jó lenne elõtte egy ismerkedõ tekerést is szervezni, hogy ne a hosszú út alatt törjön ki a frász egymástól ;)
Ha lesznek benne nagy hegyek, akkor éedekel...
Mondjuk én már szervezem az alpesi túrámat. 8)

Szép képek:
http://www.paloaltob...photos/a44.html
Valami híres fickó túráiról készültek...

#22
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Hát pesze, hogy érdekel! Hiszen hol máshol kezdjük Olaszo megismerését, mint a korháznál :)

1ébként az a 70 év körüli macsó nem lehetett semmi :D

#23
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Kössz az infót!
Nem lehetett rossz kis kaland ott a korházban, de azért gondolom kihagytad volna! Én se próbálnám ki ;)


Hát én is kihagytam volna a kórházat, de tényleg jó kis kaland volt.
Pl.:
A mi szobánkba mindenkinek az orrával volt valami, 6an voltunk abból 3unknak volt kötözve az orrunk.
Az ágyam az ajtó mellett volt, és eccercsak bejött egy szõke bombázó és mosolyogva jött felém és köszönt hogy csao! erre én is csao!, és közbe nem tudtam eldönteni, hogy a biztosítóm ennyire király, vagy a haverjaim ennyire jó fejek hogy küldtek egy csajt
;D ;D ;D
De sajnos nemis ért oda az ágyamhoz, rájött, hogy nem hozzám jött, hanem két ággyal odébb.

Meg volt egy román faszi is összevert fejjell, és egyik nap egy kopasz 60 évkörüli faszi napszemüvegben, nyakában rózsafüzérrel meglátogatta, velem is szóbaelegyedett (tudott valamennyire angolul), a hangja olyan rekedt volt, hogy szerintem kb. 20éves kora óta Munkást szív.
Tipikus maffiózó volt. Mondta, hogy a román bokszoló, azér van itt. Meg is hívott kávézni, de nem mentem el vele, mert marha szarul voltam, és baromira nem volt kedvem elsétálni a büféig.
Bár azóta már bánom hogy nem mentem el vele, biztos jól összehaverkodtam volna vele. :D éshát ilyen ismerõsök sose ártanak.
Az ágyban elõttem meg egy tipikus macho feküdt, volt vagy 70 éves, az orrából csõ jött ki, de napszemüveg volt rajta. Csak átvitték egy másik osztályra.

A nõvérek meg egy másik sztori, ha érdekel benneteket leírhatom azt is. ;)



#24
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
kohanp: hát nem hiszem, hogy sok embernek lenne kedve menni térképet böngészni! ;)

#25
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Nyissz és Langferi, köszi az infót, megyek térképet böngészni. Ha valakinek van kedve jönni, ne kíméljen, írjon nyugodtan! :)

#26
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Kössz az infót!
Nem lehetett rossz kis kaland ott a korházban, de azért gondolom kihagytad volna! Én se próbálnám ki ;)

#27
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Hát nemtudom, hogy mennyire lehet vadkempingezni, mivel, mi mindig az elõre lefixált hejekre mentünk aludni, ami ált. hittanterem,szeminárium,vagy kolostor ilyenolyan terme volt, de aludtunk sportcsarrnokban is, meg Voltoban egy ovodában.
Ja most jut eszembe, tavaly a visszafelé úton, nem értek el urbinóig, és egy régi templom mellett aludtak, ki hol akart, volt ott egy kocsma is.
Ugyhogy szerintem nem lehetetlen a dolog.

Hát ha nem lett volna túravezetõnk, akkor elõbb odataláltunk volna ;D, mert nagyon rossz a helyismerete, vagyis a tájékozódókézszége a városokban. De azért nem sokat bolyongtunk.
Táblázás elég korrekt náluk a városokon kívül, benn a városban kicsit gázosabb, de ezt helysége válogatta.
Kérdezni meg bátran lehet mer segítõkészek, angolt nem annyira szeretik inkább a franciát, de mindig lehet találni valakit, aki beszél angolul.Velünk volt egy olasztanárnõ is, ugyhogy könnyebb dolgunk volt.

(Kis adalék, kórházban a nõvér 3nap után hívott, hogy menjek, átvitt a szomszéd szobába, ahol egy amerikai csaj volt, akit nemrég hoztak, elmondta mi a baja és kért fordítsam le, énmeg megnyugtattam, hogy majd ellátják, és hogy én nemtom miért hívtak engem, mikor én két nyelvet tudok, angol és magyar. szegény azért túlélte.)

#28
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Langferi: elég megszervezettnek hangzik a túrád, szal nembiztos hogy tucc válaszolni, de hátha: vadkempingezni mennyire lehet az olaszoknál?
Másik, hogy ha nem lett volna túravezetõtök, akkor is odataláltatok volna? Azaz mennyire vannak kitáblázva az utak, és pl angolt mennyire beszélnek az olaszok?

THX

#29
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Nincsen kedved harmadszorra is megtenni az utat? Elvégre három a magyar igazság :-)


Kösz, de nem is tudom, mert szervezi megint a volt osztályfõnököm is, és lehet, hogy megyek de most oda-vissza, mert eddig csak odafelé mentem.
(Mert úgyvan megszervezve, hogy egy 20 ember teker lefelé, másik 20 jön busszal rómába, a busz aznap ér Rómába mint a bringások, ott egyhét közösen, és utána akik tekertek azok jönnek busszal haza.)

Ja amúgy én is montival mentem mind2X, de slick gumikkal, meg bringástagyóval, mert szvsz hátizsákban megpusztultam volna.

Kisérõkocsi mindig volt, abban vannak a fõzõscuccok, fõzési alapanyagok, meg a hálózsákok.

Ha még kérdés van, bátran tedd föl.

(Végre egy topic, ahol én is tudok okosakat szólni, nem csak kérdezni)
8) :D

#30
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Bocs hogy csak most reagálok, de meg kellett keresni a kisfüzetet az utvonalleírással, mert fejbõl csak nagyjából tudom, mert bajban vagyok a helységnevekkel.

1. nap
Csörötnek-Rábafüzes-Heiligenkreuz-Jennersdorf_Feldbach-Ebersdorf-Straden-Mureck ez 90 kilcsi körül volt.

2. nap
Mureck-Sentilj-Maribor-Kamnica-Vuzenica kb. 85kilcsi majdnem végig a Dráva völgyében.
Vuzenica, GYÖNYÖRÛ vidék, (szívesen laknék arra ;) ) De itt mind a kétszer megáztunk >:( , de a turavezetõnk, már 8X csinálta meg ezt a túrát, õ mondta, hogy ott még csak 1X nem áztak meg.

3. nap
Vuzenica-Dravograd-Lavamünd-Aich-Bleiburg-Sittersdorf-St.Margarethen in rosental kb. 80kilcsi
Gyönyörû hegyes vidék, de sajna mászni kell, (bár én szeretek, de itt én is szentségeltem, az osztrákok, nekimennek a hegynek, az olaszok szerpentineznek, mert ott tekerhetõ "könnyen" az összes.)

4. nap
St.Margarethen-Ferlach-Maria Elend-Finkernstein-Fürmitz-Arnoldstein-Tarvizio kb.80as
St.Margarethenbõl egy (asszem) 10es lefelé néhol 14%os lejtõn könnyedén 80körül lehetett tépni. ;D ;D ;D ilyen volt ám az arcunk ;) ,de öltözzetek fel, mert igazhogy a nap süt, de mi olyan 10óra felé majdnem ráfagytunk a bringára a friss hegyi menetszéltõl.

5. nap
Tarvizio-Venzone-Pagnacco kb.90es
Tarvisio után lejtõs, meg van néhány alagut (funny szokott lenni, mikor egy-egy kamion dudált az alagutban, visszhangzott, mint a fene)

6. nap
Pagnacco-Pordenone-Treviso kb 120 kilcsi
Ez már a Pó síkság :)

7. nap
Treviso-Velence-Chiogga-Volto kb.80
Sík, forgalmas út, meg egyhangú van egy kb 25kilcsis szakasz ahol se fa se semmi különös, ott már egy kanyar is hatalmas öröm.De a tenger nincs messze, lehet csobbanni.

8. nap
Volto-Pomposa-Ravenna kb100kilcsi
Sík, a Pó torkolatát szeli át az út, egyenes, de érdekesebb, vannak hajók, meg minden.

9. nap
Ravenna-Rimini kb 55kilcsi
Mi ezt a napot a tengernek szenteltük, majdnem egész nap fürdés.

10. nap
Rimini-Pesaro-Urbino kb 70
Urbino (485méter magasan van) egyetemi város, rengeteg fiatal volt ott nyár elején, ugyhogy lehet válogatni a bambínák között.

11. nap
Urbino-Aqualagna-Sheggia-Valfabrica kb90
Rengeteg mászás :)

12. nap
Valfabrica-Assisi_Foligno-Spoleto kb 75

13. nap
Spoleto -Terni-Rieti kb 70
Spoleto után jött a stretturai-hágó kellemetes kis mászás.

14. nap
Rieti-Róma kb 90
Átkelés a Szabin hegyeken.

Rómába állítólag a délutáni un.Szieszta idején érdemes bemenni, mert akkor kisebb a forgalom, de nemtom, mert mikor mi mentünk akkor is nagy volt.

Balesetbiztosítást feltétlenül kössetek, mert én tavaly mikor beértünk Rómába, telibekaptam egy szalagkorlát kezdetét, és átestem a kormányon, majd fejjel végigtöröltem az aszfaltot (akkor még nem volt sisakom) 5nap kórház lett az eredménye 18 öltéssel, meg altatásban orrhelyrerakással.A biztosító fizetett 2034 eurót a kórháznak.



#31
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Ment a mail.

Ha vki mást is érdekel, akkor ide is becopy-zhatom...

#32
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Mtb-s csomagos hátizsákos pusztulás lesz, sajna komolyabbra nem telik, de szerintem ez a legnagyobb élmény.
A fentiekbõl nekem a MTB nem jön be, alföldi gyerek lévén, így országútival megyek. Bár sokszor elámultam már egyes montisok teljesítményén, ami azt bizonyította számomra, hogy igazándiból nagyobb részben számít az emberi teljesítmény, mint a bringa milyensége.
Nyissz!
Természetesen érdekel az útvonal, ha van idõd és kedved, írd le légyszi'!
Az emilemet leírtam már asszem, de mégegyszer: kohanp@freemail.hu.
Elõre is köszi.

Üdvözlettel: kohanp

#33
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
MTB-s csomagos-hátizsákos pusztulás a legjobb! Mi bejártuk így (terepgumival) Isztriát oda-vissza, és jövõre mi is így tervezzük az olasz túránkat. Csak nem Rómába, hanem Garda tóhoz.

kohanp: ha érdekel, Velencéig tudok kipróbált útvonala adni! Tovább is, de a Garda tó irányába ;)

#34
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Milyen formában menne a dolog? MTB-s csomagos-hátizsákos pusztulás :(, vagy valami normálisabb kisérõkocsis :)?

#35
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Langferi!

Leírnád, milyen útvonalon mentetek?
Nincsen kedved harmadszorra is megtenni az utat? Elvégre három a magyar igazság :-)

Egyébként minden érdekel az úttal kapcsolatban, mivel én még nem kerekeztem külföldön.

Elõre is köszi!



#36
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Eddig kétszer voltam Rómában bringával. Az osztrák határ mellõl indultunk és 2 hét alatt nyugisan tekertünk le. Mi egyházi intézményekben aludtunk, mert a középiskolai osztályfõnököm szervezte.

Az olaszok nagyon barátságos népek, és szeretik a bringásokat, pl. ha gyümölcsöt vesztek az út mellett, emlegessétek, hogy honnan jöttök, éshogy bringával, lesz kedvezmény, vagy plusz gyümölcs.

Sok sikert hozzá, ha kell még info valamirõl, ha tudok mesélek. (Sajna van korházi élményem is)

#37
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Sziasztok!

Végrevégrevégre sikerült egy kerós veboldalt találnom :-))) Csak annyit szeretnék közzé tenni, hogy 2004 augusztusában egy túrát szervezünk Olaszországba, Róma mélységéig! Tudom, hogy még korai ezzel foglalkozni, de sosem késõ elkezdeni ugye. Ha van kedve valakinek jönni, szívesen várom a jelentkezõket, akár itt (bár eleddig ritkán jártam erre), vagy a kohanp@freemail.hu emilen. Az útvonal még most van egyeztetés alatt, egy biztos, az imolai F-1 pálya útba lesz véve.
Minél többen lennénk, annál nagyobb buli lenne, várok mindenkit!
Üdv!!!