Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Olaszország 2004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
36 hozzászólás a témában

#1
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Olaszországi bringás vonatozáshoz infók:

http://www.gyorgyiga...asz_vasuton.php

Imádok Olaszo-ban bringával vonatozni.
nagyon jók a körülmények !

MInden jót,
GyG


Üdv!

Tavasszal mennék a kis családdal repcsivel milano-ba és utána a riva del garda a cél bringával.
Utvonalakat és ötleteket szívesen fogadok. Olcsó szállástippeket pl. a Garda tó déli részén? Olaszországi vonattal való utazáshoz tippeket is várok!

Köszi!



#2
cc-biker

cc-biker

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Én is már 4. éve lesz hogy megyek a csapattal (Nagy SE), de kicsit únom már a hosszú autós utazást és a rohanást. Körbe szeretnék nézni egy-két helyen Olaszországban. Illetve sokat bringázni! :D Reméljük az idõ is nekünk kedvez majd...

Látom te is Vizdi-barát vagy! :)

#3
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nézz át a Bike Festival topikba...ott mindent leírtam részletesen:)
Jó kis hely lesz az...mi évek óta járunk oda...jövõre pedig nagy olasz körút lesz kocsival...
Velence-Roma-Nápoly-Milano-Elba-Pisa-stb...
Üdv:Thommey

#4
cc-biker

cc-biker

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Üdv!

Tavasszal mennék a kis családdal repcsivel milano-ba és utána a riva del garda a cél bringával.
Utvonalakat és ötleteket szívesen fogadok. Olcsó szállástippeket pl. a Garda tó déli részén? Olaszországi vonattal való utazáshoz tippeket is várok!

Köszi!

#5
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
A napi 250-300 kilcsihez hadd füzzek vmit.

(10 éve bringatúrázom; 5 éve egyedül: Szlovákia, Szlovénia, Olaszo, Ausztria, Svájci Alpok, Francia Alpok)

Van elég tapasztalat, hogy bírni fogjátok ?
Asszem csomag nélkül lehetne reális a napi 250-300 km (talán, talán)
Csomaggal (enyém 24 kg volt idén) ennél természetesen kevesebb. PIhenõnap nélkül elég húzós. Bármi közbejöhet: rossz idõ, betegség, stb.... kedv...(nem jellemzõ)

asszem 1 éve lett volna egy nagy reményû túra a Földközi tg körül: pihenõnap nélkül napi 200km-ket nyomva megkerülni; igaz kísérõautóval. 3-4 nap után vége lett.
Én 1999-ban jöttem, rá, hogy kb. 6-8 naponként érdemes egy pihenõnapot betervezni, az elõbb említett okok miatt. (bár idén végül nem volt rá szükség)

A melegben, meg amúgy is sokat izzadtok.....stb. ha sorozatban jönnek ilyen napok, akkor a szervezetet nagyon megterheli. + regenerálódásra, alvásra is szükség van.

Látni, nézni fogtok valamit útközben, vagy csak rohanás az egész ?

Én is többnyire mindig úgy tekerek, hogy még ezt, meg azt meg akarom nézni, aztán néha rájövök: Ácsi, ne rohanj, inkább szusszanj egyet és élvezd a környéket, a tájat, a városok hangulatát. (30-as átlaggal tekernétek 10 órát, ami minimális pihenõvel reggel 8-tól este 8-ig lenne és akkor alig láttatok menetközben vmit)

Kíváncsi vagyok, mi lesz a túrából....
de érdekelne, hogy ilyen 250-300 km-es napi csomagos tekerésben a szervezõnek van-e tapasztalata.
Szept-ben már hamarabb megy le a Nap. (Fro-ban épp azt élveztem, hogy júl-ban 1/2 10-ig világos volt és addig lehetett tekerni.)

Érdekel majd, hogy mi lesz / lett a túrából!

VIgyázzatok magatokra!

#6
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Hello!

Sok sikert a túrátokhoz, mi most értem haza.
Csörötnek--->Róma--->Rábafüzes 2363kilcsi.

A szeptemberi idõpont szerintem annyiból jobb, hogy talán nem lesz baromi meleg, mert mi szenvedtünk tõle rengeteget (bár mi nem mentünk napi 90-100nál többet (csak egyszer 120at)).
Majd ha lesz idõm és igény mesélek/írok róla.



#7
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Juhé! Azt hiszem, Neked írtam le a Flúgost nagyjából. Remélem megtetszik!

Az Olasz úttal kapcsolatban annyi az esemény, hogy majdnem kútba ugrott a terv egy másik túra, nevezetesen egy Olimpia idején létrehozott athéni túra miatt.

Mivel sajnos az egyik résztvevõt, aki a szervezésben is bõségesen kivette volna a részét, nem tud szabadságra menni augusztusban, az eredeti verzió marad, azaz Róma.

Nem tudom pontosan, hány kilóméter, de 2200-2400 között lehet.
Egy hét alatt kell teljesíteni a távot oda, egy hétig Rómában nézelõdünk, vagy döglünk egy strandon, és egy hét alatt vissza kell érni. Össz egy hónap
Kicsit gáz lesz naponta megtenni kb 250-300 kilcsit, dehát egyszer élünk, miért ne tennénk aktívan ;D

Egyébként az a tempó nem az én ötletem, de szimpatizálok vele. A pontos útvonalat és a többi szervezõ munkát személyesen május végén fogom csak tudni sajnos egyeztetni, így addíg nem tudok több információval szolgálni.

Hja igen, annyi biztos, hogy szeptemberben lesz a menet.

Késõbb írok még!

Hali mindenkinek!


#8
juhé

juhé

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Kohnap!!!!!!!
A tour de Flúgos 500 km-es 24órás túra az mikor van?Honnan indulnak és meddig?
Merre felé tekernek?(500km/nap?), hogy lehet ezt megcsinálni?
Légyszí, légyszí, légyszí.
NAgyon de Nagyon érdekellne.

#9
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
hát sem rossz ;D
de valami egyéb :-\ ?

#10
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Én edzek rá, pl beiratkoztam egy olasz tanfolyamra :).

#11
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Jó régen nem járt erre senki , vagy csak a színfalak mögött folyik a szervezés ?? ??

Engem érdekelne, ha tud valaki pontos infóval szolgálni, hogy mikor merre és hogyan ? ja és mennyiért kb

köff -ors

#12
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
hi mindenki
Én csak most leltem rá a túratervetekre ;D, teccik az ötlet de érdekelne hogy ? naposra tervezitek, kb milyen anyagi vonzattal 1szóval minden.
Nekem valószínû hogy az anyagiakon fog eldõlni a dolog. >:(
De ilyen távlatokban látok esélyt az elõteremtésére.
emil címem ahol elérhettek csucszo@freemail.hu

#13
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Nnnno! Akkor ki jönne tutira???


#14
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Langferi! Majdnem kedvet kaptam az olasz kórházak vendégszeretetének megismeréséhez, annyit röhögtem az írásodon. Persze gondolom átélni nem ért fel a menyországgal :)


;D ;D ;D

Hehe, ez jó.
Nem kedvcsinálónak írtam, de örülök, hogy teccik,
Hát áttélni elég szar volt, fõleg az eleje, mikor bekerültem. De én általában pozitívan állok a dolgokhoz, meg van egy olyan tulajdonságom, hogy vonzom a hülyeségeket, ill. hülye szituációkat, és ezekbõl lesznek ezek a sztorik. (Mert zenekarral is van egypár.) De olaszban is miután estem egy dokinéni megállt kocsival és egybõl jött segíteni és el is látott mire a mentõ odaért. De mikor odajött megkérdeztem beszél e angolul, és hogy orvos-e, csak utána engedtem, hogy hozzámnyúljon, ezt nemtom miért csináltam, nem direkt volt, mert a sokk miatt lehetett, de én már csak ilyen vagyok. "Mert Langferi mindent lát, mindent másként lát."



#15
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Akkor kicsit vidámabb téma: :D

Fagyizók:
Kicsit drágább, mint idehaza, de MEGÉRI az árát, nagyonfinomak az ottani fagyik, és általában hatalmas választék van (ált. 15-20 féle fagyi)
És nem gombóc vagy gépi adagolás, hanem egy homokozólapát szerû lapátkával "kenik" a tölcsérre a fagyit. Én nyáron inkább sört iszom a meleg ellen, de olaszoknál a fagyiból is sokat pusztítottam.

Éttermek/pizzériák:
Mivel mi oldottuk meg a fõzést nem sok a tapasztalat.
Ravennában voltunk étteremben, ott is pizzát ettünk ::), de finom volt.
Pizzériákban, a gyorsétterem szerûekben, meg kérheted, hogy mekkorát vágjanak a nemköralakú pizzából, mert súlyra adják. A pizzák is finomak.
Rómában miután kijöttem a kórházból, elvittek egy Szárd étterembe, ott viszont szardiniai kajákat ettünk, míg kihozták a Rombuszhalat, ami nagyon finom sült hal, addig anti pastát ettünk, ami abból áll hogy kihoznak jópár tálat küönbözõ dolgokkal (tengeri herkentyû, sajtok, szalámik ...) és abból lehet csipegetni.Desszertnek fenyõmagos sütit ettem, nagyon finom volt az is.
Az olaszok amúgy sok tésztát esznek.
Errõl be is ugrott egy sztori: Játszom egy fúvószenekarban is és tavaly õsszel voltunk Szfehérváron egy többnapos zenészfesztiválon, ahol egy koleszban voltunk az olasz és cseh zenekarral,(nagy buli volt),na de a lényegre térek.
Egyik olasz csajjal dumáltam, és megkérdezi, hogy Õ úgy tudja, hogy nálunk a nemzeti eledel a "Gulash" (bár õk úgy tudom a pörköltet értik alatta), hogy mi akkor miért nem eszünk azt minden nap, mert nekik a tészta a nemzeti étek, és bizony õk esznek is.
Na jót röhögtem, és mondtam hogyhát ez nemegészen így van, van egy rakás más finom és jó magyar kaja.
De mikor kérdezték, hogy mi lesz a reggeli, mondam, hogy "Ofkorsz, gulás" DE megegyeztem velük hogy intézek mást, és svédasztal volt.;D ;D ;D

Na mostmeg elkanyarodtam a témától, de azért kapcsolódik kicsit hozzá.



#16
kohanp

kohanp

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Grimus!

Beszámolók alapján tudom csak ígérni, hogy lesznek nagy hegyek :) A terepet remélem így érted, mert felszerelt bringával lemászni az aszfaltról... gázos. :-\
A másik akadálya, hogy országútival ez szintén bajos lenne.
Ismerkedõ tekerés? Idén voltam a Tour de Flúgoson, ami 24 órás 500 km-es túra. Ez minden július elsõ hétvégéjén van megszervezve, a Bakony Bike csapat szervezi. Jövõre is ezt szánom bemelegítõnek, iszonyat nagy élmény. Javaslom mindenkinek!
De szerintem nem gáz, ha elmarad ez az ismerkedõ tekerés, nem hinném, hogy abszolút összeférhetetlen emberkék lennének közöttünk, és hát... legalább a meglepetés erejével fog hatni ;)

Langferi! Majdnem kedvet kaptam az olasz kórházak vendégszeretetének megismeréséhez, annyit röhögtem az írásodon. Persze gondolom átélni nem ért fel a menyországgal :)

#17
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás

(Hú, ez kicsit komorra sikerült, bocs érte.)



Az éttermekrõl/fagyizókról tudsz vmi vidámabbat mondani?

#18
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Langferi: kössz a beszámolót! Úgy látom, a kórházi helyzet, várakozást, nõvéreket illetõleg, hasonló a hazaihoz. Viszont a reggeli jobbnak tûnik!

Nem gyõztél meg, hogy ki kéne próbáljam! :D


:D :D :D

Ne is próbáljátok ki, mert csak így visszaemlékezve volt "jó", de ott nem élveztem az elejét annyira.
Fõleg a legszarabb az volt, hogy felhívjam anyámat, mikor már két hete úgyasem látott, közöljem vele, hogy összevarrták a fejem, most visznek röntgenre.
Nem kívánom senkinek sem ezt.
Úgyhogy nekem ez volt a lecke, hogy hordjak bukót, mert addig, azt mondtam, hogy kemény az én fejem, nem kell.Tény és való, a fejem kemény mert csak az orrom törött, de a bevonata sérülékeny.

(Hú, ez kicsit komorra sikerült, bocs érte.)



#19
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Langferi: kössz a beszámolót! Úgy látom, a kórházi helyzet, várakozást, nõvéreket illetõleg, hasonló a hazaihoz. Viszont a reggeli jobbnak tûnik!

Nem gyõztél meg, hogy ki kéne próbáljam! :D

#20
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Hát pesze, hogy érdekel! Hiszen hol máshol kezdjük Olaszo megismerését, mint a korháznál :)

1ébként az a 70 év körüli macsó nem lehetett semmi :D


Na szóval a nõvérek olaszországban.
A balesetin, volt két nagyon szép nõvérke, meg a betegtologatóval is tudtam angolul társalogni, ugyhogy nem voltam megijjedve, annyira ::) .
Az "orros" osztályon viszont mindegyik öreg volt vagy legalábbis középkorú, angoltudásuk meg majdnem a zeroval volt egyenlõ. Az egyik annyit tudott angolul, hogy "sztendáp!" eztis kiképzõõrmester stílusban, mikor ágyruhát cseréltek reggel, ja és õ volt az, aki az utolsó injeciót annyira szarul adta be, bekékült a helye, meg egy hétig fájt, lehet nem izomból kellett volna belémvágni? Pedig addigra már kaptam egy csomó injeciót, mert ott minden orvosságot abban adtak.Volt egy faszi ápoló kb 160magas szemüveges, mindig borostás, és a mozgása kb olyan volt mint Mr. Bean-é.Õ volt a leglazább, a szemközti ágyon adott injeciót, ami a következõképp zajlott, Kézben a fecskendõ, a szájával levette a tûrõl a védõkupakot, beadta a cuccost, majd míg a bemeneti sebet nyomkodta vattával, addig a fecskendõt belevágta a másik ágyba. ilyen volt kicsit a fejem --> :o
Kaját csak annyit adtak, hogy kaja elõtt egy órával, már nagyon vártad a kajaidõt. Aznap mikor összerakták az orrom (ezt az idõpontot, mindig odébbrakta a doki, így hazautazásom elõtt két nappal összerakta, és közölte még 5 nap korház, mikor már az elején mondtam neki, hogy mikor megy a busz, én elõtte nap otthagyom a kórházat) nem kaptam reggelit, ami tejeskávé, meg pirítottkenyér, meg müzli volt, meg mondták, hogy ne igyak, merthát a mûtét.10körül már minden bajom volt, na de 11körül intett a nõvér hogy menjek, erre elvitt valamilyen szemvizsgálatra, ahol naná hogy várni kellett állva, na ott már nagyon ideg voltam, mert a vattátköpök,mindjártösszeesek,megmileszmá érzések keringtek bennem, na de nem kellett sokat várni, csak 5 percet, a vizsgálat se volt hosszú na utána visszaballagtam a szobába, majd "szarokénrátok" gondolattól elvakulva ittam egy pohár vizet, 11:40 kor jöttek értem hordággyal, majd bevittek a mûtõbe, ami úgy nézett ki frankón, mint a vészhelyzetben, (közben kezdtek altatni) és ezt a felfedezésem közöltem is a dokival, akinek biztos teccett, hogy megdícsértem a mûtõjét, de a reakciót már nem vártam meg, mert elaludtam.Hamar végeztek, kb 10 perc volt.Kivittek, akkor nekiálltam inni, de "szól" mutogatott a nõvér hogy ne igyak mert hányok, akkor kicsit pipa lettem és mondtam "bazze azt én érzem ha hányingerem van", mert Õ tukmálta belém a kaját érkezésem estéjén, mikor nem bírtam ülni, mert fájt a fejem és frankó hányigerem volt, almát meg azért nem mert fájt az állkapcsom, de õ ott sipákolt nekem olaszul, hogy egyek.
Amugy olasztudásom, nemsok, korházban csak két mondatot használtam: "Non capító" (nemértem) (Amit a Szentinelazõrszemcsávó címû sorozatból nyúltam elsõ este. Meg láttam az X-akták egy részét is olaszul, érdekes volt :) )
Meg a "Fortuna bene!" (sokszerencsét)
ja meg a "grácie" merthát illedelmesek vagyunk.
A lazaságra jellemzõ, hogy a korházban mindenhol kinnt volt a Dohányoznitilos tábla, erre a teraszra jártak ki, demivel ajtó ablak tárva volt, a huzat behozta a füstöt.

Na eleget írtam negatívumokat, a szobatársak nagyon rendesek voltak, mindig megkínáltak, ezzel-azzal.
Ja és nagyon teccett nekik a "kerékpárral 1200kilcsi", csakhogy az Õ fõvárosukat lássam.